Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

WOW ! Konkretny ten pniak ! Wykorzystasz go jakoś w ogrodzie teraz czy raczej pozbędziesz się go?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Seba :wit
Pniaczek na razie stoi jest tak ciężki przesunąć się go za bardzo nie da. Mam z nim problem bo nie mam pomysłu jak go wykorzystać na co gdzie go postawić albo jak się go pozbyć to jak go wywieść z działki. Coś muszę wymyślić. Pozdrowienia dla Ciebie miłego dnia :)

Zakwitł pierwszy irysek :tan młoda sadzonka z zeszłego roku tak się zastanawiam czy to irys SDB Riveting Iris SDB Hi Sailor czy Ajax the less Iris SDB Gentle Grace może ktoś ma i pomoże.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Prince
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 kwie 2018, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

u Was już tak bez zakwitł ???
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

U Ciebie bez zaraz rozkwitnie a u mnie w pąkach.Irysek bardzo ładny.Jakiś wczesny.

No tak problem był jak pniak siedział w ziemi ,a teraz problem co z nim zrobić.Tym bardziej,że jest taki ciężki.

Dużo deszczu życzę. :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

No, no niezłą pniakowowa akcja .Wcale ci się nie dziwię,z e cie denerwował.
Ja to pewnie o niego non-stop zaczepiałabym.
Dobrze,że masz go już usuniętego.
Lilak tuż , tuż.
I irysy już ci kwitną. ;:215 Moje jeszcze jeszcze psia.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich serdecznie :wit
Poniedziałkowy dzień był jak co dzień, a jednak inny bo mieliśmy okrągłą rocznicę ślubu 30 -lecie. Plany z powodu wirusa się pokrzyżowały więc spędziliśmy je na działce wśród kwiatów, ptaków na łonie natury. Trochu trzeba było cos porobić bo nie byłabym sobą żeby siedzieć. Wmyśliłam sobie żeby naszykować doniczki pod pomidory i paprykę tak więc grzebaliśmy w kompostowniku i było uroczo ;:306 już mam naszykowane teraz tylko niech czekają na posadzenie do nich moich sadzonek.

Obrazek

Trochu też porobiłam zdjęć bo nie mogłam się oprzeć podlanie przez kilka dni i od razu tyle się zmieniło pokazało się tyle nowych kwiatów i nawet tulipanki zaczęły kwitnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prince witaj w moich skromnych progach miło Cię widzieć u mnie ;:196 . Bez już kwitnie uwielbiam go za zapach cały rok na to czekam. Pozdrawiam ;:168

Witaj Danusiu oj jak ty to dobrze wiesz teraz leży na trawniku i przeszkadza muszę cos z nim zrobić jak najszybciej mam obiecane że sąsiad go potnie czekam na telefon. Pozdrawiam kochana zdrówka życzę ;:196

Obrazek

Obrazek

Witaj Aniu nie raz przez niego przepadłam w dodatku musiałam go obchodzić, a najgorsze było koszenie teraz jeszcze muszę pozbyć się pniaka i będzie ok. Pozdrawiam życzę zdrówka ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich ;:167 Życzę miłego wtorku ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Hejka :wit witajcie w pochmurny deszczowy dzionek. W końcu zawitał do nas upragniony deszczyk, i w końcu podlane roślinki oraz nareszcie zrobiona piaskownica dla dzieciaków. W czwartek byłam na działce bo miałam obiecane, że sąsiad potnie mi pniaka oraz czekałam na zamówioną wodę do picia cztery skrzynki bo nie zawsze chce się kawy czy herbatki. Przeglądałam w środę swoje uprawy i jak to zwykle u mnie bywa posiałam buraczki w jednym miejscu za dużo, a może mi się wysypały nasionka nie wiem poszłam więc na ryzyko i wykopałam całą kupkę buraczków i rozsadziłam je i muszę się pochwalić bo wczoraj jak patrzyłam są ładne. W środę wzięłam się tez za przerabianie łóżeczka co dostałam od córki i robię z niego fajną podporę pod moje kwiaty zatrzymamy co z tego wyjdzie.
Jak przyszła burza przyjechali z wodą to jak na złość, a po wodę na parking trzeba było iść i przynieść co prawda ja po wodę nie poszłam, ale musiałam ja odbierać od męża na polu i schować do piwnicy więc nam dolało. Na sąsiada już nie miałam co czekać jak tak padało i zbieraliśmy się do domku jak tylko deszcz trochę zelży. I nagle niespodzianka przyszedł sąsiad z piłą i pociął nam całego pniaka na kawałki super tak się ucieszyłam że mam już to zrobione, a w dodatku zaskoczył mnie bardzo bo jak chciałam mu dać parę groszy to nie przyjął mi i powiedział że my sąsiedzi pomagamy sobie bez pieniędzy. Chyba trafiłam na fajnego sąsiada, a jego żona tez fajna babka bo jest o czym pogadać i wymienić się doświadczeniami. W czwartek nie padało cały dzień nawet słoneczko wyszło to pojechałam na działkę popatrzyć co tam słychać i cos zrobić. Przyjechała córka z dziećmi przywieźli piasek do piaskownicy, ale jak już jest piasek to zrobili z piaskownicą wnusio od razu wskoczył z zabawkami i się chciał tam bawić bardzo mnie to ucieszyło bo teraz czymś się zajmie nie tylko gonieniem po działce, a my za nim żeby nic sobie nie zrobił.
Dziś pada od południa zimno się zrobiło nawet pomidory nie wystawiam na balkon bo się o nie boję czas spędzamy z moim m na odpoczynek choć jakbym nie zapomniała doniczek z działki to bym przesadziła pomidory do większych litrowych bo w tych szybko mają sucho i często trzeba podlewać.
Zrobiłam na działce poidełko dla kotków i nie tylko teraz może się nie przyda, ale nie teraz to później.

