Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was serdecznie pracy z altaną sporo nie wiem czy w tym roku skończymy najpierw dach już wszystko mam kupione czekam na odpowiednia pogodę no i czas. Miedzy czasie jak nie będzie takiej pogody trzeba robić podłogę gipsować ściany i malować w altanie i stawiać kuchnię, zlewozmywak mam a meble jeszcze w sklepie, ale w przyszłym tygodniu już po nią jadę. Miałam już też elektryka w altanie naprawił co trzeba było, ale powiedział że druty są aluminiowe i dlatego mogą się przepalać nie podłączać mam dużo do prądu, a z czasem wymienić instalacje. Już wiem co trzeba kupić, ale jeszcze wszystko w sklepie. Pracy sporo ale ja tego nie będę robiła tylko mój zięć, mój mąż, mojej kuzynki, mąż bo jest elektrykiem no i swat ja zostanę przy ogródku i kwiatach. W warzywniku wszystko rośnie mimo gradobicia ogórki, sałata, marchew, pietrucha, rzodkiewka, arbuz, kapusta pekińska posadzona na próbę, brokuł tez na próbę posadziłam i rośnie ładnie. Od sąsiadki dostałam kalarepki, cukinia jakieś inne odmiany i poziomki już posadzone i też rosną. Nie można zapomnieć o różnych pomidorkach i paprykach żółtej, brązowej, fioletowej i czerwonej. Na grządce zrobiło się trochu ciasno więc w tym roku pozostanę przy tym. W tym roku czeka mnie jeszcze doprowadzanie prądu do altany czyli kopanie bo wymieniają liczniki i bezpieczniki musi być zgodnie z unia europejską będą przenosili przed altanę. Na razie muszę zwolnic tępa bo czeka mnie 23 czerwca ślub córki, a ja nie mam nic ani sukienki, butów, torebki, załatwionej fryzjerki czy kosmetyczki ze ślubem jestem w lesie. Kupiłam tylko wszystko mężowi o sobie nie miałam czasu pomyśleć. Tak to już mam najpierw wnuczek mąż a ja później.

To moje pomidorki :)
Obrazek

A to czereśnie ależ one smaczne w końcu się najem :) po raz pierwszy bo do tej pory na żadnej działce czy to rodziców czy mojej pierwszej nie miałam.
Obrazek

Mariusz Dziękuję :) zdjęcia będę pokazywała ale to trochu potrwa. Pozdrawiam :)

Zuzia jak tylko będą w latanie zaraz pokażę i się pochwalę już nie mogę się doczekać. Masz racje z tym miejscem dlatego bedą małe zmiany zlew daje do 60 a 80 - tka to będzie półka więcej miejsca na rzeczy. Do tego będzie 40 - tka i dokopuję jeszcze jedna 60- tke bo można. Mam nadzieje że się pomieszczę. Pozdrawiam :)

Rozpisałam sie trochu bo jakoś tak wyszło. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu planów sporo, a i obowiązków nie brakuje :) czereśnie wyglądają pysznie, czy szpaki nie czekają za rogiem żeby Ci podkraść?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Oj tak czekają tylko powiesiłam na drzewie puszki po piwie i hałasują, więc szpaki siedzą na płocie i się oblizują.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

A u nas młoda wczesna czereśnia miała kilka owoców i nawet się nie załapaliśmy, teraz czekam na następne może będziemy szybsi i zdążę założyć siatki.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Aniu u mnie czereśniówka się robi dżemy też, jutro 10- cio litrowe wiaderko do zrobienia na kompot. Drugie tyle wzięła córka też zaprawia no i jeszcze co nieco na drzewie zostało trochu dla szpaków trochu dla mnie wiaderko lub dwa by się uzbierało. W tym roku czereśnia obrodziła bo w zeszłym roku nic nie było. Ja z dużych drzew mam czereśnie i śliwę reszta maluchy i wiem jak to jest. Pozdrawiam życzę dobrej nocki :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

No to i obowiązków dużo i roboty masz. Warzywnik bardzo fajny. Masz sprawdzone odmiany pomidorów gruntowych czy eksperymentujesz?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Deszcz w końcu upragniony deszcz. Przez dwa dni kiedy byłam na działce grzmiało nawet wiaterek był większy, ale ani kropla nie spadła dopiero dzisiaj. Bardzo się ciesze bo już mam dość podwalania, a i tak sucho. Kolejne prace na działce to sianie trawy likwidowanie placków po zeszłorocznych remontach.

Obrazek

Na działce powolutku zakwitają róże i już wiem jedno, że róża wysokopienna kupiona jako różowa będzie biała nie dziwiło by mnie to jakby to był zakup przez internet, ale kupiłam ją w centrum ogrodniczym.

