Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Sebastianie, skoro jest zielone - to znaczy, że jest życie. :wink: Daj mu jeszcze szansę. O ile jest jeszcze w donicy, to postawiłabym go w półcieniu i poczekała. A jak już jest w gruncie, to podlewać go przy tych upałach i może da radę. Jeśli chodzi o orliki, to jak już pisałam, miałam obcinać po przekwitnięciu, ale tak mi się podobają, że zostawiłam nasiona, czekam teraz, żeby się rozsiały i mam nadzieję, że będą się rozrastać. Przynajmniej na swojej rabacie. :lol:

Zuziu, dziękuję. :) Tak, u mnie kalie w donicy, bo to mój pierwszy eksperyment z nimi. Ale pożyjemy, zobaczymy. :)

I jeszcze zdjęcia surfinii w porannym słoneczku. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Moje kalie też dopiero powychodziły niedawno. Na pewno Ci zakwitną, to są bardzo ładne i wdzięczne kwiaty ;:108
Niektórzy mówią, że pogrzebowe, ale niech gadają :wink:
Frezje miej pod kontrolą - chyba mszyca lubi je bardziej, niż inną roślinność - u mnie w zeszłym roku żarła je, jak nasturcje :?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Moja Mama to samo mi powiedziała - że pogrzebowe... A ja to ostatnio widziałam bukiety ślubne z nimi, a nie wieńce. :wink:

Ja nie wiem jak to jest, że wszystkie kwiatki, które mi się podobają, to ulubione potrawy mszyc... ;:185 Ech. Ale dziękuję za informację, bo nie wiedziałam. Na razie to i tak mszyce nie mają co jeść, bo nic nie rośnie. Pojawiły się jeszcze jakieś dwa zielone kiełki, ale to daje wynik 3/25 - więc miernie... :|
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Wsadzony jest do gruntu, podlewam często.
Raczej już nic nie wypuści, ale bądźmy dobrej myśli :D
Ja niestety będę musiał zebrać nasiona bo orliki rosną na wyścielonej korą rabacie ;:224
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Sebastianie, trzymam kciuki za drzewko. :)

Kwitną białe pełne orliki, które są bardziej zielonkawe, niż białe. Ale nie odbiera im to uroku.
Obrazek

Obrazek

Wreszcie zakwitły moje rojnikowe wieże, i ta w donicy, i ta na rojnikowej grządce. :)
Obrazek

Obrazek

Rozchodnik biały cały w pączkach.
Obrazek

Pierwszy kwiat na klematisie.
Obrazek

Moje miniaturowe parzydło, które jest takie malutkie, że zarosły je fiołki... ;:306 Muszę je uratować i przerzedzić nieco konkurencję.
Obrazek

A to nie wiem, jak się zwie. Ale ma piękny intensywny kolor, na zdjęciu tego nie widać dokładnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Joasiu..bardzo ładny ten biały orlik , u mnie się kolorami między sobą krzyżują..czy masz go posadzonego oddzielnie :?: ..aby ci się nie zapylił od pozostałych. :D Na ostatnim zdjęciu to trzykrotka ogrodowa. ;:128
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Przepiękne zdjęcia i uroczy ogród.
Ja dopiero zacznę przygodę ze swoim kawałeczkiem ziemi i aż się boję, jak to będzie, na razie jestem i podekscytowana i pełna obaw, bo działki jeszcze nie widziałam, a słyszałam, że bardzo zaniedbana i z chorymi drzewkami.
Mam nadzieję, że już w tym tygodniu ją zobaczę.

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Chyba jedna nic z tulipanowca nie będzie :;230 ;:224 Trudno.
u mnie rojniki szykują sie do kwitnienia - nie lubię ich kwiatów.
Ciekawy ten orlik ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu, dziękuję za podanie nazwy. :) Białe orliki są oddzielnie, ale nawet jak się będą krzyżować, to mi to nie przeszkadza. Co roku będzie coś nowego. :)

Black Rose, witam u mnie i zapraszam ponownie. :) Dziękuję również za miłe słowa. Życzę także powodzenia na własnym kawałku zielonego! :)

Sebastianie, szkoda z tym tulipanowcem. Ale jak masz okazję kupić jeszcze raz, to polecam. :) Dlaczego nie lubisz kwiatów rojników? Mi się nawet podobają. Choć o wiele bardziej wolę same rozety bez dodatków. :wink:

Nie mam kiedy polatać z aparatem, dzisiaj dopiero znalazłam wolną chwilkę. Oczywiście jak na złość słońce wyszło dosłownie na 3 sekundy, tylko klematis załapał się na ładne światło.

Mam całe dwa kwiatostany na bzie. :) Biorąc pod uwagę, że krzaczek ma jakieś 30 cm wysokości, to i tak nieźle. :lol: Ale na nalewkę trochę mało. ;:306
Obrazek

Jeden z dosłownie pięciu kwiatów na piwonii. Chyba wymroziło pąki w maju. Szkoda, bo w zeszłym roku kwitła obficie i widok był piękny.
Obrazek

Wiciokrzew 'Graham Thomas' sadzony tej wiosny. Jak na razie nie odczuwam, żeby był jakoś bardzo pachnący. Ale ma na razie tylko kilka kwiatów, może jak urośnie to będzie lepiej.
Obrazek

Zakwitł klematis, mimo, że rośnie w niezbyt odpowiednim miejscu. Nie dość, że zagłusza go bluszcz, to jeszcze jest praktycznie w cieniu. A szkoda, bo kolor ma obłędny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugi, stary wiciokrzew. Ten za to będzie kwitł na całego. :)
Obrazek

