Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich odwiedzających. Na moim ranczu jak nazwała go sąsiadka z działki.U mnie już widać jesień, azalie zmieniają kolory z zielonego na czerwony, kwitną już marcinki i ogólnie tak zrobiło się jesiennie. Choć chciałoby się być dłużej na działce do czego przywykłam o godzinie 20 robi się szaro i chłodno co nie zachęca do dłuższego pobytu.
U mnie popadało przez sobotę i niedzielę, a od poniedziałku jak na razie świeci słoneczko dlatego prawie codziennie jestem na działce. Dziś także jedziemy z mężem na działkę tym razem sami bez wnuczka bo mamy w planie coś więcej porobić a ja tez chciałabym zrobić parę zdjęć nadchodzącej jesieni.
Miałam plany zakupić sporo sadzonek , a tu klapa prąd wykosztował mnie trochu i do tego wczoraj dentysta prawie 500 zl zapłaciłam za dwa zęby wiem że kanałowe kosztuje więc nic nie mówiłam mówi się trudno. Tak czy inaczej chce jeszcze kupić cebulowe z biedronki podobno już są tylko ja nie mam czasu tam iść.
Wszystko byłoby u mnie cacy jakby nie działki, które stoją puste, a mam ich 3. Po jednej stronie chodzi gospodarz działek bo mu właścicielka zapłaciła, ale działka naprzeciwko mojej i z drugiej strony to tragedia jabłka gruszki śliwki się sypią z drzew i śmierdzi jak diabli i te osy zastanawiam się czy tego nie zgłosić do zarządu.

Aniu tak to już jest jak nie ma kto to trzeba samemu, a teraz jak już ognisko stoi to się wszyscy pytają kiedy duszonki, a ja na to, ja zrobiłam ognisko wy duszonki jak chcą niech robią.
Maju może w sobotę lub w niedziele wypróbujemy ognisko rodzinka obiecała że zrobi poczekamy zobaczymy.
Danusia kociołek też już jest tylko gotować :) kupiłam cały komplet.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu :wit
O to fajnie,że kociołek kupiłaś.Marzy mi się taka rzecz :)
To fajnie ,zaraz będzie ognisko wypróbowane.Czas ku temu sluży.
Czekam na fotki :wink:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Zgłoś,bo to oszaleć można jak się tak sypie i sypie i wkoło robisz to samo a ciągle jest smr?d.
Ja też już rozmawiałam z prezesem o drzewach wchodzących na moją posesję i mi obiecuje cuda,nawet worki dał na odpady zielone.
Ponadto to zasypywanie sobie kompostu cudzymi odpadkami ktore potem kiełkują jest uciążliwe. Gdyby to jeszcze jakość owoc?w była,ale to przeważnie są takie zaniedbane farocle nikomu nie potrzebne...
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam w niedzielne deszczowe popołudnie. dzisiaj wybierałam się na działkę, ale pada i nie jadę wzięłam się za obiadek i za placek tym razem będzie drożdżowy z gruszkami bo drożdżowy z e śliwkami powoli się nudzi. Ciasto zarobione obiadek się gotuje więc mam trochu czasu i wpadłam na forum.
Musze się pochwalić, że mam już prąd na tarasie i ciemności egipskie się skończyły działka oświetlona przy ognisku wieczorem będzie widno i będzie fajnie się siedziało. W zeszłym roku kończyłam nie raz owijanie drzewek przy latarce było to okropieństwo. Jutro dalsza część prac z prądem i jutro będzie koniec :heja nie groźne będzie nawet zimno na dworze bo farelka do prądu i już.
Przygotowana jestem już na jesienne i nawet na zimowe dni.
W piątek pstrykam kilka zdjęć, ale czekam jeszcze na zdjęcia z wysoka mój zięć zrobił mi zdjęcia i filmik mojej działki i okolic z drona już oglądałam super wyszło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jeszcze kwitną różyczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hosta która dostałam nie znam nazwy
Obrazek

