Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Z ogromną przykrością przeczytałam Twojego posta. ;:174 ;:174 ;:174 Wprawdzie oglądam tv, słucham radia, czytam prasę, ale serce kraje się szczególnie mocno, gdy sytuację powodziową opisują osoby znajome. ;:167 ;:168
Trzymaj się, Alu kochana, wyjdzie słoneczko, osuszy działeczkę i jeszcze będzie Cię cieszyła, czego z całego ;:167 Ci życzę. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani :wit
U mnie jak zawsze deszcz i deszcz potem jeden dzień pogody i zaś deszcz. Zapowiadają od piątku pogodę chciałabym, aby się sprawdziło. Po ostatnich ulewach pojechałam na działkę i poza zbitymi pięknymi piwoniami i ślimakami co wszystko zjadają oraz trawą, która urosła większych strat nie ma. Posadziłam więc pomidory, cukinie, dynie, arbuzy ale nie wszystkie tylko dwa te największe i posiałam ogórki, Oplewiłam w grządkach z kwiatami choć było ciężko bo mokro i ziemia się kleiła, a warzywnik zostawiłam bo za mokro. Teraz zaś pada, ale może jak obesknie w weekend trawa to trochę pokoszę.
Muszę się wam pochwalić zakupiłam sobie sadzonki irysków 3 niskie
Chery Garden
Ajax Tje Lees
Ice Cuup
oraz wysokie TB
Red Haded
Tennessee Gentleman'
'I Feel Lucky'
Got Milk
Silk And Honey
i inne wysokie
Storm- czarny
Bold Vision
Alpine
Beviderbreast
i jeden średni
Seasion Ticket

Mam taki plan, żeby od strony sąsiada wzdłuż płotu zasadzić irysy działka sąsiada jest nie uprawiana i przeznaczona do sprzedaży i tylko straszy. Ja nie będę patrzyła na tę trawę co rośnie tylko na iryski.
Kolejna sprawa jaką muszę się wam pochwalić to zostałam babcią w sobotę 5. 15, córka urodziła córeczkę Julię jest taka maleńka i kochana, że chciałoby się być przy niej cały czas. Teraz rośnie mała ogrodniczka :)

Obrazek

Zuzia dolane jest okropnie oprócz trawy nic nie chce rosnąć na porzeczkach i drzewach robi się mszyca, z którą już walczę i stoję z remontem w altanie, i o grillu, odpoczynku na działce też mogę zapomnieć, ale poza tym ok.

Iwonko W tym roku biednie z pogodą w tym czasie w zeszłym roku jadłam czereśnie obecnie zielone na drzewie i połowa z tego co w minionym roku. Wiosny nie było no może z 10 dni i to wszystko totalna klapa. mam nadzieje że choć lato ładne będzie.

Lucynko trzymaj kciuki może pogoda się zrobi od piątku bo tak zapowiadali, ale czy tak będzie kto wie :?:

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Wielkie gratulacje, Babuniu!
Tak bardzo chciałabym przeżyć taką chwilę, ale niestety, nie jest mi to dane i babcią raczej nie będę. ;:185 Na szczęście nie doświadczyłam tego uczucia, to nie wiem dokładnie, co tracę, ;:131 ale ja tak bardzo kocham dzieci. ;:167 ;:167
Niech mała Juleczka dobrze i zdrowo rośnie. ;:97 ;:97
Dobrego tygodnia, szczęśliwa Babciu Alu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Lucynko Dziękuję jestem szczęśliwa bo to wspaniałe uczucie zostać babcią zwłaszcza jak takie maleństwo bierze się na ręce, a ona się tak do mnie ślicznie uśmiecha. Mój mały wnusio ma już półtora roczku i niestety, ale woli dziadka i z nim zabawy do babci przyleci na kolanka lub się przytulać myślę, że Julia będzie z babcia sadziła kwiatuszki i bawiła się lalkami juz się nie mogę doczekać.

