Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was wszystkich cieplutko. U mnie dziś w południe było 11 stopni śnieg coraz bardziej znika choć jest jeszcze go sporo. za to w domku dzieje się dużo postawiłam już szklarenkę
Obrazek powoli przesadzam gazanie i papryczkę. A jak tam u was :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja125 Piękna szklarnia Alicja :) Mam podobną :D i jestem z niej bardzo zadowolony :D I stoi w bardzo podobnym miejscu :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

witam po raz drugi ostatnio nie zdążyłam dać zdjęć moich papryczek i gazani bo przyjechał wnusio i był u mnie parę godzin kochany jest, ale potrafi wymęczyć.
Poniżej moje gazanie sporo tego posadziłam i sporo tego zostało najgorzej, że nie mam już co z tym zrobić. chętnie bym komuś dała, ale komu. Każdy by chciał już przepikowane w doniczkach i gotowe, a ja nie będę się z tym bawić bo nie mam na zbyciu doniczek.
Obrazek

To kolejny prezent od cioci żonkile. Na razie w dzień są na balkonie a wieczorem już w domku kwitną przepięknie i jak ślicznie pachną.:)
Obrazek

To przesadzone papryczki tylko dwie odmiany czerwona i brązowa reszta jeszcze rośnie. Plan mam z nimi taki że ze dwie na balkon a po jednej do ziemi na działkę.
Obrazek

Posiałam już sałatkę lodowa wczesna oraz masłową, por, arbuza i kapustę pekińską na próbę. Sałatka masłowa już wyszła za nią kapusta pekińska, a dziś arbuz. Arbuz to eksperyment w moim wydaniu spróbuje jednego lub dwa dać do ziemi na działkę i jednego na balkon zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek

Niedługo biorę się za sianie pomidorów, a między czasie jak tylko śniegi zejdą mam obiecany nawóz kurzy lub z królików do wyboru tylko muszę jechać po niego, ale nie daleko kuzynka mieszka 400 m od działki. Jak pogoda pozwoli biorę się za grządki kwiatowe bo czas płynie a sporo roślinek do mnie przyjdzie oraz za grządki warzywne bo wczesną odmianę sałaty, rzodkiewkę chcę wsadzić i wysiać do gruntu już w kwietniu.

Sporo się rozpisałam bo tak się rozpędziłam, ale jeszcze jedno muszę napisać : życzę wszystkim aby siewki super rosły oraz miłego wieczoru, a dla wszystkich Pań Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo ale super szklarenka.Coś mi się wydaje,że i ja będę musiała zakupić.Przecież moje parapety się nie rozciągną?
Gdzie ja znów postawię przepikowane roślinki i pomidory? Dasz znać gdzie i za ile ją nabyłaś?
Ja jeszcze nic nie pikuję,a powinnam.Trawa kanar wypuściła długie źdźbła.Jedynie kobea jest na swoim miejscu i rośnie oddzielnie.
Arbuza w zeszłym roku się dochowałam,ale małego.Chyba został nadłamany pęd w trakcie wzrostu.
Dobrze masz z ciocią ;:108
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

I Tobie najlepsze życzenia ?

Ile ma wnusio?
oj tak,to prawda ,dzieci potrafią dać w kość i trzeba od nich czasem odpocząć. Nieraz mnie młoda tak wykończy że najchętniej bym ją wysłała na tydzień na księżyc i tak sobie myślę że jak ja nie nadążam to co muszą czuć dziadkowie :D

Szklarenka super sprawa ale tak zastanawiam się - wy wszyscy nie korzystacie z drzwi balkonowych? Ja wiem,że zima itd,ale ja np codziennie otwieram. Do tego gmyram w balkonowych doniczkach regularnie. Myślałam też o szklarence ale by mi zawadzała. Za to zrobiłam sobie ze skrzynki p?łeczkę i jestem z niej baaardzo zadowolona :)
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu masz już piękne siewki, ja dopiero siałam i jedynie sałata się pokazuje. A takiej cioci to tylko pozazdrościć :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie dziewczyny i chłopcy :) dziś pojechałam na działkę no w końcu ;:65 bo się wybierałam i wybierałam i wybrać się nie mogłam, ale nic nie straciłam. U mnie na działce biało trzeba było brać się za odśnieżanie i tyle o innej robocie nie ma mowy. Zmarzłam bo buty mi przemokły i musiałam szybko uciekać do domku by grypy się nie nabawiać. W styczniu i w lutym kwiatki wychodziły z ziemi a teraz tylko patyki wystawiają ze śniegu, a gdzie pierwiosnki ;:145
Obrazek

