Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Martynko nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale wydaje mi się , że ludzie kupują zaniedbane działki bo po pierwsze są najtańsze, a po drugie chcą robić od początku po swojemu. Ludzie czasami nie wiedzą ile to wymaga pracy i ich zapał szybko mija.
Witaj Zuzia już powoli to co piękne się kończy jesień zbliża się do nas. U mnie od dzisiaj pada i zrobiło się chłodno. Czekam na babie lato. Pozdrawiam.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, podziwiam plony i kwiaty. ;:138 Bardzo szybko i pięknie urządziliście swoją działeczkę. ;:215 Wielkie brawa dla Was. ;:433 ;:433
Basenik wspaniała sprawa na upalne dni, a wnusio jaki w nim szczęśliwy! ;:23
Gburowatych sąsiadów nie zazdroszczę. ;:185 ;:185 Może w końcu dotrze do nich, że nie są sami na ROD i zmienią stosunek do sąsiadów ;:218 , ale jeśli nie, to koniecznie musisz zgłosić do zarządu. ;:108 Za to mogą im nawet odebrać działkę.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Kolejny piękny dzień choc już nie tak ciepły, ale mimo to fajnie cos porobić i posiedzieć w słoneczku. Basen już umyty wysuszony i złożony czeka na nowy sezon. Zakupy dopiero teraz mogłam sobie zrobić i kupić ławę i stół i przygotowuję już teren gdzie to postawię. Trochu u mnie w tym miejscu trzeba wyrównać i będzie ok potem tylko płyty chodnikowe poukładać i będzie fajnie bo brakuje takiego miejsca do posiedzenia. W ostatnia sobotę sierpnia robiłam pierwszy raz pożegnanie lata było super. Przyszło 12 osób siedzieliśmy długo wieczór był ciepły i nikomu nie chciało się iść do domu były tańce i wspólne biesiadowanie przy ognisku. Grill duszonki obowiązkowo był i wszystko smakowało to najważniejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja ławka i stół.
Obrazek

Zakupy sadzonek tez już mam zamówione czekam na lilie drzewiastą i tulipany będzie co sadzić :)
U mnie na działce powoli kończą się pomidory, ale i tak się cieszę bo w zeszłym roku padły mi już końcem lipca. Noce zimne więc rośnie jeszcze tylko cukinia, seler, marchew i rzodkiewka oraz mizerna pietruszka reszta już powoli zostaje wykopywana. Teraz tez u mnie czas na zbieranie nasionek z jeżówek i innych sa tak piękne że chce je mieć na przyszły rok. Tym zbieraniem tak się rozpędziłam, że jak wychodzę z psem to ide z woreczkami na nasionka bo koło mojego bloku jest dużo różnych kwiatów co posadzili więc skubnę tu i tam będzie na przyszły rok na działkę.

Lucynko dziękuję za miłe słowa. Sąsiedzi dalej krzyczą jak przychodzą. W sobotę włączył facet kosiarkę to u mnie na działce było aż siwo i okropnie śmierdziało, ale tym razem to jego zonie przeszkadzało i kazała mu wyłączyć. Obcięli kilka gałązek z drzewa i poszli do domu. Dziwni ci sąsiedzi, ale może kiedyś się zmienią bo dowiedziałam się że sąsiadka tez zwracała im już też uwagę kilka razy, że trawa rośnie przy płocie u nich i przechodzi na jej działkę, a oni nic nie zrobili. Ta babka jest w zarządzie więc niech ona to zgłosi. My jak na razie mamy komedię za darmo jak przychodzą nic tylko siadać i oglądać.

