Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

TROJA :wit dołączam się do Twojego wątku. Ten narcyz pełny to jaka odmiana ? Bardzo mi się spodobał :)
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Iwciu sama czekam z niecierpliwością jak zakwitnie to całe towarzystwo. U mnie piwonie dopiero powoli wychodzą, więc na razie pąków nie widać, ale mam nadzieję, że coś pokażą bo niektóre rosną już rok wiec czas byłby pokazać czy odmiana się zgadza. A zakupy będą na pewno jeszcze, sezon dopiero się zaczyna a ja planów mam dużo, tylko mąż musi to jakoś przetrawić, ale w końcu każda kobieta ma swoje sposoby :wink:

Maćku ten narcyz był kupiony w biedronce i nazywa się Rip van Winkle. Zapraszam do oglądani i pisania, furtka otwarta dla gości :wink:

Posadziłam część kapusty i sałaty na warzywniku. Zrobiłam też porządek w doniczkach z kwiatami po zimie (wiem, że późno, ale zawsze mało tego czasu), Wysiałam dyniowate w doniczkach w foli i jedna paczkę ogórków i też w doniczkach niech się trochę podpędzą i szybciej nas cieszą owocami.
No i niestety znalazłam martwą kotkę na łące :( była z nami około 8lat, duzo przebywała w domu była ulubienicą syna, zawsze wyjadała mu chipsy prosto z torebki. Nie wiem co się jej stało...
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu ja też posadziłam już pod folie do warzywnika mam cichą nadzieję że nic się nie stanie, a jeśli jednak to trzeba będzie sałatę sadzić jeszcze raz. Biedna kotka może zjadła jakąś trutkę ludzie są wredni i często podrzucają by zlikwidować zwierzaki. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Alu ja sadzę od razu na pole, będzie co ma być :wink: Do foli pójdą pomidorki i papryka bo one lubią cieplej. Co do kotki to nie mam pomysłu co się mogło stać, zimą straciliśmy jej matkę ale ona miała już 11 lat i chorowała, więc raczej zmarła naturalnie a Kitka była okazem zdrowia, zawsze plątała się pod nogami a teraz została nam dwójka jej dzieci, które są ewidentnie smutne.

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu , szkoda kotka, dzieci pewnie strasznie za nią tesknią. ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Zazdroszczę takiej szkółki... U mnie w okolicy same takie, że ja w swoim ogródku mam więcej kwiatów niż oni :;230 Pozostają mi zakupy internetowe, a ja tak lubię czasami pochodzić między doniczkami, powybierać :wink:
Przykro mi z powodu kotki, ostatnio też straciliśmy jednego kochanego futrzaka, więc wiem jak to boli :(
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Iwciu wszyscy za nią tęsknimy, jej dzieci i my. Nie była to typowa podwórkowa kotka tylko bardziej domowo/podwórkowa.

Małgosiu ja też zazdroszczę tym co mają blisko tą szkółkę, u mnie w tym co jest w pobliżu nic nie ma a jak coś jest to ceny z kosmosu. A przez internet nie lubię kupować bo kilka razy się nacięłam więc ciężko mi się kupuje, a często chce 2-3 rośliny to wtedy koszty wysyłki są wyższe niż te zamawiane rośliny.

U mnie chłodno, teoretycznie w słońcu jest w miarę ciepło ale wiatr jest bardzo chłodny i cały czas chodzę w polarze. Dopiero pierwsze tulipany się rozwijają a inne w pąkach potrzebują jeszcze sporo czasu. Za to zakwitły mirabelki i zaczyna kwitnąć morela :wink:

Obrazek

Obrazek

Zakwitają kolejne narcyzy i piwonia majowa już ma pączki :wink:
Obrazek

Obrazek

Nastał tez czas prymulek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozwinęły się anemony, miał być miks a są wszystkie niebieskie :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj piękna wiosna u Ciebie u mnie temperatury letnie i wszystko kwitnie, ale piwonii nie mam tak ładnej co ma pączki. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Ale piękne kolorki ;:oj czuć wiosnę tak już na maxa ;:138
u mnie też anemony miał być mix a są wszystkie niebieskie chyba tak oszukują w tych paczuszkach sklepowych :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Alu ta piwonia zawsze kwitnie w połowie maja i to jest najwcześniejsza odmiana, inne dopiero wychodzą z ziemi. Najbardziej dziwi mnie to, że kwitnie bo ją przesadzałam i chyba podoba się jej nowe miejsce bo one lubią się obrażać a tej polepszyłam i świeże jedzonko dostała. U mnie jest ciepła ale jak stoję w zaciszu na bezpośrednim słońcu, ten wiatr jest straszny, cały czas wieje i nie da się chodzić na krótkim rękawku.

Lenko kolorów jest coraz więcej bo zaczynają się rozwijać tulipanki :wink: A w anemonach liczyłam na kolorową kępkę, a mam niebieskie poletko, ale nie jest źle bo one są urocze i na pewno jeszcze dokupię w inne miejsca.

Dziś znowu pół dnia w drodze bo byłam w Toruniu na małych zakupach, oraz w okolicach odwiedziłam jedną szkółkę gdzie kupiłam 3 hortensje i trochę doniczek do rozsad bo już mi zabrakło. Wstąpiliśmy też do Leroya :wink: po korę na rabaty no i nic ciekawego z kwiatów nie było, do Obi mąż nie dał się namówić na wejście, ale będę za tydzień w sobotę znowu więc już mu zapowiedziałam, że tym razem nie odpuszczę ;:173

Zaczynają rozwijać się tulipany:
Crystal Star
Obrazek

American Dream
Obrazek

Golden Apeldoorn
Obrazek

Kolejna prymulka
Obrazek

Róża z Auchana, podpędzona ma pierwszego pączka
Obrazek

Kolejne pomylone narcyzy, tym razem zakup z Aldika :(
Obrazek

A to młoda koteczka, która uwielbia wskakiwać na córki bujaczkę i się bujać
Obrazek

Kosiarka bezprzewodowa w akcji :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj :wit
przyszłam zobaczyć zakupy. Całkiem sporo kupiłaś, napisz jakie jeszcze cudeńka trafiły do rączek. :wink:

Wiedziałam o kozie co dba o trawnik, ale konik też jak widać sprawdza się idealnie. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aguś koń dba lepiej o trawnik bo koza nie do końca lubi trawę, je ją w ostateczności chętniej by zjadła wszystko inne czyli to na czym mi bardziej zależy. A nasza Kropka (bo tak ma na imię konik ze zdjęcia) nie lubi się z naszymi końmi i ucieka z wybiegu zrywając pastucha więc musi chodzić oddzielnie. Wiesz te nowe zakupy będę pokazywać jak zaczną coś prezentować, bo niektóre jak brałam to nawet z ziemi nie wychodziły.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Jak nie za ciepło i jeszcze pada to się tylko trzeba cieszyć. U mnie od świąt spadło raz troszkę deszczu tak że tylko z wierzchu pomoczyło, a raczej postraszyło. Pod spodem sucho. Do tego temperatura prawie cały czas powyżej 20 stopni. Prawie lato, ale w kwietniu? Ciekawe jak będzie w lipcu. ;:88
Dużo roślinek kupiłaś. ;:63
Moje piwonie też pokazują pączki. Przesadziłam je w zeszłym roku, ale będą kwitnąć. Piękne kwiaty wiosenne, wnoszą słońce i radość do ogrodu. ;:3
Kotek na bujaczku ma wygodę. ;:41
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”