Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Seba a może i masz rację :) Może to grusza :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piotruś jestem dobry w rozpoznawaniu drzewek owocowych :D
Gruszę mają już pąki, ta też ma. Widać od razu, że to nie jabłoń :wink:
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

I u mnie gruszki zalepione pąkami kwiatów.... choć nie wiem ile z nich przetrwało mrozy....
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich i nisko się wam kłaniam ;:180 . Dziękuję za rady bardzo mi pomogły. Dziś byłam na działce strasznie zmarzłam, ale mam pozbierane dziady z altany 4 worki i dwa wiadra popiołu z kominka wyciągałam. Już wygląda lepiej. Na działce strasznie mokro ale mimo tego 1 korzeń drzewa wykopany wywalone zostały dwa walące się kompostowniki ;:138 powoli, ale do przodu.

Piotrze tak idiotycznie poobcinane te drzewa, że głowa boli zeszpecił i tyle. Zostawiłam go bo ma kwiatuszki i mi go żal obciąć zawsze można na jesieni masz rację trzeba dać mu szansę może faktycznie coś z niego będzie.

Mariusz dzięki że potwierdziłeś, że to czereśnia teraz trzymam kciuki, żeby były owoce choć kilka bo te przymrozki i śnieg rożnie to bywa.

Shire tak tak to śnieg. Sporo śniegu po górach jest biało we wtorek zaś zapowiadają. Dziś do południa był śnieg z deszczem temperatura 8 stopni.

seba1999 nie mam pojęcia co jest co nic mi facet nie powiedział jak kupowałam działkę, muszę się przekonać sama. Byłabym szczęśliwa jakby to była gruszka :tan Dzięki.

Dziękuje wam mam za pomoc i miłe słowa. Jeszcze mam inne drzewka podobno śliwki ale nie wiem do końca. Jeśli pozwolicie to jak bedę na działce może jutro to zrobię zdjęcia. Mam jeszcze jedną prośbę potrzebuje porządny szpadel do wykopywania starych krzewów i korzeni drzew ceny są różne możecie mi doradzić co najlepiej kupić żeby mi się nie krzywiła i była silna i żeby nie przepłacać.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Seba ma rację- to najprawdopodobniej jest grusza. Grusze mają takie ostre wyrostki na końcach pędów, coś jakby kolce i gładszy od jabłoni pień.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

To czekamy na kolejne zdjęcia :D
Ja mam dobre szpadle, ale firmy nie pamiętam. Nazwa się starła :?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu najlepszy szpadel to cały metalowy ,najlepiej przejść się do budowlanego i tam popytać jakie biorą firmy ,które dużo kopią. Mój przywiózł sobie z pracy ,już zużyty i wymieniony przez szefa na nowy. I tym starym wykopuje korzenie drzew i krzaków ,sprawuje się dobrze.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Na początku mojej przygody z działką nałamałem szpadli że masakra. Wreszcie poszedłem do sklepu na literę C.... i pogadałem z gościem, który powiedział żebym kupił sobie porządny szpadel który posłuży na lata. Nie był tani bo pamiętam że był w promocji a dałem coś koło 100zł. Ale mam go do dziś i uwierzcie mi co on przeszedł i dał rade..... Wiem na pewno że jest produkcji polskiej, bo była duża naklejka :) i jest cały metalowy. Czasami warto wydać pare złotych więcej a mieć porządne narzędzie do pracy :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Szpadlem można sobie zrobić porządną krzywdę. Mojemu mężowi w trakcie jakiś prac porządkowych szpadel złamał się w połowie trzonu w tak ostry koniec, że mąż mało się na niego nie nabił. To było naprawdę przerażające. Ale myśmy nawet sporą czereśnię usuwali ręcznie ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

:wit Witam was.
Shire Fajnie, że mam gruszę :heja bardzo się cieszę mam fajny przepis na gruszę, którą robi moja kuzynka. Kiedyś do niej pojechałam, a ona miała butelki na drzewie śmiesznie to wyglądało. Małe gruszki wkładała do butelek i one w niej rosły na drzewie, a jak dojrzały zalewała zalewą. A tak ogólnie to lubię gruszki. Na żadnej działce ich nie miałam dostawałam tylko od sąsiadki. Ja tez zaliczyłam już złamanie szpadla wynik korzeń usunięty. Musiało to wyglądać okropnie można się wystraszyć.
seba1999 Dziś rano wstałam i brr zaś śnieg na polu. Ta pogoda oszalała ja nie chce ;:185 lepić bałwana tylko ;:65 iść na działkę. Zrobię i tak na złość pogodzie i po obiadku jadę na zakupy do L.... i C... potem na działkę z zakupami. Mam nadzieje że się choć trochu ociepli. Zdjęcia porobię :)
coco12 dziękuje za rade tak zrobię pójdę na dział budowlany nie ogrodniczy. Wczoraj poszły mi dwa szpadle do śmieci jeden się wykrzywił, a drugi złamał więc robota się skończyła. Szpadle były do niczego albo za dużo siły, a może jedno i drugie ;:306
Piotrek mam nadzieję że udam mi się kupić coś konkretnego Dam znać co kupiłam ja tez wole dać więcej ale żeby to wytrzymało sporo kopania mnie czeka.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam u mnie pogoda do bani taka barowa ;:306 nie mogę jechać na działkę ;:145 a tyle bym chciała zrobić. Podobno od niedzieli zrobi się ;:3 trzymam kciuki oby tylko się sprawdziło.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicja , majówka przed nami i wtedy wparujemy do ogródków :) Oby tylko nie padało .... to nadrobimy stracony czas :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Macie jakieś dziwne informacje, ja tam słyszałam, że na majówkę ma być deszcz ze śniegiem :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”