Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

nifredil pisze: Obrazek
Twój wątek pędzi jak szalony, a mnie się bardzo podoba to zdjęcie ;:138 , dlatego wracam do poprzedniego tygodnia.
Wolałam to ciepełko.
Krokusy w śniegu też fajne ;:215
Jak Twoje róże po nocnych przymrozkach :?:
U mnie zdalne nauczanie idzie całkiem dobrze, choć młodszy narzeka,że zmniejszyli mu ilość matematyki.
Wypracowanie z Dżumy napisane. Ciekawe czy będzie na ocenę.
Za to starszy bardzo zadowolony z jednego wykładu. Całe dwa dni był w doskonałym humorze. Zdecydowanie najgorzej z całej rodziny znosi zamknięcie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, nie ma to jak wypracować sobie plan doskonały ;:138 Na pewno dajesz sobie świetnie radę, a przy okazji dzieci pomogą w domowych obowiązkach.
U mnie wczorajszy, nocny mróz położył wszystkie tulipany. Ciekawa jestem czy pomimo wszystko zakwitną? Niektóre mają już dość spore pąki.
Przyciętymi różami się nie przejmuję. Bardziej martwi mnie susza, która może przynieść dużo większe szkody, bo kilkudniowe mocne spadki temperatur, plus susza... równa się katastrofa ;:222 Oby nie! A ja w donicach posadziłam dwie nówki od Austina i teraz martwię się czy one dadzą sobie radę? ;:202
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Ale miałaś piękne śnieżne widoki
Ja w tym roku nie wiem co to znaczy
Chociaż teraz to ich nie chciałbym mieć.
Jakimś trafem róże obcięłam dopiero dzisiaj.
I wcale nie zwracałam wcześniej uwagi na forsycję. Po prostu nie miałam czasu
Stwierdziłam, że najpierw ogarnę ogród, a potem będe cięła róże
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

A ja róże to już od dobrych dwóch tygodni sobie powolutku przycinam, raz jedną, raz drugą. A w międzyczasie inne robótki wykonuję. U mnie ten system się lepiej sprawdza niż wcześniejszy, kiedy to poświęcałam dwa dni tylko różom i byłam urobiona po pachy.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

U mnie taka susza, że chętnie przyjęłabym jakieś nawodnienie, nawet pod postacią śniegu :wink:
Cudne krokusy, uwielbiam wprost te maluchy, tym bardziej, że one też odwzajemniają tę miłość :D
Tekst o szczepionce rozbawił mnie na całego, a jak wiadomo mało mamy teraz powodów do śmiechu.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witajcie kochani!
Nie było mnie kilka tygodni, ale uwierzcie, że jak tylko znajdowałam chwilę na przycupnięcie przed komputerem to oczy same zaczynały się kleić. Taki los kiedy pogoda dopisuje, pracy w ogrodzie sporo, a dodatkowo ciągnie się nieszczęsne nauczanie zdalne..
Przypuszczam, że odpowiedzi (mocno nie na czasie) już nikogo nie interesują, więc przejdę do tego na co wszyscy czekamy. ZDJĘCIA i oczywiście wiosna w ogrodzie!! ;:303 ;:303

Zobaczcie ile się tego nazbierało.. a to tylko wybór z ogromnej całości..

Zakończyłam swoją ogrodową opowieść na kwitnących krokusach... i śniegu, który odrobinę "podlał" rabaty. Gdybym wtedy wiedziała jaka będzie susza, to zamiast narzekać modliłabym się o więcej..
Tak więc krokusy w roli przypominajki

Obrazek

Obrazek

Udało mi się w tym roku uświadczyć kwitnące hiacynty. Nie wiem jak wy to robicie, że z roku na rok kwitną grube i masywne kwiatostany. U mnie od razu było widać, które pchełki rosną kolejny rok, a które dosadziłam jesienią ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leśny groszek. Myślałam, że nie przetrzyma na moim totalnie nasłonecznionym stanowisku, a jednak się udało.

Obrazek

i oczywiście fiołeczki. Marzę, aby zaczęły się rozsiewać pod porzeczkami..

Obrazek

Nie mogłoby być wiosny bez Forsycji. Wiem, że sporo osób nie toleruje żółtego koloru w ogrodzie, ale dla mnie wystarczy, że rankiem spojrzę przez okno w stronę kwitnącej Forsycji i od razu jakoś cieplej się robi.. Szaleństwo!

Obrazek

Obrazek

Ha! mam i ja! Kokorycz. W tamtym roku tylko liście, w tym pierwszy kwiat.. Tylko czekam aż zacznie opanowywać rabatę pod murem.

Obrazek

Puszkinia.. z roku na rok jakoś mniej..

Obrazek

Za to cebulica pięknie przyrasta

Obrazek

szafirki przyrastają (te to są nie do zajechania ;:224 )

Obrazek

... jeszcze śnieżnik na sam koniec i od razu zrobiło się bardziej niebiesko ( dla tych zmęczonych Forsycją :lol: )

Obrazek

Miodunka Raspberry Splash

Obrazek

Moje ukochane sasanki. Musicie mi wybaczyć, ale nie poprzestanę na jednym zdjęciu.. Kto nie lubi ten cierpi i szybko przesuwa niżej ;:170

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doczekałam się wreszcie szachownic ;:oj

Obrazek

Obrazek

I delikatnej Zdrojówki Rutewkowatej pod krzewem aronii. Takie cudeńko i przywędrowało do mnie samo ;:167

Obrazek

Kokoryczka - miłość od pierwszego wejrzenia

Obrazek

Obrazek

Powiem wam, że wiosną to i liście , tak same w sobie, są niesamowicie piękne...

