Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Teraz jesteśmy skazani na pokazywanie tego samego - ostatnio przyłapałam się na tym na działce, wożę aparat, ale nie robię zdjęć - po co fotografować coś 10-ty raz, kiedy w dodatku jest brzydsze? Ale zdjęć mam spory zapas, i takich ładnych jesiennych, i wiosenno-letnich ;:108 Potem zostaje tylko czekać na śnieg, ogród będzie przynajmniej inaczej wyglądał ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, no ja bym ich nie przesadzała, nawet przez 2-3 lata jeszcze. one nie potrzebują większych doniczek. Ale to moje zdanie i mogę się mylić. Ja podlewałam kaktusy zanim trafiły do pudełka, ale nie za dużo, tak z wyczuciem. Pudełko zamykałam górą i nie otwierałam przez trzy miesiące.
Oczywiście kaktusy mogą na zimę pzostać na oknie, nic im nie będzie, ale wtedy też podlewanie ograniczyć do minimum.
Moze są różne szkoly co do kaktusów, ale ta moja nigdy mnie nie zawiodła.
No szczęściara, szczęściara z Ciebie i to chyba pod każdym względem, nie tylko wysokogórskim ;:168

Mi sie tak przebarwia trzęślica, wiem jak w naturze wyglądaja takie kolorki trawy. Ja jestem zawsze zachwycona tym widokiem ździebełek.
https://images84.fotosik.pl/872/6f6264671ed151f6.jpg
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie :wit
Wczoraj wieczorem byłam pełna zdziwienia jak u koleżanki na FB przeczytałam że spadł pierwszy śnieg. ;:oj
Ja w okno a tam biało!!! A pięć minut temu byłam z psem i było ok.
No to biegiem po trawy aby je zabrać do domu. Na schodach wyryłabym jak głupia, bo oczywiście w klapkach ogrodowych poleciałam. ;:306
Dwie te duże donice wstawiłam do kuchni a rozplenicę Rubrum do pokoju. A rano w kuchni miałam rzekę.
Śniegu nasypało do donic potem się roztopiło i powódź gotowa. I sprzątanie... :evil:
Dziś zimno jak nie powiem co. Wiatr głowę chcę urwać. ;:145
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
.................................................
***********************************"
Małgosiu ja już też podglądałam ta trawę w różnych kompozycjach. Jeśli przetrzyma u mnie zimę , to część zostanie wkopana do ziemi a reszta będzie do donic. Lepiej się prezentuje w donicy niż ta co miałam teraz z pelargoniami posadzoną. ;:108

Natalko ja akurat nie mam żadnych zdjęć które bym jeszcze nie pokazywała... Wszystko na bieżąco było wrzucane.. tak więc, tylko pozostają powtórki. ;:222

Beatko kaktusy pójdą na pewno do pudełka i do chłodnego. U mnie na parapecie bardzo grzeje od kaloryferów.Muszę je na dniach wynieść.Jak u ciebie to skutkuje aby zakwitły to też tak zrobię. ;:168
Oj tak trawy super się przebarwiają... ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj _oleander_ wycieczka do Zakopanego i piękna fotorelacja widać udana ,świetnie wyglądasz ,góry są cudne zwłaszcza o tej porze roku tak jest kolorowo ,mam do zakopanego 100 km to często tam bywam ,a w ogrodzie też ciekawie mimo że jesień ,te przebarwienia liści są bardzo dekoracyjne , w każdym listku można dopatrzyć się piękności,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu u mnie bieli nie widać ,jednak zimno jak diabli dobrze ,ze większość roślin mam już w domu .Piękne liście ma ta trawka Rubrum też kiedyś ja miałam niestety nie przetrzymała i nawet sie nie wysiała
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie :wit
Martuniu dzięki za odwiedzinki i miłe słowa ;:196 Jesień pomału atakowana jest przez panią zimę. Doświadczyłam tego zjawiska wczoraj wieczorem po pracy, jak musiałam skrobać całe auto, bo było takie zamarznięte... ;:145
Jadziu u mnie zostało tylko zakopczykować róże i okryć wrażliwsze rośliny włókniną. W piątek jak będzie w miarę pogoda to coś podziałam. Na róże może jest jeszcze za wcześnie ale ja tak nie lubię tego robić później jak już jest bardzo mroźno... ;:222
Dziś wyskoczyłam na chwilę na mały obchód to i trochę zdjęć porobiłam....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia życzę wszystkim, mimo wszystko ciepłego i ;:3 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

