Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Fajnie, że powojniki już obudziły się ;:333 . U mnie też wszystkie żywe :heja .U mnie najlepiej wygląda jak zwykle Polish Spirit. Widać pasuje mu miejscówka jak żadnemu innemu ;:108 . Poza tym masz cudną i kolorową wiosnę w ogrodzie ;:138 . Deszcz póki co droczy się z nami , pada zawsze wtedy gdy nie potrzeba ;:306 . Trzymam kciuki za Twoją nową hortensję ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie :wit
Po wczorajszym deszczowym dniu i nocy chyba też, poranek przywitał mnie ;:3 .
Za ciepło nie było , ale jak zaświeciło słonko ,to od razu milej i weselej się zrobiło.
Ja dziś miałam sobotę sprzątającą, to taka pogoda dodała mi skrzydeł. Wciągnęłam w porządki całą rodzinkę i nawet szybko się z tym wspólnie uporaliśmy .
Na porannym spacerku z Daisy porobiłam parę zdjęć wiosny na pobliskich łąkach.
Zobaczcie jak wszystko się zieleni. A po tym deszczu dopiero się zrobi zielono. Jeszcze jak słoneczko przygrzeje..... ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja wiosna ogrodowa też coraz fajniejsza...
Wrzośce pięknie się rozrosły i zakwitły... ;:108 Muszę przyciąć bukszpany...


Obrazek

Powojniki coraz większe....

Obrazek


Obrazek

Różyczki też im chcą dorównać. :uszy Martwię się, bo moja pienna róża , którą mam ładnych parę lat, chyba jednak zmarzła. Znaku życia nie daje. Popryskałam ją już Asahi jakiś czas temu i ciągle w nią zaglądam a tam nic się nie dzieje. ;:145

Obrazek

Przed żonkilami rośnie kocimiętka. Ładna kępka się z niej zrobiła.


Obrazek

Sasanki zmoczone deszczem zwiesiły główki i zamknęły swoje kwiaty. ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śnieżniki upojone deszczem pokładły się na ziemi...


Obrazek

Hiacynty trzymają pion...To tylko zdjęcie pod skosem zrobione... ;:306





Obrazek

Obrazek

A kto zgadnie co się tu powoli rozwija ? ;:224


Obrazek

Brunnera i jej delikatne kwiatuszki...




Obrazek

Na skalniakach też robi się kolorowo...


Obrazek

Obrazek

Hosty się obudziły i pokazały kiełki...Ale mnie ucieszyły! ;:138

Obrazek

Jakiś czas temu zastanawiałam się co za siewki rozsiały mi się na rabacie.
Teraz już jestem na 100% pewna ,że to ostróżki jednoroczne.Pomiędzy nimi będą orliki... ;:333

Obrazek

A teraz pokażę wam moje hortensje bukietowe z ukorzenianych w zeszłym roku patyczków.
Aktualnie mają się tak... :heja




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzy siedzą jeszcze w doniczkach, ale po świętach pojadą do jednej naszej forumowiczki... ;:108




Obrazek

Żonkile za chwilkę się rozwiną . Na ten czas tylko jeden się odważył pokazać .
Oczywiście nie licząc tych miniaturowych, których mam pełno.




Obrazek

Jeszcze sesyjka parapetowa...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A po drugiej stronie parapetu wygląda tak... ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec, pożeracz naszych roślin....Tego akurat spotkałam na polnej drodze. Ale parę mniejszych już w ogrodzie widziałam... ;:222


Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękna wiosna u Ciebie w okolicy, u mnie brzózki jeszcze nie są takie zielone.
Ten szpaler brzózek extra, to mój za kilka(naście) lat :;230
Daisy stanęła za jakimś chwastem, wygląda jakby kaganiec miała :;230
Wrzoście super kwitną, na spektakl powojników też liczę ;:108
Kocimiętkę koty mi wytarły, a była już taka ładna :(
Sasanki u mnie jeszcze w pąkach, hostowych kłów też nie widać.
Doniczkowce fajnie wyglądają w tych białych łubiankach, wysiewy niezłe, ślimaków u mnie mnóstwo, ja się nie zackam z nimi, zabijam ;:124
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu wszystko zieleniej w oczach no i zagadka się rozwiązała sama :wink: Różyczki też mają ładne listki a ślimaki juz regularnie mnie odwiedzają a raczej moje roślinki ;:222Najbardziej obawiam się o ostróżki od Reni ,żeby mi ich nie pożarły tak jak to robiły każdego roku a także boję się o liście Języczek pomarańczowych. Moje sasanki dopiero zbierają się do kwitnienia .Nie wiem dlaczego w tym roku tak się ociągają
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu,pięknie pokazana wiosna ,ślimaki no cóż u mnie to też zmora ,po świętach muszę wysypać im niebieskie cukierki bo hosty wychodzą i nie chcę aby były podjadane
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, te ze skorupkami nie są takie złe, jak te nagusy. One najbardziej szkodzą :(
A zdjęcia świetne :uszy Z ogromną przyjemnością obejrzałam, powzdychałam bo słoneczne, a mam deficyt promieni.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu tyle śliczności zaserwowałaś, że nawet nie wiem co najpierw chwalić ;:215 Jedn jest pewne - poluję na wrzoścce :;230 Slicznie wyglądają. Fajne masz tereny wokół siebie, u nas wszędzie płasko...
Dzięki za opinię o powojnikach, moje z tamtego roku od nich też mają się dobrze, Miss Bateman najsłabsza, ale ja je dopiero w lipcu kupiłam, może dlatego.
Dzisiaj robiłam obchód ogrodu, patrzę a tu taka paskuda w skorupie na moich oczach siedzi i wcina moje kwiatki :twisted: Zafundowałam mu mały "przelot" tam, gdzie nie mam kwiatków :;230
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, dzieje się u Ciebie ;:215
Z ukorzenianiem patyczków hortensjowych próbuję i ja. Z 30 szt tylko 5 puściło mi korzonki i dziś z wody trafiły do doniczek. W przyszłym roku chyba od razu posadzę je do ziemi, bo to ukorzenianie w wodzie jakoś mnie nie przekonuje ....
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie.
U mnie dziś ;:3 strajkuje. Rano się ukazało na moment, zachęciło nas do wiosennych spacerów.
Miałam w planach wypad do Chorzowskiego Parku, bardzo kusi mnie zobaczyć na jakim etapie znajdują się tam tulipany.Co roku, piękne łany tych wiosennych kwiatów cieszą oczy spacerujących.
Ale sobie nawet tak myślałam, że może jeszcze za wcześnie, jeszcze nie kwitną....
No i pogoda za mnie zdecydowała. Słońca brak, nadeszły ciemne chmury i jest zimno. ;:222
Odechciało mi się spacerów. Jak już pojadę to chcę , żeby była pogoda, aby choć troszkę posiedzieć na ławeczce wśród pięknej przyrody... ;:108

Kasiu robi wrażenie taki szpaler, prawda...Dopóki twoje nie urosną , zawsze możesz popatrzeć na to zdjęcie i uruchomić wyobraźnię.Powiem ci, że Daisy to mała zadziora i niekiedy kaganiec to by jej się przydał... ;:306 Boi się obcych i jak ktoś za bardzo nią się interesuje i nie daje jej spokoju, to atakuje. Doskakuje i umie uszczypać. Muszę zawsze wyprzedzić jej myśli i pierwsza zareagować...
A na podwórko nie wpuści nikogo... ;:131

Jadziu pilnuj ostróżki przed ślimorami...W zeszłym roku , miałam niektóre roślinki zakryte osłonkami z butelek 5 litrowych.Szczególnie po deszczu, później jak już roślinki podrosły to osłonki nie były potrzebne. ;:173 Może twoje sasanki w mało słonecznym miejscu mają miejscówkę?

