Ogródek KaRo cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

chatte pisze:Krysiu, mimo, ze owocostany tego bielunia są zielone, nasiona mogą już być (i na pewno są) dojrzałe. Trudno sprawdzić to, nie otwierając ich, ale mozna mniej wiecej zorientować się po wielkości. Ten bieluń wysiewa się w nieprawdopodobnych ilościach. Pozostawione nasienniki pękaja(mimo, ze są zielone) i wysypują się z nich wielkie ilosci nasion. Prawie wszsystkie wiosną wschodzą! Przynajmniej u mnie.
Iza ma racje z nasionami bielunia,ze mogą być już dojrzałe. Ja jakieś 5 lat temu wyrzuciłam na kompostownik całe rośliny, w tym roku wybierając kompost nasiona jeszcze były i zeszły jak szalone wszędzie gdzie dałam kompost. A z margaretką niestety nie mam doświadczenia i dlatego dopytuje,mam doży krzak który przestał kwitnąć a mocno przyrasta jak szalony i trochę mi szkoda ,spróbuje tak jak ty możne uda się przezimować,jakimś cudem. :D
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Krysiu, masz jednak zaczarowany ogród.U mnie i w innych, sąsiedzkich ogródkach kwiatów jak na lekarstwo.Tylko marcinki i pączki chryzantem.Ale dla odmiany, "wypączkowanych" roślin sporo.Coś ta natura przewrotna.
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Krysiu bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :lol:
Te które ja przywiozłam z Krymu też były takie zielone kolczaste ,położyłam w samochodzie na oknie one troszeczkę już się otwierały ,i po pewnym czasie wysypały się nasionka .
Wiosną wysieję w grunt i zobaczymy, bardzo mi się podoba ten kwiatek .Na Krymie one rosną prawie wszędzie nawet w rowach ,myślę ,że tam nikt ich nie wysiewa no ale tam jest inny klimat :lol:
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Krysiu, wierz mi, ze to jest tak samo żywotny bieluń, jak dziędzierzawa :D
Wiosną miałam niezłe poletko do wypielenia przez to, ze nie upilnowałam i późnym latam nasiona wysypały sie na ziemię.
Czy rozłupałaś juz owoc?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Został na stole w ogrodzie............. :oops: :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To mu nie powinno zaszkodzic, o ile nie bedzie padało. Nie mając pewności, czy nasionka są dojrzałe, w ubiegłym roku zerwałam kilka owoców i umiesciłam w szklarence w wysokim pudełku. Po kilku dniach pękły same :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Witaj Krysiu.
Piękna jesień w twoim ogrodzie.
Fakt, że natura swoje a my swoje - ciągle niezadowoleni :wink: :lol:

Co do datury jednorocznej to prawda, że wysiewa się sama bez żadnych zabiegów. U mnie cała roślina została na polu aż do wiosny. Jakie było moje zdziwienie, kiedy na wygrabionych i wypielonych grządkach pełno było młodych roślin. Też myślałam ,że przemarzną, ale tak się nie stało.
Jednak trzeba uważać, żeby nie było do nich dostępu dla małych dzieci i narkomanów. Był u mnie przypadek, że datury rosły od strony ulicy przy samym ogrodzeniu. Ktoś doniósł na policję, że to roślina halucynogenna i właściciel posesji miał mnóstwo kłopotów.
A jeśli chodzi o margerytkę to mnie nie przezimowała nawet na ogrzewanej klatce schodowej. Kiedy zaczęła wypuszczać nowe pędy złapała jakąś chorobę i nic już nie dało się zrobić.
Pozdrówki dla Ciebie ;:100
Grażyna.
kogro-linki
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj Karo. Przed chwilą wróciłam do domu i zastałam przesyłkę od Ciebie. :D Bardzo, bardzo dziękuję. Napisz mi dokładnie, bardzo prosze, co mam zrobić z pędami, bo boję się otworzyć kopertę, żeby się nie przesuszyły. Strasznie jestem przejęta, bo nigdy nie ukorzeniałam roślin, a nieliczne próby, które podjęłam, spełzły na niczym. Ale teraz musi być inaczej. Raz jeszcze serdecznie ddziękuję i czekam na instruktaż. :D
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Bogusiu więc ja w ubiegłym roku ukorzeniałam pędy datur nadesłane mi właśnie jesienią i oczywiście z dobrym skutkiem. :D
Wlałam wodę-kranówę w słoik ,wysoki,litrowy twist i włożyłam pędy.
Woda sięgała do połowy wysokości pędów.
Słoik postawiłam w rogu parapetu ,wodę co pewien czas uzupełniałam bo parowała jak kaloryfery zaczęły grzać... i czekałam dość długo niestety.
Ale to było wszystko ... kiedy korzenie były już duże wsadziłam do donicy z ziemią i nadal uprawiałam ją na oknie .
Niektórzy zalecają dodanie do wody węgla drzewnego ale ja nie dodawałam.
W taki sposób ukorzeniłam Apricot Gold poprzedniej jesieni
a wszystkie inne ukorzeniałam latem wsadzając bezpośrednio do ziemi w ogródku.
Też to się sprawdziło ale to było latem :)

Nie mam doświadczenia natomiast z czerwonokwiatową, trudniejszą w uprawie ale może
równie łatwą w ukorzenianiu .Tego nie jestem jednak pewna.
Będę jednak próbować taką samą metodą.
POzdrawiam Bogusiu
:D K.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki wielkie Karo. Jeszcze tylko zapytam, okno na którym hodowałaś w słoju daturę, to od południa?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak, u mnie było to okno południowe bo tylko takim dysponuję do moich eksperymentów. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Krysiu u ciebie faktycznie nie widać jesieni. Piękne słoneczko, kwiatów moc, a brudas......ja mam dwa wielkie stare brudasy i też już prawie zrzuciły liście. Odczekam....i wygrabię je dopiero jak spadną. Cudownie jest spacerować po twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

To prawda, cudownie jest spacerować po ogrodzie Krysi....
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”