Annes 77 dziękuję ;:196 ja tę szklarenke kupiłam w J.li ostatnia była jeszcze z zeszłego roku za 67 zł fajna sprawa bo na parapetach brakło mi miejsca. Ja pikuje bo czytałam, że aby zahamować wyciąganie się siewek należy je jak najszybciej przepikować jak tylko zaczną puszczać właściwe listki i sadzić po same listki i podobno nie będą się więcej wyciągały, a zajmą się ukorzenianiem. Poczekamy zobaczymy. Annes 77 tez bym chciała choć małego arbuza mieć oj chciałbym.

Maju dziękuje ;:196 mój wnusio malutki urodził się 17 grudnia i daje czasami popalić, ale najgorsze to te kolki wtedy żal za serce ściska. Córka chodzi do szkoły dalej się chce uczyć a zięć tez ma robotę bo jest kamerzystą i fotografem tak dodatkowo więc Kacperek jest u mnie. Maju szklarenka jest bardzo lekka łatwo ja przesunąć lub odsunąć np żeby odkurzyć nie ma z tym najmniejszego problemu, a dodatkowo wszystko mam na jednym miejscu. Ja tez chodzę na balkon choćby pranie powiesić i jest ok. Skrzynka to tez fajna sprawa pomysłowa babka z Ciebie :)

Aniu dziękuję ;:196 Ciocia faktycznie się mi udała teraz czekam jeszcze na hiacynty :wink:
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piękna zima Alicja u Ciebie :D Choć każdy chce już wiosny :)
Przy okazji ,że jestem:

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Dziękuję Piotrze za życzenia ;:196 Bardzo mi miło. Zima u mnie spora, śniegu sporo, a kwiatki będę oglądała u was bo na swoje długo poczekam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

To zdjęcie ścieżki ma swój wielki urok.

Nie martw się, Alu, i do Ciebie niebawem wiosna przyjdzie. Jak przyjdzie to alarmuj od razu, bo się palę do wyjazdu w góry z roślinami na moją wsiową działkę. Będziesz mi informatorem, bo to ten sam rejon ;)

Faktycznie, kolki to ogromny problem, bo nawet nie do końca wiadomo jak temu dziecku pomóc. Moja młoda też miała etap taki, darła się całymi nocami w niebogłosy, a ja nie wiedziałam co robić. Zmęczenie potem odczuwają i dzieci i rodzice, ale cóż, taki urok, trzeba jakoś przetrwać. Mogę tylko pocieszyć, że potem będzie gorzej, jak już dzieciątko zacznie chodzić i łapać wszystko łapkami i pchać do buźki ;:224

Dla mnie odsuwanie tego to chyba za dużo. Pewnie by mi to zleciało kilkaset razy przy tej okazji i tyle bym z tego miała.
Skrzyneczki takie jak szklarnie, ułożone mam w półeczki, tylko na stałe :)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja u Was zapowiada się ładna pogoda z temperaturą w niedziele i poniedziałek nawet +14/15st :) Czyli śnieg szybko zniknie :D To ostatnie podrygi zimy :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich cieplutko :) Chciałam wam powiedzieć że w Bielsku tez już wiosna :heja Dziś pojechałam na działkę i po śniegu ani śladu co prawda mokro robić się nie da ale za to jest miło i przyjemnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maju Piotrze u mnie już też wiosennie :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja piękna wiosna u Ciebie ;:138 U mnie niestety krokusy zostały w ziemi przez mrozy i zero śniegu....Ale wierze, że spóźnione ale zakwitną :) Zapowiada się piękna dziś pogoda więc nasze roślinki trochę wygrzeją się w słoneczku :D
Miłej niedzieli :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”