Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu nawet przez telefon czuję zapach hiacyntów. To ostatnie cudeńko to ciemiernik? Na szczęście mam swoją wodę znaczy się pompę -taką ręczną . Trzeba się namęczyć ale jestem niezależna ,a jak są upały to podłączam spalinówkę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, Twoja działka kwitnie i pachnie! ;:215
A owo to to jest naprawdę śliczne. ;:63 ;:63 Czyżby to rzeczywiście był żagwin? :roll:
Wody i moim roślinkom już brakuje. ;:108 Obiecują deszcze, ale obawiam się, że jak zwykle na obiecankach-cacankach się skończy. ;:224
Niech chociaż Tobie popada. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu cudownie w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Te chude hiacynty to starsze cebule , jak przekwitną to je porządnie zasil miejscowo i najlepiej przed zanikiem liści wykop na odpoczynek , przesyp torfem niech poleżą i posadż końcem sierpnia , początkiem września , powinny nabrać znowu kondycji .Włochate sasanki pikne . ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

No nareszcie Zuziu ! tak czekałam na kwiatki, że o mało ich nie przegapiłam :;230 Cuda pokazujesz i już nawet nie pamiętam co miałam chwalić. To tylko zapytam co to to z patyka w domu? i te lawendowe kwiatuszki mi się podobają! co to jest>? Z wszystkich przysłanych przez Ciebie i jeszcze dwie osoby sasanek po zimie jest tylko JEDNA! ;:223 ale i tak kupiłam dwie , trudno u mnie to są kwiaty jednoroczne! Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu :wit
Gałązka z tym "coś" kwitnie ślicznie.
Też spieszę się by pochwalić Twoje ciemierniki. ;:215
Na prawdę to jest zdjęcie z tego roku? http://www.fotosik.pl/zdjecie/5385d822a936bf5a Wygląda jak majowe ;:303 ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu mam nadzieję, że przyjechała do Ciebie woda z nieba i podlało wszystko dokładnie.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu potwierdzam, to na pewno żagwin. Bardzo lubię tę roślinkę. Calkiem bezproblemowa i pięknie kwitnie o tej porze.
Ja też nie wiem co zrobić z tą chryzantemką. Może wysadź do ogródka i przytnij, by się zagęściła..?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Jeśli na ostatnim zdjęciu jest ciemiernik to powiem, że jest najcudowniejszy, jaki widziałam. Ale urodą wcale nie ustępują mu sasanki. U mnie ciągle kwitnie tylko jeden kwiatek. Jestem ciekawa, kiedy zupełnie się obudzą!
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam. ;:128

Moniko..dzięki za nazwę kwiatka, kilka mam takich co albo nie wiem albo nie pamiętam co to jest. ;:131 . Jeśli to żagwin to słabo u mnie przyrasta. Także byłam dziś na działeczce , powsadzałam roślinki..wodę częściowo już mamy choć z nieba jej tyle napadało że na razie dość. ;:oj Jeszcze raz dla pewności żagwin.


Obrazek
Iwonko..niestety u nas na działkach jesteśmy z wodą zależni, na szczęście tylko właśnie o tej porze. Jak już nam włączą to bez ograniczeń można podlewać do póżnej jesieni i to jest też plus. :uszy Kwiatek o który pytasz..tak to ciemiernik.

Lucynko...no i popadało nareszcie, kwiatki odżyły, dziś fajnie mi się wsadzało i przesadzało roślinki. :heja . Prosiłam o deszczyk, teraz proszę o więcej ciepełka i słoneczka. Dziś było pochmurno, moje piękne sasanki nie dały się sfocić..były niefotogeniczne. ;:306

Bożenko..dziękuję, w twoim ogródeczku to dopiero wypielone, wypieszczone już ja to wiem. ;:333

Elu..może i masz rację z wykopywaniem hiacyntów. Albo zapomnę, albo się nie chce a potem narzekanie na cienkie glisty... :;230 . W tym roku tak zrobię, w końcu się przekonam co do słuszności wykopywania. ;:224

Marysiu..o ile pamiętam wysyłałam ci zeszłej wiosny sasanki. Czy przez lato rosły,a w zimę wymarzły. :?: No to widać ja mam dobrą ziemię do sasanek, piasek. ;:306 Dziś w szczelinie murku zauważyłam młodziutką. ;:oj

Beatko
...zdjęcie hiacyntów z tego roku jak bum cyk cyk. ;:306 A to dzisiejsze.

Obrazek

Obrazek
Basiu kochana....podlane wszystko dokładniusio, każdy kwiatek, każda grządka. Teraz by fajnie chwaściki się wyrywało. Niestety okres przedświąteczny nie bardzo jest na to czas. ;:128

Aniu..mówisz o żagwinie że bezproblemowy a u mnie niezbyt dobrze rośnie. Może powinnam po przekwitnieniu przycinać, tak mi powiedział pan gogle. Co do chryzantemki, przycięta to ona jest ale ciągle jeszcze w domku. ;:oj

Ewuniu..dziękuję w imieniu ciemiernika. No niestety nie sfociłam dziś sasanek. Pochmurno było, kwiatki pozamykane i do tego mokre..może do następnego razu jak będę na działce nie zdążą jeszcze przekwitnąć i sfocę. ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Są i takie co dopiero ma im się na kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, hiacynty na drugim i trzecim zdjęciu od dołu, przecudnie zaczynają ;:138 Niby zielonkawe na zewnątrz, a kuszą cukierkowym wnętrzem ;:oj Łososiowe?
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu piele i końca nie widać ,dziś ziemie woziłam :wit u Ciebie jak w bajce!
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu nie wiem jakim cudem mi się zgubiłaś :) no ale jestem, pięknie u Ciebie wiosna się rozgościła i wszystko zaczyna kwitnąć :) Hiacynty śliczne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”