Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Iwciu lili kupowałam z każdego rodzaju po jednej i było tego sporo, jak się teraz okazało mam tylko kilka odmian po kilka sztuk z każdej. Ta jedna która zwróciła Twoją uwagę też mi się podoba ale ta akurat się nie powtarza. Koników niedługo będzie więcej i co za tym idzie nawozu też :wink:

Moniko u mnie jeszcze długo nie będzie tak ładnie jak u Ciebie, ilość roślin masz też ogromną w porównaniu do moich. Ale staram się i powoli cały czas coś dokupuje jak znajdę ciekawsze rośliny.

Maju liliowce zimują i ich nie trzeba ruszać, jedyne kwiaty jakie muszę przechować to dalie i kany, ale mam taki fajny pokój przy stajni gdzie będą zimować razem z warzywami.

U mnie cały czas coś się dzieje, właśnie dokupujemy kostkę pod basen, wiatę (ma powstać w przyszłym roku) i na obrzeża rabat (skończy mi się duże kamienie a deskami łuków nie zrobię). Cały czas pielenie i robienie zapraw (ogórki, pomidory i fasolka), w międzyczasie przygotowania do szkoły (córcia idzie do pierwszej klasy podstawówki a syn po pierwszej technikum więc duże zmiany). U nas tradycyjnie pada więc nie trzeba nic podlewać, zaczynają dojrzewać maliny na tegorocznych pędach więc niedługo będą i z nich przetwory.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Wiem, wiem, ale ja moje chcę przesadzić. Dlatego pytam, bo poniekąd uważam Cię za ekspertkę od liliowców ;) Twoje kwiaty mówią same za siebie :)
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Jak chcesz przesadzić to przytnij do połowy liście, wtedy lepiej się przyjmą. Liliowce to są bezproblemowe rośliny i teraz jest idealny moment na ich przesadzanie i dzielenie :wink: A do expertki to dużo mi brak :roll: metodą prób i błędów doszłam do tego co mam teraz i dalej się uczę :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Z tym że nie mam w nich liści, słońce je pokonało, wszystko się pokładło i uschło ( foty są u mnie na wątku). Także są łyse, ale jakieś dorbne zielone listeczki wychodzą znowu.
Ale dzięki, wezmę się za nie. Czas je docenić i dać im nowe życie :)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu witaj ;:196
Paskudnie wyszło z zakupem liliowców prawda ?
Ja najczęściej przy rozchodnikach wpadki miałam i 3 razy kupowałam rozchodnika okazałego Brilliant - ani razu nie trafił się odmianowy aż wreszcie na forum namierzyłam ... poprosiłam i ... mam :D
Konie u tego pana, o którym rozmawiałyśmy są bez papierów więc nawet nie dzwoniłam do Ciebie.
Nowy nabytek ładny, oby dobrze się chował .
Mnie tez czekają wykopki liliowców ( tych niższych) bo strasznie zagęszczone ale to ciężka praca i muszę poprosić męża o pomoc bo cos ostatnio nie domagam ... słabizna ze mnie ;:145 a ja nie lubię być zależna.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Maju jak wychodzą młode listki to znaczy, że żyją :wink: Doceń je bo warto, ja mam ponad 50 odmian i nadal chce ich więcej, kiedy kwitnie taka podrośnięta kępa to jest cudowny widok.

Krysiu no niestety zakup lili okazał się porażką, miała być każda inna a mam po 3-4 sztuki takie same i to w dodatku nie takie jak kupowałam, ale i tak są ładne :wink: a zapach jaki się roznosi w okolicy jest cudowny. Klaczkę drugą już mamy to z resztą zakupów raczej wstrzymam się do przyszłego roku, chyba, że trafi się jakaś okazja to zawsze można kupić, planuje jeszcze dokupić ogierka i 2-3 klacze.
Daj znać kiedy planujesz robić liliowcowe wykopki :wink: ja 18 września będę jeszcze raz u Barcikowskich, więc po tym terminie podjadę do Ciebie (bo pewnie coś kupię czym będę mogła się podzielić).

