Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Pracy dużo a na dworze żar leje się z nieba.
Zaczęłam podnosić poziom kolejnej rabaty. Musze wysadzić roślinki, nawieść ziemi i ponownie je wsadzić. Przy tak niesprzyjającej pogodzie chyba dużo nie zrobię. Dodatkowo chciałam z kostki ułożyć przejście. Sama mam zamiar pobawić się w brukarza a nigdy tego nie robiłam. ;:7

Widać jaka jest różnica terenu


Obrazek

Obrazek

Siać kolejnej trawy też się nie da ;:14


Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo, już właśnie sprawdziłam, że Great Star jest bukietową i bardzo mnie to ucieszyło :)

Ja też planuję podnieść poziom rabat, ale to już na pewno nie w tym roku, bo za dużo mam na głowie, zresztą przeraża mnie to wykopywanie :|

Powodzenia w pracach ogrodowych :wit
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Amanita pisze:Ewo, już właśnie sprawdziłam, że Great Star jest bukietową i bardzo mnie to ucieszyło :)

Ja też planuję podnieść poziom rabat, ale to już na pewno nie w tym roku, bo za dużo mam na głowie, zresztą przeraża mnie to wykopywanie :|

Powodzenia w pracach ogrodowych :wit
Dominiko, współczuje Ci tej pracy. Sama czasami czuję się głupio z tym wykopywaniem i wkopywaniem. No cóż, jak chce się mieć ładnie to trzeba włożyć troszkę wysiłku.

Ja pojechałam dzisiaj z samego rano i popracowałam do 12. Potem chyba też pojadę, tak około 17, może jeszcze coś podgonię.

Rano zrobiłam kilka zdjęć bo każda roślinka bardzo cieszy.



Obrazek


Nowa jeżówka i nowy floks maja się dobrze i cieszą oko


Obrazek


Jeżówka Rainbow Marcella - bardzo złagodniały jej kolory


Obrazek

A to nowy przetacznik, cudny lawendowy kolor kwiatów



Obrazek

Obrazek


Powtórnie, a właściwie to cały czas kwitnie Charles Austin.
To róża kameleon. Kwiaty szybko zmieniają kolor.




Obrazek

Widywałam tę różę u innych jako spory, wysoki krzak. Myślałam, że rośnie razem kilka krzaków.
W tym roku moja sadzonka mnie zaskoczyła. To jej 4 rok u mnie i właśnie bardzo mężnieje. Dwa ostatnie przyrosty są wyższe od ogrodzenia. Przyrosła też w szerz. Pedy są sztywne a kwity duże i pachnące. To wszytko bardzo cieszy. A , cały czas rośnie zdrowo.
Godna polecenia, tylko wymaga cierpliwości.



Obrazek

Powtarza kwitnienie Abraham Darby. Sporo kwitów jak na drugie kwitnienie. Sadziłam ją w tamtym roku. Kwiaty ma duże, cudne, pachnące, ale u mnie żyją tylko jeden, no góra dwa dni. Mam nadzieję, że jak się zestarzeje to się poprawi ;:224


Obrazek

Obrazek

Bardzo późno przesadzony i mocno przycięty Paul Bocuse (Maspaujeu)


Obrazek


Jubilee Celebration- postawiona do pionu. Ależ cudnie pachną jej kwiaty i ten kolor ;:167


Obrazek

Obrazek

Równie pięknie pachnąca Ghita Renaissance



Obrazek

Novalis


Obrazek


Szaleje zawilec


Obrazek

Obrazek


Jeżówka Meringue


Obrazek

W towarzystwie z jeżówką Southern Belle


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżówka Honeydew


Obrazek

Obrazek


Pierwsza po prawej róża Bouquet Parfait - teraz wypuszcza bardzo sztywne pędy, które się nie pokładają i są wysokie. Kwitnie na okrągło bez żadnego odpoczynku. Co za róża, skradła moje serce ;:167 ;:7 ;:7



