Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Obrazek
Andrzej
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu wiosennie !!!
Dzień paskudny - leje cały czas i nici z działki :(
Życzę aby chociaż Tobie słoneczko zaświeciło i mogłaś coś tam zrobić na ogrodzie .
Miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu śnieg miałam rano ....,za to przestało wiać ,a wiało przeokropnie co u nie wywołało silny ból głowy ,ale na szczęście ten śnieg przyniósł mi ulgę :D
Tobie życzę dni bez chorób i dobrej kondycji . ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Niech żyje wiosna! nieważnie astronomiczna, kalendarzowa to cudowna pora roku!
Wiosna w przyrodzie, wiosna w życiu, wiosna w sercu ;:167

Witam!

Aniu co byś nie napisała i pomyślała jesteś dla mnie tytanem pracy i wzorem dla wielu! a przy tym skromna, cicha i łagodna, przynajmniej ja Ciebie taką znam i dziękuję za życzenia ;:196 a proszę o doping gdybym zapomniała o planach ;:306 ;:306

Szczególnie miło powitać wiosennych nowych Gości!

Tereniu ;:196 ocieramy się w zaprzyjaźnionych watkach o siebie i bardzo mi miło, że zawitałaś i w wiejskim! Za życzenia serdecznie dziękuję i gdyby nie deszcz pewnie mając je na uwadze byłabym w drodze do ogrodu a tak to siedzę na FO ale wyjątkowo jestem z tego zadowolona witając Ciebie ;:180
Wspaniałej wiosny i chciałabym coś wiedzieć o Tobie jako o ogrodniczce!


Andrzeju Sąsiedzie witaj w wiejskim ogrodzie ;:180 ;:168
Wspaniała Maria Konopnicka, która wprowadzała mnie jako dziecko w lasy, ogrody, przyrodę najpiękniej jak można czyli wierszem! Dziękuję i zapraszam serdecznie ;:180 i jak znajdziesz chwilę napisz coś o swoim ogrodowaniu :D

Tereniu szewski poniedziałek czy co ;:306 Zaraz jedziemy załatwiać sprawy do Krakowa żeby nie stracić całkowicie tego dnia i liczę że jutro będzie lepiej....a może jeszcze po południu!
Tereniu cudownej wiosny i niech Ci przyniesie same radości ;:196

Alu moje białe poszło dalej ;:oj ale skoro ulżyło Twojej głowie to nie jest najgorzej. U mnie jeszcze rano bardzo wiało, teraz mniej i jakby jaśniało! to może po południu pogoda się zmieni na korzyść.
Dziękuję za dobre życzenia i dobrego tygodnia i zdrowia dla Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dołączam się do zachwytu ciemiernikami, taki mają piękny seledynowy kolor. Tylko ten śnieg na zdjęciach mnie przeraża :shock: . Wczoraj zmarzłyśmy okrutnie w ogrodzie, tak że dziś nawet nosa nie wystawię. Wiosna chyba nam się gdzieś po drodze zgubiła ;:173 Może trzeba marzannę spalić czy coś innego poczarować? :D

Marysiu coraz bardziej i bardziej zaczynam chorować na kurki. Siedliśmy wczoraj, pogadaliśmy, ustaliliśmy i chyba ocieplimy naszą małą szopkę na drewno, zmontujemy drzwi i pozwolimy sobie na kilka dzióbków. Poczekam jeszcze, aż się unormuje sprawa z grypą i przestaną obowiązywać jakieś dziwne zakazy wypuszczania kurek. Ale może zorganizujemy się do sierpnia i po naszym urlopie, po postawieniu ogrodzenia i w sadzie, i wokół przyszłego kurniczka zaprosimy sobie kilka kurek. Będę mogła czasem coś podpytać? Wiem, że jest też wątek typowo drobiowy, wczoraj zamówiłam też kilka książek, obczytam się i do dzieła :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu na słowo wiosna... w mojej głowie słyszę Skaldów - i ich śpiewkę ...
Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło,....
A tu wiatr zimny ;:222 ,z tymi latami to też nie tak do końca ;:306 , ale i tak ta melodyjka mnie prześladuje ;:173 Miłego dnia ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Maska pisze:
Andrzeju jak znajdziesz chwilę napisz coś o swoim ogrodowaniu :D
Mario , nie bardzo jest o czym pisać . Działkowanie, bo to działka, zacząłem dopiero w ubiegłym roku. W tym jednak tak mnie wzięło, że szok. Tak naprawdę to działka mojej przyjaciółki.... Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Chęci są, różne rozsady rosną, nasionka innych czekają, zakupione różne krzewy, drzewka i kwiaty. Nawet pszczoły murarki w lodówce czekają ;:306 Trochę
brakuje wiedzy i doświadczenia, ale może jakoś to będzie. Pozdrawiam :wit
Andrzej
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, wszystkiego dobrego z okazji Wiosny! ;:304 ;:136 ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Wpadam do szaliczka przywitać się ciepło, wszak wiosna z przytupem nadeszła.
Życzę Ci Marysiu zrealizowania wszystkich planów ogrodowych, ale w bardzo zrównoważonym tempie, niechby nawet w opcji pięcioletniej :wink: Musisz przecież mieć czas na relaks, pozachwycanie się kwitnącymi, robienie fotek, pogaduszki z nami ;:306 a...jeszcze planowany wyjazd!
Jestem pewna, że bez naszej motywacji wszystko zrobisz według listy; pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

