Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Skąd bierzesz kamienie na obrzeża??
Katowice, a od trzech lat Mysłowice :D niedaleko las. Sarny biegają po ogrodzie. Zastanawiałam się nad Wojkowicami, ale trochę za daleko od K :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Martuniu witam cię w mojej kolejnej odsłonie. ;:196 Cieszę się że dalej będziesz mnie wspierać z moimi nasadzeniami...

Kasiu Wojkowice są Kościelne( to te w stronę Siewierza)i Komorne , tam gdzie ja mieszkam.To są okolice Będzina, Piekar śl.
Pochodzę z Siemianowic a od siebie do Katowic autem mam 25 minut. To wcale nie daleko... ;:173
Mieszkam w ustronnym miejscu , nasz dom jest ostatni a potem pola, więc i ja mam często takich gości jak sarny, bażanty , lisy, zające...na tych polach dawnymi czasy była kamionka, wywożono tam kamień i do tej pory złoża kamienia się znajduje w ziemi i na powierzchni...Kamieni ci u mnie pod dostatkiem. ;:306 Co idę z psem na spacer to staram się jakieś przytargać...
Nie myślałaś o założeniu swojego wątku?Fajnie tak mieć udokumentowany ogród który zmienia się baaardzo szybko.
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola o kamieniach już wiem, właśnie przeczytałam w I części :;230
Mój ogr?d ma dopiero 2 lata, zobaczę wiosną jak on wygląda i może się skuszę. Na razie zaglądam do Was i chłonę wiedzę ogrodniczą :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu jestem u Ciebie oczywiście :D jakie masz wysiewy udane ;:108
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu jestem i ja :wit krokusy śliczne
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią ?Witaj wiosno.


Obrazek

Astronomiczna wiosna już z nami- przyszła dokładnie o 11:29. Niestety aura za oknami nie rozpieszcza nas.U mnie cały dzień padało i za bardzo nie chciało mi się przez to ani nic robić...
Jednak zmobilizowałam się i wskoczyłam w okno. Z tej strony deszcz mi nie zacina w szyby, więc mogłam myć.Wysprzątałam cały pokój od A - Z. Muszę pomału , po kolei sprzątać , bo później przed świętami z pracą ,nie dam rady.

Kasiu zanudzisz się tym czytaniem. Wystarczy że przelecisz naprędce II część i też będziesz wszystko wiedziała... ;:108

Aniu z wysiewami też jest różnie. Np. ładnie wzeszła mi lobelia a później jednak troszkę się zniszczyła i teraz mam takie placki nie kępki. ;:145 Smagliczkę też będę siała drugi raz...

Marlenko cieszę się że dotarłaś... ;:196

Dziś trochę pojeździłam w poszukiwaniu bratków. I jestem zła, bo nigdzie nic nie było fajnego. ;:222 W pobliskim ogrodniczym kolory byle jakie. W Netto w 8 -paku jakieś suszki... Wkurzyłam się. :evil:
W sobotę mam wolne i jak nie będzie padać to chyba skoczę na Targ. Jeszcze zobaczę jutro w Kaufl...bo jadę do fryzjera, to wstąpię...
Za to kupiłam sobie cebulki zawilców.Ciekawe czy coś z nich będzie bo kiedyś dawno już z nimi próbowałam i wiem że nic mi nie wzeszło. Miałam jeszcze wziąć mieczyki abisyńskie bo moje cebulki z zeszłego roku spleśniały... ;:224

Obrazek

Miłego wieczorku wszystkim życzę.Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Dopisuję się do nowego wątku :wit pięknie się zaczyna ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Natalio witam cię serdecznie w moich skromnych progach. :wit Cieszę się ogromnie z każdego nowego gościa.
Dla ciebie, na powitanie letnie wspomnienie....

