Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

;:167 Jeszcze tak kolorowo u Ciebie ;:138 Jako fiołkobójca :oops: zachwyciłam się na bezpieczną odległość twoim nowym nabytkiem Obrazek Nie wiedziałam, że róże pustynii mają takie piękne kwiaty ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Podziwiam piękne chryzantemy. :wink:
A te twoje energetyczne berberysy śliczne.
To dzięki tym żywym kolorkom ujely moje serce. :D
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani
Pogoda za oknem szaro buro. Dziś padało więc siedzę w domciu i robię przygotowania do kolejnego sezonu. Płotek kupiony miałam go malować na balkonie, ale sobie daruję jak pojadę na działkę to go wywiozę i niech czeka do wiosny. Nasionka pomidorów zamówione jedne już przyszły: Malachitowa szkatułka, Aurija, Black Zebra Russian, Anna Russian, Ałtajski Oranżevyi, Anna German.
Plany mam takie żeby 7 pomidorków zasadzić do doniczek 20l, a 10 lub jak wejdą to 12 do gruntu.
te będą w doniczkach
Bloody Butcher 45 dni czerwona kulka 50-80
Health Kick 75 dni czerwony pociągła kulka 80- 120 nadaje się do mrożenia i suszenia
Sibirjak 58 dni czerwony kulka 100- 200 g
Alaska 55 dni czerwona kulka 80 -100 g do sałatek i do konsumpcji
Aurija do jedzenia i suszenia
Black Zebra Russin czarno - fioletowe 75 dni 80-100g
Sibirskiy Skorospelyi czerwone 200g 58 dni
Do gruntu pójdą odmiany sadzone w tym roku i dorzucę jeszcze ze dwie nowe na próbę.
U mnie wszyscy lubią pomidorki więc wykorzystam je na różne sposoby. Teraz zastanawiam się nad doświetlaniem pomidorków przede wszystkim na początku bo chciałabym, żeby nie były takie wyciągnięte i ładnie rosły, Kupiłam żarówkę led przeznaczoną do uprawy roślin zobaczymy co z tego wyjdzie bo po przeczytaniu tego co piszą w necie to można dostać zawrotów głowy. Na razie wypróbuje ją na moich winogronach i w dni pochmurne postaram się je doświetlać bo wiem, że teraz to nie za dobra pora na rozmarznie, ale nie miałam innego wyjścia.
Na działkę w tym tygodniu nie pojechałam jak mi się uda to planuję w sobotę. W altance rozpalę w kominku i będę siedziała przy herbatce bo jeszcze trochu mnie te krzyża bolą, a mój M musi wylać wodę z baniaka. Ogólnie mam porobione wszystko na ogrodzie oprócz owinięcia pnia drzewek i podsypania większych kopczyków przy różach bo zabrakło mi ziemi, ale to niewiele więc się szybko zrobi.Muszę się wam pochwalić na mikołaja dostanę od córki sekator do kwiatów i liści bardzo mnie to cieszy na pewno się przyda.

Obrazek

Witaj Natalio oj tak u mnie jeden sezon się kończy drugi zaczyna. Dziękuję za miłe słowa, ale już coraz go gorzej i bardziej buro. ;:196 Pozdrawiam
Witaj Danusiu ja też zamierzam go rozmnożyć już chciała córka i kuzynka. Dziękuję za miłe słowa ;:167 Pozdrawiam
Witaj Lucynko dziękuję Ci za miłe słowa obecnie działka już nie wygląda tak ładnie pogoda też nie rozpieszcza widać, że zima tuż tuż. ;:196 Pozdrawiam
Kasiu witaj ;:167 Róża pustyni ma tez pełne kwiaty i w różnym kolorze mam jeszcze trzy kwiaty które nie kwitły każdy ma być inny chyba że nasiona kupiłam trefne. :) Pozdrawiam
Witaj Aniu :wit W tym roku dopiero tak ładnie wyglądały berberysy może dlatego, że miały więcej światła jak od tego Wojtusia wycieli te krzaki co rosły pod płotem. Bardzo mi miło słyszeć takie miłe słowa od razu na ;:167 się raduje. Pozdrawiam