Obrazek

Pięknie pachnie dobrze, że go mam koło altany :)

Obrazek

A to mój ostatni wyjazd do sklepu ogrodniczego skończył się takimi roślinkami. Od razu posadzone :)

Obrazek

No tak rozpisałam się trochu idę teraz coś przekąsić. Pozdrawiam wszystkich serdecznie miłego świętowania. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, zacznę od najważniejszego: gratuluję trzydziestoletniego pożycia małżeńskiego i życzę kolejnej trzydziestki. ;:167 ;:167 ;:196
Działeczkę masz pięknie kwitnącą ;:303 , donice gotowe na przyjęcie pomidorków, ;:333 lilak pachnie, ;:63 wnuczęta wniosły więcej życia i przyniosły radość ;:33 ;:23 , uczynny sąsiad rozprawił się z pniakiem ;:138 , deszczyk zmoczył ziemię ;:215 , nowe roślinki przywiezione. :D Czego chcieć więcej? Może tylko zdrowym być, czego z całego serca Wam życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Fajni sąsiedzi to skarb ;:108 ;:108
To dziaąłsz na działeczce, nowe zakupy roślin. ;:333
Śliczny ten rodek.

Wszystkiego najlepszego i długich dalszych lat w szczęśliwym małżeństwie ;:196
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Przede wszystkim gratuluję 30 rocznicy ślubu ! Pracujesz u siebie na działeczce aż miło poczytać !
Dobry sąsiad to skarb ! Mi się też tak udało że mam wszystkich sąsiadów na całej alejce bardzo fajnych, no może poza jedną sąsiadką ale jej nie liczę :;230 Ostatnio dojście z parkingu na działkę zajęło mi godzinę bo to jeden sąsiad zagadał, to drugi, to sąsiadka a to prezes bo ma działkę obok i tak zeszło. Do pomocy też zawsze chętni i można na nich liczyć. Donice na pomidory i papryki wydają się bardzo duże. Ile mają litrów?
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piękna działeczka,zadbana.Wnuki będą miały radochę.Przynajmniej będą na oku i nie trzeba będzie za nimi biegać.
Alu a co to za pasiaste liście (2 szt)z pelargonią w środku?
Fajnie,że sąsiad się postarał i pociął pniak,teraz będziesz miała luz na trawniku.
Obecni moi sąsiedzi są w porządku tylko nie lubię jak nastawiają radio na cały regulator,zamiast słuchać ptaszków,ale to Ci nowi którzy teraz się objawili,bo do tej pory nic nie robili i był spokój.
Tulipan czerwony,pełny z żółtym nalotem wypisz,wymaluj jak mój jesienny nabytek.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani ;:196
Pogoda taka sobie, w kratkę to bardziej siedzę w domku niż na działce odrabiam zaległości bo już w weekend mam plany malowanie altany w środku, najgorsze bo będziemy robić szlifowanie no ale cóż kiedyś to zrobić trzeba. Dziura po pniaku już zrobiona trawa posiana żeby po błocie nie chodzić, a jak trochu upadnie to najwyżej dosypie w tym miejscu ziemi i jeszcze raz posieje trawę.

Obrazek

to trochu zdjęć co zrobiłam jak ostatnio byłam na działce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko bardzo dziękuje za życzenia ;:196 Lucynko masz rację zdrowie najważniejsze tego życzę również i Tobie. Pozdrawiam ;:168
Aniu dziękuję za życzenia. Pozdrawiam Cie serdecznie życzę zdrówka. ;:196
Saba dziękuję za życzenia ;:196 U mnie podobnie zawsze z kimś się pogada, i nie raz mąż idąc naprzód wraca sie po klucze bo stoi przy bramce i nie może się na mnie doczekać. Pozdrawiam życzę zdrówka ;:168
Danusiu oj tak dzieciaki teraz będą bardziej przy nas bo do tej pory trochę się im nudziło i nie było co robić Kacperek uwielbia grzebać w piasku. Ten tulipan już zauważyłam u Ciebie u wydaje mi się że to ta sama odmiana. Zdradzę Ci że ja też wolę cisze i śpiew ptaków. Nie pamiętam jaka to nazwa nie zwróciłam uwagi ale mogę się zapytać jak będę przejeżdżała ale jak się nie mylę to jest zielistka Sternberga . Pozdrawiam życzę zdrówka.

Teraz tak na marginesie muszę się wam pochwalić po pięciu latach moja królowa jednej nocy Selenicereus grandiflorus ma pąk kwiatowy już się nie mogę doczekać podobno kwitnie przepięknie i jeszcze piękniej pachnie poczekamy zobaczymy.

Obrazek

Pozdrawiam Was wszystkich życzę miłego tygodnia zdrówka i słonecznych dni ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Wszystko u Ciebie takie duże i kwitnące.Bez u Ciebie kwitnie a u mnie ma ledwo małe pączusie.Jak zobaczylam u Ciebie serduszka to dopiero mi się przypomniało,gdzie moje?Deszczyk u nas pada od rana cały czas. ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”