Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ale cudny klonik, bo to chyba on. :heja Hiacynty też chyba wykopię, bo strasznie są marne.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam wszystkich miłych gości. ;:128 Pogoda nie dość że do niczego to jeszcze ten okres przedświąteczny ;:224 . Brak czasu sprawia że nie mam za wiele czasu na forum, na działeczkę..no na wszystko. ;:306 . Wczoraj na poprawę humoru pojechałam kupić drewnianą pergolę, były w promocji.. wykupili, zabrakło. ;:223 . Zamiast poprawić sobie humor, pogorszyłam. Nic to ,zanim moja pienna róża urośnie może uda mi się dorwać inną.

Iwonko..hiacynty także mi się podobają choć ciągle szukam sposobu aby zawsze były takie grubiutkie. Z dwu , trzy letnich robi się cienizna. ;:oj

Bożenko..chyba tej ziemi już dość nazwoziłaś, odpocznij bo się pozrywasz. ;:168

Mariuszu...cieszę się że się odnalazłam i do mnie zajrzałeś. :D

Lucynko..nie martw się, te co w pąkach będą dłużej kwitły. Też takie mam co dopiero w pąkach, choć kto wie..może już kwitną a ja nie mam czasu zajrzeć na działeczkę choćby aby je sfocić. Chciała bym także podziwiać, więc lepiej niech jeszcze troszkę z kwitnieniem poczekają. ;:oj

Basiu
..właśnie poganiałam tylko nie po ogrodzie a za zakupami świątecznymi. Działeczka niestety przez parę dni musi zejść na plan dalszy. Za to po świętach jak na nią wpadnę to nie wyjdę. :;230

Aniu..tak pod kamykami jest agrotkanina, a cebule tam posadziłam pierwszy raz jesienią, trudno więc powiedzieć. Niemniej kiedy takiego jednego udało mi się unicestwić, na razie z podziemnymi jest spokój. ;:173

Ewuniu..dziękuję. Co do kory doskonale cię rozumie bo i ja systematycznie się jej pozbywam. Co do moich kamyków staram się nie sadzić tam liściastych. Rośnie tam tylko klonik, był pierwszy od kamyków i nie chciałam go już przesadzać. Chociaż ja na te drobne listki które opadną z klonika mam sposób. Mokra ręka służy mi jak magnes do której przykleją się wszystkie listki i po kłopocie. ;:306

Marysiu....najwidoczniej twoja glina nie służy sasankom. U mnie bardziej piachy, co roku kupuję kilka worków torfu i ciągle mało..nie wiadomo co więc lepsze. Tobie także życzę ;:3

coco12- Iwonko
..chwastów nie widać bo pokazuję fronty, po świętach wezmę się za tyły. ;:306

Ann_85- Aniu..Dziękuję w imieniu sasanek a chryzantemka dalej czeka na wsadzenie. ;:oj

Seba..pięknie dziękuję za odwiedziny i za pochwały. ;:128

Karolinko...tych hiacyntowych chudziaków za nic nie idzie podtuczyć, papu dostają jak inne a może i więcej. Wychodzi na to że co dwa trzy lata trzeba by wymieniać cebule na nowe. :wink:

Marysiu..tak to klonik i moje oczko w głowie. Niestety czerwony mi padł z mojej winy, w nie odpowiedniej porze go przesadzałam. :wink:

Parę zdjęć z działeczki z przed dwóch dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moja wiosna w domu. ;:128

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu nie martw się pergolą, kupisz na pewno ładniejszą! Głowa do góry.
Twoje sasanki są cudowne! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu masz przepiękne brunerry/ułudki? Zwłaszcza ta variegata cudowna!
Też zakupiłam taką ostatnio i mam nadzieję, że mi się rozrośnie. Sasanka śliczna, murek ją grzeje, to rośnie jak szalona.
Klonikiem zachwycałam się już wcześniej, ale zapomniałam napisać. Bardzo jest wymagający? Nie przemarza? Szybko rośnie? Potrzebuję jakiegoś krzewu ładnego o pokroju owalnym, najlepiej liściastego, przy furtce. Niedaleko wierzba hakuro i hortensja ogrodowa. Kloniki bardzo mi się podobają, ale się boję inwestować w coś, co mi zmarznie, a u ciebie widzę spory okaz.

