Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Wolałabym, żeby choć jedna róża była tą z etykiety, bo choruję na nią już od zeszłego roku, a jednej nie opłacało mi się zamawiać w sklepie internetowym... Nie wiedziałam, że konie też są takimi pieszczochami :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu czekamy na fotorelację :) zwierzaki jak widać mają się super, a koguciki pierwsza klasa ;:333
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Cudne te Twoje koniki. Biegnące konie zawsze kojarzyły mi się z wolnością i radością. Mogłabym nanie patrzeć godzinami! Kogut też wyjątkowy, ale to kucyki podbiły moje serce.
Szkoda, żenie mieszkam bliżej,bo nie tylko popatrzeć na zwierzęta bym przyjechała, ale i chętnie pomidorków bym wzięła. Nic to, wszystkiego nie można mieć!
Ciekawa jestem , na ile jeszcze różyczek się skusisz ;:170
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Małgosiu ja też bym chciała z róż mieć to co na etykiecie, ale już się przekonałam, że w zakupach biedronkowych mało co się zgadza odmianowo. A konie są pieszczochami i potrafią jak psy chodzić za człowiekiem. Mamy teraz jedną kuckę która jest wysoko źrebna i nie chce wychodzić z innymi końmi na wybieg, więc większość dnia stoi w boksie tylko ją wyprowadzam na dłuższy spacer na smyczy by się trochę poruszała :wink: Wtedy nawet moja córka ją przejmuje i idzie z nią jak z większym psem, fajnie to wygląda.

Mariusz foto relacja będzie ale mała, bo za bardzo nie ma co pokazywać :wink:

Ewciu do Poznania od nas jest koło 200km więc to nie jest aż tak daleko :wink: (od dłuższego czasu wybieram się do zoo i jakoś nie mogę się zebrać). A przy samym wybiegu koni tworzę namiastkę ogrodu, żeby oko miało ładne kwiatki na widoku i koniki. Ja od dziecka jestem głupia za końmi, kiedyś jeździłam a teraz wystarczy mi, że są i mogę je dotknąć i przytulić. A co do tych pomidorków to nic straconego, bo córka sąsiadów studiuje w Twoim mieście i musiałabyś tylko odebrać z dworca PKP :wink:
Z różyczkami na razie spokój, widzę, że dwie z tych 10 kupionych mają marne szanse i zaliczą kompost, reszta ma się bardzo dobrze i rosną. Jak się zrobi cieplej to je wyniosę do foli bo na razie nocami przymrozki a one już ładne listki mają. Ale później będą targi na których nie powiedziane, że nic nie kupię 8-)

To teraz mała relacja :wink: Tak było 22.03 rano
Obrazek

A tak dwa dni później
Obrazek

Drób czuje juz wiosnę
Obrazek

Obrazek

A my zrobiliśmy dwie miski domowej kiełbaski
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu kiełbaska pierwsza klasa ;:333 Zapach dochodzi do nas :)
Mam nadzieje, że to nie kiełbasa z kucyka ??? :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu, ale narobiłaś ochoty taka swojską kiełbasą to na pewno już na święta super życzę smacznego pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Piotrek oczywiście ze świnki kiełbaska a dokładniej z łopatki i szyneczki, bardzo chuda bo taką lubią moje dzieciaki a takiej nie da się kupić w żadnym sklepie. Teraz jeszcze muszę zrobić pasztet w słoiki taki z pomidorami i zwykły to będę mieć na jakiś czas spokój co do kanapek (szyneczka i schabik wędzony jeszcze są w zamrażarce, to dopiero za miesiąc trzeba będzie znowu robić). A zapach jest obłędny, taki jaki pamiętam z dzieciństwa kiedy wędzarnia była na strychu przy kominie w domu rodziny na wsi i cały strych pachniał wędzonką praktycznie cały rok.

