Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Iwcia myślałam połączyć użyteczna z ozdobną. Wymiary pustego miejsca to tak mniej więcej 10m na 4m. Jest tam trochu cienia z aronii resztę słońce cały dzień. W tym roku miałam tam warzywnik, ale jest za duży. Posadziłam różne jarzyny, które później rozdawałam to bez sensu chce tylko sadzić cebulkę ogóreczki pomidorki parę sałatek. Myślę o podwyższonej grządce takiej 3 m x 3 m

Obrazek

zostaje mi jeszcze około 5 m do obsadzenia i nie wiem co z tym zrobić może posadzić krzewy hortensje, rododendrony może jakieś inne. Może zrobić tam basen :wink:

Maju jak najbardziej tam były i będą warzywka, ale tego miejsca jest za duzo trzeba to jakoś rozplanować,a mi brak koncepcji pustka w głowie.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Jak za dużo miejsca?
puszczasz jedną dynię,cukinię ,nawet na siatkę i już trochę tego jest. Kilka krzak?w pomidor?w i kolejne miejsce zajęte. Rządek sałat,koperk?w,pietruszek. Do tego rządek bobu. Ewentualnie kukurydza. Między warzywka jakiejś aksamitki czy zi?ł,lawendy. I już jest fajnie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Maju za dużo tego dobrego ja bardziej nastawiam się na pomidorki i ogórki ewentualnie cukinia i dynia po jednej sadzonce reszta odpada. W tym roku miałam patisony koperek rzodkiewkę, która jadłam tylko ja bo moi nie chcieli. Ja tylko plewiłam robiłam koło tego a potem rozdawałam szkoda mojej pracy. Pomidorki ogórki to znikały wszystkim smakowało a mnie to cieszyło dlatego przy tym zostanę. Moi przepadają też za owocami maliny, porzeczki, aronie, jeżyny, borówki i to już mam oraz wiśnia czereśnia śliwka brzoskwinia i to też już mam posadzone. Z jednej strony działki są drzewa owocowe, maliny, borówki, kwiaty pod czereśnia jest huśtawka na której odpoczywamy w upalne dni oraz prysznic dla ochłody. Z tyłu działki mam porzeczki jagody borówki agrest. Po drugiej stronie działki jest taras i to puste miejsce. Na początku myślałam dać tam trawnik i basen no i grządkę potem myślałam grządkę i krzewy np hortensję ze 3 krzaki. Teraz tak się zastanawiam i coś mi to się dziwne wydaje i nie wiem czy to będzie ładne takie jak widzę na forum.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo myślę, że pomysł na rabatę kwiatowo-krzewną jest bardzo dobry :) tylko musisz pamiętać żeby tak dobrać kwiatki żeby kwitły Ci na zmianę przez cały okres od wiosny do jesieni :) wtedy będzie cały rok cieszyć oko :) można pomyśleć o hortensjach, rhododendronie może jakieś trawy ozdobne - możliwości jest sporo, można też skalniaczek zrobić ;:173
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Wpadłam na forum pochwalić się moim nowym nabytkiem choć miałam już nic nie kupować tylko posadzić to co mam to dziś idąc po doniczki i ziemie do moich kwiatów parapetowych zaś kupiłam i mam kolejne plany na jutro. Dzisiejsze zakupy to
puschkinia libanotica
scilla sibirica
chionodoxa luciliae
Jutrzejsze zakupy to żółta róża pomarańczowa i agro do okrycia kwiatów.
Tak przy okazji kiedy okrywać piwonie drzewiastą i róże młode może mi ktoś doradzić byłabym wdzięczna.
Jutro bez względu na pogodę jadę na działkę albo będę sadziła i kopcowała róże względnie muszę złożyć huśtawkę albo będę sprzątała w altanie bo już 24 października zakręcają wodę. Musze pozbierać tez poduszki i kołdrę żeby nie nawilgła w zimie. Trzeba robic żeby mnie zima nie zastała.