Obrazek

Obrazek



Obrazek


w tym roku sadzona róża Palais Royal . Duże kwity, które długo ładnie wyglądają


Obrazek

Obrazek


Jeżówka NN, ale bardzo mi się podoba


Obrazek

I już nie zanudzam ;:108 :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Śliczne te amarantowe jeżówki , widać je z daleka ;:138 . Nie wiem czy w taki upał to jest dobry pomysł, żeby tak wykopywać i wkopywać rośliny od nowa :roll: . Może być im potem ciężko to przetrwać. W każdym razie trzymam kciuki ;:215 . Róże, trawy i hortensje fajnie wyglądają a Ty masz wszystkiego sporo ;:138 . Ja czekam na jesień i wtedy będę mogła poprzesadzać trochę roślin i poszerzyć rabatę . Strasznie brakuje mi pracy w ogrodzie ale w taki upał to niewiele można zrobić ;:185 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ja zaplanowałam roboty ogrodowe na sierpień, bo zawsze tak robiłam, ale po prostu się nie da...Raz że gorąc nie do zniesienia, a dwa że przesadzane rośliny mogą to poważnie odchorować.
Bardzo mi się podobają u Ciebie te - prawdę mówiąc - wczesnojesienne widoki hortensjowo-jeżówkowe. Wszystko pięknie zgrane i kojące wzrok. ;:173
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewelinko (ewelkacha88) ja dzisiaj dobrze się czułam. O dziwo dużo lepiej funkcjonuję w upale niż jak jest deszczowo na dworze. Wtedy jestem bardzo śpiąca. Zapewne dlatego, że jestem niskociśnieniowcem. Dzisiaj udało mi się podziałać. Na tej rabacie, którą podnoszę rosną tylko piwonie , floksy i truskawki. Myślę, że im to wysadzanie nie zaszkodzi. Piwonie dzieli się w sierpniu a floksy obcinam na jeżyka, dadzą radę. Muszę się spieszyć bo tam też mają rosnąć kosaćce a wrzesień już blisko i przyślą zamówienie.

Hortensje, róże i inne rośliny są kochane, pięknie kwitną a ja je traktuje bardzo po macoszemu.

Ewelinko, Tobie brakuje pracy w ogrodzie a ja nie wiem co mam najpierw robić, tyle jest pracy. Chcę to wszystko zrobić jak najszybciej, żeby móc się już cieszyć zadbanym ogrodem.

Wandziu (wanda7) jeszcze raz bardzo dziękuję za miłe słowa. Tak bardzo chciałabym już mieć skończony ogród, a jestem chyba w połowie drogi.

Kochani ;:4 ;:196 ;:196 , ogród dla mnie to nie tylko kwiaty, ale i pyszne owoce. Posadziłam już czereśnie, śliwy, jabłoń, derenia, świdośliwę, morwę, poziomki, truskawki, maliny, porzeczki, agresty, borówki amerykańskie i...........dokupiłam kolejne.

Tym razem to pigwa. Stałą sobie w centrum ogrodniczym a ja mam miejsce na jeszcze jedno drzewo. Tak mi się spodobała, że pomyślałam czemu nie :heja

Ładne drzewko i ma już owoce. Każdy owoc ma inny kształt. Ma trzy owoce, jeden wygląda jak gruszka a drugi przypomina jabłko.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieopodal, kawałeczek dalej stała sobie aktinidia i to z owocami. Planowałam jej zakup trochę później, za jakieś dwa lata, ale tak mnie oczarowała, że jest już u mnie. Bardzo jestem ciekawa jak smakują jej owoce.


