Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Beatko ja o swoje zdrowie tak się bym nie martwiła, ale jak dziecko choruje to jest gorzej. Niestety nic nie przeszło i pozostaje branie tabletek i jeżdżenie do lekarza na wizyty kontrolne, najgorsze, że z drugim może być podobnie bo jesteśmy w trakcie badań. Wiesz, że liliowców u mnie dostatek bo również bardzo je lubię i zawsze znajduję na nie miejsce, ale iryski choć krótko kwitną bardzo lubię bo wcześnie można je podziwiać. A szkodnik połamał sporo irysów... o innych kwiatkach nie wspomnę i uwielbia zjadać nasze kapcie :wink:

Aniu poprzednią dobermankę miałam 11 lat, mam sentyment do tej rasy i musiałam ją mieć w domu.

Małgosiu iryski wszystkie nie zakwitną bo szkodnik zniszczył... podobnie z niektórymi liliowcami... piwoniami... floksami... nic nie mówię o połamanych hostach czy też rozchodnikach wysokich, ale te oczy i klapnięte uszyska jak coś zbroją to nie można się długo gniewać.

W końcu pada ;:138

Orange Tiger
Obrazek

Mały Przyjaciel
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Aniu :wit po dłuższej przerwie. Irysy cudne ja posadziłam sadzonki w zeszłym roku ciekawe czy coś zakwitnie bo jak na razie u mnie tylko liście. Pozdrawiam:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Alu witam Cię serdecznie w moich skromnych progach :wink: A co do irysków to nie zawsze wszystkie zakwitają w pierwszym roku po posadzeniu, a niektóre nawet w drugim potrafią się ociągać. Mam jednego z wysokich już około 5 lat i nie zakwitł a był to irys z kapersa z obi i czekam z niecierpliwością bo nie wiem jaki ma kolor.

Trochę popadało ale nadal mało tego deszczu, codziennie coś robię a dalej końca nie widać. Mam plan zrobić rabatę z kwiatów, które lubią motyle, nawet dziś kupiłam jedną budleję, ale nie wiem kiedy uda mi się to zrobić bo mamy zaczęty remont kuchni i nie chce za bardzo mężowi marudzić - ba zależy mi na kuchni trochę bardziej niż na ogrodzie :wink:

Siewka 3
Obrazek

mój najstarszy irysek
Obrazek

a tu muszę dopasować nazwówkę bo pies powyciągał i mam pełną doniczkę nazwówek, które nosiła w pysku i do tej pory nie miałam czasu powkładać na swoje miejsca a sporo mam nowych irysków i nie potrafię jeszcze dopasować nazwy do kwiatka
Obrazek

tu podobnie trzeba dopasować nazwę :wink:
Obrazek

tu też :wink: i to pierwszy z wyższych
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu masz rację, o swoje zdrowie tak się nie martwimy jak o naszych bliskich, a już dzieci szczególnie. Życzę więc, aby tego zdrowia w Twojej Rodzinie było jak najwięcej, a Tobie życzę sił w walce z przeciwnościami dnia codziennego.

Czytam, że u Ciebie jeszcze nie popadało w stopniu, który byłby satysfakcjonujący dla roślinek, więc z całych sił dmucham te moje deszczowe chmury do Ciebie.

Jeszcze raz pozachwycam się tymi iryskami, bo są przeurocze.

Przesyłam serdeczności, życzę zdrówka i wszystkiego dobrego ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Beatko żeby nie było, że u mnie tylko smutno to pokażę trochę nowego życia jakie w tym roku nas nawiedziło :wink:

mała Umbercja
Obrazek

mała Witney
Obrazek

mała Rolinia
Obrazek

mała Kataleya
Obrazek

mały My Lord
Obrazek

No i czekamy na dwa źrebaczki jeszcze ;:173
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Aniu! Przeczytałam Twoją uwagę w wątku liliowcowym na temat wykorzystania płatków tych cudownych roślin i przybiegłam tutaj, by podelektować się pięknymi zdjęciami także i moich ukochanych bylin. Na razie zerknęłam pobieżnie na fotografie, ale zamierzam przeczytać wątek od początku. Pozdrawiam serdecznie i życzej dobrej pogody w tym tygodniu. ;:3
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Wandziu w moim ogródku ;:196 Co do liliowcowych płatków gdzieś kiedyś to wyczytałam i czasami z tego korzystam, tylko szkoda zrywać często te piękne falbaniaste odmiany i jedynie te pospolite podskubuje. Cieszę się że lubisz te same byliny co ja, ale ona chyba mają wielu zwolenników bo jest na czym oko zawiesić przez cały sezon.
Niestety co do pogody to jest strasznie zimno, na tyle, że w ogrodzie w kurtce chodzę bo wiatr dokucza i jest bardzo nieprzyjemnie.

Żeby nie było, że u mnie tylko iryski kwitną teraz :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Och Aniu jak ja ci zazdroszczę tych konisi ;:167 ;:167 ;:167 Na szczęście mam też wystarczająco dużo zdrowego rozsądku żeby wiedzieć ile pracy i czasu wymaga takie stadko :roll: więc przy moim zabieganiu zostanę przy podziwiania fotek :D iryski potrafią zauroczył zwłaszcza jak się już troszkę rozrosną i kwitną całymi bkiecikami :D I najważniejsze Aniu-zdrówka dla ciebie i dzieciaczków ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Znam to doskonale - koniec końców zawsze dochodzę do wniosku, że to moja wina, bo przecież nie zagrodziłam dostępu do rabaty ;:224 :D Na pocieszenie powtarzam sobie, że z czasem będą broiły coraz mniej :wink:
Kolejne iryski cudne, ale małe koniki przysłoniły wszystko ;:167
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Beatko pracy trochę jest przy koniach ale odwdzięczają się :wink: Obecnie z młodymi mamy 19 sztuk i największym problemem jest susza bo słabo rośnie a konie chcą jeść. Kępka kwitnących irysków rzeczywiście wygląda uroczo i w tym mają też udział koniki bo dzięki ich obornikowi wszystko rośnie dwa razy szybciej. Za życzenia zdrowia dziękuje i oby nie było gorzej.

Małgosiu u mnie teraz większość rabat ogrodzona pastuchem elektrycznym ale szkodnik szybko wyczuwa gdzie nie jest podłączony do prądu i dużo muszę kombinować :wink:

No i znowu iryski
Bugsy
Obrazek

Master of Chocolate
Obrazek

kolejny z wyjętym znacznikiem
Obrazek

Circus Dragon
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Aniu
Długo mnie tu nie było ale tak czasami życie sie ułoży ...
Masz piękne irysy i lubię je podziwiać choć sama pozbyłam się ich z własnej działki.
Kiedyś Ci mówiłam, że w drodze na działkę mijamy takie małe gospodarstwo i tam sa między innymi te małe koniki ... w takich chwilach gościsz w moich myślach :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

TROJA pisze:Alu

Obrazek
To Overcoast
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Krysiu tak to niestety się w życiu zdarza, Ciebie nie było i ja też dopiero wróciłam na forum. Mam nadzieję, że ze zdrowiem jest już u Ciebie lepiej i działeczkę nową masz już ogarniętą. Pamiętam, że opowiadałaś mi o tych konikach, u nas czekamy jeszcze na jednego źrebaczka bo wczoraj przybyła nam Polonia do stada :wink:

Obrazek

Kasiu dziękuję za nazwę, w spisie go mam - przywieziony od Roberta Piątka.

A to jeszcze kilka irysków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”