Obrazek

U mnie od dwóch dni pogoda była dołująca. Leje ,leje,leje i jeszcze raz leje... ;:47 Przy tym zimno się zrobiło.
Aż nie nastraja mnie to ,do jakiegokolwiek udzielania się na FO.
Dziś jak na razie pochmurno, ale bez jakichkolwiek opadów.Żeby tylko nie zapeszyć...
Mam w planach trochę ogarnąć dom i potem wyskoczyć na ogród.
Wczoraj przyjechały róże.... :tan Na razie dwie...(zamówiłam dla koleżanki i przy okazji sobie coś niecoś...)Eden Rose i Polka. Edenkę miałam już zamówioną dwa lata temu i wtedy przez pomyłkę zamiast niej dostałam Wiener Charme.A chodziła za mną już od dłuższego czasu...
Chciałabym może dziś je wkopać. Może się uda, bo na dniach przyjadą następne panny...
Czekam jeszcze na Pastellę , Pashminę , Grahama T. , Louise Odier i Chippendale.

Teraz szybciutko lecę coś działać, wieczorem odwiedzę wasze ogrody. :wit

-- 24 mar 2017, o 09:38 --

Ps.
Zapomniałam....W Biedr..oprócz dużego wyboru róż kartonikowych(niestety na większości pisze tylko róża rabatowa , wielokwiatowa itd...)wczoraj dostałyśmy też w kartonikach kilka odmian bzu i hortensje ogrodowe. Ale najładniejsze są krzaczki rododendronów po 19,99. ;:108
Ładne, duże z mnóstwem pąków. Powiem szczerze ,że mnie kuszą ale nie mam pomysłu gdzie bym go miała wcisnąć.... ;:224
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

No i wyszło na to , że nic oprócz zdjęć, na ogrodzie nie zrobiłam. ;:222
Wyszłam z psem, to taki jest ziąb u mnie, że nawet prace ogrodowe mnie nie cieszą. Żeby chociaż ;:3 świeciło...
Siedzę teraz i nie powiem , że mnie nie rwie i biję się z myślami czy lecieć coś działać, ale jednak zdrowie ważniejsze, więc odłożę to na inny dzień. A w ogóle to dość dziś się narobiłam a i odpoczynek mi się należy...przecież to mój wolny dzień... ;:304 Umyłam dwa następne okna , posprzątałam akwarium , ugotowałam obiad...mam dość.
Jutro też mam wolne ,ale rano zaplanowałam sobie skoczyć na targ. Mam parę spraw do załatwienia a przy okazji chcę rozejrzeć się za bratkami. ;:65
Oglądałam pogodę długoterminową to sobota ciut lepsza bo ze słonkiem. Ale za to środa ma być piękna a ja też mam wolny dzień wtedy. Popołudniu jadę z teściem do lekarza , ale rano mogę działać.

Teraz zostawiam parę fotopstryknięć i lecę w odwiedziny do waszych wątków.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękne zdjęcia :!: :D
U mnie też rano było zimno, trzy razy robiłam podchody, wychodziłam i wchodziłam z powrotem do domu, dopiero po 15 dało się coś porobić.
Tak jak piszesz, zdrowie najważniejsze, przecież nie możemy być chore, bo niedługo ciepłe dni ;:3 ;:65
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ohoho, jak wiosennie ;:138
Po bratki jedziesz, ale fajnie! Też chciałem. No, ale nie mam ;:224
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

OLU ,też się skusiłam na te same zawilce w B .Nie miałam okularów i dopiero w domu doczytałam ,że trzeba je wykopywać .Jeśli w ogóle coś z nich wyjdzie ,to pewnie zapomnę ,że je trzeba wykopać i będą jednoroczne . :?
U mnie bratki na targu droższe ,aniżeli w kwiaciarni . :?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U Ciebie Olu wiosennych akcentów znacznie więcej ;:63 niż u mnie było we wtorek przynajmniej,kiedy to wizytowałam swoje włości... Dzisiaj też ziąb a na noc -1st ;:oj .Moje balkonowe zbiory roślinne zabezpieczyłam.
Byłam na targu i coś niecoś oczywiście przygarnęłam...Może jutro uda mi się na działkę wyskoczyć wreszcie i coś podziałać....Synowie zapowiedzieli się do pomocy w porządkowaniu po zimowym bo jeszcze nie wszystko zrobione...Oby, się udało!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”