A u mnie w dalszym ciągu praca w tworzeniu ogrodu :wink: teraz układamy kostkę wokół domu (tym samym będę mieć piękną dużą rabatę od północnej strony dla host, bruner i żurawek (choć pewnie jeszcze cebulowe tam wcisnę, żeby od wiosny cieszyła już moje oko). W nowym komputerze jeszcze nie opanowałam przesyłania zdjęć z telefonu, jest dziwnie bo każde muszę oddzielnie przesyłać i zatwierdzać a na to nie mam czasu więc na razie tego nie robię, czekam aż mąż coś wymyśli. Nadal trwają zaprawy... ogórki u mnie ogłupiały w tym roku i nadal są ładne i teraz jest ich więcej niż było sezonie (co drugi dzień zrywam wiaderko i już nie mam pomysłu co z nimi robić), fasolka też już woła o kolejne zrywanie a ja czasu nie mam, buraczki jeszcze trzeba zrobić w słoiki, kapusta też porosła wielka niesamowicie i czeka już w swojej kolejce na zakiszenie.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu , ja już zapomniałam o swoich ogórkach ;:224 . Wzięliście się porządnie do roboty, cały czas coś kombinujecie , chętnie zobaczę jak to będzie wyglądać jak już skończycie. Moja najstarsza też idzie do technikum -kierunek obsługa turystyczna, średni do drugiej gimnazjum -i jestem przerażona połączeniem dwóch roczników za dwa lata, a najmłodszy ma komunię w tym roku. Tak że też trochę zamieszania będzie.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Iwciu mój syn poszedł do technikum informatycznego, ja mam 9 lat róznicy między synem a córką :wink: ksiązki dla najstarszej masz kupione? Bo nam tylko 3 brakuje ale teraz juz czekamy kiedy podadzą listę na ksiązki do języków i zawodowych wtedy razem się kupi.
A ogród cały czas tworze codziennie coś robię, tylko dziś mam lenia jedynie zerwałam ogórki ale zrobię juz jutro :wink:

Tak powoli zmienia się nasze otoczenie
Obrazek

Jeszcze duzo pracy przed nami ale najwazniejsze, ze są chęci :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu śliczna jeżówka.Znasz odmianę?
Jak są chęci to dobrze. Efekty już są. Ty jeszcze przetwarzasz ogórki a moje już się skończyły. Teraz robię przecier. Jeszcze buraki i papryka i koniec przetworów. Będzie laba.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Niestety Alu nie znam odmiany ale mam podejrzenie co to za jedna :wink: Ja pomidory juz mam w słoikach w postaci soku, przecieru i lecza. Teraz tylko męczę się z ogórkami no i zostały buraczki i kapusta. Fasolce powiedziałam dość to co na krzakach będzie juz na ziarno.

Dla Ciebie jeszcze inne moje jezówki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Wow, jest pięknie i malowniczo. Jak pokazujesz same kwiaty to owszem, są ładne, ale dopiero całość tego robi wrażenie. A ta studnia dodaje niesamowitego klimatu.

Co do liliowców to dzięki za porady, mam ndzieję, że to ogarnę.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Maju jak ogarnę wszystko tak jak chce mieć to będę pokazywać fotki całości :wink: ale na razie jeszcze masa pracy przed nami, bo kolejne miejsce na rabatę trzeba odgruzować i odszlakować... to jest prawdziwy koszmar.

Wczoraj małe zakupy, nie mogłam się powstrzymać przed zakupem tego złocienia...
Fiona Coghill
Obrazek

No i trzeba jakoś tą wiosną pokolorować :wink:
biedronka 3,99
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

auchan 2,59 lub 2,69 już dokładnie nie pamiętam :wink:
Golden Apeldoorn
Obrazek

Triumph Mistress
Obrazek

Claudia
Obrazek

Trumpet yellow (podejrzewam, że to ta stara odmiana)
Obrazek

Janquille Quaile
Obrazek

Zazwyczaj żółtych nie kupuje, ale postanowiłam zrobić małą żółtą rabatę więc są :wink: Jeszcze trochę cebulek muszę kupić bo miejsca mam więcej niż w zeszłym roku a lubię wiosną ładnie kwitnące rabaty no i jest co do wazonu zrywać. Najgorzej będzie z sadzeniem bo sporo mam wykopanych swoich i do tego jeszcze te nowe, ale wiosną efekt będzie. U nas codziennie pada, dziś po szkole dzieciaków jedziemy do lasu na grzyby, mam nadzieję, ze coś jeszcze będzie bo wiadomo najlepiej rano, ale rano to sama jestem bo dzieciaki w szkole a mąż w pracy.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu , super zakupy. Te z biedronki też kupiłam ,razem z "kilkoma" innymi ;:224 . Jutro będą fajne cebulki w lidlu , a miałam już nie kupować ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”