Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ja tak tylko po cichutki, Zuziu - i na chwileczkę skoro Twój ogród w najlepsze sobie jeszcze śpi. No i pozachwycać się tymi różami - Pięknie Ci kwitły!
Nie wiem czy to będzie dla Ciebie pocieszeniem, ale ja dośc szybko zażegnałam odmianowe jeżówki u mnie - tak szczerze to już po pierwszej zimie kiedy bardzo słabo startowała czerwona i zielona. Mam teraz te zwykłe różowe i białe (dzięki kochanym koleżankom z FO) - i zachwycam się nimi do woli - te u mnie chcą być. Może dam kiedyś jeszcze szansę jeżówce Aloha - ale tylko tej.
Miłego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu nie strasz jeżówki wyjdą i wiele innych, bo jak nie to będziesz jednak musiała zapełnić jakiś koszyczek...przecież nie będziesz samej trawy uprawiać :;230 Róże pięknie się prezentują i widzę, że piasek im bardzo nie przeszkadza :D Jeszcze parę miesięcy i już zamieszkasz na działce! Pozdrawiam i byle do wiosny ;:168
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu różyczki masz piękne ;:333
Na taką zimę jak mamy no niestety nic nie poradzimy sami .
Możemy tylko cierpliwie czekać na to co nam po niej zostanie ,a na pewno zostanie dużooooo ........
Mój rozsądek na nie kupowanie wiązł górę choć mam dużą ochotę na kilka róż :wink:
:wit
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu,ja zakładam, że jeszcze 3 tygodnie i będę już działała w ogródku ;:131 nie wierzę w prognozy długoterminowe,
bo zapowiadają zimę na południu Polski do świąt wielkanocnych ;:223
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ale masz piękne te róże!
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Żelazna dama, niezawodna - QUEEN ELIZABETH to jest jedna tych róż którą ukorzenił z patyczka mój ojciec ok.40 lat temu, odmładzana i zawsze piękna.
Zuziu przyznasz delikatna ale zaraz mocna, cieszy praktycznie bezproblemowo cały sezon.
Zazdroszczę ale tylko pozytywnie jeżówki u mnie odmawiają ze mną współpracy.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Niestety, tak jak u Tary, tak i umnie jeżówki wcale nie chcą rosnąć. No może tylko ta zwykła różowa. Któregoś roku kupiłam chyba kilkanaście odmian i posadziłam, ale potem stopniowo zanikały. Zostały tylko dwie odmiany, których i tak muszę pilnować i chronić przed ślimakami. Ogromnie żałuje, bo jeżowki to wspaniałe, piękne byliny, chętnie odwiedzne przez pszczoły i długo kwitnące.
No ale czytam, że masz podobne doświadczenia, niestety.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj Zuziu - czytam, że rwiesz się do ogrodowych prac , podobnie jak my wszyscy, ale zima nam nie odpuszcza. U mnie kolejny już rok brak śniegu, a teraz mają być największe mrozy. Niektóre róże chciały kwitnąć w styczniu i lutym, ale raczej nie rozwinęły się, tylko pozostały w pąkach. Widzę, że u Ciebie też nie miały ochoty zapaść w sen.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu , niestety zapowiadają dość długie mrozy . Szkoda tylko , że nie ma śniegu bo biedne rośliny mogą sobie nie poradzić. Oby synoptycy się pomylili ;:224
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu,pozdrawiam cieplutko w ten zimowy mroźny dzień ;:168 U mnie przez cały dzień temperatura na minusie -5 brrr
Narobiłam sobie ochoty na Jeżówki a tu słyszę, że są ulubionymi zakąskami ślimaków ;:202 ślimaki minionej wiosny zjadły mi
białe irysy , został tylko jeden obgryziony kwiatuszek i mam im dokupić na przystawkę Jeżówki ;:306
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam was wszystkich serdecznie i jednocześnie chcę przeprosić za moje milczenie. Paskudne grypsko jakie mnie dopadło przedłuża się. :wink: Nie mam nawet siły posiedzieć przy kompie. Na działeczce nawet nie wiem co się dzieje a pogoda piękna, wiosenna. Gdyby nie ten paskudny wirus już bym pewnie na działce urzędowała. Myślę że zrozumiecie, wam życzę pięknej wiosennej pogody abyście mogli już popracować na waszych działeczkach. Ja z wyruszeniem na działeczkę muszę jeszcze z kilka dni poczekać. A pomyśleć że już w lutym rwałam się do prac ogrodowych , wychodzi na to że nie ma co na przód nigdy nic planować ;:185 Jak tylko wyzdrowieję odezwę się i myślę że będę mogła pokazać już co nieco z działeczki. ;:128
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu ,jak w większości nas i Ciebie dopadło! Wraz z wiosną siły Ci wrócą i pogoda ducha ,bo wirus wiecznie nie trwa! Życzę słoneczka w serduchu i ogrodzie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, biedna Ty, bo chora, ;:168 ale spokojnie wracaj do zdrówka, bo na razie jeszcze niewiele da się na działce zdziałać. ;:108 Po minionych mrozach ziemia nie rozmarzła porządnie, jest mokro i niezbyt przyjemnie. ;:223 Tak więc nie denerwuj się, ;:185 tylko kuruj się kochana, byś nabrała sił na dobry wiosenny czas. ;:167 ;:167
Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”