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego ciepłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, nasiona jeżówek od razu wysiewaj, dzięki czemu możesz być pewna, że wzejdą.
Ja tak robię i mam siewki wiosną. Podobnie sieje się sasanki: prosto z rośliny do ziemi.
Ładny drewniany komplet sobie zafundowaliście, a zabawy przy grillu ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Taki kociołek na świeżym powietrzu to super sprawa. Musi smakować. ;:63
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Lucynko czy ty wysiewasz teraz bezpośrednio do gruntu ? czy do doniczek ?
Ed4 Oj smakowało nic nie zostało a na drugi dzień tez by się zjadło. Trzeba powtórzyć :D
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu super kociołek, w nim wszystko zawsze super smakuje ;:215 ;:215 , no a komplecik działkowy fajny, będzie się sprawdzał przy ogrodowych imprezach, ognisko super, lubię takie ogniskowe imprezki ;:215 , pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, zarówno jeżówki i sasanki rozsiewam wprost do gruntu w sąsiedztwie roślin matecznych, dzięki czemu wiosną wiem, jakie siałam. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani :wit
Dziś pojechałam na zakupy, a ze centrum ogrodnicze jest obok gdzie sklep z wędlinami to nie było mocnych żebym tam nie weszła miałam tylko pooglądać. to co na zewnątrz to pooglądałam a potem mój małżonek powiedział mi czy jeszcze nie idę do środka bo mamy trochu czasu więc poszłam. Zaraz od drzwi zobaczyłam tulipany i krokusy, a że tulipany mam zamówione i czekam na dostawę to poszłam na krokusy i od razu zapakowałam
żółte,
białe w paski,
niebieskie,
białe,
tricolor,
Whitewell purple,
Creaum beauty.
Obok była półka z irysami żyłkowatymi no i kupiłam po 10 sztuk z każdego
George,
J.S. Dijt,
Danfordiae,
Harmony.
no i skusiłam się tez na zawilce były śliczne.
Lord lieutenant - pełny
Mount everest - pełny
Admiral - pełny
Po przyjściu do domu okazało się że przyszła paczka na która czekałam z tulipanami i lilią drzewiastą.

Obrazek

Z tulipanów przyszło mi Yellow,Canasta,Candy corner, Carnaval de nice, Flaming flag, Hemisphere, Miranda, Negrita, Blue, Orange, Shirley Mascotte - strzępiasty, Suncatcher, Angelique.

Z szafirków Siberian Tiger, Armeński,
Z lili drzewiastych Miss feya, Robert Swanson, Altari, Beijing Moon, lavon, On Stage, Oronia, Pretty Women, Puple Prince, Red Morning.
Lilia tygrysia hite Tiger, Lilia złotogłów Żółta Yellow, Lilia Tiger Babies, lilia azjatycka Linda i pełna Trgrinum.

To tyle z moich zakupów zobaczymy na wiosnę co z tego wyjdzie i jakie to będzie. Jutro i w niedziele ma byc pogoda oby sie sprawdziła prognoza bo chciałabym to posadzić i niech rośnie.

Witaj Iwonko dziękuje za miłe słowa. Drewno przygotowane na strychu sie suszy ognisko zrobione teraz tylko dokończyć miejsce gdzie ma stanąć ten komplecik i będzie super.
Witaj Lucynko dziękuję za rady oplewię i posieję niech rośnie.

Obrazek

Obrazek

To już po wykopani jednego drzewa skróceniu brzozy i śliwy.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę słoneczka i udanego weekendu

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam :wit Zimno się dziś zrobiło, ale skorzystałam z pięknego weekendu i w altanie mam zrobione no może nie całkiem bo zostało szlifowanie i malowanie nowe kontakty i lampa oraz powieszenie półek jednej nad komodę i jednej jeszcze do kuchni i dokończenie kafelek na podłogę. Ale cieszy mnie to już bo widać efekty i zrobiło się przyjemniej. Pamiętam jak dwa lata temu miałam jeden kontakt i to na kablach aluminiowych strach było go używać, a teraz to zastanawiam się nad kupnem grzejnika do altany by mieć cieplutko jak przyjdę z ogrodu.

to zdjęcia z przed remontu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to zdjęcia już po

Obrazek

Obrazek

Obrazek

było sporo pracy. W tym roku czekam na babie lato i pogodę chciałabym wymalować jeszcze dach bo w zeszłym roku zrobiłam to tylko raz Na ogrodzie tez muszę już zacząć pracę, ale myślę że pójdzie to raz dwa.

To jesień w moim ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego dnia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Wyrzucenie tego niebieskiego zrobiło dobrze dla wnętrza. Przytulniej. Masz bardzo ciekawy kominek, zwraca uwagę.