To moje rózyczki

Obrazek

Obrazek

i inne kwiaty jest ich sporo, ale dziś nie miałam aparatu i zrobiłam tylko kilka telefonem. Choć nie są tak piękne i duże jak wasze to mnie cieszą i chce wam pokazać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iza przeglądałam internet w poszukiwaniu dobrych odmian i kilka znalazłam. Choć nie jadłam żadnego z nich to posiałam na próbę. Bardziej nie mogę się doczekać pomidorków, które nasiona dostałam tu z forum za co jestem wdzięczna bo rosną pięknie i już maja kwiaty.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu...szczęściara z ciebie, ja też pragnę deszczyku a tu nic z góry nie chce nawet pokropić :wink: Podlewanie z węża przy takich upałach to syzyfowa praca, podlane za tyłkiem już wysycha :;230 . Nie ma to jak deszczyk. Co do różyczki która zamiast różowej okazała się białą, wydaje mi się że biała także jest ładna. ;:173 .
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam cieplutko w ten słoneczny dzionek sporo pracy dziś mnie czeka przede wszystkim mycie okien firany zasłony i takie tam bo u mnie czas na sprzątanie przed ślubem, a wieczorkiem czas oddechu wyjazd na działkę by odpocząć i podlać. Na działce robi się coraz to bardziej kolorowo to parę różyczek bo większości jeszcze nie robiłam jeszcze zdjęć, ale dziś nadrobię zaległości i jutro pokażę.

To moje dwie pnące różyczki ten akurat nie znam nazwy szkoda ;:145
Obrazek

a to jest Golden Climber kwitnie do mrozów i pięknie pachnie :)
Obrazek

i kupione w zeszłym roku bez nazwy niestety
Obrazek

Obrazek

Małgosiu niestety nie znam nazwy dzwoneczków dostałam je od sąsiadki z działek w zeszłym roku, ale jak sie dowiem to dam znać. :)

Pozdrawiam Wszystkich życzę miłego dnia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Wpadłem z kolejną wizytą i widzę że ogród jeszcze piękniejszy. Wielkie brawa za wielką robotę.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu...piękne różyczki zwłaszcza ta z pierwszego zdjęcia. Czy to czasem nie będzie Eden Rose ;:224 zobacz u mnie. Bardzo mi ją przypomina ;:173
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam :wit własnie nie dawno wróciłam z działki bo podlewać trzeba i przy okazji pstryknąć zdjęcie

Obrazek

oprócz podlewania trzeba będzie w sobotę plewić i kosić bo trawa rośnie i rośnie. Z jednej strony narzekam na trawę, a z drugiej strony sieje i ciesze się, że rośnie ;:306 to taki precedens.

Obrazek

Zuzia jak się dobrze przypatrzyłam u Ciebie i u mnie to widzę podobieństwo i bardzo się cieszę, że ją mam bo ta Twoja jest śliczna teraz wiem że to Eden rose :tan Pozdrawiam :)

Obrazek

ed04 Witaj bardzo mi miło, że mnie odwiedziłaś i za miłe słowa, które są tak potrzebne zwłaszcza jak się dopiero zaczyna i wszystko takie małe, a u innych piękne, duże. Pozdrawiam i zapraszam ponownie :)

Obrazek

Tak wygląda mój ogródek
Pomidorki wspaniałe odmiany dzięki dobremu serduszkowi przemiłej osobie z forum ;:196

Obrazek

to moja kapustka pekińska wyhodowana z nasionka
Obrazek

i brokuł również wyhodowany z nasionka, ależ to cieszy jak rośnie.

Obrazek

to kwitnące kwiatki moje ;:167

ostróżka posadziłam jeszcze białą i jasno niebieską, ale nie kwitnie ;:145

Obrazek

Powojnik mandżurski pachnący
Obrazek

Hortensja w zeszłym roku miała tylko dwa kwiatki, ale zadbałam o nią i teraz będzie ładnie kwitła.

Obrazek

Kwitnąca już hosta

Obrazek

Liliowiec zakwitł jako pierwszy a mam ich kilka odmian sadzonych w zeszłym roku teraz okaże się co tak na prawdę mam.

Obrazek

Jeżówka biała

Obrazek

i czerwona jest jeszcze zielona, ale w pąkach

Obrazek

to kwietnik odratowany przed śmietnikiem na razie został pomalowany teraz będzie obsadzony kwiatami. Te dwa krzewy koło niego to jaśminowiec i forsycja

Obrazek

mały maczek
Obrazek

lilia zakwitła jako pierwsza choć jest mała to i tak ładna

Obrazek

Moje bratki, które dostałam je od cioci zięcia pięknie rosną na całym chodniku w różnych kolorach

Obrazek

kolejny niebieski kocham ten kolorek

Obrazek

dużo by tak można było, ale resztę pokażę następnym razem Pozdrawiam cieplutko dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

No to już całkiem dużo masz jak na początki bo i mnóstwo warzyw i kwitnących roślin. Od kiedy masz działkę?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”