Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu jeżówki cudne wszystkie, ale Cherry Fluff wyjątkowo urocza. ;:oj
Nie męcz pomidorów, daj im jeszcze po dwa sznurki. :wink: Pięknie owocują. ;:215
Miłej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Jeżeli o mnie chodzi, jeżówki to moje ubiegłoroczne odkrycie ;:167 . Są moim nr 1 - a mam aż trzy numery 1 :lol: - róże, hortensje bukietowe i jeżóweczki, na drugim miejscu plasują się trawki. Ale róże, choć są na pierwszym miejscu, to strasznie mnie wkurzają :evil: . Trzeba wkoło nich non stop biegać, a i tak często tego nie doceniają i france chorują i słabo rosną :evil:. Cóż, miłość jest ślepa ;:108
Nie mogę się doczekać aż moje jeżówki utworzą tak duże kępy jak u Ciebie ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Magda (magda1975), nie złamał się
Basiu (apus) wreszcie zrobiłam przy pomidorach. Fajnie obrodziły w tym roku.
Soniu (cyma2704), zlitowałam się nad pomidorami :-)
Werka (bejsonki84) , ja też lubię róże i też mnie czasami denerwują, ale kiedy kwitną o wszystkim zapominam. Mam nadzieję, że Twoje marzenia się spełnią.

Nareszcie mam trochę czasu, żeby zając się ogrodem. Usiłuję uporządkować część użytkową z owocami i przyszłym mini warzywnikiem. Na pierwszy ogień poszła ścieżka.


Obrazek



Pomidorki juz maja się dobrze, już o nie zadbałam.


Obrazek

I takie tam :-)




Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Każda ścieżka ogrodowa od razu zmienia cały obraz. Nie mówiąc oczywiście o wygodzie.
Liliowce na ostatnim zdjęciu przepiękne, a jeżówki w duecie z hortensjami wyjątkowo malownicze. I to światło, ach...
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewuniu :wit , jestem i ja w Twoim ogrodzie . Nie było mnie długo , spóźniona jestem mocno ze wszystkim, ale wybacz mi , miałam mało czasu, internet nie był na "pierwszym planie". Teraz trochę odrabiam zaległości i odwiedzam Wasze tegoroczne ogrody.
Twój jest niesamowity ! Tak kolorowy i pachnący, że oczu nie można oderwać od ekranu. Każde zdjęcie przyciąga wzrok.Te róże ! Te jeżówki ! Te powojniki ! Floksy ! i wszystkie inne piękności !!! masz wspaniały ogród Ewuniu . Te róże to przycinasz na wiosnę ? to wielkie krzaczory, kiedy zdążyły tak porosnąć ????
Marzę o takich powojnikach ;:167 ;:167 Pisałaś, że ostróżki wolisz niższe, ja na odwrót , u mnie przetrwała zimę jedna, ale jaka ! urosła właśnie duża. Byłam nią zachwycona. Jak to każda z nas preferuje inne roślinki. I to jest w tym fajne ;:333 Lilia Butterly Kisses ;:167 ;:167

pozdrawiam serdecznie :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

U mnie jeżówki to w miarę nowa miłość (za to kolejna :lol: ), więc tym bardziej podziwiam u ciebie ;:173
Pozostałe kwitnienia równie wspaniałe, a urodzaj pomidorowy do pozazdroszczenia :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Podziwiam Twoje prace brukarskie ;:215 . Ścieżki w ogrodzie to fajna sprawa ;:108 . Przyznaj się ile nazbierałaś jeżówek ;:oj ?? Mam wrażenie, że masz wszystkie możliwe odmiany ;:oj . Czy masz może odmianę Dixie Belle ?? Czy faktycznie jest taka kompaktowa ?? Pomidory świetnie się spisują i niech tak zostanie. Nie ma to jak swoje pomidorki . Pozdrawiam :wit .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

wanda7 pisze:Każda ścieżka ogrodowa od razu zmienia cały obraz. Nie mówiąc oczywiście o wygodzie.
Liliowce na ostatnim zdjęciu przepiękne, a jeżówki w duecie z hortensjami wyjątkowo malownicze. I to światło, ach...


Wandziu, myślałam, że w tym roku uda mi się więcej zrobić, ale cóż......jest jak jest. Ścieżki mi się marzą i ładny murek. Liliowców mam dość dużo odmian, ale mocno zaniedbane. Szkoda, że pojedynczy kwiat kwitnie tylko jeden dzień. U mnie jeżówki są w duecie z wszystkimi roślinami. ;:oj One są wszędzie ;:306
iwwa pisze:Witaj Ewuniu :wit , jestem i ja w Twoim ogrodzie . Nie było mnie długo , spóźniona jestem mocno ze wszystkim, ale wybacz mi , miałam mało czasu, internet nie był na "pierwszym planie". Teraz trochę odrabiam zaległości i odwiedzam Wasze tegoroczne ogrody.
Twój jest niesamowity ! Tak kolorowy i pachnący, że oczu nie można oderwać od ekranu. Każde zdjęcie przyciąga wzrok.Te róże ! Te jeżówki ! Te powojniki ! Floksy ! i wszystkie inne piękności !!! masz wspaniały ogród Ewuniu . Te róże to przycinasz na wiosnę ? to wielkie krzaczory, kiedy zdążyły tak porosnąć ????
Marzę o takich powojnikach ;:167 ;:167 Pisałaś, że ostróżki wolisz niższe, ja na odwrót , u mnie przetrwała zimę jedna, ale jaka ! urosła właśnie duża. Byłam nią zachwycona. Jak to każda z nas preferuje inne roślinki. I to jest w tym fajne ;:333 Lilia Butterly Kisses ;:167 ;:167