A kociołek ...ślinka cieknie. Szczeg?lnie w takie zimno ciepłe jedzonko kusi.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Fajnie, ze ten niebieski zniknął.
Dużo lepiej, ładniej już po. ;:108
Ach kociołek chyba był najlepszy :wink:
Piękne kwitnienia, marcinki, jeżówki, no super. ;:333
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Pogoda zrobiła się jesienna liście opadają i już wczoraj trzeba było rozpocząć grabienie, ale nie na dużo się to zdało bo wieje i liście lecą, a lecą. Już coraz to zimniej się robi. Dobrze, że zdążyłam z altaną i dachem. To było malowanie :wink: jeden pracuje reszta siedziała i patrzyła oraz podziwiała.

Obrazek

U mnie już na ogrodzie jesień. Warzywnik mam przekopany, nawożony i przykryty agro w razie czego jakby trawa miała ochotę rosnąć. Wzdłuż chodnika po jednej stronie gdzie są róże będą przed nimi na początku pierwiosnki, krokusy, żonkile, narcyz, hiacynty potem tulipany i lilie tak będą kwitnąc od wiosny do zimy. Po drugiej stronie chodnika będą kwiaty tez narcyze, szafirki krokusy i niskie jednoroczne i trochu bylin wieloletnich chcę też posadzić między nimi mieczyki. Zrobiłam sobie z boku altany ogródek wiosenny bo zaczyna mi brakować miejsca więc trzeba robić nowe grządki. Posadziłam krokusy, pierwiosnki, iryski te niskie i tulipany jak przekwitną to zaczną później kwitnąć mi serduszka i hortensja biała różowa i niebieska. Częściowo mam już przygotowaną działkę do zimy zostało mi tylko posprzątać koło kompostownika, oplewić przed zimą wzdłuż płotu i jedna stronę chodnika. Zastanawiam się też czy nie będę jeszcze kosiła to znaczy jak pogoda pozwoli to jeszcze tak koło połowy października.
Kochani ostatnio walczę z kretem bo szanowny pan co ja zasypie dziurę zaraz zrobi mi następną w tym samym miejscu jakiś strasznie upierdliwy. Kupiłam karbit na krety, ale chyba na razie go nie będę używała bo po ostatnim eksperymencie jest cisza. Miałam węża z wodą bo prawie myłam narzędzia i wpadłam na pomysł zalać mu norkę. Lałam tam wodę dość chwilę potem zasypałam i już dwa dni jak szanowny pan się nie pokazał może miał za mokro i sobie poszedł do sąsiadki hahaha :).
Kupiłam też lepy na drzewka nie wiem czy to faktycznie się stosuje, ale wyczytałam, że własnie teraz powinno sie owijać drzewka by wyłapać szkodniki, które chcą dostać się do korony drzew jeśli pogoda pozwoli to jutro pojadę na działkę pozakładać te lepy potem poczekamy zobaczymy.

To moja jesień na ogrodzie w którym robi się pusto choć przybywa kolorów żółci i czerwieni.
To ostatnia kwitnąca lilia w tym roku, a za nią mój kochany wnusiu patrzy co ta babcia tak lata i robi zdjęcia :)

Obrazek

Jeżówka Flamingo
Obrazek

To kwitnąca Aphrodite
Obrazek

To nieznajoma
Obrazek

Hot papaya
Obrazek

To reszta mojego kwiecia:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze Supreme cantaloupe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalie też pięknie zmieniają kolory
Obrazek

Oraz Aronia. Sporo oberwałam i jeszcze drugie tyle na krzakach soki dżemy zrobione na razie nie wiem co jeszcze można zrobić brak pomysłu

Obrazek

Zakwitła mi też trawa co posadziłam w tym roku jest piękna, Piórkówka japońska Magic Pennisetum Zastanawiam się czy ja ścinać i jak zabezpieczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maju Dziękuję ;:196 jak drapaliśmy tę farbę to pomagałam mojemu ja nie mogłam już patrzeć na ten kolor. Wolę obecne choć to gładź to lepiej wygląda :)
Aniu Dziękuję ;:196 ten kolor od początku mnie drażnił cieszę się że go już nie ma.

Obrazek

Życzę wszystkim udanego ciepłego tygodnia i przyjemnej pracy ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”