Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Pomimo upałów i suszy rośliny jakoś sobie poradziły. Oczywiście czasami je podlewałam. Teraz królują jeżówki, hortensje. Róże powtarzają kwitnienie.

Paul Bocuse (Maspaujeu)

Zdrowa, jesienią przesadzona, mężnieje i zachwyca dośc dużymi i trwałymi kwiatami.


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Haritage.

Sadzona w tamtym roku. Ładnie zbudowała krzak. Gałązki są wiotkie zakończone bukiecikiem cudnych, delikatnych kwiatuszków. Ona powinna nazywać się Porcelanowa panienka. Kwiaty są bardzo nietrwałe, ale dla mnie urocze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Eglantyne

Sadzona w tamtym roku, buduje krzak. Ma bardzo ładna budowę kwiatów ;:63


Obrazek


I odrobina dzisiejszego dnia ;:215


Obrazek


Pirouette


Obrazek

Obrazek


Abraham Darby


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Radosne letnie widoki, piękny pastelowy obrazek całego ogródka, ładnie dobrane barwy, :D
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

wanda7 pisze:Radosne letnie widoki, piękny pastelowy obrazek całego ogródka, ładnie dobrane barwy, :D
Wandziu, bardzo dziękuję za te słowa ;:196

Dla Ciebie jeżóweczki



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Lichfield Angel.

sadzona w tamtym roku dobrze sobie radzi. Rozkrzewia się i ma więcej kwiatów. wymaga podpory, jest wiotka.




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Och, dziękuję za jeżóweczki. U Ciebie są one wręcz katalogowe, co już zresztą pisałam wielokrotnie. Piękne ujęcia. :D
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

wanda7 pisze:Och, dziękuję za jeżóweczki. U Ciebie są one wręcz katalogowe, co już zresztą pisałam wielokrotnie. Piękne ujęcia. :D

Wandziu, to taka obopólna miłość. Wiedzą, że są dla mnie ważne ;:138

Jeszcze troszkę dzisiejszego dnia


Obrazek



Obrazek


Bardzo lubię tego floksa ;:215


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Nowa jeżóweczka, już mi się podoba ;:138


Obrazek

Miskant pokazuje kwiatostany

Obrazek

Obrazek


Hortensje zaczęły swój spektakl




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, rabaty z jeżówkami masz wspaniałe ! co za widoki ;:oj ;:oj
Nowa jezóweczka bardzo fajna, ciekawy ma kolor ;:333
Róze zachwycają ;:167 ;:167 . A wracając do tematu , to ja swoje na wiosnę cięłam krótko. Chyba to nie jest do końca dobra metoda. Urosły niewysokie, chociaż kwiaty były nawet fajne, spore. Niestety niektóre miały tylko po 2 pędy, ale zakwitły. Ewuniu u mnie róże to jeszcze przedszkolaki, to jest szansa, że kiedyś porosną jak Twoje piękne krzewy ...
Teraz u mnie drugie kwitnienie, jest niezłe u paru, cieszę oczka, bo to już jakby jesień w powietrzu była...
Floksy z jeżówkami cudnie wyglądają ;:138 Czy w międzyczasie obcinasz jeżówki na dalsze kwitnienie ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Dziękuję za informację o Dixie Belle ;:215 . Trzeba ją koniecznie zaprosić na rabaty ;:108 . Nowa jeżóweczka ma cudny odcień różowego ;:138 . Jaka to odmiana ?? Jest ich tyle, że chyba ciężko mieć wszystkie :lol: . U mnie jest problem z dostępnością wielu odmian ;:222 . Niektóre mogę zamówić tylko przez internet. Polecasz jakieś sprawdzone sklepy ?? A może masz taki swój TOP 10 najlepszych i bezproblemowych odmian , które polecasz :lol: ?? Po tegorocznym lecie wiem, które odmiany u mnie się sprawdziły a które potrzebują jednak więcej uwagi . U mnie w nocy i do tej pory tak leje, że nie mam prawa mówić o żadnej suszy ;:224 . Teraz "Sahara" zamieniła się w błotnistą krainę :;230 . Pięknie kwitną Ci hortensje i miskanty już pokazują swoje pędzelki. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo pięknie wszystko kwitnie, róże jak co roku pięknie wyglądają, ale muszę przyznać, że jeżówki masz bardzo ładnie i chyba bardzo dobrze Ci przyrastają, bo masz ich sporo :) bardzo ładne kępki ;:63 Prace widzę trwają, cały czas coś usprawniasz i upiększasz :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

