Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko sprytnie sobie wymyśliłaś obiadek,a ja pieczarki uwielbiam,gorzej z moimi dziećmi,one nie lubią ;:222
Powojniki spróbuję dokupić,może mnie choć jeden polubi ;:108 A Twoje to pewniaki?
Pamiętam jak pewnego roku pokazywałaś swoją Jubilee C,a ja nadziwić się nie mogłam jaki okaz ;:oj
Już widzę Twoją minę przy cięciu.W zeszłym roku z Giardiny nic mi na wiosnę nie zostało,ale jak ruszyła po użyciu Asahi to zatrzymać jej nie mogłam :uszy

Miłego wieczoru :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Cebulowe maluszki pięknie pokazałaś. ;:138 U ciebie krokusy w żonkilach, a ja posadziłam miniaturową rozplenicę na krokusach. Biedaki bokami karpy się przebijały. ;:14 Jakoś nie miałam do nich przekonania, ale śnieżniki jednak jesienią posadzę. ;:173 Skoro dzieci nie lubią porzeczki, to w sam raz miejsce na austinki, :D przecież ty doskonale się bez porzeczek obejdziesz. :wink: Spokojnego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko :wit . Szybki obiad jest jak najbardziej ok ;:138 . Takie pieczareczki to wciągnęłabym mmm ;:224 . My lubimy cukinię ;:224 . Krokusiki oczywiście piękne, robisz niesamowite zdjęcia ;:138 . Zawsze wychodzę z Twojego wątku z takimi oczami : :shock: . Mam nadzieję, że mi tak nie zostanie ;:306 . Co do porządków przedświątecznych to też je ciągle odkładam ;:306 . Jestem ciekawa kiedy złamiesz swoje postanowienie odnośnie zakupów ;:170 . Pozdrawiam i spokojnego przedświątecznego tygodnia Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinkodobrze ze się u mnie pokazałaś, bo ja przegapiłam twój nowy wątek :oops: Ale już nadrobiłam :) ... Fantastyczne zakupy, wiosenne kwitnienia ...no i zdjęcia... ten krokus z dwoma pszczółkami na obiedzie ;:138 ... teraz już będę wpadać częściej . Życzę powrotu ;:3 pogody bo u nas ostatnio jakby przedwiośnie wróciło ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Podpatrzyłam u jednej z dziewczyn, że ona pomiędzy tulipanami wtyka patyczki, żeby oznaczyć ich miejsce. Wtedy nie ma problemu z miejscem
Niestety ja jestem mało uporządkowana i nie mam czasu na takie zabawy, chociaż może to warto?

U mnie krokusy jakoś zanikają. Mma mase liści, ale bez kwiatów
Myślałam, że tak zachowują sie tylko tulipany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Hi, hi piszesz, że nie wiesz Sabinko, gdzie wsadzać cebulkowe, i ja nie wiem, gdzie je wsadziłam. Efekt był taki, że mimo iż po rabatkach skakałam na paluszkach jak przytyta nieco łania, to i tak podeptałam wychodzące lilie! A niech tam ;:131
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Hejka :wit Jak tam te zimne noce przeżył ogród? Mam nadzieję, że wszystko ok.
Zbieram się do malowanie moich podpór na róże i zebrać się nie mogę. Zacznę od tego że nie kupiłam jeszcze farby ;:306 Szukam jakiejś ładnej szarej ale nie takiej pokrywającej, jaką malowałam do tej pory, ale właśnie takiej jak twoja, żeby było widać rysunek drewna. I jakoś nie mogę trafić na nic ciekawego. Może dziś po pracy znów się gdzieś wybiorę na poszukiwania.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Lepiej późno niż wcale... W końcu i ja się dokulałam.

Pięknie i wiosennie kolorowo u Ciebie Sabinko. A ten ruszt nad ogniskiem bardzo mi się podoba.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Jak tam u Ciebie po tych zimnych dniach? Mam nadzieję, że nie napadało śniegu? ;:218
Kwitną już tulipany?
Moje w większości trzęsą się z zimna i ani myślą o pokazaniu kwiatów. A taka ciekawa jestem...szczególnie tych posadzonych jesienią ;:224
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, melduję się w nowym wątku ;:196 Pięknie i wiosennie już u Ciebie ;:215
Mam nadzieję, że ostatnie śniegi nie wyrządziły u Ciebie zbyt wielu szkód? Fatalnie, że taka aura wypadła akurat na kwitnienie drzew owocowych - czereśni chyba w tym roku nie będzie ;:145
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

No wiem, że Cię pogoda dobiła, ale odezwij się.
Nie można się tak zamknąć w sobie
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witam :wit
Dziękuję wszystkim odwiedziny i miłe słowa.. ostatnie dni, a nawet tygodnie faktycznie nie zachęcały do czegokolwiek. Nie pamiętam już żeby sezon grzewczy trwał tak długo, a bez codziennego rozpalenia w kominku nie da się normalnie funkcjonować. To chyba mówi samo za siebie jeśli chodzi o temperatury..
Pogoda nas nie rozpieszcza, a właściwie testuje naszą cierpliwość. Przez kilka dni sypał u nas śnieg i wcale nie wyglądało to jak zapowiedź słonecznego i ciepłego maja.Temperatury również badały wytrzymałość roślin i w nocy potrafiły spaść do -3C. Szwagierka zostawiła przed domem donice z podpędzonymi daliami i uwierzcie mi nie było co ratować. Wszystko czarne :shock: . W tym jednym przypadku cieszę się, że nie mam miejsca i chęci na bawienie się z donicami i dalie siedzą jeszcze grzecznie w skrzynce czekając na maj. Niestety o wiele gorzej ma się mój migdałek i piwonia drzewiasta. Pączki jakby zmarniały i obawiam się, że nici z kwitnienia.. Obym się myliła..
Dzisiaj również sypało, ale już popołudniem niebo rozpogodziło się i jest szansa na cieplejsze dni. Czytałam, że w wielu rejonach Polski było o wiele gorzej niż na Podkarpaciu. Płakać się chce jak widzisz piękne ogrody zasypane grubą warstwą śniegu.. Masakra jakaś i to końcem kwietnia.
Na dobitkę wygląda mi na to, że tulipanów będę miała tyle co kot napłakał. Praktycznie wszystkie zapączkowane to te z jesiennego sadzenia. Starsze postanowiły wypuścić jedynie liście. Nie wiem już co jest grane. Czyżby zaczynało się traktowanie tulipanów jako rośliny jednoroczne ;:223
Tyle tego narzekania.. próbując chociaż w minimalny sposób zatrzeć wrażenie wiecznej mamroły wrzucam kilka zdjęć sprzed tygodnia.. Czas kiedy słońce pokazywało się częściej niż czarne śniegowe chmury :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tak wyglądał migdałek przed przymrozkami. W tej chwili jest na takim samym etapie.. przystopował czy przemarzł??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dzisiaj rano

Obrazek

Żeby nie było, że tylko siedzę w domu i jęczę nad niemożliwością pracy w ogrodzie - takiego misiakowego torcika poczyniłam ostatnio. A za tydzień prawdziwe wyzwanie - piętrus na komunię mojej najstarszej córy.. oj boję się na samą myśl, że coś pójdzie nie tak z czystej złośliwości przedmiotów martwych ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko ni niestety pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku, mam nadzieję, że migdałek odbije i jeszcze zachwyci kwitnieniem :) Tort przepiękny ;:138 ;:138 ;:138 i na komunię na pewno też się uda, chociaż zawsze jest tak, że jak się bardzo staramy to coś idzie nie tak :) ale nie ma co na zaś się zamartwiać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”