Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam! :)
Już koniec października wiatry zimno brr w niedziele pojechałam na działkę i zmarzłam w nogi mi zaczęło szczypać, a już w poniedziałek rozbolało mnie gardło takie to uroki jesieni. Na działce już mam porobione w 90% porobiłam sobie w altanie bo bałam się, że mi wodę zakręcą, a tu psikus woda jest nadal teraz zostało tylko owijanie drzewek, kopczykowanie róż i wykopanie dali bo jeszcze z nimi nie robiłam gdyż ładnie kwitną przez co trochu kolorków na działce.
Zakupy jesienne też już posadzone kupiłam kilka sadzonek maliny polana, polka i polesie mam nadzieje, że w przyszłym roku zjem jakąś malinkę ze swojego ogródka. Oprócz malin kupiłam dwa krzaczki pigwowca tak mi zasmakował soczek i naleweczka, że postanowiłam go mieć. Robiąc miejsce dla pigwowca wykopywałam prawie uschniętą borówkę przez co dowiedziałam się dlaczego u mnie tak marnie rosną borówki. Facet od którego kupiłam działkę kopał dziury ucinał worek z torfem na pół i taką cała połówkę wkładał do ziemi do tego pół worka z ziemią wkładał borówkę i zasypywał ziemię korzenie nie miały jak się rozrosnąć i te co były w tym worku z ziemią były zbite i zgniłe tylko po górze było kilka korzonków. Wykopałam dwie borówki oczyściłam z tych zgniłych korzeni i posadziłam w ziemi z torfem. zostało mi jeszcze kilka borówek też takich biednych, które przypuszczam, że są posadzone tak samo, ale brakło mi torfu wiec je zostawiłam. Mam taki plan żeby na wiosnę je wykopać i posadzić tak jak ma być.
Wracając do moich zakupów to kupiłam jeszcze malino truskawkę choć nie mam pojęcia jak smakuje, ale z opowiadań pani sprzedającej złakomiłam się na sadzonkę. Zakupiłam jeszcze żurawinę, którą posadziłam koło borówek i niech sobie rośnie dołem, a borówka do góry.
Ostatni mój zakup to sadzonka trochu dziwna, jest to roślinka życia - Jiaogulan nazywana tez roślinką długowieczności porobiłam trochu sadzonek aby w razie czego mi coś zostało i będę eksperymentować, a jak się uda to będę pić herbatkę długowieczności.
Drzewka jabłoni i gruszy już przygotowane do zimy oprysk jesienny zrobiłam mocznikiem, poprzycinane też są, jeszcze opryski na wiosnę
i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jakiś owoc, bo jeśli dalej nic nie będzie to przypuszczam, że pójdą dwa drzewa do wycinki.
Korzystając ze słonecznej pogody w zeszłym tygodniu zrobiłam kilka zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przesyłam wszystkim gorące pozdrowienia, życzę dużo zdrówka i słoneczka :) ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alu , dawno tu nie pisałam , ale regularnie czytam co u ciebie słychać.
Chciałbym się zapytać jakiego pigwowca kupiłaś . Też m na niego ochotę, ale poluję na szczepionego na pniu.
Zdrowiej szybciutko a święto za pasem . A poza tym pogoda się szykuje ładna , więc podziałać można będzie jeszcze na działce.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo jak słonecznie u Ciebie :uszy Dobrze,że uratowałaś borówkę.
Czytam,że kupiłaś krzaczki malin,oby w przyszłym roku miały owoce ;:333

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Iwcia zaskoczyłaś mnie tym że są pigwowce na pniu nie wiedziałam. Ten mój to pigwowiec japoński będzie rósł w postaci krzewu podobnego rozmiarem do porzeczki. Jak do tej Pory nie zawiodłam sie na szkółce u której kupuje więc zobaczymy na przyszły rok co z tego będzie. Pozdrawiam :)

Witaj Aniu Dziękuję mam nadzieję, że coś z tych malin będzie. Pozdrawiam :)

