Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Mariuszu :) Miło mi ,ze znalazłeś czas , by tu zaglądnąć . Tak , deszczu było sporo :) Z każdego opadu byłam bardzo zadowolona ) Trochę moje zdjęcia przekoloryzowane ( testuję nowy aparat) i widzę ,że ustawienia na niektórych zdjęciach"do kitu ". Pozdrawiam serdecznie i też życzę zdrówka ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Ale kolorowo Bogusiu u Ciebie, cudownie ;:138 , fajnie masz bo możesz być na ogrodzie w każdej chwili, zawsze się choć chwilę pocieszyć kolorami pozdrawiam zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Iwonko :) to prawda, ogród pod bokiem ...to wielkie ułatwienie w pracach . Z dnia na dzień przybywa kwitnień . Szkoda ,ze właśnie teraz kwiatki narażone na niskie temperatury :) Oby tylko tyle było zmartwień ;:168 Pozdrawiam serdecznie ;:196
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu piękne kolorowe rabatki, zdjęcia nie są złe ja w pierwszej chwili myślałam, że tak pięknie słońce świeciło, a Ty piszesz, że testujesz nowy aparat.
Murki pokazywałam mojemu M, od razu stwierdził, że budował je profesjonalista ;:215 pochwal swojego za taki piękny element w ogrodzie.
Zdrowia życzę ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Iwonko :) coraz bardziej kolorowo i zielono w ogrodzie . To prawda , mamy ten komfort,ze możemy być w ogrodzie przez większość dnia . Dzisiaj Michasia powiedziała ,ze jest szczęśliwa bo ma swój plac zabaw . Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo wytrwałości na ten trudny czas ;:168
:wit Dorotko :) Mój Waldziu dziękuje za pochwały murków. Muszę przyznać ,ze "fachman " z niego na medal , bardzo dokładny , prawdziwa " złota rączka " . Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do wykonania , wszystko potrafi, gdzie nie spojrzę wszędzie jego praca. Wam też życzę dużo zdrówka ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dobry wieczór Kochani :) Długo mnie tu nie było , ale przyznam szczerze ,ze tęskniłam za Wami ;:108 To tu pogłębiałam swoją wiedzę na temat uprawy roślin , tu rodziły się moje "ogrodowe chciejstwa" , tu poznałam wielu wspaniałych ludzi ;:167 Z wieloma utrzymuję kontakt na FB , telefoniczny ...a sercem i myślami często byłam z Wami :) Postaram się wygospodarować czas , by odwiedzić Wasze wspaniałe ogrody :) Dzisiaj zostawię kilka zdjęć z aktualnego mojego ogrodu .

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Bogusiu :wit Pospacerowałam po wątku i nacieszyłam oczy fotkami z Twojego cudownego ogrodu ;:138 Ogród marzenie ;:138 Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu ten piękny wjazd do Twojej posesji https://images89.fotosik.pl/450/b774f064dce684f1med.jpg gwarantuje, że za zakrętem znajdziemy się w zaczarowanym ogrodzie. Jesienne widoki przepiękne. Proszę pokazuj nam ogród na bieżąco, chciałabym nadal czerpać od Ciebie wiele inspiracji. Pięknego murku, krętych ścieżek nigdy w moim ogrodzie nie będzie, ale tu u Ciebie mogę pospacerować, usiąść w zaciszu wypić herbatkę i porozmawiać nie tylko o roślinkach z przemiłą gospodynią. Wczoraj czułam się jakbym zwiedzała ogród w realu ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie , pierwszych gości po długiej mojej nieobecności :) Halinko , Dorotko ...sprawiłyście mi wielką radość ;:196
Halinko dziękuję za dobre słowo :) Dla mnie ogród stał się wielkim dobrodziejstwem po przejściu na emeryturę ( 2013 rok ) ...przeszłam w 2008 ale jeszcze trochę pracowałam . Ogrodem zajmowałam się się od 1975 roku , ale wówczas z obowiązku ( głównie warzywnik , rabatki jednorocznych oraz tworzenie ram ogrodowych, z modnych wtedy iglaków ( daglezji , świerków tui ). Z czasem dołączyły brzozy( m rośnie ich teraz 34 szt. Teraz nie żałuję( choć inaczej bym zagospodarowała ) , bo gdy w końcu miałam czas by tworzyć rabatki z nasadzeniami bylinowymi , miałam już solidny drzewostan . W tej chwili ogród już dojrzały , z wyjątkiem miejsca przy wymarzonych murkach , które tworzę od lipca 2019 roku ( i ciągle zmieniam ) . Marzenia spełniają się ...wystarczy im pomóc ;:306 Ja jestem osobą zdecydowaną , konsekwentną ...jak postanowię , muszę to osiągnąć . Większość prac w ogrodzie wykonuję sama ( mąż pomaga przy tych cięższych ) . Ścieżki kamienne , obrzeża , ozdoby ...tworzę sama . Zapraszam w każdej wolnej chwili ...posyłam serdeczności ;:168 ;:196 ;:167
Dorotko :) :wit Kochana , te brzozy na zakręcie ...to już ...kawałek mojego " zaczarowanego świata " . Do mnie bez problemu można wejść , wjechać ...ogród przyjazny dla ludzi i wszelakich żyjątek . Dzisiaj siedzę od godziny w oknie i z apartem obserwuję ruch ptactwa w ogrodowych stołówkach ( ziąb u mnie potworny ) - 0,4 st ...ale odczuwalna niższa , bo dość wieje :) Od czasu do czasu wiewiórka częstuje się orzechami ...ale dość płochliwe . Kochana , a może przyjdzie kiedyś taki czas ,ze odwiedzisz mnie w realu :) Trawkę obfociłam , wstawię zdjęcia ...najprawdopodobniej to jest ta, o którą pytasz. Pozdrawiam cieplutko i posyłam uściski ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to moi ogrodowi goście