Obrazek

Nareszcie. Kiedy większość ciemierników właśnie przekwitało, mój spóźnialski postanowił zakwitnąć. Nie pytajcie.. odmiana nieznana, czas kwitnienia zabójczy :;230

Obrazek

Wiśnia ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Biedronkowe żonkile miniaturki..

Obrazek

Tulipanowe miernoty. Marzą mi się łany tulipanów.. Chyba czas się pogodzić, że u mnie jakoś to nie przejdzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zamian mogę się pochwalić pierwszym kwitnącym powojnikiem. Odmiana Maidwell Hall

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła również Akebia pięciolistna odmiana variegata

Obrazek

Oraz moje pierwsze Epimedium. Ja się zakochałam. Mam nadzieję, że mu się u mnie spodoba

Obrazek

Obrazek

Na sam koniec Migdałek, który zakwitł i znowu, tradycyjnie, zaczyna zasychać ;:223 To nie kwestia suszy, bo w tym roku pilnowałam i podlewałam. Czy migdałki na coś chorują??

Obrazek

Jakość jest jaka jest.. to czereśnia u sąsiada. Takie mam widoki przy zachodzącym słońcu ;:oj Ściskam was bardzo mocno i nie miejcie mi za złe jak nie do wszystkich się wpiszę.. Przyjdzie czas, że wypchnę dzieciarnię do szkoły i wszystko ponadrabiam ;:306 ;:306

Obrazek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko natknęłam się na Twój wątek i się wpisuje bo nie dość, że u Ciebie pięknie i kolorowo to jeszcze widzę cudne zdjęcia pod kontem fotograficznym. Super bokeh na zdjęciach, no i wiadomo gimnastyka przy takiej fotografii nieziemska , albo na wojskowego - padnij , albo z zadem wypiętym w górze :;230 Pozdrawiam :wink:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko :wit . Piękne wiosenne ujęcia pokazałaś ;:215 . Tulipany nie tylko u Ciebie słabo . Z moich łanów zostały tylko pojedyncze sztuki i żałosny widok ;:222 . Myślę, że powodem w znacznym stopniu jest susza ubiegłoroczna i tegoroczna. Do tego może zakręciły się jeszcze jakieś nornice :roll: . Szkoda gadać ja osobiście jestem bardzo zawiedziona. Teraz pytanie - sadzić co roku setki tulipanów licząc na jednosezonowy spektakl czy szukać innej alternatywy ?? U Ciebie sporo innych roślin więc braki tulipanów niewidoczne . Kwitnące krzewy i drzewa to boski widok ;:167 . Odnośnie koronawirusa to mam już powoli dość tego uwiązania ;:222 . Marzy mi się jakiś wyjazd do szkółki ale póki co nie mam jak ;:223 . Moja ulubiona zmieniła godziny pracy i w tygodniu pracują tylko do 15 ;:222 . Eh no nic czekam na jakąś sobotę żeby eM mógł zostać z dziewczynami a ja oddam się szaleństwie zakupów :tan . Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko pięknie pokazujesz wiosnę w Twoim obiektywie. Tulipanów kilka podziwiałam u siebie, ale jesienią troszkę ich zakupiłam.Te starsze w ogóle zanikły.Teraz cieszę się kolorami bratków oraz pelargoniami.
Epimedium piękne, jakie źródło? Jeszcze u siebie nigdy nie miałam i kokoryczy też nie.
A kobeę w tym roku wysiałaś? Ja mam kilka, ale jedna wysadzona do donicy trochę ucierpiała, bo ostatnio były spore wiatry.Jak zwykle się pospieszyłam.

Pokazuj wiosenkę, bo masz co pokazywać, a zdjęcia perfecto ;:215

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Nareszcie napatrzyłam się na wspaniałe fotografie. ;:138 Przypominajki świetnie się teraz ogląda, jak u siebie już się zapomniało. ;:215 Kokoryczka w cudnym kolorze. ;:oj
Sabinko współczuję wszystkim mamom dzieci. Ogarnąć trójkę i jeszcze przedszkolaka, to dopiero wyczyn. ;:180 Słyszę wokół narzekania na słabą motywację dzieci do nauki w domu.
Spokoju i ciepła na kolejne dni ogrodowania. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Z tego co wiem, to migdałki często zamierają. Tylko nie mam pojęcia co im jest.
Uwielbiam wiosenne maluchy. Chodzę z nosem przy ziemi i podziwiam
Teraz jest własnie ich czas, bo latem, przy tej burzy kwitnienia nawet nie zwróciłybyśmy na nie uwagi.

A jeszcze te Twoje zdjęcia ;:173
Jak się tu nie zakochać?
Epimedium u mnie radzi sobie całkiem dobrze, ale nie mogę się dochować ładnych kępek. Ciągle je dzielę i rozsadzam po całym ogrodzie. Mam takie samo jak Ty i jeszcze białe, ale ono strasznie marnie przyrasta
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Tak, migdalki chorują. To ta sama rodzina co wiśnie, czereśnie, a choroba to monilioza. Trzeba by im oprysk z Topsinu w czasie kwitnienia przygotować.
Śliczne zdjęcia, nie dość, że masz uroczy ogród, to dobry z Ciebie fotograf :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Mój migdałek ma to samo, co roku po kwitnieniu zasycha. Podobno to choroba grzybowa. Nie pryskam tylko obcinam i pięknie odbija. Tulipanów najwyraźniej nie służy ciepła zima, moje też marniutkie
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”