Tak Kwitną mi róże 1 listopada posadzone w tym roku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róża nostalgia jest w pąkach :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu :wit
Jeszcze jesienne róże masz ładne.Nie to co moje.
Jesienne drzewa póki maja barwne złote piękne liście to i pięknie wyglądają.
I jeszcze listopad mamy ładny.Ale czy to ostanie dni takie ładne ?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Moje róże w pąkach, przy takiej pogodzie doczekam kwiatów w pełni rozwiniętych . Czytam wątek i podziwiaj fotki - róże , królowe ogrodu . Moja skromnisia .......... zadbam o ogród . W czasie mojej nieobecności ogród trochę zdziczał ;:306

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich :wit
Dziś piękny i słoneczny dzionek dlatego pokusiłam się na trochu zdjęć na początek to tak na biało czerwono :)
Obrazek

Na działce coraz mniej kwitów i coraz mniej kolorów. Z drzew opadają liście tylko grabienie i grabienie, a potem udręka co z tymi liśćmi zrobić i jak to się mówi od przybytku głowa boli. :)
Dzisiaj był bardziej dzień odpoczynku na działce bo zostały tylko takie drobne prace. Po przyjściu najpierw kawusia na tarasie ze sąsiadka bo dawno nie mieliśmy pogadać, a przy rozmowie wyszło tak, że poszłam jej pomóc zrobić opryski drzew bo nie ma bidula czym, a ja mam i jej pożyczyłam. Potem po owocnej pracy u sąsiadki powycinałam trochu suchych przekwitniętych kwiatów. Przyjechała córcia z zięciem i małym tez na działkę więc zrobiła sobie odpoczynek co prawda nie miałam po czym ;:306 Zięć już ma licencję na drona i wyleciał porobił super zdjęcia i śliczny filmik. Pięknie wygląda jesień na działkach, a w oddali las w kolorach czerwieni brązu i żółci. Miałam okazję podziwiać mój nowo pomalowany dach, który z zielonego zrobił się brązowy.Dzień minął wspaniale potem zakupy bo jutro wolne i w poniedziałek tez wolne ;:138 mamy święto oby tylko pogoda się utrzymała.

Witaj Małgosiu jestem nią zachwycona rośnie przepięknie cudnie pachnie posadziłam ja w tym roku ładnie się rozrosła oby tylko zimę ładnie przetrwała. Zrobiłam jej kilka zdjęć jak je zgram to ci pokaże jest śliczna. Dalie już mi przekwitły i wykopane brak ich na działce są jednak ładna ozdobą. Pozdrawiam.

Aniu piękna jest ta różyczka :) Pozdrawiam.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Jak masz dobre liście to nie problem - są fajną ści?łką.
Natomiast gorzej jak coś z liścmi jest nie tak,u mnie np na lisciach mączniak... wtedy to tylko czarne wory ;)

Widzę,źe fajnie wypoczywasz. Kawusia,spotkania, atmosfera sielska. Tak trzymać,trzeba się cieszyć p?ki pogoda ;)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Maju niestety u mnie liście nie najlepszej jakości hahaha dwa drzewa parch jabłoni i jeden gruszy no i brzoza pełno liści w dodatku z dwóch stron działki od sąsiadów liście lecą do mnie, a kto ich wie jakie oni te drzewa mają. Ja tez czarne wory i na tył działki powinni zrobić coś z tym u nas nawet nie wystawiają kontenera na zielone. Brak tego przydało by się. Pozdrawiam życzę dobrej nocki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Oto kilka zdjęć zrobionych wczoraj :)
Obrazek

To kwiaty kwitnące obecnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i coś na smaka tez rośnie

Obrazek

Obrazek

i to by było tyle życzę dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Pięknie utrzymana działka, brawa. Taka jaką lubię i coś dla oka i żołądka. :D ;:63
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo jeszcze pięknie u Ciebie :) działeczka uprzątnięta i oczekuje na zimę :)
Czy swoje jabłonki pryskasz żeby ograniczyć parcha na przyszły rok ? Czy tylko grabisz liście i zostawiasz ? :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Mariusz dziękuję za miłe słowa. Co do drzewek robiłam oprysk mocznikiem na parcha bo mam go na gruszy i jabłoni podobno dobry. Na wiosnę zaś chcę zrobić miedzianem. Liście grabię i wyrzucam, mamy już kontener na działkach na zielone odpady cieszę się, że dali lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam :)

Ed04 Dziękuję pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”