Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Piotrze u nas wszystko wychodzi z ziemi hiacynty żonkile tulipany już nie mogę się doczekać kiedy to wszystko zakwitnie tyle kolorów. U nas dziś w słoneczku 21 stopni była piękna pogoda jutro jadę na działkę może ziemia podeschła i da się coś zrobić.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo no i wiosna i do Ciebie zawitała, pięknie krokusiki i przebiśniegi kwitną :) ja dzisiaj byłęm na działce ale mimo słoneczka dalej ziemia grząska i nic się zrobić nie dało :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was cieplutko w ten mroźny dzień :wit
U mnie zrobiło się biało, piaskarki wyjechały, ślisko i zimno brr. Przed samymi opadami śniegu i mrozami zdążyłam jeszcze zajechać na działkę i na cieszyć oczy kwitnącymi krokusami i przebiśniegami, ciekawe co z tego zostanie jak mrozy ustąpią. Cieszę się że zrobiłam grządkę na zamówione kwiaty i wkopałam krokusy znalezione na kupie ziemi, która została jeszcze po budowie chodnika zanim przyszło to zimno bo teraz nie ma mowy o robocie zaś będzie błoto.
W zeszłym roku o tej porze jeszcze nie miałam działki i nie widziałam gdzie są posadzone pierwiosnki i krokusy teraz wszystko już wiadomo bo kwitną nawet tam gdzie ich się nie spodziewałam miedzy hortensjami piwoniami, ale nie będę ich ruszała niech sobie są w końcu zanim zakwitną hortensje i piwonie to po nich śladu nie będzie .
Już nie mogę się doczekać wiosny na pocieszenie mam moje sadzonki, które mi rosną i mnie ciesza
.
To moje papryczki nie są tak piękne jak wasze, ale mam nadzieję że zanim wsadzę je do gruntu to urosną
Obrazek

pomidorki na razie trzy odmiany posiane przepikowane i rosną a 9 odmian dopiero posiana plus arbuz bingo. Parapety zajęte teraz tylko szklarenka została oj jak dobrze że ją mam haha ;:306

Obrazek

sałatka masłowa, lodowa, kapusta pekińska juz przepikowana i rośnie to wolne miejsce to na posiany jeszcze brokuł bardzo go lubię:)

Obrazek

Dzisiaj przesadziłam kolejne pomidory. Żal mi ich było wyrzucać, ale przez to brakło mi ziemi i doniczek na pomidory, ale może ktoś będzie chciał to chętnie się z nim podzielę. Tak na marginesie jeśli ktoś chętny na Pomidor gruntowy wysoki Noire de Crimee Czarny Książę,Pomidor gruntowy wysoki White Beefsteak, pomidor green zebra i chce to chętnie się podzielę.

Mariusz u mnie było fajnie można by coś porobić a tu nagle śnieg i mróz ;:145
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alicja :)
U mnie dzisiaj dramatu z pogodą nie było bo w dzień +4st i słoneczko :) Ale w nocy jeszcze -8st. Śniegu nie ma i nie było :) Następny weekend znowu cieplejszy :D Więc....
Pięknie Ci roślinki rosną. I oby tak dalej ;:333 Pozdrawiam :uszy
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Piotrku i dziękuję ;:196 Ach jak ja Ci zazdroszczę mnie rano obudziły piaskarki przed domem bo u mnie -7 i to w południe teraz -9 przypuszczam że w nocy będzie jeszcze zimniej. Trzymam się i żyję nadzieją że w weekend będzie ładnie, a jak nie to siąść i ;:145
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja od czwartku i u Ciebie ma być plus na termometrach w dzień :) W niedziele może i nawet +10st :) Pożyjemy zobaczymy :) Trzeba wierzyć !!!
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo siewki widzę bardzo ładne :) pięknie rosną, i takie kształtne ;:224 oby tak dalej, w końcu dziś już wiosna dotarła, więc miejmy nadzieję, że jutro utopi ktoś Marzannę ;:306
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Mariuszu dziękuje za miłe słowa i że ci się podobają moje sadzonki ja tyle się naoglądałam waszych, że wydawało mi się że moje takie marne. Co do zimy dzisiaj sąsiadka utopiła Marzannę :heja zima już poszła papa teraz tylko czekam na cieplejsze dni i na upragnione ;:3 Pozdrawiam cieplutko. :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu..ja także zawsze myślę że cudze ładne a moje ;:222 , tymczasem nie grymaś bo twoje widzę że bardzo ładnie rosną i oby tak dalej. ;:173 . Marzanna utopiona, zima poszła precz...tylko u mnie zaczyna prószyć śnieg. ;:219
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich cieplutko u mnie już drugi dzień jak świeci słoneczko. Temperatura to +10 stopni w słońcu więc rewelacyjnie to nie jest zwłaszcza że miejscami jeszcze biało i praca w ogródku raczej nie mozliwa. Jutro zapowiadają kolejny słoneczny dzień dlatego postanowiłam ubrać się ciepło i ;:65 jadę na działkę może uda się mi coś zrobić choćby porządki.
Tak sobie myślę czy odwijać już drzewka są posadzone na jesieni jak byście mi radzili czy jeszcze poczekać?
Dzisiaj przyszła do mnie duża paczka nie sadzonki ale pergola kolumnowa x3 chce posadzić do niej róże pnącą i dwa clematisy, płotek taki bardziej na ozdobę, żeby nikt nie deptał mi po nowo posadzonych kwiatkach, tunel foliowy bo chce zrobić sobie jedna grządkę takich wczesnych sałatek, rzodkiewki bo najlepsze to nowalijki, i cebulki Ixia ogrodowa ładny kwiatek to się skusiłam.

Obrazek

Witaj Zuzia dobrze koniec grymaszenia już nie będę ;:185 U Ciebie sypie a u mnie jeszcze biało, ale to pogoda figle płata.
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja gratuluje super zakupów :) Ja również , może jutro siądę i pomyślę co trzeba kupić w pierwszej kolejności na działkę. Jakoś jak przychodzę po pracy to mi się nie chce :) Ale jutro piątek piątunio więc będzie energii więcej bo weekend :)
Muszę zakupić na pewno wapno do odkwaszania gleby. Wcześniej tego nie robiłem bo śniegu nie było a ziemia zamarznięta. A trzeba odkwasić by grzyby nie rosły na trawie :)
Jeszcze raz niech rzeczy nowo zakupione dobrze się spisują a kwiatki ładnie rosną :) Pozdrawiam ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Małgosiu będzie mi bardzo miło jak mnie odwiedzisz serdecznie zapraszam ;:196 Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Małgosiu :wit Z tego co piszesz to ja mam tez taka dużą działkę jak Ty. Czekam na zdjęcia by móc podziwiać Twoje poczynania i zmiany na działeczce. Ja mam działkę od roku, a dokładniej w kwietniu będzie rok plany miałam Takie jak ty , a dziś sieje już 11 odmian pomidorów. Na działce tak to już jest ciągle się coś dzieje. Życzę Ci spełnienia planów i dużo słoneczka ;:196 Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”