Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani, miło ,ze pamiętacie o mnie ;:168 Zdaję sobie sprawę,ze zaniedbałam wątek, a przede wszystkim WAS Kochani. Przyrzekam ,ze się poprawię ;:180 ;:168
Sama zastanawiam się ,jak to jest ,ze na emeryturze czasu mniej niż w czasach aktywności zawodowej, małych dzieci ...Oczywiście odpowiedziałam sobie : nigdzie człowiek teraz nie śpieszy się, jest czas na realizację pasji, zainteresowań na które nie zawsze był kiedyś czas . Na dodatek moje wielostronne zainteresowania , aktywny tryb życia powoduje ,że każdą chwilę mam wypełnioną po brzegi ;:306
Aniu! Faktycznie , jako że zimy u mnie nie było , z wyjątkiem obecnych mrozów , rozpoczęłam już prace przygotowujące do sezonu. Posiałam arbuzy, melony i bakłażany. W tunelu foliowym jedynie posadziłam cebulę na szczypior i doskonale przechowała mi się ubiegłoroczna pietruszka. Natkę mam do tej pory ;:138 Na bieżąco będę informowała i dokumentowała swoje poczynania .
Będę nieskromna i pochwalę się ,że moje doświadczenia z uprawy melonów i bakłażanów zostały opublikowane w miesięczniku " Mój ogródek"
Aniu! Witam serdecznie. Nie ,jeszcze nie zabrałam się za ozdoby wielkanocne , ale materiały zgromadziłam już. ;:168
Mariuszu milo mi Ciebie gościć ;:180 Nieustannie snuję ogrodowe plany , na pewno muszę odnowić swoje ogrodowe gadżety / metodą tkanina + klej do glazury/ Pozostawione na zimę w ogrodzie zmieniły swój wygląd i zaprawa trochę skruszała. Czekam na ocieplenie i rozpocznę renowację ;:196 Zmian trochę poczyniłam w ogrodzie już jesienią , o których nie pisałam . Aktualnie pracujemy przy oczyszczaniu stawu z pałki wodnej i trzciny . Amury jakoś sobie nie bardzo ze wszystkim radzą . Korzystając ze sporych mrozów , można swobodnie oczyszczać. Śniegu u mnie w tym roku w ogóle nie było z wyjątkiem delikatnego przyprószenia . Nie wiem jak poradzą sobie magnolie , przy tych dwucyfrowych mrozach i wszystkie cebulowe ,które za szybko poczuły wiosnę . Wstawię za chwilę aktualne zdjęcia, mimo -6 mrozu, biorę aparat i wyruszam do ogrodu ;:108

Obiecałam ,więc wstawiam dzisiejsze fotki. Mimo,ze - 6C , wieje przenikliwie , poszukałam oznak zbliżającej się wiosny . Gdybym dłużej pochodziła znalazłabym śnieżyczki, ukryte wśród iglaczków krokusy , niestety wieje niemiłosiernie ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

....oznaki wiosny niezaprzeczalne , od południowej strony / ściana przy kotłowni/ narcyzy niemal gotowe do pokazania swego kwiecia , tulipany i szafirki nie pozostają w tyle.Clematis też dołącza ;:108 Niestety ...druga strona ogrodu, staw skuty lodem , będzie jazda na łyżwach :tan

Obrazek

takie małe zmiany, zapoczątkowane późną jesienią. Efekty jeszcze mało widoczne . Zainspirowana ogrodami pokazowymi w okolicach Mrągowa postanowiłam zlikwidować część żywopłotu i stworzyć ścieżkę z odzyskanych płyt granitowych ,łączonych z karmnikiem ościstym . Moje sadzonki zostaną posadzone dopiero wiosną. Po obu stronach docelowo ma być szpaler lawendy .

Obrazek

Wnusia już skończyła 2 latka / 26 stycznia/ mam nadzieję,ze niebawem będę miała pomocnicę ;:306 ;:306 ;:306

Obrazek
fotorelację zakończę różą , wykonaną własnoręcznie z pianki / foamiranu/ . Są to moje początki, więc nie jest doskonała .
Wraz z tą różą posyłam serdeczności dla wszystkich moich wspaniałych gości ;:168