Kwiaty na tulipanowcu. W tym roku o wiele mniej niż w poprzednim...
Obrazek

Biały orlik jest jednak biały.
Obrazek

Karmnik 'Aurea' z drobniutkimi kwiatuszkami.
Obrazek

A tu uwaga, uwaga - moje przyszłe zbiory. ;:306 Czyli 10 truskawek, garść agrestu, kilo borówek i parę pomidorków. Ale własne, więc najpyszniejsze. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu kosmici. :lol: Serio, ja już się szykowałam, że to kolejna inwazja, znów jakieś szkodniki, dramat i rozpacz - zjedzą mi jabłonkę... Szukam, szukam po Internecie, po czym wreszcie zidentyfikowałam... larwę biedronki. Ech, człowiek się całe życie uczy, a i tak głupi umrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Asiu :!: wdepnęłam do Ciebie przypadkiem ,tak z ciekawości i jestem zachwycona .
Tulipanowiec-drzewo widziałam ,ale kwiatu nigdy ,śliczne są ,i czarna petunia- cudowna .
Wiśnia -też po raz pierwszy widzę -bardzo i Ciebie ciekawie ;:215
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Też widziałem dzisiaj tego kosmitę! Siedział na równie kosmicznym głogu, który był spowity cały w intrygujących pajęczynach.. Inwazja :?:
Ten powojnik to z tych mocnych, jak masz go pierwszy rok i w takim miejscu jest taki wysoki, to sobie dalej też da rada i będzie burza kwiecia!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Nie ma to jak swoje owoce ;:173 U mnie borówka ugina się od ciężaru owoców.
Jak dla mnie jest bezproblemowa w uprawie, kwitnie późno więc jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo przemarznięcia kwiatów.
A ten smak - mniam :D
Może warto przesadzić ten powojnik ? Szkoda go, piękny jest .
Właśnie ... dostałem bzika na punkcie powojników.
Tylko nie wiem gdzie je wsadzić. Lubią patelnię czy bardziej półcień ? :D
Takiej ściany z bluszczu bardzo, ale to bardzo zazdroszczę ;:131
Wzdłuż płotu posadziłem kilka sztuk, może za dwadzieścia lat będzie cały zarośnięty ? ;:306
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Małgosiu, witam u mnie i dziękuję pięknie za miłe słowa! :) Tulipanowiec w czasie kwitnienia wygląda cudnie. Trzeba się naczekać, (u mnie zakwitł dopiero po 15 latach od posadzenia) ale jest tego warty. :)

Mati, wiadomo już skąd bierze się większość potworów w filmach s-f. Natura daje twórcom nieskończenie wiele inspiracji. :D
Powojnik rośnie tu od wielu lat, kiedyś kwitł, później przytłumił go bluszcz, w poprzednim sezonie prawie go nie było widać. Ubiegłej jesieni bardzo mocno przycięłam ten drugi i widać powojnik skorzystał z okazji, wiosną zajął więcej przestrzeni. :) Zamierzam mu znów pomóc, przetrzebić nieco bluszcz w jego okolicy. Kolor jego kwiatów jest po prostu fantastyczny.

Sebastianie, ja też uwielbiam borówki. :) Jak na razie również nie narzekam, co roku mają dużo owoców. W tym nieco mniej, bo jesienią mocno odmładzałam krzewy. Ale i tak się najemy. :)
Klematis mam tylko jeden, więc ciężko mi powiedzieć jakie stanowisko wolą. Mój ma zdecydowanie półcień. Przesadzania się nie podejmę - po pierwsze niemożliwe byłoby rozdzielenie go z bluszczem, a po drugie nie mam na niego innego miejsca. Ale tak jak pisałam wyżej zamierzam mu pomóc i troszkę wyciąć bluszcz w jego okolicy.
A bluszcz jest fajny. :) Mam doskonały parawan. :) Co prawda cięcie go jest dla mnie problematyczne, bo mam uczulenie (nawet jak się poubieram po same uszy, to zawsze gdzieś podrażni mi skórę). Ale trudno. Trzeba go tylko osłaniać na zimę, bo jest na "przelocie" wiatrów i przemarza bez ochrony. Myślę, że Twój płot obrośnie o wiele szybciej. Mój ma przyrosty zdecydowanie powyżej metra długości/rok.

Moja nowa kompozycja suchcielkowa. :heja Dostałam taką fajną plecioną doniczkę, przecież nie mogła stać pusta. ;:306 Każdy pretekst do kupienia roślinek jest pożądany, prawda? ;:224
Obrazek

Róże szykują się z pąkami. Nawet ta, którą gąsienice ogołociły mi do ostatniego listeczka 3 tygodnie temu. :)

To jest pnąca różyczka z marketu, żeby nie było... :wink: Posadziłam ją kilka lat temu, ale strasznie ogołociła się od dołu (od samego początku źle ją poprowadziłam...). W tym roku stwierdziłam, że dość. Skróciłam ją 15 cm nad ziemią, pięknie powybijała, mam nadzieję, że teraz już uda mi się lepiej nią zaopiekować.
Obrazek

Obrazek

Też pnąca, NN.
Obrazek

Moje ulubienice. Rozrastają się z dnia na dzień. ;:167 O każdej porze dnia wyglądają urokliwie. Tuż przed zachodem słońca światło nadaje im tego aksamitnego wyglądu z nutą fioletu.
Obrazek

Orliczki. Te chyba kwitną najdłużej.
Obrazek

Udało mi się uchwycić rzeczywistą barwę klematisa.
Obrazek

Kalie są już takie. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”