Od soboty u mnie pogoda się poprawiła i co za tym idzie roboty na działce sporo najpierw koszenie i to mam juz zaliczone teraz plewienie. dosiałam tez ogórki bo słabo wychodzą, ale z tego co wiem to inni tez tak maja bo sami mówili. Pietruszka też beznadziejna jeszcze posiałam może coś z tego będzie. Teraz mam w domku moją wnuczkę bo córka musiała jechać pozałatwiać sprawy potem jade na działkę i do wieczora myślę coś porobić.
Zrobiłam kilka zdjęć w sobotę.
Kochany wnusio wszędzie wejdzie wszystko go ciekawi goni bawi się śmiechu było co nie miara.
Obrazek

Obrazek

To moje ogórki dopiero pod tym zaczęły rosnąć

Obrazek
Jak wrócę wstawie resztę zdjęć
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu deszczu wszyscy mamy dość, a kiedy go będziemy potrzebować to go nie będzie... u mnie od jutra ma prawie cały tydzień codziennie padać i nie wiem kiedy mamy łąki ciąć na siano dla koni, a ci co ścieli to nie wygląda to ciekawie.
A wnuczki bardzo gratuluję, bo dzieci to pociecha a wnuki jeszcze większa ;:196
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Tw?j wnusio jak anioleczek! Przepiękny chłopczyk!

Jeszcze niedawno sama sobie tak m?wiłam,że będę miała córeczkę to będzie taka mamusi pomocniczką,liczyłam,że będziemy sobie godzinami robić place plastyczne ,sadzić kwiaty i czytać bajeczki o księżniczkach. Teraz już wiem,że się można pomylić,bo kiedy ja sadzę kwiatki to młoda wskakuje na swoją nadrzewną bazę i urządza tam walki dinozaurów .Także wiesz... nie napalaj się za wczasu :;230


Masz jakiś genialny wynalazek na tych og?rkach. Gdzie to się kupuje? Muszę takie coś nabyć,bo moje pomidory zosyały zjedzone do łysej łodyżki,nakrywam je teraz czym si? da,ale już trochę przełykam fakt,ze mogę w tym roku nie mieć ani jedego.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani :)
U mnie słoneczko już od kilku dni więc jestem na działce codziennie i odrabiam zaległości w plewieniu. Muszę się śpieszyć bo od przyszłego tygodnia czeka mnie kopanie rowu na głębokość 50 cm na kable energetyczne. Najgorsze to jest to, że zaś będzie zniszczony trawnik zaś sianie i podlewanie no i błoto jak popada. Muszę tez przesadzić funkie bo rosną na drodze gdzie ma być wykopany rów mam nadzieję, że te kilka dni w cieniu im nie zaszkodzą. Wczoraj miałam chwilkę czasu to dla odpoczynku zrobiłam zdjęcia jest tego trochu, ale pokażę wam tak po kilka z każdego.
Piwonie u mnie jeszcze nie wszystkie się rozwiewały czekam na kolorki jakie będą, clematisy jedne już przekwitły nie które kwitną a jeszcze, a na inne czekam. Róże moje ulubione w pełni choć jeszcze czerwone są w pąkach jedne w mniejszych drugie większych. tak samo irysy, ale to dobrze co idę na działkę to jakaś niespodzianka mnie czeka. Powoli u mnie zakwitają liliowce więc tez mam kilka co posadziłam w zeszłym roku więc będzie niespodzianka.

Maju wiem jak to jest co innego byśmy chcieli co innego wychodzi, ale pomarzyć można, a może się spełni. Córka i zięć już załapali kiedyś uciekała jak najdalej teraz pyta czy jedziemy ja jestem zadowolona bo razem to raźniej. Ten wynalazek kupiłam na allegro dużo tam kupuję jak będziesz chciała podam Ci stronę na priv. Jest to nie drogie więc kupiłam i się przydało.