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu nie Ty jedna zastanawiasz się co z tym czasem kiedy go powinno być więcej ;:306
Wnusia urosła ,a niedawno przecież się urodziła ;:oj
Słodka ;:167
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu różyczka piękna, nie musisz być taka skromna ;:224 widzę, że faktycznie nie próżnowałaś bardzo ładnie ogród wygląda, nowa rabatka z karmnikiem będzie przepiękna coś czuję :) staw faktycznie jedna wielka tafla lodu, a niby u nas w miarę ciepło :) pozdrawiam i wytrwałości życzę :) :wit
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Alu ;:168 szukam Ciebie , a okazuje się,ze masz zamknięty wątek. Wnusia, nasz słodziak ... z dnia na dzień zaskakuje nas swoimi nowymi umiejętnościami. Mogłabym godzinami słuchać jej dziecięcej mowy, podziwiać zabawy z pluszakami dla których śpiewa do mikrofonu i tańczy. Jest superancka , jak ostatnio określiła Michasię starsza wnuczka/ nastolatka/.
Mariuszu, dziękuję za pochwałę mojego rękodzieła ;:180 Efekt nowej rabatki będzie widoczny za 2-3 lata .W związku z tym,ze nie lubię pustych miejsc w ogrodzie na pewno w tym roku zagoszczą tam jednoroczne : cynie , astry , niskie dalie i begonie/ zanim lawenda rozrośnie się/ . Nie lubię rabatek monotematycznych , preferuję ogród kolorowy niemal przez cały rok , dlatego u mnie jest taki ogrodowy misz-masz. Spory problem z przebijaniem przerębli w stawie , bo jako takie rybki w stawie żyją / kilka amurów, jeden szczupak i karasie/ . Miejmy nadzieję,ze pod koniec tygodnia mrozy zelżą / zgodnie z prognozami/
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu nie zapomnieliśmy o Twoim pięknym ogrodzie, teraz jest czas na odpoczynek, to i wątek zamiera.
Jak tam wysiewy dokonałaś już jakieś, wiem że w poprzednich latach o tej porze pikowałaś już pelargonie.
Wnuczka rośnie, na pewno babci będzie pomagała w ogródku.
Tworzysz róże, pierwszy raz słyszę o tej piance, jak na początki wyszła Ci na 5 z +. Nie musisz kupować, zrobisz dekoracje sama, a ja dziś kupiłam w kwieciarni sztuczne kwiaty, będę zdobiła wianek i umyślałam sobie z gałązek prostokąt, trzeba wiosnę jakoś przywołać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dorotko! w tym roku nie wysiewałam pelargonii, postanowiłam kupić gotowe sadzonki. Właściwie to chcę przestawić się trochę na inne kwiatki tarasowo - przydomowe / begonie, surfinie , bakopa i jakieś inne. Dużo pracy przy sadzonkach a ja nie lubię zastawiać parapetów. Wysiałam jedynie bakłażany i melony. Mimo,ze stoją przy oknie tarasowym , od południa i temperatura w granicach 16C to wyciagnęły się niepoprawnie.Mam nadzieję,że niebawem będę mogła wstawić w tunelu foliowym małą , przenośną folijkę i tam nabiorą odpowiedniego wigoru ;:306 Nie wiem, nie było w moim rejonie ani normalnej zimy , śniegu ani trochę , jedynie ostatnie dwa tygodnie przymroziło do - 14*. Wszystko jakieś anormalne ;:108 O piance dowiedziałam się od Ewy , tu z Forum . Ja jestem taka,ze muszę wszystkiego spróbować ;:306 Wczoraj zrobiłam kilka kwiatków / miały przypominać kwiaty jabłoni / Po niedzieli zamierzam rozpocząć dekoracje wielkanocne . Efekt końcowy pokażę :tan Wnusia zaopatrzona już w stosowny sprzęt, podejrzewam ,ze najpierw będzie edukacja: co można, a co nie ;:306
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Nauczyłem się nowego słowa Bogusiu - foamiran :)
No i teraz nie mogę doczekać się co jeszcze nam pokażesz, bo róża jest śliczna - jak żywa ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dopisuję się do wątku bo nawet teraz, w porze mało ogrodowo atrakcyjnej jest co u Ciebie oglądać :wit
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Andrzeju dla mnie słowo foamiran też od niedawna znane / łatwiej ...po prostu pianka/. W minionym tygodniu zrobiłam kilka kwiatków ,które miały przypominać kwiaty jabłoni / trzeba uruchomić wyobraźnię ;:306 /Będą wykorzystane do dekoracji wielkanocnych/ jakie ? ..jeszcze nie zdecydowałam/
Natalio milo mi,ze odnajdujesz przyjemność bywania w moim wątku ;:180 Zapraszam w każdej wolnej chwili . Dziękuję za miłe słowa ;:168
A oto one .
Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Obrazek



Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
aniap56
200p
200p
Posty: 409
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

:wit
No sliczniutkie te kwiatki. Fajna ozdoba wiosenna, gdy za oknem jeszcze nic kwitnącego nie widać .Dla mnie i tak najładniejsze kwiatuszki to nasze wnuczunie. Wycałuj swoją od forumowej ciotki. ;:196 (swojej nie mogę bo w Londynie ;:145 ).Pozdrawiam, będę zaglądać, ale pisać dopiero po 10 kwietnia. Pozdrawiam gorąco ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu ;:oj śliczne kwiaty, a czy trudno się je wykonuje, masz jakąś formę, czym wycinasz. Proszę napisz kilka informacji, taki instruktarz z objaśnieniami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu rękodzieło przepiękne :) ;:138 masz wprawę w tych Swoich rączkach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”