Mariusz własnie o to mi chodziło na pewno będą róże kwitnące cały rok, hortensje i jeszcze jakieś na razie nie wiem
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Myślę, że hortensje będą ładnie wyglądały. A może z przodu gdzieś takie niskie odmiany berberysów?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was cieplutko w końcu jest upragnione słoneczko ;:3 oby trwało i trwało mam już dość deszczowej pogody. Przygotowania do zimy powolutku się kończą okoszone jest oplewione też posadzone wszystkie cebulki i nie tylko nawet płot pomalowany. Niedzielne słoneczne popołudnie tak szybko przeleciało że aż żal jak się wspomina bo dziś już praca i obowiązki. Było wspaniale robiliśmy duszonki zajadaliśmy ciasto popijając kawusią no i popstrykałam troszku jesiennych fotek. To działeczka, a tak naprawdę jej fragment na który patrzę z tarasu i przypominam sobie jak było a jak jest. Ciekawa jestem widoku jak zakwitną wszystkie kwiaty i zrobi się kolorowo oby tylko wiosna była piękna.
Obrazek

To moja róża pnąca rosnąca przy bramce, w której się zakochałam pachnie i kwitnie przepięknie i to z daleka widać i czuć. Boję się tylko, żeby w przyszłości mi jej nie obrywali bo naprawdę kusi.

Obrazek

Obrazek

Nie mogłam się oprzeć i nie zrobić kilka zdjęć jesieni wygląda uroczo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesień jesienią ale i letnie kwiaty mi jeszcze zakwitają dokładnie to moje lilie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna róża tym razem czerwona i również piękna jak ta żółta :)

Obrazek

Sporo tych zdjęć się uzbierało choć to tylko kilka zdjęć ze wszystkich co zrobiłam. Nie mogłam się oprzeć żeby wam nie pokazać jeśli kogoś zanudziłam to proszę o wybaczenie :wink:
Tak na marginesie chciałam zapytać kiedy obcina się maliny i na jaka wysokość? Mam polany :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Masz piękną działkę, co zdjęcie to mi się większa wydaje :D

Ja już maliny przycięłam. Ale głównie dlatego,że moje dziecko sięgając po owoce je podłamała.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Maju może wydaje się większa bo powycinaliśmy drzewa chore, suche usunęliśmy pniaki i dzikie krzewy gruz i śmieci wywiezione nie chciałam tego zostawić na zimę, gałęzie spalone przez co dużo więcej miejsca się zrobiło.
To zdjęcie naszego kolegi często u nas bywa nawet zdjęcia lubi, koleżanki wiewiórki nie udało mi się zrobić zdjęcia bo tylko wpada na jabłonkę po jabłuszko i ucieka. Widywany jest też na działkach dzięcioł zielony podobno śliczny słyszałam z opowiadań sąsiadki ja osobiście nie miałam szczęścia go spotkać
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piękny. Chyba tegoroczny.
Zostaw mu jakąś stertkę liści,trochę śmieci roślinnych żeby m?gł się schronić.
U mnie na działce też żyły jeże kiedy dokarmiałam koty -wpadały na stołówkę. Niestety nauczyłam się na niej smutnej prawdy,że im zabieramy często schronienie i kiedy następuje nagła zima to są bezradne. Dlatego teraz u mnie zawsze zostaje trochę trawy i liści ;)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Tak Maju liście i śmieci roślinne będą bo czeka mnie grabienie mam nadzieję że spodoba się im u mnie :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Spodoba spodoba :)
One doceniają każdą dobrą inicjatywę ze strony człowieka, bo wiedzą, że są zdani na łaskę i niełaskę.
Najgorsze jest to że teraz te zimy takie nagłe , świeci słoneczko a tu nagle buch śnieg. Część z nich nie zasypia i nie zdąża znaleźć legowiska. W tamtym roku miałam takiego jeża - błądził po działce w śniegu. Niestety nie przeżył, zostałam z nim sama, a on potrzebował weterynarza, a wbrew wszystkiemu ciężko dla dzikiego zwierzątka znaleźć pomoc :(
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Maju u mnie już nocleg powstaje zgrabione liście układam na kupkę mam nadzieję że będzie im dobrze jeszcze jedzonko muszę im zapewnić oraz ptaszkom też
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”