Obrazek

Czas u mnie Aniu nie za fajny bo deszczowy, ale czekam na ładny weekend i kociołek pójdzie w ruch :)
Maju będę zgłaszała juz rozmawiałam z sąsiadką z działek, niech oni coś z tym zrobią bo jak ktoś pójdzie, a wieczorem złamie nogę na tych zgniłych jabłkach to nie będą mieć do mnie pretensji. :)

Życzę wszystkim miłego popołudnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Noo na jabłkach można się okropnie przejechać. Nie m?wiąc o tym że jak się wdepnie w sandałach w taką breję to ogarnia przerażenie....
no i osy,muchy i owady wszelkie lecące do tej cuchnącej brei...


Piękne zdjęcia. Ta hosta faktycznie ciekawa,taka solidna.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

:wit

To trochę deszczu ci zazdroszczę, bo u mnie nic a nic nie padało.Co drugi dzień coś tam podlewam. :roll:
Ładne, małe hostki ;:173
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam :wit

Aniu nie ma czego ja bym wolała słoneczko i podlewanie. :)
Maju zgłosiłam to, ale czy coś się ruszy w tej sprawie bardzo w to wątpię właścicielem jest człowiek który przebywa w domu opieki a działką nikt się nie zajmuje. :)

Już u mnie koniec remontów, na ten rok oczywiście okna zrobione aneks kuchenny jest, prąd już jest i bałagan tez jest ;:306 . Na działce codziennie pada, burze przechodzą wieczorami i siedzieć tam się nie chce. Wczoraj czekając na kuzynki zięcia posadziłam sobie hibiskusa, Jaśmina pachnącego, i forsycje, ale nie wiem czy hibiskusa sadzić po jednym patyczku czy można dać więcej. Jeśli macie je u siebie będę wdzięczna za radę.
Zakwitły mi dziwaczki, które mam pierwszy raz, ale nie ostatni bardzo mi się spodobały.

Obrazek

Obrazek

Musze się wam pochwalić bo byłam zaskoczona ile mi wziął za prąd w altanie, a zrobił dużo, W pokoju z aneksem kuchennym mam teraz jeden kontrakt podwójny na tv tam gdzie będzie stała komoda z ubraniami, jeden kontakt podwójny na kuchenkę i czajnik i jeden przy drzwiach, skąd biorę prąd do kosiarki. Zrobione mam oświetlenie na tarasie dzięki, któremu mam widno na działce wieczorem. Oprócz tego mam zrobione w drugim pomieszczeniu, tez w altanie , ale wejście jest od tyłu altany, które służy mi miedzy innymi do przebierania się i z stamtąd mam wejście na strych. Zrobił mi tam kontakt na lodówkę nowe oświetlenie do lampy i kontakt na strychu gdzie teraz wystarczy dać lampkę i jest widno. Do tej pory po zmroku nie mogłam iść na strych bo było ciemno mimo że są tam okna. Za trzy dni pracy chciał 250 zł dałam mu 300 zł bo dodatkowo wymienił mi lampy stare na nowe co sobie kupiłam.
Teraz najlepiej widać jeden z rodziny w zeszłym roku chciał zedrzeć skórę ze mnie jak by tylko dał radę, a drugi zrobi za parę groszy. Człowiek człowiekowi nie równy.

Widzę u was, że już cebulowe kupujecie ja jadę jutro na zakupy bo w domu mam braki przez ten remont na działce i będę miała okazje zajrzeć do biedry, a że zapłaciłam mniej za prąd niż miałam przeznaczone i trochu grosza zostało to na cebulowe jak znalazł. No i nie tylko cebulowe dziś zrobiłam również zamówienie na kilka kwiatuszków nie mogłam się oprzeć.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego wieczoru.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Łooo,Ty tam chyba będziesz mieszkac ,bo przystosowanie jak w domu :)
Miło czytać takie dobre wieści,faktycznie tanio wziął,a jeszcze jak porządnie zrobił to rewelacja. Czasem przyjdzie jakiś partacz,posiedzi,kawę wypije i chce za to wynagrodzenie prawie roczne.. Takich niestety teraz pełno.

