Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa, pomysł z pergolami i kratkami bardzo mi się podoba ;:215 Jak już wszystko będzie zamontowane, pomalowane i zarośnie roślinami, to dopiero będzie efekt ;:oj A ta szara pergola wyszła naprawdę wspaniale. Co jeszcze oprócz Veichenblau tam posadziłaś?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Wandziu (wanda7) cieszę się, że ta pergola jest taka długowieczna. Cały czas myślę jakimi roślinami zamknę cała konstrukcję. Chyba dam coś jednakowego. Mam ochotę na różę super Doroty, ale ostateczna decyzje podejmę po osadzeniu całej konstrukcji. Montował całość będzie mąż i tez muszą być metalowe kotwy, żeby drewno dłużej wytrzymało.

Joasiu (DzonaK) ja lubię pracować na działce. Ogromnie cieszą mnie wszelkie zmiany. Niestety już nie ma kwiecia.

Marto (koziorozec) /jeżówki mam z różnych źródeł. Najwięcej z BR. Czas robić porządki na placu budowy. Mam jeszcze dużo pracy, oj bardzo dużo.

Dorotko (dorotka350) po jednej stronie rośnie róża a po drugiej powojniki. Jeden to błękitny anioł i żeby nie było mdło dosadziłam taki burgundowy. Jak nie będzie ładnie to zmienię.

Pogoda sprzyja pracom ogrodniczym więc wystarałam się o trzy dni wolnego. Skoro są ku temu warunki to postanowiłam przygotować teren pod grządkę z truskawkami. Dzisiaj plewiłam, jutro czeka mnie nawożenie ziemi. Jak mi się uda podnieść grunt to w środę pojadę po truskawki i je posadzę. Nie będzie ich dużo, może wejdzie 20 sztuk, ale dobre i tyle. Drobna trawę zostawiłam bo i tak pójdzie na to ziemia

Obrazek

Pierwszy raz u mnie zakwitł Zebrinus



Obrazek


Obrazek


Cudowny, czekoladowy kolor liści ma dereń Causa


Obrazek


W przejściu z a garażem będzie mój warzywnik. Wymyśliłam sobie, że skoro zostało dużo desek po budowie to zbije z nich skrzynie, które pomaluję na taki kolor jak ławeczka, czyli jasno szary. Skrzynie będą rosły przy tujach od Zebrinusa do dużego świerka. Bedą trzy skrzynie przedzielone dwoma pergolami z pnącymi różami lub powojnikami.

Czy to wszytko uda i się zrobić w przyszłym roku ?
Czas pokaże.




Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Mojemu Zebrinusowi udało się zakwitnąć tylko dwa razy (a mam go już ze dwadzieścia lat) i to raptem dwoma kłosami. Takiego widoku ;:oj jaki nam prezentujesz, na pewno nie zobaczę nigdy.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewciu mój zebrinus nie zakwitł jeszcze i powoli się rozrasta. Ja też zorganizowałam nową grządkę z truskawkami, ale posadziłam na agrotkaninie i już mam to za sobą. Skrzynie polecam, bo to bardzo praktyczny sposób na uprawę warzyw ;:333 Gratuluję serduszka w pełni zasłużonego ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewciu - no Zebrinusy zachwycają jesienią, a w tym roku to wyjątkowo. Ja też swojego chwaliłam jak go dzisiaj wiązałam.
Ewuś, Iwonko - a kiedy ścinacie tę trawę? Może od tego zalezy czy zdąży wypuścić kłoski - u mnie miotełki ma co roku.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Swojego ścinam wiosną. Wtedy, kiedy tnę swoje wszystkie, chyba ze trzy trawy. Myślę jednak, że u mnie jest po prostu zbyt zimno i dlatego zazwyczaj nie kwitnie. Ale ja i tak go lubię :tan W następnym roku pójdzie pod topór, bo już jest potężny, nie mam dla niego tyle miejsca.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit
Oglądam i podziwiam - nie tylko cudne jeżówki, ale przede wszystkim rozmach prac. Ładne pergole, już sobie wyobrażam, co za widok będzie, kiedy rośliny je zarosną! Trzymam kciuki ;:3
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewko fajne są te pergole a jak jeszcze róże zakwitną i je otoczą to będzie bajecznie.
Plany na przyszły rok na ogródek warzywny do zrealizowania i na pewno dacie radę. Trzymam kciuki. ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Najważniejsze to mieć jakieś plany ;:108 . Widzę, że Ty masz ich sporo więc trzymam kciuki oby wszystko się udało. Ogródek warzywny w skrzyniach to bardzo fajna sprawa . Wygląda to bardzo nowocześnie ;:215 . Ja na warzywnik mam trochę inny pomysł ale to w przyszłości ;:131 . Pogoda dopisuje i trzeba korzystać. Ja ostatnio maluję elementy drewniane do mojej pergoli. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem ( i pogodą) to uda nam się ją zamontować przed zimą :tan . Czas pokaże bo póki co eM wyjeżdża na 3 tyg na poligon a sama nie dam rady zamontować takiej konstrukcji ;:131 . Pozdrawiam u udanego popołudnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Większość nasadzeń

Post »

No i pięknie że cały czas pracujesz w ogrodzie. Dal mnie to dobry czas na tego typu prace, nie ma podlewania roślin itd.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewou Ciebie tyle się dzieje w ogrodzie ;:oj Chylę czoło przez wkładem pracy, ach te pergole !
Bardzo mi się podobają. Już widzę przyszły sezon..., co tam się będzie działo :tan
Trzymam kciuki ;:333

Ewuniu, Szczęśliwego Nowego Roku Ci życzę :wit

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo widzę, że plany na Nowy Rok już poczynione :) oby wszystko Ci się udało zrealizować :) Zerbinus pięknie wygląda, mój jeszcze nie kwitł, rozrasta się dopiero :) I jak udało się wsadzić truskawki ? bo u mnie się nie udało i dopiero wiosną będę wsadzał hehe ;)
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj, Ewo :wit

Nadrobiłam wszystkie zaległości i nie mogłam odejść, póki nie skończyłam :D Ogród przeszedł sporą przemianę, włożyłaś ogrom pracy. Zachwyciły mnie nie tylko róże, ale i przecudnej urody liliowce i jeżówki ;:oj Piękna ławeczka, a będzie jeszcze piękniej, kiedy spowiją ją rośliny.

Teraz odpoczywasz od ogrodu, ale życzę Ci, aby wszystkie plany udało się w tym roku zrealizować. Trzymam mocno kciuki!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”