Mój ogródek - kogra - 2cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Grażynko gdzie tam Bytków a gdzie Rybnik , do Rybnika masz dużo bliżej ,pojedziesz na Wodzisław a to kamieniem trafisz a od Wodzia to już się zakulosz do Rybnika :P
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Bogusiu - ja do Rybnika też jeżdziłam, ale nie na kiermasze, ani wystawy, tylko z M na polowania. Ale to było jakieś 15 a może 20 lat temu. Wiem, że to bliżej i nawet trochę pamiętam rybnicki rynek. Ale od tamtego czasu pewno wiele się zmieniło.
Nie tracę nadziei, że kiedyś tam trafię, bo lubię wystawy i kiermasze roślinne. Z pewnością będzie jeszcze nie jeden. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

kogra pisze:Kryseczko -
Powyżej płomyka jest tojad nazywany u nas też pantofelkiem. Uwielbiają go trzmiele a i czarownice podobno nie mogły się bez niego obejś, bo służył im do robienia różnych mikstur. :wink: Niestety jest rośliną trującą. Za to ma przepiękne kwiaty podobne do pantofelka i stąd ta nazwa. :lol:

:P
Grażynko, chodzi mi o to co jest między tojadem a płomykiem, ten niebieski kłos.

A u mnie ciągle deszczu za mało. Trochę wprawdzie pada ale w strumyku jeszcze nie ma wody i ziemia jeszcze nie nasączona.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Ten kłos to przetacznik. Bardzo fajna i nie wymagająca roślinka. Rośnie w każdej ziemi - polecam.
U mnie ma dość mokro i ciężką ziemię a dorasta do 1 m wysokości, zaś kłosy mają do 20 cm długości.

A teraz zmykam już do łóżka.
Dobranoc wszystkim i kolorowych snów. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Dobranoc Grażynko.
I weź parasol, bo w nocy ma być jeszcze gorzej, niż w dzień.
Po suszy, chyba utoniemy ? :wink:
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

kogra pisze:Bogusiu - ja do Rybnika też jeżdziłam, ale nie na kiermasze, ani wystawy, tylko z M na polowania. Ale to było jakieś 15 a może 20 lat temu. Wiem, że to bliżej i nawet trochę pamiętam rybnicki rynek. Ale od tamtego czasu pewno wiele się zmieniło.
Nie tracę nadziei, że kiedyś tam trafię, bo lubię wystawy i kiermasze roślinne. Z pewnością będzie jeszcze nie jeden. :wink: :lol:

Grażynko a Twój do bażantów strzelał :?: :?: :?: toć to dobrze że mu na drodze nie stanął ktoś z mojej rodziny ;:44 ;:111 bo było by nas mniej ;:118 ;:112
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Przecudne lilie i liliowce :shock: :shock: :shock: . Dwadzieścia sztuk :o :o :o , niezła ilość
a i warzywniaczek bogaty w warzywka i owoce. Czas pewnie zacząć przetwory.
Ślimaczki są niestety i moją zmorą. Tylko poczują trochę wilgości a zaraz jest ich mnóstwo (a mówią, że są takie powolne).
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Haneczko - nie wiem jak było nocą bo spałam jak nieżywa a rano powitało mnie słoneczkiem. Ale podobno jutro ma być burzowo bardzo i wietrznie, więc parasol na pewno mi się przyda i kalosze. :wink: :lol:

Bogusiu - nie tylko do bażantów , ale głównie do grubej zwierzyny. :cry: Na szczęście już go to popuściło i teraz woli strzelać z obiektywu aparatu. A to mnie bardzo cieszy :P :P :P , czyli z tego wniosek, że na zmiany naszych M na lepsze nigdy nie jest za póżno . :;230

Violetko - trochę się uzbierało. :wink: I jeszcze trochę dojdzie niebawem. Nie wszystkie kwitną o tej samej porze.A następne fotki już niebawem. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Grażynko piękne te liliowce. Ślimaki też, ale szkoda, że tak dokuczają. Ciekawe, bo u mnie są żaby, a ślimaków nie widziałam. Może zaczniesz je zbierać i sprzedasz żabojadom ;:112.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

3 część ogródka kogry znajduje się tutaj
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Witaj Grażynko, ale mnie tu dawno nie było :oops: Ślimaczyska masz dorodne, może jakiś użytek z nich można zrobić, np. do pobliskiej knajpki sprzedać jako niespotykany rarytas ??? :lol: Liliowce masz przepiękne, ja chyba jakiś błąd zrobiłam, bo te, które od Ciebie dostałam, nie zakwitły, choć miewają się dobrze i poszły w zielone :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”