Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Hohoho, nie zarzekaj się! Cioci w przeciągu dwóch tygodniu z jednego drzewka zrobiły się trzy-wierzba, śliwa wiśniowa i wisterię na drzewko poprowadzi. Ja tylko poczekam, aż sobie róże kupisz, potem porozmawiamy ;:112
Choinkowo całkiem dobrze wygląda. Tylko na dole trochę smutnawo jest. Tak jesiennie. Ale to na pewno zrobisz ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zaraz azalie zakwitną z irgą do spółki, to będzie kolorowo. I wrzośce chcę tam nasadzić, bo pasują mi jako kwaśnoluby.

Róże mam, dwie pnące i było kilka różnych innych, ale miały za mało światła. Kiepsko kwitły, wyciągały się badyle na półtora metra, a na końcu jeden kwiatek marny... Teraz na wiosnę wykopałam, rozdałam. Zostawiłam sobie tylko te pnące i jedną okrywową, która zmieściła mi się w słonecznym miejscu. Chyba się przyjęła, bo już puszcza zielone. Ale poza tym, to ja za różami nie przepadam. Magnolie, różaneczniki i azalie, a do tego klony palmowe - to moja miłość. :lol:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Łooo, no to w zupełności super skład ;:215 Też je uwielbiam, tylko z tych rzeczy aż trzy klony mam :lol: Warunków brak :roll:
Jak wrzośćców tanio nie znajdziesz to podeślę Ci szkółkę, z której ja zamawiam (Po 3.60zł, wrzosy 3.50zł). Bardzo ładne sadzonki. I berberysy też polecam, w sumie pasują.
Szkoda że róże nie rosły. Ale do cienia też są, taka Novalis czy Burgundy Iceberg, można poszukać. Ale nie naciskam :wit
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Fajne zdjęcia przed i po :) zainspirowałaś mnie do cięcia moich iglaków ;:183
Ja tutaj sobie zaglądam i po cichu podglądam Twoje ciekawe roślinki i sposób w jaki je pielęgnujesz i podziwiam Twój dar ;:138 może coś mi skapnie ;:306
;:65 i czekam na kolejne zdjęcia :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Mati, dziękuję, co do wrzośców to w razie co się odezwę. Ale jeszcze w sumie nie szukałam. A klonami to ja jestem zauroczona. Gdybym tylko miała gdzie, posadziłabym sobie po jednym z każdej odmiany (i zbankrutowałabym...). :lol: Uwielbiam je, to jak się zmieniają w ciągu roku i jakie są cudne. Ponieważ jednak nie mam miejsca, to mam postanowienie, że posadzę sobie jeszcze jeden - Orange Dream. Tylko nadal zastanawiam się nad miejscem. Tak samo z magnoliami - też mogłabym mieć ich kilka. I też mam postanowienie, że koniecznie znajdę miejsce na Genie. W sumie już mam pomysł, teraz muszę go zrealizować. :)

Najbardziej mi szkoda, że Susan też przemarzła i chyba w ogóle nie rozkwitnie. :( Jedyna nadzieja, że w lecie wypuści trochę kwiatów.

Moniko, ogromnie dziękuję za takie miłe słowa! :) Co do mojego "daru" to raczej nabyte zamiłowanie, bo jeszcze 5 lat temu nawet rzeżucha nie chciała mi rosnąć. ;:306

A dzisiaj dzień pod znakiem rojników. W ogrodniczym trafiłam na całkiem ładne roślinki po 3,5 zł - to jak nie wziąć? I to 7 różnych oczywiście! ;:306 Tylko niestety "no name", więc gdyby ktoś znał odmiany i podpowiedział jak się nazywają, to będę wdzięczna. Były na tyle ładnie rozrośnięte, że każdego podzieliłam na dwie części. Pierwsza partia trafiła do doniczki, zaraz pokażę. A drugie połówki trafiły do ziemi, ale zdjęcia będą jutro, bo skończyłam jak już było za ciemno na zdjęcia. Poza tym toczę walkę (właściwie przegrywam) z podagrycznikiem i innymi chwastami, próbuję wytrzebić wstrętną konwalię, której nie chcę za nic, a ona wyrasta, posadziłam truskawki, wyplewiłam warzywniak i ogólnie padam z nóg. :)

