Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Faktycznie u ciebie sporo sie dzieje, cudna kolekcja irysów,piwonii i host. ;:138
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Wandziu irysy zawładnęły moim sercem i w tym roku można się nimi bardzo długo cieszyć, w zeszłym momentalnie przekwitły i był niedosyt a teraz już ponad miesiąc cały czas coś kwitnie. A najgorsze jest, że cały czas mi ich mało :wink:

Iguś dzieje się dużo bo wczoraj dołączyła taka piękna panienka do naszego stada :tan
Obrazek

Córeczka naszej najmniejszej klaczki o imieniu Kropka, teraz musimy wymyślić jej imię na literą K :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Jakie cudo ;:167 Bardzo dużo się dzieje u Ciebie ;:138
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu piwonie cudne ;:215 Moje w pączkach jeszcze.
A konik cud miód i malina. A może Kreska :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Sezon rozciągnięty, ale za to dłużej mogliśmy się cieszyć tymi uroczymi maluszkami :wink: U mnie wczoraj zakwitł jeszcze jednym pędem irysek SDB, a myślałam, że już zakończyły sezon... Wspaniałe te twoje ;:215 Hostom też widać podoba się u ciebie, świetnie prezentują się w grupie ;:108 A do tego piwonie ;:173
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu..nie dziwię się że masz kolekcję irysową, mnie także się podobają ale na taką ilość brak u mnie miejsca ;:224 .Córeczka klaczki śliczniutka, taka mała a już chodzi i pewnie biega ;:oj
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Widać co lubisz, piękne piwonie i irysy. Zdecydowanie masz talent do nich.
Super źrebak. a może w zasadzie "źrebka" :D Na "K" jest Kalina tak ogrodowo, dziko rosnąca kalina koralowa jest piękna o każdej porze roku, jak konie w sumie. :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu faktycznie sporo się dzieje...dzięki temu zero nudy.
Nie tak dawno w sporym oddaleniu sadziłaś hosty, a dziś popatrz już dotykają się liśćmi ... może za bardzo o nie dbamy bo u mnie na jednej rabacie podobnie.
Mam do tej pory sporą część host w doniczkach, wiosną kłopoty ze zdrowiem i teraz powtórka bo nogę skręciłam więc pewnie jeszcze poczekają. Niektórzy hobbyści potrafią większość swojej kolekcji mieć tylko w donicach więc ... nie przejmuję się a hostom krzywda się nie dzieje bo zadołowane. U nas sucho :( podrzuć trochę chmur deszczowych bo ponoć masz za mokro :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu witaj kochana ależ dałaś pokaz irysków cudo nic dodać nic ująć kolorki fantastyczne oj też mi się takie marzą :) pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Justynko dzieje się tyle, że nie nadążam z codziennymi pracami, zielsko rośnie a nowo kupione rośliny czekają na wsadzenie bo cały czas coś innego jest do zrobienia.

Małgosiu (PEPSI) jak się syna spytałam jak nazwiemy nową klaczkę to stwierdził, że musi ją najpierw poznać to wtedy dobierzemy jej imię. A piwonie momentalnie przekwitają tak im dokucza to ciepło, że nie nacieszę się nimi w tym roku.

Małgosiu (clem3) u mnie jeszcze z maluszków kwitnie Yo Yo, ale on rośnie w cieniu więc zakwitł później. Hosty rosną jak szalone tylko w jednym miejscy straciłam 4 wielkie kępy bo zjadły je nornice :(

Zuziu irysów cały czas mi mało, sporo w tym roku nie zakwitło przez szkodnika więc w przyszłym roku powinno być więcej kwitnień. Koniki zaraz po urodzeniu są gotowe do ucieczki przed drapieżnikiem i to jest w nich piękne bo ledwie się urodzą to od razu biegną pełnym galopem :wink:

Edwardzie witam Cię w moich skromnych progach :wink: Ogólnie lubię byliny a koniki pomagają w ich wzroście więc pełna symbioza. Mam jedną klacz w stajni o imieniu Karina i jej córkę nazwaliśmy Kataleya, teraz u Kropki myślimy jeszcze bo mała jest wyjątkowa ma maść kasztanowatosrokatotarantowatą.

Krysiu na nudzenie nie mam czasu bo jeszcze lada moment 18 syna i urodziny córki, sama nie wiem kiedy z tym wszystkim się wyrobię. A jeszcze cały czas trwa remont kuchni i mamy świeżo ściętą trawę na sianko dla koników.
Co do host sadzenie w doniczkach może mieć ten plus że nornice nie zjedzą ale w gruncie chyba jest im lepiej :wink: Co do skręconej nogi to mam pełne doświadczenie bo regularnie to robię a u mnie jest to pozostałość po kilkuletniej przygodzie z piłką siatkową, gdzie często miałam problemy z kostką i tak mi zostało.
Co do deszczu to u mnie na łąkach woda stoi a na warzywniku i rabatach kwiatowych skała przez tą moją glinę, więc nigdy nie będzie dobrze.

Alu Twoje iryski też przepięknie kwitną, już niedługo będziesz miała sporą kolekcję :wink:

Kilka piwonii:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pelargonie uratowane z Obi
Obrazek

Zakupy czekające na posadzenie (od pewnego czasu cały czas coś dostawiam :oops: )
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu utrzymanie roślin w doniczkach w upalne dni to spore wyzwanie.
Widać dużo ciekawych roślin i chyba bez czarny - jaka odmiana?
Jeśli coś kupię i musi poczekać na miejscówkę to dołuję, wtedy wolniej wysycha niż taka stojąca na wierzchu.
Straciłam kilka w ub roku bo nie wyrabiałam z ilością sadzenia. Przy przenosinach kilkuset doniczek to spore wyzwanie i ciągnęło mi się prawie do końca lata ...
Ponoć to lato tez ma być upalne ;:3 ;:3 ;:3
Stawy skokowe też mam słabe od wypadku w górach w średniej szkole. Muszę uważać gdzie stawiam stopy szczególnie przy nierównym podłożu ale Ty to wiesz ...:)
Piwonia - drugie zdjęcie od góry ma dziwny i zarazem niespotykany kolor, jest piękna. Niedawno nabyłam pelargonię w takim kolorze ale jeszcze nie kwitła.
Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Krysiu podlewanie doniczek to prawdziwy koszmar, w zeszłym roku straciłam też trochę roślin, a teraz staram się przenosić wszystko do cienia. Tak jest tam bez czarny o palmowych liściach - tak go określił sprzedawca, dokładnej nazwy nie znam.
Ta piwonia jest o tyle dziwna, że kiedy przekwitła płatki zrobiły się żółte :wink:

Zaczyna kwitnąć Elfe
Obrazek

Obrazek

Rosarium Uetersen
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Podobają mi się rabaty z funkiami i żurawkami, widać że są przemyślane. Ja wsadzam nowe rośliny gdzie popadnie i trochę brakuje mi porządku w ogrodzie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”