Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Śliczne roze.Dla mnie wszystkie.

a ten powojnik to Jackmani może ??
Jeszcze na tego mam ochotę ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

"Rabaty w miarę ogarnięte i można troszkę poleżakować" - takie słowa jeszcze nigdy nie padły z moich ust :lol: Zanim skończę ostatnią rabatę, na pierwszej już mnóstwo chwastów ;:223 A jak jakimś cudem nie ma chwastów to mi się zachciewa przeprowadzek ;:124
Ślimaki mogą doprowadzić do szału, zwłaszcza gdy częstują się takimi rarytaskami jak odmianowe jeżówki :twisted: Na szczęście wszystkiego zjeść nie dadzą rady i możemy podziwiać twoje piękne kwitnienia ;:173 A jest co podziwiać ;:215
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochane dziewczyny, Aniu, Małgosiu , dziękuję za odwiedziny. Ostatnio coś tylko nieliczni się wpisują. Większość tylko podgląda. Tym bardziej dziękuję za to że znalazły się chwilę i ochotę żeby napisać parę słów...
Aniunie mam powojnika Jackmani. Nie wiem o którego ci chodziło....Mam Gipsy od King oraz Warszawska Nike.
Nie wiem co dolega Błękitnemu Aniołowi.... Już tak miał w zeszłym roku. Piękne, grube pędy, mnóstwo pąków a po rozwinięciu w środku kwiat ma czarny środek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu ja ostatnio nic nie robię . Bardzo są upały i nie chcę nawet ruszać ziemi żeby niepotrzebnie roślinkom odparowywać wodę. Jedynie podlewam ale i wody zaczyna już brakować. Staram się dawać pić tylko roślinom w donicach i tym najbardziej potrzebującym.....
No niestety ślimaki dużo mi szkód narobiły. Nawet niebieskie granulki nie pomogą bo w zaroślach za ogrodzeniem jest ich tysiące.....i robią sobie piesze wycieczki do mojego ogrodu.
Za to mają powrót zagwarantowany już samymi liniami LOT. ;:306

Obrazek

U mnie dziś zapowiadają burze z gradem.... Deszcz wyczekiwany ale bardzo proszę taki w miarę spokojny i to w godzinach wieczornych.....
Popołudniu jestem umówiona z moimi koleżankami z pracy na świąteczne grillowanie.
Więc mogłaby ta świąteczna aura wytrzymać do godzin wieczornych....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego dnia kochani, odpoczywajcie dziś..... ;:108
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Błękitny Anioł i u mnie tak ma z tym środkiem czarnym :roll: ..Opryskałam go przeciw mszycom,przędziorkom takim aerozolem podręcznym i widzi mi się,że pomogło. ;:108
U mnie ślimaki zdarzają się ale w niewielkich ilościach i to te oskorupione na razie..Ale i one jak im coś wyjątkowo zasmakuje to żrą nie pytają... Zniszczyły mi ostatnio mini-cynie w skrzynce., ;:oj Sypię niewiele granulek po deszczu w obawie o dalie,których kilka posadziłam w tym sezonie...
A że oglądacze nie piszą... o to jest pytanie!... ;:131 :;230

Miłego grillowania!
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Pięknie kwitną Ci róże i powojniki. Bardzo lubię te rośliny a w duecie to już w ogóle bajka ;:215 . Ostatnio doskwiera mi brak czasu na cokolwiek więc na forum bywam baaardzo rzadko. Myślę, że zimą nadrobimy zaległości . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu piękny masz ten fragment ogrodu od bramki. ;:215 Różowa róża przy altanie świetnie się zadomowiła, pięknie kwitnie też morelowa. ;:oj
Dziwne, że Bobo nie odbiła. ;:131 U mnie się nie zdarzyło, żeby któraś hortensja wypadła. Trzeba pamiętać, żeby je jesienią podlewać, łatwiej zimują. Gratuluje patyczkowych sukcesów. ;:138
Laurencję siałam przez dwa lata, ale mnie nie lubiła, marnie rosła.
Mam nadzieję, że grillowanie się udało i miło spędziłaś czas z koleżankami.
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękne róże, No i te wszystkie powojniki. ;:215
nie wiem co dolega Błękitnemu aniołowi.
Moze na tematycznym wątku pokaz i zapytaj ?
dobrej niedzieli życzę. ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu , róże i powojniki wiodą prym w Twoim ogrodzie , u mnie powojników niewiele , ale będę musiała chyba to zmienić i chociaż kilka zaprosić do ogrodu bo dodają lekkości .Ciężko wszystkim w te upały , zwalniamy obroty i czekamy na ochłodzenie .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu :wit przepiękne te twoje róże i clemki. ;:215
a co to jest miedzy różami, takie różowe ??
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ja też nie podlewam tyle ile by trzeba było, bo woda musiałaby się lać non stop, ale bez podlewania wszystko by chyba padło ;:222 Zarośla za płotem to nic fajnego, sama to przerabiałam :? "Za to mają powrót zagwarantowany już samymi liniami LOT" :;230
Róże masz przepiękne ;:215 Ja coraz bardziej w nie grzęznę, a tak się broniłam ;:223
Dziwna sprawa z tym Błękitnym Aniołem... U mnie to jeden z tych absolutnie niezawodnych.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
Czy u was też jest w dalszym ciągu tak sucho? U mnie nie padało cały czerwiec i do tej pory tylko raz troszkę porosiło....Trawnika nie mam już wcale, samo siano zostało....Roślinki potrzebują wody , schną a te którym udało się zakwitnąć w expresowym tempie przekwitają....podlewam tylko hortensje i od czasu do czasu róże.
Reszta musi sobie radzić. Tylko kurcze w końcu przydałoby się jakieś porządne podlewanie z góry.Inaczej czarno widzę ten mój ogród...
Pozwolicie dziewczynki że ogólnie podziękuję wam za odwiedziny....Maryniu, Ewelinko, Soniu,Aniu , Pelu ,Małgosiu super że jesteście..... ;:196
Powiem wam tylko , że spotkanie grillowe z moimi dziewczynami z pracy udało się zarąbiście....Potrzeba nam było takiego odreagowania....Teraz odliczam dni do urlopu. Został mi jeszcze tydzień pracy i wyjeżdżam nad jeziora.
W ogrodzie moja praca to w tej chwili tylko usuwanie wielkich chwastów i wycinanie przekwitniętych roślin. Nie robię nic innego bo taka jest susza....No i oczywiście pstrykam dziennie fotki.....
Oto one......
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękny ogród. Jakby suszy nie było. Ja już tylko różaneczniki podlewam i to skąpo więc też usychają. Należałoby po 5 litrów dla każdej rośliny rano i wieczorem. Jestem pełna podziwu dla host, które jeszcze nie uschły mimo braku podlewania. Od miesiąca nie padało, skwar okrutny i szykują się 3 następne tygodnie bez kropli deszczu. Nawet liście schną na drzewach i opadają
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu czerwona rozplenica w donicy pięknie Ci rośnie. ;:oj
Dzwonek skupiony koło róż cudnie wygląda. ;:215 Nie rozłazi się nadmiernie?
Niestety susza straszna też u mnie. Lejemy wodę głównie na młody trawnik.
Miłego urlopu. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”