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu masz naprawdę piękny zaczarowany świat, ptaszki, zwierzątka dobrze się tam czują.
Masz ogromną satysfakcję bo wszystko stworzone własnymi rękami, ogród jest Twój ma duszę ;:215
U nas też ostatnie dni mocno wieje, a teraz śnieg sypie.
Trawa to ta, ostnica tez mi się podoba.
Bogusiu, czuję się zaproszona :lol: może kiedyś się uda pojechać w Twoje strony, będę męczyła M na jednodniową wycieczkę, dziękuję za zaproszenie ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, fotografie z Twojego ogrodu, to nie są zwykłe zdjęcia jak u mnie, Ty masz prawdziwe krajobrazy! Jaki rozmach w nasadzeniach i architekturze! ;:180 Bardzo podoba mi się mur i szpaler ogromnych świerków, taki szkielet, który nadaje ogrodowi kształtu i charakteru. Zadbany każdy kątek a domyślam się, że działka jest ogromna. Wygląda tak jak byś miała grupę ogrodników do pracy a piszesz, że to wszystko "własnymi ręcami" swoimi i męża. Podziwiam ;:180 , cudnie tam masz.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dorotko u mnie raczej przedwiośnie , a nie przedzimowe klimaty :) Życie tętni w ogrodzie , ogromny , różnorodny drzewostan przywołał różnorodne skrzydlate , najwięcej sikorek . Karmniki mam powieszone w głębi ogrodu , bliżej domu kule smalcowo- nasienne :) Widok niesamowity ...ileż tego ptactwa :) Wiewiórkom orzechy tez stawiam bliżej domu . Jeśli zostawię wiaderko z orzechami , przy wejściu do kotłowni ...to same obsługują się , wyniosą wszystkie ;:306 Jutro wstawię róże ...dzisiaj moje rezultaty obserwacji sikorek :)( zdjęcia trochę przymglone ,ponieważ robione przez szybę )
Kasiu miło mi Ciebie gościć ;:168 Dziękuje za dobre słowo pod adresem mojej ( naszej) pracy :) Tak , działka jest bardzo duża 5200 mkw w tym 400m2 były staw( teraz bajorko) , tunel foliowy 80 mkw , około 200 mkw warzywnik , zabudowa gospodarcza około 200 mkw ...reszta ogród i trawka ...sporo koszenia i sporo rabatek . Ogród był tworzony etapami od ponad dwudziestu lat , głównie ramy ( stąd te okazałe świerki , daglezje , sosny , tuje, brzozy )...a kwieciste rabatki najmłodsze( 7, 5 i 2 letnie ) Murki z lipca 2019 roku. Większa część ogrodu to wieloletnie , gęste nasadzenia. Lubię gęsto i kolorowo . Wszystkie prace wykonujemy sami ( większość ja sama ) mąż pomaga przy przycinaniu drzewostanu , montowaniu pergoli czy murowaniu murków ( wtedy ja jestem pomocnikiem szefa ;:306 )Pozdrawiam cieplutko ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Choć tu cisza ...to mimo wszystko zostawiam zdjęcia swoich " mizernych róż ". Okazuje się ,że mam sporo portretów pojedynczych kwiatów( z racji wstawiania na grupach fotograficznych- moja kolejna pasja zrodzona na emeryturze ;:306 ) niż kompozycji z nimi w ogrodzie, w szerszej perspektywie :) Moim mankamentem jest brak solidności w oznaczaniu odmian . Po pierwsze ...stwierdziłam kiedyś ,ze nie chcę być kolekcjonerką roślin , a jedynie mieć w miarę ładny, przyjazny ogród , odpowiadający moim upodobaniom . Po drugie ...tak duży areał i fakt ,ze większości sama go prowadzę , uświadomił mi ,że szkoda czasu na odszukiwanie nazw w zapiskach ( znaczniki u mnie nie sprawdzają się) . Nie powiem ...mam notatniki , zapiski ale... trzeba to wszystko odszukać . Po trzecie , gdy obejrzałam różane okazy w innych wątkach , poczułam się zakompleksiona w temacie róż. No ale cóż , nie wszystko można mieć ;:306 Temat róż zaabsorbował mnie około 3 lata temu , zatem mam jeszcze czas . W ogrodzie mam ich ponad 80 szt , niektóre odmiany powtarzają się , ale też jest sporo nowych nabytków , tegorocznych , jesiennych np. Eden Rose, Oranges and Lemons, Candy Rain , Pauls Scarlet ( pnąca ), concerto 94, Jam and Jerusalem ( zobaczymy co z nich wyrośnie )


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”