Oto rojniczki. Jestem zachwycona ich różnorodnością. Chyba zacznę regularną kolekcję. ;:oj

Obrazek

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Ale się zgrałyśmy :D ja dzisiaj wydłubałam rojniki z gruntu i wsadziłam na ceramiczną podstawkę od donicy, bo nie widać ich było, a tak pięknie się eksponują. Tylko muszę kamyczki dokupić, bo nie mam :)
Bardzo ładne te bordowe.
A i próbowałam iglaki przycinać, ale mój mąż mnie przyuważył przez okno i zaczął nerwowo machać rękami i stukać w szybę, więc musiałam odpuścić ;:306
P.S. Mi też parę lat temu rzeżucha nie rosła ;:306 ;:306 ;:306
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Rojników ciąg dalszy. :) Skończyłam "grządkę z rojnikami" - oto efekty. :)

Tu pod bluszczem kiedyś były rojniki i rozchodniki (daaaaawno temu). Bluszcz się rozpanoszył i ostały się zaledwie dwie roślinki - jeden rojnik, jeden rozchodnik (taki najzwyklejszy, zielony). Miałam w planach poszerzenie tej grzędy poniżej bluszczu, ale jak zrobiłam czystkę, okazało się, że wcale nie jest to konieczne...

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Przyznaję, że trochę mnie z tymi porządkami poniosło, ale w sumie efekt jest ciekawy. Zresztą podejrzewam, że bluszcz i tak spróbuje odrobić i będzie chciał pozarastać to, co oczyściłam.

Oprócz roślinek z donicy (nawiasem mówiąc dwie mam zidentyfikowane: nr 5 Jovibarba sobolifera, rojniczek pospolity i nr 3 Sempervivum ciliosum, rojnik wełnisty) dosadziłam jeszcze kilka uroczych maluchów.

Sempervivum tectorum, rojnik murowy.
Obrazek

Saxifraga paniculata, Skalnica gronkowa drobna
Obrazek

Sempervivum 'Fiolet'
Obrazek

Sedum album, rozchodnik biały
Obrazek

Rozchodnik (chyba?) "no name" z pierwszego rzutu zakupów. Spodobał mi się kolor.
Obrazek

Tutaj nie wiem dokładnie, bo w doniczce były wbite dwie karty informacyjne. Jest to więc Sedum primuloides, rozchodnik pierwiosnkowaty lub Sedum pachyclados, rozchodnik grubopędowy. Porównywałam w google, dla mnie wyglądają identycznie...
Obrazek

Sempervivum 'Noir'
Obrazek

A to weteran, który się ostał po tych ładnych kilkunastu latach. Chyba jest to rojnik murowy, ale nie mam pewności. Co prawda rozety zrobiły się olbrzymie w porównaniu z tym, który kupiłam obecnie, ale nie wiem, czy to wyklucza przynależność do tej samej odmiany?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Jeden różanecznik coś się strasznie spieszy. Inne mają jeszcze pączki malutkie, nawet nie zaczęły się szykować do kwitnięcia, a ten już się otwiera. :shock: Nie przypominam sobie, żeby w zeszłym roku kwitł tak prędko. A nie mogę go coś na zdjęciach zlokalizować. W dodatku był biały... BIAŁY. I kojarzy mi się, że pąki na tym etapie już były białe, a nie różowe.