Życzę wszystkim dużo słoneczka zdrówka i miłego wieczoru Papapa :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Ach ten Twój kominek ;:167 Jeśli chodzi o pomidorki , to dogadałabyś się z moją eksperymentatorką Mamą ;:333 Testuje różne odmiany, dostaje i rozdaje nasionka. Jak usłyszała, że jej włości stały się internetowo sławne w moim wątku, od razu stwierdziła, że nasionka rozda chętnym, więc może na coś się skusisz, tylko muszę sobie na Święta ( jak do niej pojadę) te jej wszystkie smaczności spisać Obrazek
A pogoda..Niby zawsze jest, ale dziś u mnie wiało, lało, ciemno, ponuro... ;:223
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Ale lista pomidorowa.Duża.Ale ja też lubię kilka odmian i smaków. ;:173
Czyli jeszcze ostanie prace już w ogrodzie zostały ...
Róze już mam obrobione, i chyba wszystko
Tylko jeszcze muszę pomalować wapnem drzewka.
I pozbierać dekoracje. :roll:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, kiedy czytam, jaką ilość odmian nasion pomidorków zebrałaś, to przypomina mi się ubiegły rok. ;:108 Ja też tak zachłannie kompletowałam różniste odmiany, podczas wysiewu opisywałam je, a przy pikowaniu odpuściłam sobie opis odmian, zaznaczyłam jedynie które wysokie, które karłowe. Tyle tego było, że cierpliwości mi zabrakło. ;:7
W tym roku mam po trochu zebranych nasion tych, które nam najbardziej smakowały i tych najlepszych na przeciery, bo tylko tak przetwarzam te owoce i więcej nie mam ochoty eksperymentować. ;:185 Leniwa się robię. ;:306
Cudny ten fiołek afrykański. ;:138 ;:138
Czy on ma takie ciemne listki, czy to działanie światła?

Kominka w altanie zazdraszczam. ;:215 W moim drewnianym domku takiego wynalazku umieścić nie mogę, a chętnie bym przy żywym ogniu posiedziała i stare kości ogrzała. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Przykro mi,że mnie zignorowałaś. :evil:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Danusiu wybacz, ale nie ignorowałam Cię kochana ;:167 tylko zmieniłam Ci imię na Dorotkę już poprawiam wybacz ;:223 . Pozdrawiam Cię ;:196

Kasiu może kiedyś będzie okazja to chętnie wymienię się z Twoją mamą nasionkami. Jak pojedziesz do niej to spisz nasionka może faktycznie bym się na cos skusiła i dokupiła nasionka do kolekcji Pozdrawiam ;:196

Aniu dekoracje mam już zabrane i lampy też umyte wszystko i na strychu czeka na przyszły rok. Drzewka też już wymalowałam wapnem mówili mi że za wcześnie, ale i tak zrobiłam przecież od listopada można robić najwyżej poprawię w styczniu. Pozdrawiam ;:196

Lucynko ja mam 2 sprawdzone odmiany jedna to Stary Malinowy druga Złoty Ożarowski i te będą na pewno. Uprawiałam indigo rose co nie przypadły do gustu mojej rodzince i koktajlowe dlatego chce coś zmienić i posadzić inne odmiany do doniczek, a dlatego ich tyle bo nie mogłam się oprzeć. Przypuszczam że tez będę miała problem z ich opisywaniem może męża zaprzęgnę do tego. Ja kupiłam do suszenia to nie będzie z nimi roboty i do sałatek to córcia lubi robić na działce do grilla lub w domu ja lubię podjadać oby tylko nie przyszła zaraza. Co do fiołka to faktycznie ma takie ciemne listki nie zastanawiałam się nad nimi, ale teraz to widzę. Kominek w tym roku pierwszy raz będzie rozpalony już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

No to wygrzewaj się, Alu, przy kominku, a może jakaś iskiereczka opowie Ci bajeczkę o Babie-Jadze, co to miała chatkę z masła..... ;:218
Raz jeszcze pochwalę fiołka o ciemnych listkach. Śliczniutka z niego bestyjka. ;:138 ;:138 ;:138
:wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie dziewczyny i chłopcy :wit U mnie zdrówko wróciło do normy i można ganiać, ale pogoda w kratkę raz cieplutko i słoneczko raz szaro buro. Na działce już sezon definitywnie zakończony porobione wszystko i czkam do wiosny no może nie tak do wiosny bo już w lutym myślę zrobić opryski jak będzie pogoda i wezmę się za malowanie płotka.

Lucynko kominek fajny spisał się było cieplutko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę słoneczka i dużo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, skoro działeczka już gotowa zmierzyć się z zimową aurą, to teraz nastał czas słodkiego lenistwa dla Ciebie. ;:41 Tylko jeszcze przedświąteczną krzątaninę trzeba będzie odpracować, ;:87 a potem ewentualnie jakieś spacerki ;:65 ;:65 i inne ulubione przyjemności. ;:333
Tylko słoneczko pilnie potrzebne, a nie deszcze i śnieżyce, którymi straszą nas prognozy pogody. ;:oj
Życzę Ci dużo słonecznych dni i miłego wypoczynku. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Jak krzepiąco oglądać słoneczko jesienne w tych pięknych okolicznościach Twego ogródka, wiedząc, że jeszcze słoneczko istnieje ;:223 ;:167 ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Strasznie dużo nasionek zakupiłaś.To wszystko pod folię,czy do gruntu.?
U mnie pod moją folią zmieści się tylko ok.20 szt.W gruncie jakoś mi nie rosną.Dostają plam.Może powinnam czymś popryskać.
Ładne chryzantemki.Nawet drzewka masz już pobielone.

Pozdrawiam. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”