tencia pisze:zaciekawiła mnie ta woda z ziemniaków ,czy ją mnożna przechowywać?
Zapomniałam odpowiedzieć ;:180 Tereniu w zimie nie ma problemu wlewam do butelek po wodzie mineralnej i trzymam na zewnątrz a w lecie podlewam na bieżąco. Odważyłam się niedawno podlać nawet rozsady, ale to sa dopiero pierwsze doświadczenia.

Agnieszko dzisiaj zrobiło się cieplej, bo wiatr umilkł i mogłam zająć się intensywnie porządkami. Wystawiałam co się dało przed dom, a wszytko co miało odrobinę choćby metalu wyrywali prawie z rąk przypadkowi złomiarze ;:306 Jedna wataha przeszła to już następna pytała o złom ;:306
Uważajcie na siebie dziewczynki ;:167 , bo niedawno byłyście przeziębione.
Aguś przemyśl sprawę kurek, bo to oczywiście świetna sprawa, ale jest to uwiązanie i dobrze byłoby kogoś mieć kto w razie nieobecności naleje wody i nasypie ziarna. Kury lubią wylać wodę, a to jest podstawa do życia. Uwrażliwiam, bo kiedyś ktoś mi opowiadał o przykrej przygodzie o której nie wspomnę. Ja kurnik zamykam na noc a rano otwieram i nie wiem czy dlatego czy mam szczęście nic mi kur nie wynosiło z kurnika ani nie dusiło. To niestety jest obowiązek. Są tacy co to opanowali przy pomocy elektroniki, ale ja w kurniku nie mam jeszcze prądu. Skarbnicą wiedzy o hodowli drobiu i nie tylko jest http://www.forum.woliera.com . No i nieocenione są wiadomości na naszym FO :D

Ewuniu pogodę miałam do pracy niezłą, ale byłam tak zarobiona że nawet taczki nie miałam czasu załadować ;:306 tzn mówią poważnie nie wiem czy słonko zachodziło czy nie ;:306 Odszczurzanie posesji to ciężka praca! I ja czułam wiosnę...sąsiedzi robili to co ja i wylegli przed domy ;:306

Andrzeju wystartowaliście ostro i to świadczy i poważnym podejściu do tematu. Jesteście we dwoje więc na pewno będziecie się motywować do pracy. Jak już coś rośnie, kwitnie, owocuje to radość nie z tej ziemi!
A wiedzę i doświadczenie zdobędziesz na tym FO...lepiej nie mogłeś trafić. Trzeba tylko pytać o wszystko, a jestem pewna że nikt nie odmówi pomocy i rady! Życzę Wam wspaniałych plonów i zapraszam!

Basiu posyłam wiosenne buziaki ;:196 Obrazek

Różo jak miło że mnie odwiedziłaś ;:196 Wiesz kiedy najbardziej lubię zachwycać się ogrodem tzn roślinami? jak wstaję rano o wschodzie słońca, nakarmię kuraki to chodzę po wszystkich zakamarkach i szukam nowości! śpiewają ptaki, czasem odwiedzi mnie jakiś obcy kot albo jeż i to jest taki mój czas odpoczynku. Obiecuję, że prace rozłożę tak żeby był czas na odpoczynek, spotkania, zdjęcia i odwiedziny na FO :D Serdecznie zapraszam!
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

MARYSIU :wit , co to za kwiatuszki powyżej dąbrówki . :?:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f58f1f46a42b8a17
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Jolu to też dąbrówka 'Chocolate Chip' :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dopiero dopisuję się do wątku :oops: Zaczynasz z przytupem i szybko pędzisz do przodu, nawet mimo chwilowego powrotu zimy ;:108 Też mam sporo planów na ten sezon, trzymam więc kciuki za Twoje, Ty trzymaj za moje ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”