iwwa pisze:Ewuniu, rabaty z jeżówkami masz wspaniałe ! co za widoki ;:oj
Nowa jezóweczka bardzo fajna, ciekawy ma kolor
Róze zachwycają ;:167 . A wracając do tematu , to ja swoje na wiosnę cięłam krótko. Chyba to nie jest do końca dobra metoda. Urosły niewysokie, chociaż kwiaty były nawet fajne, spore. Niestety niektóre miały tylko po 2 pędy, ale zakwitły. Ewuniu u mnie róże to jeszcze przedszkolaki, to jest szansa, że kiedyś porosną jak Twoje piękne krzewy ...
Teraz u mnie drugie kwitnienie, jest niezłe u paru, cieszę oczka, bo to już jakby jesień w powietrzu była...
Floksy z jeżówkami cudnie wyglądają ;:138 Czy w międzyczasie obcinasz jeżówki na dalsze kwitnienie ?
Asiu, w tym roku mało mam czasu dla ogrodu i bardzo mało zrobiłam. Nie obcinałam przekwitłych jeżówek. Wszytko obetnę na jesień. Poczytaj o cięciu poszczególnych grup róż. Nie wiem jakie Ty masz. Powiem szczerze, że ja dopiero uczę sie postępować z różami. W tej kwestii jestem laikiem ;:223
ewelkacha88 pisze:Witaj Ewo :wit . Dziękuję za informację o Dixie Belle ;:215 . Trzeba ją koniecznie zaprosić na rabaty ;:108 . Nowa jeżóweczka ma cudny odcień różowego ;:138 . Jaka to odmiana ?? Jest ich tyle, że chyba ciężko mieć wszystkie :lol: . U mnie jest problem z dostępnością wielu odmian ;:222 . Niektóre mogę zamówić tylko przez internet. Polecasz jakieś sprawdzone sklepy ?? A może masz taki swój TOP 10 najlepszych i bezproblemowych odmian , które polecasz :lol: ?? Po tegorocznym lecie wiem, które odmiany u mnie się sprawdziły a które potrzebują jednak więcej uwagi . U mnie w nocy i do tej pory tak leje, że nie mam prawa mówić o żadnej suszy ;:224 . Teraz "Sahara" zamieniła się w błotnistą krainę :;230 . Pięknie kwitną Ci hortensje i miskanty już pokazują swoje pędzelki. Pozdrawiam :wit .
Nowa odmiana to SunSeekers Salmon. Większość odmian mam z bylinowego Raju, jeżdżę tam osobiście. Trudno mi wybrać 10 odmian. U mnie wszystkie zimują i każda mi się podoba. Ewelinko, jeżówki te odmianowe wyradzają się i trzeba je odmładzać. Dużo lepiej radzą sobie odmiany o pojedynczych kwiatach. Myślę, że trzeba umieć się z nimi obchodzić i stworzyć im dobre warunki. Pulchna, żyzna, próchnicza gleba, dokarmianie wiosną i wilgoć w takcie wegetacji. ;:333
maniolek pisze:Ewo pięknie wszystko kwitnie, róże jak co roku pięknie wyglądają, ale muszę przyznać, że jeżówki masz bardzo ładnie i chyba bardzo dobrze Ci przyrastają, bo masz ich sporo :) bardzo ładne kępki . Prace widzę trwają, cały czas coś usprawniasz i upiększasz :)
Mariusz dziękuję za słowa pochwały. W tym roku mało zrobiłam. Pogoda nie sprzyjała pracom a i naszą uwagę i czas zaprzątała ważna uroczystość rodzinna. Ona w tym roku jest dla nas nr jeden.

To już w najbliższą sobotę. Suknia już czeka na córkę ;:215 ;:167







Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Jeżówki rosną u ciebie jak szalone, nic dziwnego, że wciąż nabywasz nowe odmiany :D Cóż za urokliwe widoczki ;:173
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Małgosiu bardzo dziękuję :-)

Odrobina dzisiejszego dnia.


Crocus Rose

Obrazek

Pastelle

Obrazek


Crocus Rose


Obrazek

Honeymilk

Obrazek

The Pilgrim

Obrazek

Róża Pirouette

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Cudnie róże powtarzają kwitnienia ;:173 O dziwo u mnie niektóre nawet ładniej kwitną niż za pierwszym razem, chyba lepiej z pogodą trafiły.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuś, no pięknie Ci kwitną róże ;:oj
Ja jeżówek nie przycinam wszystkich. Część na sadzonce, żeby pobudzić do kwitnienia następną partię. Udaje się to średnio, ale faktycznie jeżółwka stara się zakwitnąć jeszcze raz.
Piszesz, że w kwestii róż jesteś laikiem, to co ja mam napisać ? ;:306 ;:306 Jestem chyba w podwójnych powijakach ;:306 ;:306
Róże to dla mnie wyzwanie, ale staram się. W tym roku drugie kwitnienie jest o niebo lepsze !

Wszystkiego najlepszego dla córci i zięcia :wit ;:167 ;:167

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”