Alu kiełbaska na święta i codziennie do kanapek :wink: cały czas namawiam męża na większą wędzarnie taką z prawdziwego zdarzenia i może w końcu się uda, bo wędzenie w tej beczce do przyjemnych nie należy. Ja jakoś wolę sama zrobić z racji tego, ze jestem z zawodu technologiem żywności i miałam praktyki w zakładach mięsnych (fakt, że to jakieś 25 lat temu ale od tego czasu mięsa w kiełbasie raczej jest mniej niż było kiedyś) to wiem "jak to jest zrobione" i często długo się zastanawiam zanim coś zjem ze sklepu.

Dzisiaj bardziej ponuro, już nie ma ładnego słoneczka które zachęcało do pracy w ogrodzie (przez weekend sporo poczyściłam na rabatach, większość pomidorów popikowana - zostały dwie odmiany które dziś chce zrobić). Strat bardzo dużo, nie chce na razie oceniać ale bezśnieżna i mroźna pogoda zebrała u nas spore żniwa, dokładne straty będzie można ocenić za dwa-trzy tygodnie, bo jest szansa, że niektóre roślinki jeszcze coś odbiją od korzeni.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu, ta kiełbaska mnie przywołała. Musi być niebo w gębie ;:108 A te kury co takie łyse szyje mają?? ;:oj
Masz rację, straty w roślinkach będą, bo nie miały kołderki ze śniegu. Ja na dzień dzisiejszy to dwie róże widzę całe czarne, a i klon taki jeden ozdobny ma kilka dziwnie wyglądających i źle rokujących gałązek. Zobaczymy co dalej. :(
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Faktycznie to musi fajnie wyglądać taki kucyk w roli psa :D Świetnie wyglądają te kurki z gołymi szyjkami :lol:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu widzę, że już sporo prac za Tobą :) ;:333 kiełbaska wygląda pysznie ;:224 ja w tym roku nic nie wędziłem :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu drób fajny, nietuzinkowy ;:215 ale ta kiełbasaaaa ;:oj aż ślinka cieknie.
Ja też lubię taką domowej roboty, takiej to ze świecą szukać w sklepie, a i to świeca musiałaby być rozmiaru przynajmniej gromnicy ;:306

Nic jednak nie przebije wspomnień kiełbasy z dzieciństwa, którą robił mój Tata - szkoda, że muszę używać czasu przeszłego :( . Jestem jednak pewna, że Twoja jest nie mniej pyszna ;:108 , jedynie dla mnie mniej doprawiona wspomnieniami, co mi nie przeszkadza w tym, że z chęcią bym takie pętko (a może nawet i dwa) pochłonęła :lol:

Pozdrawiam i życzę ;:3 ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Małgosiu (PEPSI) kiełbasa może nie jest idealna, ale nasz i wiem co w niej jest :wink: A kurki to taka rasa która też nazywa się gołoszyjki, niektóre bardziej inne mniej łyse szyje mają, za to skóra jest bardziej czerwona i grubsza na niej. U mnie największe straty będą w żurawkach i irysach, mokra jesień i mroźna bezśnieżna zima dały popalić. Wolę na razie nie oglądać i nie liczyć z nadzieją, że jednak odbiją, ale niestety szanse są marne.

Małgosiu (clem3) wczoraj zrobiłam zdjęcie córce z Kropką więc pokaże jak to wygląda, bo ta kucynka jest najmniejsza z naszego stada i może dlatego boi się z nimi wychodzić.

Mariusz u nas to już drugie wędzenie, bo jakoś kiełbasy sklepowej nie przełknę, a latem częściej bo na grila potrzebna :wink:

Beatko ja też pamiętam jeszcze smak polskiej która po wędzeniu wisiała długo jeszcze w wędzarni robiona na wsi u rodzinki, a my podbieraliśmy ją :wink: ale tego smaku już nie da się uzyskać, mięso było inne i tego nie da się przeskoczyć. Zostały nam tylko wspomnienia.

To jeszcze tylko córcia z pieskiem na spacerze :heja
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Fajny mały piesek ;:306 Nogę podnosi ??? ;:306
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”