pozdrawiam serdecznie :wit
Witaj Asiu ;:196 Faktycznie długo cię nie było. Dziękuję za słowa pochwały. Pomimo suszy ogród jakoś sobie radzi. Róże mam w większości krzaczaste i pnące, dlatego są takie duże. Te wcześniej sadzone faktycznie są już dość spore. Inne muszą jeszcze urosnąć. W tym roku nie cięłam ich nisko, bo wiosna nie przemarzły, więc zostały wysokie. Powojniki u mnie raczej słabo rosną oprócz jednego fioletowego. Ostróżki bardzo lubię, w tym roku troszkę je przesadzałam. Liczę na nie w przyszłym roku.
clem3 pisze:U mnie jeżówki to w miarę nowa miłość (za to kolejna :lol: ), więc tym bardziej podziwiam u ciebie ;:173
Pozostałe kwitnienia równie wspaniałe, a urodzaj pomidorowy do pozazdroszczenia :wink:
Małgosiu, wcale się nie dziwię, ze masz nową miłość w postaci jeżówek. U mnie to czyste szaleństwo ;:306 chyba jestem od nich uzależniona :;230 Pomidorki pięknie obrodziły i są trafione odmiany. Mnie najbardziej smakują żółte.
ewelkacha88 pisze:Witaj Ewo :wit . Podziwiam Twoje prace brukarskie . Ścieżki w ogrodzie to fajna sprawa . Przyznaj się ile nazbierałaś jeżówek ;:oj ?? Mam wrażenie, że masz wszystkie możliwe odmiany ;:oj . Czy masz może odmianę Dixie Belle ?? Czy faktycznie jest taka kompaktowa ?? Pomidory świetnie się spisują i niech tak zostanie. Nie ma to jak swoje pomidorki . Pozdrawiam :wit .
Ewelinko, nie liczyłam ile mam odmian. Uwierz, nie mam wszystkich ;:7

Mam jeżówkę Dixie Belle. Bardzo ją lubię. Jest niska, ale ma mnóstwo kwiatów. Pomidorki są pyszne.

Ewelinko dla Ciebie jeżówka Dixie Belle



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Ta różowa najniższa to ona
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Pomimo upałów i suszy rośliny jakoś sobie poradziły. Oczywiście czasami je podlewałam. Teraz królują jeżówki, hortensje. Róże powtarzają kwitnienie.

Paul Bocuse (Maspaujeu)

Zdrowa, jesienią przesadzona, mężnieje i zachwyca dośc dużymi i trwałymi kwiatami.


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Haritage.

Sadzona w tamtym roku. Ładnie zbudowała krzak. Gałązki są wiotkie zakończone bukiecikiem cudnych, delikatnych kwiatuszków. Ona powinna nazywać się Porcelanowa panienka. Kwiaty są bardzo nietrwałe, ale dla mnie urocze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Eglantyne

Sadzona w tamtym roku, buduje krzak. Ma bardzo ładna budowę kwiatów ;:63


Obrazek


I odrobina dzisiejszego dnia ;:215


Obrazek


Pirouette


Obrazek

Obrazek


Abraham Darby


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Radosne letnie widoki, piękny pastelowy obrazek całego ogródka, ładnie dobrane barwy, :D
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

wanda7 pisze:Radosne letnie widoki, piękny pastelowy obrazek całego ogródka, ładnie dobrane barwy, :D
Wandziu, bardzo dziękuję za te słowa ;:196

Dla Ciebie jeżóweczki



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Lichfield Angel.

sadzona w tamtym roku dobrze sobie radzi. Rozkrzewia się i ma więcej kwiatów. wymaga podpory, jest wiotka.




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Och, dziękuję za jeżóweczki. U Ciebie są one wręcz katalogowe, co już zresztą pisałam wielokrotnie. Piękne ujęcia. :D
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

wanda7 pisze:Och, dziękuję za jeżóweczki. U Ciebie są one wręcz katalogowe, co już zresztą pisałam wielokrotnie. Piękne ujęcia. :D

Wandziu, to taka obopólna miłość. Wiedzą, że są dla mnie ważne ;:138

Jeszcze troszkę dzisiejszego dnia


Obrazek



Obrazek


Bardzo lubię tego floksa ;:215


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Nowa jeżóweczka, już mi się podoba ;:138


Obrazek

Miskant pokazuje kwiatostany

Obrazek

Obrazek


Hortensje zaczęły swój spektakl




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”