Obrazek

Grusza.
Obrazek

Jabłoń.
Obrazek

Szpinak. Lada moment będzie pierwszy zbiór na sałatkę. :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec wielosieczny 'Annabella white'
Obrazek

Skalnica biała 'Schneeteppich'
Obrazek

Ubiorek wiecznie zielony 'Tahoe'
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Różanecznik rozkwitł. Na szczęście jest biały, tak jak miał być. :D

Obrazek

Obrazek

Na jednej rabacie wyszedł jeden jedyny tulipan, sadzony jakieś kilkanaście lat temu pewnie, uchronił się przed kilkukrotnym przekopywaniem rabaty. I to jaki śliczny.
Obrazek

Orliki szykują mi się do kwitnienia.
Obrazek

Obrazek

Przynajmniej klonik się rozrasta na moim wspaniałym "skalniaku". :wink:
Obrazek

Jedyne niezapominajki, jakie mi się ostały w ogródku. Dosłownie dwie maleńkie kępki. A uwielbiam te kwiatuszki. Dzisiaj na rynku dokupiłam kilka sadzonek, już są w ziemi, ale ciągle pada, więc zdjęcia będą później.
Obrazek

Cudowność wiosny - najpiękniejsza zieleń jaką można zobaczyć.
Obrazek

Moja biedna, zmaltretowana przymrozkiem Magnolia. Udało jej się rozwinąć może 10% kwiatów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Był u nas dosłownie jeden dzień słońca. Jeden. W sobotę. A dziś pada co chwilę deszcz, grad albo coś śniegopodobnego. Czy to na pewno jest maj?

Ale żeby trochę mniej szarości było, zdjęcia z soboty. Warzywniaczek wygląda coraz apetyczniej.
Obrazek

Kupiłam sobie czarne surfinie. Pierwszy raz mam takie kwiaty, ogólnie nigdy nie miałam potrzeby posiadania ich u siebie w ogródku. Aż zobaczyłam te. :D
Obrazek

Moje ukochane niezapominajki.
Obrazek

Różanecznik kwitnie pięknie (odpukać).
Obrazek

Pierwszy orlik. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Witaj Asiu :wit
Śledzę Twój ogród od niedawna, jestem zachwycony.
Masz piękne rośliny, a magnolia jest wypasiona ;:173
Będę Twoim stałym bywalcem :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Witaj Asiu. Piękne klony, uwielbiam je...będę podglądała. ;:128 U mnie biały RH także kwitnie..coś szybko w tym roku. ;:oj
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu, Sebastianie - witam u mnie i zapraszam w odwiedziny jak najczęściej. :) Dziękuję także za miłe słowa. :)

Wczoraj dzień był piękny. Polatałam trochę z aparatem. :)

Pierwiosnek 'Elizabeth Killilay'
Obrazek

Białe i czarne orliki. Zamówiłam jako kłącza, niestety nie do końca jestem zadowolona z tego, co dostałam. O ile białe były całkiem ładne, to czarne już nie. Jeden był tak mikroskopijny, że o mało go nie wyrzuciłam, bo wydawało mi się, że nic nie ma w torebce z ziemią... Drugi był całkiem uschnięty, ale jakoś tam próbuje odbić i tylko jeden się od początku trzymał w miarę nieźle. No nic, zobaczymy.
Obrazek

To orliki sadzone w kwietniu. :) Spring Magic White.
Obrazek

Biały rododendron powoli przekita (gdyby nie przymrozek, pewnie dłużej cieszyłby oko swoimi kwiatami). Ale już nastepne szykują się do rozkwitu.
Obrazek

Obrazek

Truskawki.
Obrazek

Poziomki.
Obrazek

Rozchodnik też pokazał kwiatuszki.
Obrazek

Piwonia się szykuje.
Obrazek

Pierwsza azalia.
Obrazek

Następne już też w gotowości.
Obrazek

Tymianek.
Obrazek

Podpatrzone kiedyś w Internecie. :) Akurat przy porządkach w garażu znalazłam taką klatkę (nie mam pojęcia skąd). No to przecież samo wołało, żeby zrobić. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”