Obrazek

Obrazek

Rosła biedulinka w ciasnej doniczce, przesadziłam ją do większej i zasiliłam granulowanym obornikiem. Dopieszczam ją jak mogę i mam nadzieję, że jej owoce są tego warte.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . No właśnie - kosaćce ;:oj . Przecież to już niedługo wrzesień a ja nie mam dla nich rabaty :;230 . Muszę zapytać jak się sprawy mają ;:131 . Ciekawa jestem czy wszystkie odmiany dostaniemy , czy dużo wypadnie . Faktycznie, takie rośliny powinny dać radę ;:108 . Ja na razie nie mogę się rozkręcić z zakładaniem nowych rabat , cierpliwie czekam . Może w przyszłym roku będę mogła już część roślin przesadzić w docelowe miejsce na nowej części działki. Zobaczymy. Ładna ta pigwa ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Ewo :wit . No właśnie - kosaćce ;:oj . Przecież to już niedługo wrzesień a ja nie mam dla nich rabaty :;230 . Muszę zapytać jak się sprawy mają ;:131 . Ciekawa jestem czy wszystkie odmiany dostaniemy , czy dużo wypadnie . Faktycznie, takie rośliny powinny dać radę ;:108 . Ja na razie nie mogę się rozkręcić z zakładaniem nowych rabat , cierpliwie czekam . Może w przyszłym roku będę mogła już część roślin przesadzić w docelowe miejsce na nowej części działki. Zobaczymy. Ładna ta pigwa ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Ewelinko,nawet nie wiesz jak coraz mniej mi się chce chcieć :twisted: Ale muszę :evil:

Ta rabata musi być gotowa na wrzesień a czas ucieka. Ja zamówiłam dość sporo kosaćców i mam nadzieję, że wszystkie przyjdą bo każdy jest piękny ;:108

Dzisiaj też pojechałam z samego rana. Na szczęście nie było mocnego upału. Pogoda zmieniła się w kierunku burzowej. Zaszło słoneczko, zaczął wiać wiatr. Zobaczymy, czy coś przywieje. Trochę poplewiłam , a są tam łany podagrycznika. ;:134 Koszmar, powiadam Wam koszmar. Potem będę nawozić.

I tak to już wygląda.


Obrazek


Robota głupiego bo ten podagrycznik i tak przyjdzie od sąsiada. ;:223 Muszę posadzić mało roślin i częściej go wyrywać. Na szczęście ta strona sąsiaduje z uliczką dojazdową sąsiadów to wypryskam podagrycznik, oczywiście za ich zgodą.

a teraz zdjęcia.

W malinowym chruśniaku - takim mini, mini ;:306 . Maliny rosną w dużych donicach wkopanych do ziemi. Póki co patent się sprawdza.


Obrazek

róża chippendale, zaostrzyła kolorki i jest nie do poznania.


Obrazek


Aleksandra princes de luxemborg


Obrazek


jeżówka coconut lime


Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Kochana no tak to już jest - żeby coś zbudować trzeba najpierw nieźle nabałaganić... Budowa się jednak kiedyś skończy, a piękny ogród zawsze będzie cieszył oczy ;:333 Nie da się nie zachwycać twoimi jeżówkami, pięknymi różami i przede wszystkim hortensjami ;:173 A łan zawilców ;:oj Ptaszkom jak widać też się podoba u ciebie, zwłaszcza gdy im zafundowałaś prywatny basen :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewuniu , często zaglądam do Twojego pięknego ogrodu , ale bez wpisów bo na wsi po ogrodowych zmaganiach wieczorem już nie mam na nic siły , a też mam ciągle jakieś ciężkie roboty do wykonania . Prawie połowę trawnika udało mi się zrobić , teraz ruszę jesienią z następną połową a mam go niestety sporo . Udało Ci się dostać pigwę szczepioną dwoma odmianami , nie musisz więc sadzić dwóch drzew ;:138 , sama bym taką kupiła chociaż mam kilka różnych pigwowych krzewów .Masz piękny , letni ogród i moc w nim jeżówek a one kwitną niestrudzenie i pokazują swoje kwiaty do mrozów , cudnie .Pozdrawiam ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewciu,zawsze zachwycam się Twoimi jeżówkami i różami ,masz tak pastelowo i spokojnie w ogrodzie ,rewelacyjnie się w nim odpoczywa,a ilość odmian jeżówek powala,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu jak się ma podagrycznik to trzeba się do niego przyzwyczaić. W części kwiatowej raczej nie ma, w polu nie było go wcale a teraz skądś przylazł...skąd nie wiem chyba z wiatrem i w kwitkach czasem dziada widzę ;:124 Jeżówki masz śliczne i róże ładnie powtarzają kwitnienie :D :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”