Aniu u mnie już powoli zaczyna brakować zapasów wody i nie długo trzeba będzie węża wyciągnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Biały łabędź

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to mój widok z tarasu

Obrazek

No to na razie tyle dzwoniła córka i zaraz tu będzie jedziemy na działkę. życzę wszystkim miłego i ciepłego dnia. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Ali wnusio jaki już duży :) jeszcze trochę i będzie pomagał babci :) na działce widzę wszystko pięknie kwitnie, róże śliczne. Domówiłaś iryski, będzie co podziwiać w przyszłym roku :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Mariuszu oj tak wnusio rośnie ale patrzy tylko zabawy muszę poczekać aż wnusia urośnie. Iryski z 5 sztuk, które zakupiłam w zeszłym roku to zakwitły mi tylko dwie biały łabędź i dzisiaj Dipped in dots

Obrazek

teraz czekam na resztę.

U mnie pogoda piękna choć po południu przechodzą burze mam nadzieję, że jutro tez będzie pogoda po dzisiejszych burzach bo zaraz rano chcę jechać na działkę.
Pisałam wam kiedyś, że po dwóch stronach mojej działki i na wprost nie mam nikogo od kilku dni to się zmieniło będę miała sąsiadów po obu stronach mojej działki skończą się te trawy wychodzące na moja działkę i te dmuchawce latające na wiosnę. Sąsiedzi bardzo fajni ludzie można z nimi pogadać no i myślę, że i kawkę wypijemy nie raz.

To piwonie zakwitły kolejne i jeszcze inne czekają w pąkach.

Obrazek

Obrazek

iryski

Obrazek

Juz nie długo bedą liliowce i juka która zakwitnie pierwszy raz. Pozdrawiam ;:196 życzę spokojnej dobrej nocki.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

U Ciebie jeszcze piwonie kwitną a u mnie już po nich, pisałam, że miało cały czas padać według prognozy pogody a tu od tygodnia nie spadła nawet kropla wody więc codziennie podlewam z węża, całe wieczory mam tym zajęte bo w dzień ukrop taki, że nie idzie nawet wyjść na dwór. A Twój irysek spóźnialski piękny :wink: A piwonie dały piękny pokaz ;:138
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Nie mam pojęcia skąd wzięłaś deszcz, ale Ci zazdroszczę. W Krakowie z nasłonecznieniem i temperaturą przesadzili.

Bardzo piękny irys ten w ciapki.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Kolejny dzień upałów, ale po wczorajszej burzy to woda miejscami na trawniku stoi i obie beczki na wodę napełnione. Z tego co mi sie wydaje to u mnie na działce był grad bo sałatka papryka nawet pomidorki miały liście poprzecinane oraz róże strasznie zbite i oczepane z płatków. Jutro ponownie zapowiadają burze, a ja tam wole słoneczko albo delikatny deszczyk. To mój malutki pomocnik podpatrzył jak babcia przykrywa ogórki i też chce czasami muszę zwracać uwagę czy wnusio nie patrzy bo zaraz tez chce uczestniczyć w każdej pracy.

Obrazek

Obrazek

Kolejna piwonia w rozkwicie

Obrazek

Nostalgia

Obrazek

Augusta Luise

Obrazek

Aphrodite

Obrazek

pnąca Amadeusz

Obrazek

Aniu ja w tym roku jeszcze nie podlewałam z węża choć juz się wydawało że tak będzie bo w beczkach zabrakło wody. Uratował mnie deszcz i napełnił do pełna teraz pada co drugi dzień dość porządnie bo przechodzą burze. Dziś też zapowiadają już się chmurzy jest parno przypuszczam że sprawdzą się prognozy. Pozdrawiam :)

Maju Bielsko od Krakowa nie tak daleko a różnica duża. Pada u mnie tak co drugi dzień i podlewa jak na mój gust za mocno. Pozdrawiam :)


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo piękne kwitnienia u Ciebie :) róże i piwonie super. Pomysł na przykrywki do ogórków pierwsza klasa ;:333 no tak wnusio chce robić wszystko co babcia hehe, tylko nie rozumie pewnie jeszcze, że w niektóre miejsca wchodzić nie wolno :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”