Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, działeczka piękna i jeszcze okraszona nadmorskim zachodem słońca. Nic tylko podziwiać. I ja tęsknię już za morzem. Jeszcze parę tygodni. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj :wit Jestem u Ciebie po raz pierwszy i i jestem więcej niż pewien,że nie po raz ostatni ;:185
Ogród przepiękny z mnóstwem fantastycznie kwitnących krzewów,gatunków których nie zliczy-wprost bajkowy ;:215
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu -jak tam wakacje? Sinice nie zepsuły Ci urlopu? Uwielbiam wyjeżdżać na wakacje, ale zawsze boję się,że ominie mnie ogrodowy spektakl.Też tak masz? Teraz różany spektakl też mnie omija,nie wyszłam dziś na ogród, to temperatura zatrzymała mnie w domu. Lubię ciepło, ale te temperatury przy braku wiatru są nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam wszystkich serdecznie ;:128 . Upalna pogoda nie daje nic porobić na działeczce, nawet odpocząć ;:oj . Jeśli coś zrobię to jedynie z rana bądż wieczorem ale zazwyczaj po całym dniu przy takiej duchocie jestem padnięta , nawet kompa nie chce mi się odpalić :wink: . Dzisiejszą noc spaliśmy z eM nie tylko przy otwartych oknach ale i drzwiach, na działkach to trochę niebezpieczne ale do północy drzwi były otwarte a my leżeliśmy z myślą że jak zacznie spanie nas brać to się drzwi zamknie, nie zdążyliśmy bo zasnęliśmy ;:306

Iwonko..liliowce niestety już przekwitły, parę jeszcze kwitnie pojedynczymi kwiatkami, a lilie owszem kwitną ale przy obecnej pogodzie i one w szybkim tempie przekwitają . Co do wakacji a i owszem choć bez działeczki żyć nie mogę to co roku na kilka dni ją opuszczam ale i chętnie wracam ;:306 .

Alu...witaj po wczasach, my tak już mamy że chętnie wyjeżdżamy ale jeszcze chętniej wracamy na te swoje działeczki ;:oj

Elu..wspominam co u ciebie, domek na pewno wysprzątany, ciekawe czy przez te upały cokolwiek więcej udało ci się zrobić..znając ciebie myślę że tak. ;:108 Edenka w bioderkach ma około metra, na więcej nie pozwalam..tyle aby zmieściła się przy pergoli, jak wychodzi za dużo poza nią w ruch idzie sznureczek i przywiązuje :;230 . Chyba ją ciut przechwaliłam, zaczyna powtórne kwitnienie, niestety i ją zaczyna dopadać choróbsko, zaraziła się od innych . Już sama nie wiem czy to plamistość czy grzyb a może jedno i drugie..masakra. :evil:

Wandziu
..ten rok taki niezbyt przyjazny kwiatkom zwłaszcza różyczkom, jednak trzeba przyznać że obfity w owoce . Troszkę słoiczków zapełniłam i to mi wystarczy, śliweczek nie,,,może jak minął upały coś się jeszcze w słoiczki upcha. ;:224

Aniu..i mnie się spodobały maczki i w przyszłym roku także chcę mieć. Niestety w porę nie zdążyłam z niteczkami aby poznaczyć które maczki chcę mieć, zdążyły przekwitnąć..będą zatem wszystkie ;:oj Z powojnikiem gafy nie strzeliłaś , nie mam ich dużo..Błękitny Anioł i Rosa i dwa NN . Co do jeżówek, mnie kochają najbardziej te zwykłe, z pozostałymi bywa różnie ;:224

Basiu,,dzięki ;:168 . Dla mnie najbardziej pachnącą lilią była casanowa, niestety wybyła którejś zimy ..już od dłuższego czasu nie mogę jej spotkać. :roll:

Lucynko..z działeczką to prawda , wszędzie dobrze ale najlepiej na działeczce. Jednak wypad poza nią choćby na kilka dni także jest wskazany , choć przy obecnych upałach nie widzę takiego miejsca gdzie bym mogła odpocząć, chyba tylko wyjazd do zimnych krajów, ale zimna także nie znoszę ;:306

Joasiu...działeczka przywitała mnie kolorkami, niestety jest ich coraz mniej :wink:

Bożenko..ogród odemnie odpoczął i ja od niego, od przyjazdu okupuję go non stop, jednak poza podlewaniem nic na nim nie robię..no taki skwar że się nie da. :wink:

Moniko..urlop miałam udany czego i tobie życzę , jednak takich upałów nie bo to nie wypoczynek ;:168

Arkadius121..witaj i zaglądaj do mnie kiedy tylko zechcesz, będzie mi bardzo miło. Za pochwały działeczki dziękuję ;:128

Ewuniu..gdy ja byłam nad morzem sinic jeszcze nie było na szczęście i mogliśmy się kąpać do woli, zwłaszcza wnuki ;:oj Mam tak samo jak ty, cieszę się z wyjazdu ale w myślach przewija się działka, co kwitnie..czego nie zdążę zobaczyć. Chyba jednak mi nic z kwitnących nie umknęło..choć na róże obecnie nie mogę patrzeć.

CDN.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Teraz kilka fotek z działeczki, kilka zaległych, kilka obecnych ;:128
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu przepiękne zdjęcia, lilie prezentują się wspaniale, faktycznie upały dają się we znaki i podobnie jak Ty ja tak samo jak wieczorkiem zajadę na działkę to już praktycznie nie chce mi się nic robić, a jak wiatru nie ma to nawet człowiek się męczy nic nie robiąc :)
Hortensje pięknie Ci kwitną ;:63
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu widać przepych w ogrodzie Twym i tak ma być! U mnie dziś nadal 35 w cieniu,ale polewa czasem deszczem ,dziś chyba też będzie burza! ;:3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu czyli wypoczynek udany, i po działeczce nie widać że gospodyni nie było ... Jak moje hortensje podrosną to będę musiał pomyśleć nad ich ładną ekspozycją jak u ciebie https://images91.fotosik.pl/10/ae30b0201863e4af.jpg , bo teraz rosną obok siebie i nie widać w pełni ich urody.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu , u mnie też co niektóre róże są chore , ale tragedi nie ma , zresztą muszą sobie radzić same i zwalczać choroby bo oprysk o tej porze i tak nic nie daje .Edenkę zamówię wiosną , bo na ten sezon mam dość wszelkich robót , muszę odpocząć , nawet myślenie mnie męczy :;230 Siedzę na tarasie , słońce mocno grzeje a wokół słychać że mocno grzmi , jak nic będzie burza , chociaż chmur nie widać ;:202 . Przed wyjazdem do miasta miałam wszystko opielone , po kilku dniach jest znowu zielsko , robota nie do przerobienia ;:145 , czasami zazdroszczę Ci mniejszego areału .Pozdrawiam i ochłodzenia życzę ;:196
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu piękne zdjęcia z Twojego sielankowego raju ;:63
Lilie, hortensje i róże.
Po upałach przydałby się deszcz. Wszędzie jest sucho. Kwiaty takie wymęczone na słoneczku ;:174

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Prześliczne lilie, ;:215 Zuziu! Moje ulubione letnie kwiaty.
Zresztą różyczki też masz śliczne. ;:333 ;:333 I hortensje. ;:63 A i trawka zieloniutka. ;:303
Pięknie u Ciebie! ;:138 ;:138 ;:138
Miłego weekendu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za odwiedziny ;:128 . Dalej upalnie, godzina na słońcu to wieczność i te codzienne podlewanie :wink: Trawa np rośnie a to co ma rosnąć to nie chce i gdzie tu sprawiedliwość :?: . Na działce nic takiego nie robię , tylko to co muszę ;:173 Koniec w wydziwianiem...wymyślaniem , KONIEC . Na poważnie zaczynam myśleć że działeczka ma służyć , ma być relaksem ..a nie smyczą, ma koić nerwy a nie być ich żródłem :roll: Takie dziwne myśli mnie nachodzą ;:oj Starość zaawansowana ;:306 a może nie do końca ..a dziś tak chodzę i patrzę iii , mam miejsce na coś nowego :heja . Chyba coś dokupię :;230 Już wiem, te moje rozterki przez te upały :uszy


Obrazek

Niezawodna Chopin


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Wieczorkiem ;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj ja tez na działce nic nie robię tylko to co muszę i odpoczywam. Czas się nacieszyć z ostatnich dni lata. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”