Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewcia ale masz fajne oczko....i już zamieszkane przez żabkę. Piękne powojniki. Moje już przekwitły.... Zdjęcia to tylko wspomnienia.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ola2310 pisze:Ewcia ale masz fajne oczko....i już zamieszkane przez żabkę. Piękne powojniki. Moje już przekwitły.... Zdjęcia to tylko wspomnienia.
Olu, u mnie powojniki to też już tylko wspomnienie ;:oj

Teraz zaczynają jeżówki ;:167
Czekałam na nie :-)


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu cudny widok, ;:oj jakie ładne zdjęcie. ;:138

Obrazek

Będziemy się obie bawić na weselach. ;:65 Tylko Ty pewnie trochę stresu będziesz mieć. ;:108
Twoje róże są zawsze zjawiskowe, rózowy pustaczek na obelisku piękny.
Przetacznik niebieski na różance ładnie pokazał kłosy. ;:215 U mnie z dużej kępy został jeden badylek. Nie mam pojęcia dlaczego zanika. ;:218
Ostróżkami zauroczyłaś mnie, piękne odmiany. ;:oj Moje złapały mączniaka i nie wiem co z tym robić, bo opryski niewiele pomagają.
Spokojnych dni, miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Muszę pochwalić Twoje cudowne i niepowtarzalne ostróżki ;:oj . Ja kupiłam w zeszłym roku kilka sztuk i po zimie w ogóle nie wyszły ;:222 . Zostały mi tylko te standardowe granatowe ;:222 . Róże cudnie Ci kwitną, takie kolorowe chmurki ;:215 . Architektura w kolorze białym bardzo romantycznie wygląda ;:108 . Fajnie, że zaglądają do Ciebie zwierzęta, są mile widziane w ogrodach a takie oczko na pewno sprzyja ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

cyma2704 pisze:Ewuniu cudny widok, ;:oj jakie ładne zdjęcie. ;:138

Obrazek

Będziemy się obie bawić na weselach. ;:65 Tylko Ty pewnie trochę stresu będziesz mieć. ;:108
Twoje róże są zawsze zjawiskowe, rózowy pustaczek na obelisku piękny.
Przetacznik niebieski na różance ładnie pokazał kłosy. ;:215 U mnie z dużej kępy został jeden badylek. Nie mam pojęcia dlaczego zanika. ;:218
Ostróżkami zauroczyłaś mnie, piękne odmiany. ;:oj Moje złapały mączniaka i nie wiem co z tym robić, bo opryski niewiele pomagają.
Spokojnych dni, miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Witaj Soniu ;:196

Róże w tym roku miały mnóstwo pąków, ale kwitły krótko ze względu na żar lejący się z nieba. Nie mam trawnika, wszytko wyschło. Ciekawa jestem, czy się odbuduje ;:oj
Jeżeli chodzi o przetaczniki to one lubią obornik. Zauważyłam, że kwitną z różną skutecznością. sa lata, że gorzej a potem, w kolejnym roku maja morze kwiatów. Może muszą odpocząć ? Ostróżki bardzo lubię, ale nie cieszy mnie fakt, że rosną takie wysokie. Poszukuję i kupuję odmiany niższe. Te są u mnie pierwszy rok, zobaczymy co będzie za rok. ;:7 Moje rośliny nie maja mączniaka. W tym roku sadząc poziomki, truskawki i pomidory zaprawiałam je Asvitem i są zdrowiusieńkie. Mączniaka ma jedna szałwia i dam jej Asvit do ziemi i ją popryskam. Zobaczymy, czy to pomoże.


ewelkacha88 pisze:Witaj Ewo :wit . Muszę pochwalić Twoje cudowne i niepowtarzalne ostróżki ;:oj . Ja kupiłam w zeszłym roku kilka sztuk i po zimie w ogóle nie wyszły ;:222 . Zostały mi tylko te standardowe granatowe ;:222 . Róże cudnie Ci kwitną, takie kolorowe chmurki ;:215 . Architektura w kolorze białym bardzo romantycznie wygląda ;:108 . Fajnie, że zaglądają do Ciebie zwierzęta, są mile widziane w ogrodach a takie oczko na pewno sprzyja ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Ewelinko ;:196 , jedna ostróżka też mi nie wyszła. Jak sprawdzałam co z nią to zauważyłam, że posadziłam ja dość głęboko. Zapewne zgniła. Po różach zostało już wspomnienie, wypuszczają kolejne pąki kwiatowe. Chciałabym, żeby mój ogród w przyszłości maił chociaż troszkę romantyzmu. Ta ropuszka jest w tym ala oczku cały czas. Zrobiłam też drugie i jest w nim cały czas bardzo czysta woda, ale jest tam inna roślinność. w tej kwestii dopiero się uczę co i jak.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Pashmina pisze:
cyma2704 pisze:Ewuniu cudny widok, ;:oj jakie ładne zdjęcie. ;:138



Będziemy się obie bawić na weselach. ;:65 Tylko Ty pewnie trochę stresu będziesz mieć. ;:108
Twoje róże są zawsze zjawiskowe, rózowy pustaczek na obelisku piękny.
Przetacznik niebieski na różance ładnie pokazał kłosy. ;:215 U mnie z dużej kępy został jeden badylek. Nie mam pojęcia dlaczego zanika. ;:218
Ostróżkami zauroczyłaś mnie, piękne odmiany. ;:oj Moje złapały mączniaka i nie wiem co z tym robić, bo opryski niewiele pomagają.
Spokojnych dni, miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Witaj Soniu ;:196