Ta magnolia wow :shock: :D W domu rośnie??
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Magnolia w wazonie wyglada ślicznie, ale mi chyba jeszcze byłoby żal ją ścinać. Chociaż już ma dużo kwiatów. Ślicznie kwitną Twoje sasanki, spore mają już kępki. Moja już stareńka i niestety to po niej widać. Kupiłam drugą, może będzie ładnie rosła. A tą starą porozsadzam, bo jakoś się rowlekła i nieładnie wygląda.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu ,cudne foty,a ziemi jeszcze kilka taczek i finito!
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ja się na te sasanki nie moge napatrzeć :shock: Jak to się robi, zeby miały takie koliste, zwarte krzaczki?! Długo już je masz? może to kwestia wieku sadzonki, ja mam dopiero drugi sezon.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Sasanka wręcz katalogowa. Ślicznie Ci się rozrasta w kępę, tylko pozazdrościć. U mnie nigdy nie są tak rozrośnięte.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Cudna kępka kwitnących sasanek, Zuziu! ;:63 ;:63
Ta domowa magnolia to rośnie w donicy czy przyniosłaś sobie do domu kilka kwitnących gałązek? ;:218
Śliczna i tak bogato obsypana kwiatami. ;:215
Wesołego Alleluja! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu nie jestem pewna czy to wina gliny ;:oj kupiłam niedawno dwie piękne kwitnące białe sasanki wsadziłam na grządce wiosennej jakieś dwa tygodnie temu, przekwitły ale miały pączki, dzisiaj patrzę jedna wyższa druga niższa ;:oj jedna roślinie druga od spodu zjedzona i łodyżki wychodzą za pociągnięciem z ziemi ;:124 ;:124 Co je zjada?

Druga sprawa wykopałam w ubiegłym roku po kwitnieniu hiacynty i wysuszyłam, wsadziłam jesienią do świeżej gleby i wcale nie są pełne ładne więc coś to suszenie nie do końca działa :D
Zdrowych i spokojnych Świąt Zuziu, niestety mimo że święta późne to zimne ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witajcie. ;:128 No i mamy święta.
Obrazek
Co prawda pogodowo trochę zawiodły ale cóż na to nie ma wpływu. :wink:

Basiu
...pergolę na pewno kupię, ale ta była w okazyjnej cenie. ;:oj . Poza tym ta pergola ma być pod różę, tymczasem póki co nie mam tak dużej róży pnącej na tą chwilę więc zanim moja podrośnie myślę że jakąś upoluję. ;:173

Moniko..jak tylko podobają ci się kloniki kupuj bez obaw. :D . Moje jak dotąd a mam ich kilka nigdy nie przemarzły, wymagające także nie są. Ot, jak wszystko inne co u nas rośnie. ;:108

Iwonko..a gdzieżbym ja ze swojej działeczki kwiatki do domu zrywała, zawsze mi szkoda, magnolii nawet nie mam. To sąsiadowa magnolia połamała się podczas wichury. Już zresztą wycięta. Parę gałązek jakie się ostały zakwitły a dobry sąsiad się podzielił i dał do wazonu. :heja

Bożenko..czy ty tymi taczkami z ziemią skalniaki budujesz. ;:oj Myślę jednak że już skończyłaś i zadowolona z wykonanej pracy świętujesz. ;:215

Aniu..u mnie kilka takich kęp sasanek, owszem mają już po kilka lat. ;:173 Drugi sezon tak jak u ciebie to stanowczo za mało. Mam także inne kolorki, niestety okres przedświąteczny na działce nie byłam a jestem sama ciekawa jak pozostałe się sprawują. ;:224

Wandziu..dziękuję za pochwały moich sasanek. ;:128 Tak jak wyżej napisałam aby mieć spore kępki potrzeba troszkę czasu, być może i u ciebie z czasem będą takie. ;:108

Lucynko..tak jak wyżej napisałam kilka gałązek magnolii dostałam od sąsiada. :D Za życzenia pięknie dziękuję i wzajemnie. ;:168

Marysiu
..być może twoje coś podżera, choć jeśli chodzi o białe sasanki u mnie także bardzo wolno przyrastają..czasem wydaje mi się jak by stały w miejscu. Co do hiacyntów mam takie same spostrzeżenia jak twoje. Aby mieć ładne pewnie co dwa, trzy lata wypadało by kupować nowe cebule. :wink: . Dziękuję za życzenia i przesyłam również. ;:168

Wszystkim odwiedzającym mój wątek, zdrowych, pogodnych, szczęśliwych świąt życzę.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, a kiedy Ci padł Twój wspomniany przesadzany klonik? Bo mój nie wytrzymał ubieglorocznego maja, a wcale nie był ruszany. Więc może ten Twój to tak sam od siebie, a nie z Twojej przyczyny odmówil posłuszeństwa?
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam :wink: Cudowne ciemierniki, sasanki pięknie rosną - ja kupiłam nasionka i wysiałam jestem ciekawa co mi wyjdzie.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”