Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuś, Cherry Fluff podpatrzyłam u Ciebie i tak mi się spodała, że ją sobie zamówiłam :tan Ale u mnie na pewno nie będzie w takiej ilości, ale to dla mnie nie jest najważniejsze. Tę nową też śliczną sobie wypatrzyłaś ;:138
Nie mam preferencji kolorostycznych i na działce mogę mieć barwnie jak na jarmarku. Im bardziej kolorowo, tym lepiej.
W tym roku też kupiłam sobie dwie takie niskie cynie i pania sprzedajaca twierdziła, że one są mocno cięte, dlatego takie niskie. Ale nasionka też zbiorę, bo może nie ma racji?
Pozdrawiam i miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewcia znowu kusisz jeżówkami.Aż mam chęć też jechać do Bylinowego Raju. Muszę zajrzeć w mapy ile to jest ode mnie km.Czemu nie pasują ci te pomarańczowe? Piękne. Też je mam. Ślimaki nie zdążyły ich wszamać.... ;:306
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Lubię oglądać powstające ogrody. Robisz to w szybkim tempie patrząc na zgromadzona ilości ciekawych i wartościowych roślin. Ciekawy jestem czy jest taki ktoś co powie ,mam ukończony ogród, - wątpię, bo choć sam zarzekałem się, że dość wystarczy ale z roku na rok coś przybywa i tak z pewnością będzie dalej.
Życzę wytrwałości i dalszych ciekawych pomysłów.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo piękne masz jeżówki :) moje w tym roku niestety mizerne, nie wiem czy to spowodowane, pewnie suszą :) cały ogród masz wspaniały i miło popatrzeć na zieloną trawkę, u mnie to już wspomnienie ;:224
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

izaziem Iza, witaj w moich ogrodowych progach. Myślę, ze są różne odmiany jeżyn. Mnie się kojarzy, że one dojrzewają w sierpniu. Cała przyroda jest przyspieszona o jakiś miesiąc a nawet półtora. Jeżeli chodzi o jeżówki to będą miały nowego właściciela.

Annes 77 Aniu,bardzo dziękuję za miłe słowa. Do piękności jeszcze daleko, ale jakoś coraz mniej mnie to stresuje. Kocham ogród, ale ostatnio mam dla niego mało czasu. Rozpoczął się czas urlopów i dużo pracowałam, żeby inni mogli odpocząć. Teraz ja zaczynam urlop i planujemy wyjazd wakacyjny. Czas na odpoczynek. Jak wrócę będę działała dalej. U mnie jeżówki rosną bardzo dobrze i nie wiem czego to jest zasługa. ;:oj Liliowce dzielnie im wtórują, a i floksy nie chcą być gorsze.

tulipanka Wiola, jak najbardziej dzieliłam jeżówki już nie raz. Trzeba to robić wiosną jak ziemia jest już ciepła. Ja dzielę w maju. Zbieram też samosiejki i nawet zakwitły. U mnie wszystkie dobrze rosną. Problem miałam tylko z Secret Joy. Bezproblemowa i szybko się krzewi jest white double delight. Jeżówek mam sporo i właściwie każdą mogę polecić. Jeżeli jakaś szczególnie Cię interesuje to pytaj, chętnie odpowiem jeżeli ją mam.

ewarost Ewa i to jest wspaniałe, ze każdy ma swój gust i swoje roślinne upodobania. Nudno by było gdyby wszyscy mieli tak samo. Jeżeli chodzi o roślinki to póki co córka zakłada ogród i wszystko bierze hurtem. ;:306

Iwonka1 myślę, że pani sprzedawczyni ma rację i że cynie są przycinane. Przecież my też możemy przycinać po wysianiu. Jeżówka Cherry Fluff jest u mnie drugi rok i chętnie obsadziłabym nią całą działkę, jest taka piękna.