Dorotko powiem ci że moje ślimaki ;:306 jakoś host nie podjadają. Ale lubią cynie , aksamitki i wszelakie młode wysiewy...

Małgosiu Pepsi tych golasów to u mnie nie jest dużo. Łażą te wielkie z domem na plecach i tych mam najwięcej. Co się dziwić jak za płotem chaszcze i zielska. Wszystkie ślimaki które do mnie przelezą natychmiast mają wypad jak najdalej za płot. ;:224 Cieszę się że moimi zdjęciami troszkę naładowałam ci akumulatory... :uszy

Małgosiu clem u mnie pełno takich terenów. Tam na tych górkach często jeżdżą na crossach.
Ale i płaskie tereny też są, a jakże... ;:167 Wrzośce kupuj bo piękne.
Ja mam kilka ale widzę , że jeden coś słabiej kwitnie w tym roku. ;:108
Ślimaki poczuły ciepełko to wyszły z ukrycia.Jeszcze po deszczu to już całkiem raj na ziemi. Ciekawe gdzie te dziady całą zimę siedzą...

Marlenko to i tak sukces , ze 5 patyczków ci się ukorzeniło. ;:180 Gratulacje. ;:63
Ja też miałam mnóstwo zostawionych patyków a wyszło mi może z 10 hortensji. Część wsadzona, część rozdana a te ze zdjęcia czekają na wysyłkę...

Muszę lecieć z psem bo pora spacerku się zbliża i już mnie tu mała podskubuje...Potem odwiedzę wasze ogrody... :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, a to teraz nie wiem czy słoneczko ode mnie przybędzie do Ciebie czy od Ciebie do mnie te chmurzyska.... ;:130
Chyba trzeba dać jeszcze troszkę czasu tulipanom, albo najlepiej być w parku co tydzień żeby nie ominąć tych pięknych kwitnień.
Okrywasz gałązkami wrzośćce na zimę czy tak sobie je zostawiasz? Śliczne są.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Beatko wyobraź sobie , że poszłam z Daisy na spacer i tak ładnie się zrobiło, ;:3 wyszło zza chmur , że aż zachciało mi się znowu jechać na tą małą wycieczkę...Wróciłam do domu i tak się szybko zorganizowaliśmy , że raz dwa byliśmy w samochodzie.
Jednak słonko od ciebie przypędziło do mnie, ale mam nadzieję , że chmur nie dostałaś... ;:224
W parku pięknie , tyle spacerujących ludzi....mnóstwo jeżdżących na rowerach , rolkach...
Budki z lodami pootwierane i mała gastronomia już ruszyła pełną parą...
Miło spędziliśmy popołudnie. Kwitnących tulipanów jeszcze mało. Tylko chyba te najwcześniejsze ale i tak pięknie. Zobaczcie sami.... ;:108



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wielkie kępy wrzośców....(moje jak były młodsze okrywałam stroiszem.W tym roku zostawiłam nie okryte)


Obrazek

Żonkilowe rabaty też piękne....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W dzikim miejscu parku , już jakby lasku rosną takie kępki cudnych malutkich kwiatuszków.
Czyżby to jakieś dzikie bodziszki? Pięknie wyglądały w takich dużych plamach...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magnolie mnie co roku zachwycają.... ;:167




Obrazek

Obrazek

A przed samym parkingiem takie widoki....


Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie dzisiaj pospacerować można było z przyjemnością z czego skwapliwie z eM skorzystaliśmy ! Pogoda dopisała do wieczora cieplutko i cały dzień dość ciepły! :)
Róże moje wbrew pozorom odbijają prawie wszystkie już... :)trochę roślin odnalazło się po zimie co mnie oczywiście bardzo cieszy bo co do niektórych nie miałam już nadziei!
Obejrzałam Twoją dzisiejszą relację ;:63 - białe kwiatuszki to zawilec gajowy a nie bodziszek. ;:108
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Fajnie tak pospacerować wśród pięknych roślinek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”