No u mnie tak nie było, a tez rano poszłam zobaczyć co słychać z moimi roślinami .Dalie jak stały tak stoją, jednak dachy były oszronione a w ogródku normalka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ładnie przyprószyło u Ciebie ;:oj ale to normalne, dobrze że nie od razu zima na całego ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu a nie chciałaś się pokusić o przetrzymanie pelargonii? Moje są już dwuletnie.
Wiesz wiosną zawsze jest jeszcze więcej pracy, więc chciałam zrobić możliwie najwięcej teraz... Szkoda tylko, że dzień już taki krótki.
Ależ pięknie ci kwitną chryzantemy ;:173 Znasz ich odmiany?
Aż tyle śniegu miałaś? U mnie też trochę sypało, ale na szczęście nie zdążył się w ogóle zadomowić :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie śniegu nie było jeszcze ale na fotkach miło obejrzeć pierwsze krupy śnieżne... ;:138
Byłam dzisiaj na działce i kolorów jesiennych jeszcze można się doszukać a i wdzięcznych kolorowych modeli nie brakuje...Przymrozku nie było więc i liście jeszcze nie opadły...
Rubrum widzę już się skryła do domciu..moja też już zza szyby spogląda na świat . ;:108
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani :wit
Dziś miałam wolny dzień , rano pojechałam z moją córcią kupić jej kurtkę zimową. Tą co miała do tej pory , dwuletnią , w zeszłym roku w szkole, jakiś niedobry uczeń popisał jej na tyłku długopisem. I to tak ,że była wielka plama jak z atramentu. Nawet myślałam , że na czymś usiadła. Kupiłam odplamiacz,ledwo sobie z tym plamiskiem poradziłam. Ale się udało....A za dwa dni miałam powtórkę z rozrywki. No i tu już plama została.
;:222 Dziś kupiłyśmy nową...
Po obiedzie przestało padać wyskoczyłam zrobić jeszcze porządek ze skrzynkami na murku, schowałam stół i krzesełka, wylałam wodę z beczek i teraz suszą się pod dachem altany. Musimy je wynieść do komórki.
Bo wam nie pisałam....mój eM tydzień temu to mi pomagał i tą wodę wylał jak byłam w pracy. ;:333 Ale beczki zostawił tak jak stały pod rynną ,no i mu nalało od nowa..... ;:306 Zdolny jak nie powiem co....
A teraz siedzę sobie z laptopem i ciepłą herbatką....Jeszcze mam książkę z biblioteki.... ;:108

Obrazek

Jadziu u mnie śnieg długo nie poleżał, ale nieco niektóre roślinki zmroziło. Pierwsze oznaki zimy już miałam.....Brrrr. ;:145

Obrazek

Natalio jak to jest ,wiemy , że nadchodzi pora zimowa a zawsze pierwszy śnieg to dla nas zdziwienie i zaskoczenie.
Nawet nie wyobrażasz sobie jaką miałam minę wyglądając przez okno.... ;:306

Obrazek

Małgosiu ja co roku mam swoje pelargonie. ;:333 Ale nie zostawiam wszystkich donic, bo po prostu nie mam tyle miejsca na przechowanie ich.Biorę jedną skrzynkę , obcinam je krótko i rosną sobie przez zimę na parapecie. Wiosną robię z nich pełno młodych sadzonek . I co roku mam młode pelargonie... ;:173
Chryzantemki to Pipi, Purple i Salomon Pink....Piękne. Kupowałam tu na forum u Zosi Sangwinaria. Polecam... ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu na fotkach super się ogląda nawet wielką zimę, nawet przez okno jest OK. Gorzej w rzeczywistości . ;:306 W jednym pokoju u mnie zrobił się busz. Nie tylko Rubrum tu zagościła. Znalazło się miejsce na dwie komarzyce , oleandra, zielistki, pelargonie....Gdzie się nie obrócę tam donice.... ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczorku wszystkim życzę...Trzymajcie się ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochani chciałam wam pokazać jaki piękny dzień dziś miałam, pełen ;:3 i wesoły...
Spędziłam go na długim spacerku z moją sunią...I to jest listopad????!!!!Nic na to nie wskazuje, może to kwiecień i zaraz będziemy się cieszyć nowymi kwiatuchami.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oznaki wiosny już mam...... ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę nam wszystkim jak najdłużej tak pięknej pogody... :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Widać Olu, że uległaś chwili ;:138 ;:138 ;:138 ...aż Cię poniosło fotograficznie! ;:oj ;:433
U mnie wczoraj był taki cudowny dzień , aż się dusza radowała !Dzisiaj było nieco mniej ;:3 a zatem nie tak cieplutko jak wczoraj i wietrznie... Na jutro zapowiada się 15 st,u mnie... :tan

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”