Ola2310 lubię jeździć do Bylinowego Raju. Dobrze się tam czuję i lubię tych Państwa. Zawsze chętnie nimi rozmawiam i coś nowego się dowiem. Problem jest w tym, że póki co mam mało miejsca. Na szczęście nie ma dużo nowości jeżówkowych.

drozd, witaj w moich progach. a mnie się wydaje, ze wszystko powstaje bardzo powolutku. Ale, czy to takie ważne w jakim tempie, ważne że cieszy.

maniolek Mariusz, jeżówki jak co roku cieszą oczy i mają się nieźle. Trawnik mam zamiar zakładać po powrocie z wczasów. Oczywiście jak pogoda pozwoli.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Kochani, mało zrobiłam na działce bo dużo pracowałam a i pogoda u nas była deszczowa. Na działkę jeździłam w celu zjadania smacznych owoców jeżyny , malin, porzeczek, borówek amerykańskich, agrestu, poziomek. Zawsze wracałam najedzona, tyle tego dobra jest w tym roku i dodatkowo duże owoce i a takie pyszne.

Zrobiłam też kilka zdjęć.



Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuś jeżówka Cherry Fluff tak pieknie u Ciebie kwitnie, ;:oj że pewnie jutro gdzieś zamówię. ;:173 Dobrze masz z BR, kolejne piękności zagoszczą w ogrodzie. ;:215
Dzięki, że chciałaś sie podzielić nasionami niskiej cyni, ;:196 ale już kupiłam jej nasiona i kilka innych. :;230
Miłego urlopowania się. ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, masz obłędne jeżówki! Oczopląsu można dostać... Jednak to sa cudowne kwiaty. A z drugiej strony, które kwiaty są niecudowne?! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewo :wit . Masz mnóstwo pięknych jeżówek , boskie są ;:oj . Ja też ostatnio na nie choruję i kupiłam kilka odmian ;:138 . Co prawda nie mam w pobliżu takiego wyboru jak u Ciebie ale coś tam dorwałam ;:224 . Mówisz, że mocny pomarańcz nie dla Ciebie ?? Ja też tak sądziłam a jednak zakupiłam sobie piękną miniaturkę Orange Skipper ;:215 . Chyba powoli przekonują się do takich kolorów ;:108 . Cherry Fluff jest na mojej liście ale w okolicy jej nie mają ;:131 . Aleja z różami bardzo ładnie się prezentuje. Masz bardzo piękny ogród ;:215 . Pozdrawiam :wit .
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Floksy cudowne,muszę nad nimi pomyśleć.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu ,najpierw musiałam nadrobić miesięczną zaległość i jestem miło zaskoczona ilością nowych roślin i mnóstwem kwiatów , jeżówki przebijają wszystko , dobrze , że i ja mam ich trochę bo jednak dają dużo uroku i urozmaicenia na rabatach . Pogoda nam szaleje , albo sucho , albo leje , albo jak dziś koszmarnie parno ,a robota w ogrodzie stoi . Mam nadzieję , że miło spędzisz urlop i pełna nowych sił wrócisz do ogrodu .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, rózane alejki - super ! Jeżówki przepięknie się komponują. Zakupy poczyniłaś fajne. Mnie się wszystkie Twoje jeżówki podobją. Jakoś tak kupujesz i komponujesz na rabacie, że są one przepiękne ! U mnie nie wszystkie - mam ich parę, niestety po zimie połowa z jesiennego obsadzenia nie pokazała się już moim oczom na wiosnę :( są w różnej kondycji... Najlepiej rośnie jeżówka marmalade, na wiosnę wystartowała wielkim krzaczorem, teraz już przekwita i nie jest taka ładna. Ewo, co należy robić jak już przekwitją , jak ciąć ? U Ciebie tak ładnie i zdrowo rosną. A taki większą sadzonkę dopiero na wiosnę rozdzielić ?
Druga , co też rośnie u mnie fajnie, ale nie rozkrzewia się dynamicznie, ma raptem 3 łodygi, to aloha. Uwielbiam ją ! Reszta tej wiosny posadzona, wygląda niespecjalnie fajnie... Rozkręcają się ;)
Ewuś, liliowce gdzie kupowałaś ? Cudne okazy prezentujesz ;:63 Normalnie nie mogłam oczu oderwać od niektórych. Jakieś takie duże :shock: :shock: :shock: :shock:

Pozdrawiam :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”