Róże w tym roku miały mnóstwo pąków, ale kwitły krótko ze względu na żar lejący się z nieba. Nie mam trawnika, wszytko wyschło. Ciekawa jestem, czy się odbuduje ;:oj
Jeżeli chodzi o przetaczniki to one lubią obornik. Zauważyłam, że kwitną z różną skutecznością. sa lata, że gorzej a potem, w kolejnym roku maja morze kwiatów. Może muszą odpocząć ? Ostróżki bardzo lubię, ale nie cieszy mnie fakt, że rosną takie wysokie. Poszukuję i kupuję odmiany niższe. Te są u mnie pierwszy rok, zobaczymy co będzie za rok. ;:7 Moje rośliny nie maja mączniaka. W tym roku sadząc poziomki, truskawki i pomidory zaprawiałam je Asvitem i są zdrowiusieńkie. Mączniaka ma jedna szałwia i dam jej Asvit do ziemi i ją popryskam. Zobaczymy, czy to pomoże.


ewelkacha88 pisze:Witaj Ewo :wit . Muszę pochwalić Twoje cudowne i niepowtarzalne ostróżki ;:oj . Ja kupiłam w zeszłym roku kilka sztuk i po zimie w ogóle nie wyszły ;:222 . Zostały mi tylko te standardowe granatowe ;:222 . Róże cudnie Ci kwitną, takie kolorowe chmurki ;:215 . Architektura w kolorze białym bardzo romantycznie wygląda ;:108 . Fajnie, że zaglądają do Ciebie zwierzęta, są mile widziane w ogrodach a takie oczko na pewno sprzyja ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Ewelinko ;:196 , jedna ostróżka też mi nie wyszła. Jak sprawdzałam co z nią to zauważyłam, że posadziłam ja dość głęboko. Zapewne zgniła. Po różach zostało już wspomnienie, wypuszczają kolejne pąki kwiatowe. Chciałabym, żeby mój ogród w przyszłości maił chociaż troszkę romantyzmu. Ta ropuszka jest w tym ala oczku cały czas. Zrobiłam też drugie i jest w nim cały czas bardzo czysta woda, ale jest tam inna roślinność. w tej kwestii dopiero się uczę co i jak.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj, Ewuś - Twoje jeżówki to oczywiście pierwsza klasa ;:167
Czy te rośliny w oczku wodnym zimują? Szukam jakiś wytrzymałych do małego oczka.
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Jak zwykle zachwycam się Twoimi jeżówkami, Ewuś ;:167 ;:oj
Ale róże, ostróżki - aż zaniemówiłam :shock: Takie cudowne :D :D
Podpisz, proszę, imiona róż ;:196
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Beaby pisze:Witaj, Ewuś - Twoje jeżówki to oczywiście pierwsza klasa ;:167
Czy te rośliny w oczku wodnym zimują? Szukam jakiś wytrzymałych do małego oczka.
Pozdrawiam. ;:3

Beatko, bardzo dziękuję w imieniu jeżówek. Bardzo je lubię, a one mnie :-) Jeżeli chodzi o to ala oczko wodne to dopiero zaczynam i nie mam zielonego pojęcia jak to będzie. Na pewno te pływające nie zimują. Mam nadzieję, że skrzyp i przęstka wodna przezimują.

Drugie już wkopane i obsadzone. Tutaj cały czas jest bardzo czysta woda.

w tym pierwszym żyje sobie ropuszka i to mnie cieszy. Do oczek przylatują ptaszki i pija wodę. Mniejsze owady siadają na tych roślinach pływających i tez pija do woli. Myślę, że w przyszłości będzie miło posiedzieć tam i poobserwować życie w wodzie.


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Alania pisze:Jak zwykle zachwycam się Twoimi jeżówkami, Ewuś ;:167 ;:oj
Ale róże, ostróżki - aż zaniemówiłam :shock: Takie cudowne :D :D
Podpisz, proszę, imiona róż ;:196

Witaj Moniko ;:196

Ja też zachwycam się jeżówkami. Jakoś sobie poradziły w trakcie upałów, chociaż ich nie podlewałam. Teraz nadrabiam straty wodne, ale wcześniej muszę wzruszyć ziemię, bo spiek straszny.

Na poprzedniej stronie są następujące róże :

1 zdjęcie - po prawej geoff hamilton w głębi bouquet parfait
2. na kratce giardina
3. nad kratką james galway
4. Eden rose, ghita renaissance i Garden of Roses
5. pirouette
6.veilchenblau
7. Garden of Roses
8. ghita renaissance
9. Paganini
10. geoff hamilton

kolejne zdjęcia

1. veilchenblau
2. pirouette
3. pirouette
4. eglantyne
5. ------
6. bouquet parfait
7. bouquet parfait
8.chantal merieux
9. bouquet parfait
10 giardina i james galway
11. the pilgrim
12. ----
13. jubilee celebration
14. the pilgrim


Kolejne zdjęcia
1. friedenslicht
2. ballerina
3. paganini.
4. jubilee celebration, the pilgrim
5 jubilee celebration po prawej the pilgrim, po lewej friedenslicht
6. friedenslicht i mariatheresia
7 kratke juz opisywałam
8 w okienku widać piruette
9. przy ławeczce veilchenblau
10. Lichfield Angel.


a na tej stronie duż krzak z różowymi kwiatami to róża princess alexandra of luxembourg

-- 15 lip 2019, o 06:44 --

I troszkę aktualnych zdjęć


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pashminy

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Jakie cudne te jeżówki. ;:oj Jeszcze takich nie mam. ;:306

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”