No może być problem z tym zgłaszaniem ,bo nikomu się działać nie chce,problem kto ma odpady wziać i to zrobić,a jeszcze jakby tak kto wyskoczył z pretensjami to już całkiem klops.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

To fajnie ,że masz prąd. Cywilizacja elektryczna to super rzecz . ;:108
I i nawet ognisko będzie oświetlone. Super.
Tego drona to co zazdroszczę. A da się coś pokazać ??
Fajne te dziwaczki.Kwiaty podobne to floksu.Tylko floksikowych więcej. ;:173
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam cieplutko u mnie prawdziwe lato temperatury 28 w cieniu, ale podobno tylko do piątku i ma się to zmienić. U mnie na działeczce prace postępują do przodu, jutro jeszcze kawałek dachu zostało do zrobienia, daszek z tyłu altany no i przy kominie potem tylko malowanie dachu i będzie ok. Mogę powiedzieć, że plany na ten rok zrealizowałam w 100 procentach z czego jestem zadowolona teraz już powolutku układam plan na przyszły rok, ale na pewno nie będą tak obciążać finansowo jak w tym roku.
Dostałam ostatnio zdjęcia mojej działeczki teraz widać ja w całości :)
Obrazek

Obrazek

Muszę się wam pochwalić, sadzonki już kupione i posadzone i nawet zakwitły

Obrazek

Obrazek

Maju mieszkać może nie będę, ale mam zamiar spędzać tam weekendy bo nie chce się wracać do domku.
Aniu filmik też już mam ślicznie to wygląda te okolice lasy super wyszło jak zięć obrobi to pokaże. :)
Małgosiu jeszcze daleko mi to tego co bym chciała osiągnąć. Ja też przykładam uwagę żeby było ładnie za to mój mąż podobnie jak Twój, ale faceci tak mają nie dbają o szczegóły liczy się dla nich to co musi być bo jest niezbędne, Ale i tak ich kochamy :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Fajne takie zdjątka z góry.Szkoda,że ja takich nie ma.
Jeżowki piękne.I ja od lata mam Green Jewel.Tak inna i piękna :)
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Rozumiem ,że chcesz nocować na działce. Ja choć mam do domu tylko 5 km.to jak tylko mam wolne zostaję, bo na działce zwykła bułka z pomidorem smakuje lepiej, a najlepszy budzik (czytaj ptaszki) budzi .Tam dzień zawsze jest lepszy.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was serdecznie. Byłam dziś na działce skosiłam trawkę bo była już za duża i dokończyliśmy już dach teraz zostało tylko malowanie więc zastanawiam się nad kolorem. Tak po pracy siedzieliśmy robiliśmy grilla jak nagle zadzwonił do mnie lekarz od mojego pieska. Bo w poniedziałek byłam z nim na szczepieniu przeciw wściekliźnie, a że jest taki jakiś ospały zrobiłam mu badania. Nie spodziewałam się telefonu od niego, a tym bardziej takiej wiadomości mój piesek ma postępującą niewydolność nerek dowiedziałam się że trzeba będzie spróbować go leczyć a przede wszystkim dieta żeby móc cieszyć się jeszcze jakiś czas swoim psiakiem. Nogi mi się ugięły i nic mi się nie chce zwłaszcza jak patrzyłam na mojego Boryska jak biega po działce. ;:145 odechciało mi się wszystkiego wolałam jechać do domu To mój kochany piesek.
Obrazek
Chciałabym aby był ze mną jak najdłużej te 15 lat to tak mało, ale i chciałabym, żeby się nie męczył zobaczymy co mi powie jutro weterynarz już nie mogę się doczekać martwię się o niego.
Aniu ta jeżówka Green Jewel jest jedna w swoim rodzaju u mnie kto przyjdzie to ją ogląda.
beacik78 Witam Cię :) Ja za dziecka każde wakacje spędzałam u babci na wsi i czas na działce przypomina mi tamte wspaniałe chwile. Masz racje tam smakuje wszystko lepiej i chce się żyć.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”