Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam moich wspaniałych gości :wit
Czekałam , czekałam na deszcz...prawie dwa miesiące biegałam z" wężami " i doczekałam się :tan . W niedzielę popadało umiarkowanie . Wczoraj w ciągu dnia kilka razy , z różną intensywnością. Dzisiaj piękna słoneczna pogoda, przeplatana kilkoma w ciągu dnia deszczowymi epizodami ,a o 20 :00 "lunęło " solidnie , by w końcu przejśc do spokojnego ,miarowego opadu. Ach, jaka jestem szczęsliwa :heja
Tereniu, dominują żółte i pomarańczowe ale wśród nich są w niewielkiej ilości 4 inne odmiany. Docelowo będzie rabatka zmodyfikowana, część przeniosę na inną miejscówkę , by dosadzić w to miejsce inne odmiany. / czekam , by się rozrosły , bo dopiero w ubiegłym roku sadzone /
Warzywka z ogrodu i tunelu foliowego smakują wybornie . Uprawa ekologiczna , bez nawozów sztucznych :)
Mariuszu ja oprócz 2-3 godzinnego podlewania , walczyłam z nornicami . Skarpy stawu, to dla nich doskonałe siedlisko, niestety wyruszyły w głąb ogrodu w poszukiwaniu " pokarmu". Okazuje się ,że sama im ten komfort tworzyłam . Jako ,że dla mnie nie ma przerwy w sadzeniu roślin ;:306 nawoziłam , urządzane nowe rabatki kompostem , a z nim " robaczki", podlewałam solidnie a nornice miały raj . Do tej pory znane mi były tylko takie jak myszy ,z długim ryjkiem . To co zobaczyłam dwukrotnie, przyprawiło mnie niemal o zawał . Nornica ruda , podobna do chomika . Dwa razy zalewając tunele , spowodowałam ,że takie zmoczone wydostały się na trawnik i ....niestety " zasuwając jak małe samochodziki" uciekły mi w mój roślinno - trawiasty busz. Teraz podsypałam im w kanały " zatrutego pokarmu" Nornit , nie wiem czy poskutkuje ...na razie / jeden dzień / nie widać nowych śladów .
Nie wiem czy nie stracę swoich ogrodowych smakołyków , ponieważ w poniedziałek przychodzi ekipa instalować przydomową oczyszczalnię ścieków .
Dorotko :wit wiem , wiem ...ogrody, podlewanie, zaprawianie owoców , ogórków. Staram się nie dopuszczać do " buszowania " chwastów i systematycznie, w zarodku je niszczyć.
Kasiusprawiłaś mi wielką radość , wpadając choć na chwilkę . Sporo czasu spędzam w ogrodzie , ale też nie zaniedbuję domu, rodziny. Mam też czas dla siebie / to obowiązkowo/ ;:306 a i weekendowe wypady czy jednodniowe wycieczki. We wrześniu obowiązkowo dłuższy wyjazd gdzieś w Polskę ;:108
Zostawię dzisiejsze co nieco ;:306 / glicynia kwitnie po raz drugi, oczywiście skromniej /

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu jakie cudowności pokazujesz. Mam nadzieję , że ogród masz dobrze podlany, nie ma jak deszczyk, wąż go nie zastąpi.
Teraz dużo mamy pracy, ja też na razie robię soki, ogórki dziś zebrałam pierwszy raz. Chwasty rosną jak zwariowane, na brak pracy nie narzekam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dorotko :wit Od niedzieli do wczoraj sporo padało , ale niestety wiatr i piekące słońce sprawia ,że szybko ziemia wysycha. Rozpoczął się sezon ogórkowy i innych przetworów , a my tradycjonalistki nie pozwolimy, by dary natury zmarnowały się . Młodsze pokolenie, nie przywiązuje raczej wagi do przetworów, wolą kupić sztuczne soki ;:108 Ja swoich obdzielam przetworami , głównie z myślą o wnuczkach . Na razie ogród mój wolny od chwastów , dzisiaj dokonałam dokładnego liftingu ;:306 więc mogę jutro wziąć się za soki z czerwonej porzeczki a w międzyczasie trochę poleniuchować :;230
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dla zaglądających tu gości , zostawiam dzisiejsze fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Ale cudami dałaś po oczach. Pięknie ci kwitną powojniki U mnie niestety nie chcą się utrzymać, to znaczy zastanawiają się czy mają całkiem paść czy jeszcze zostaną. Chyba muszę im dolomitu dosypać bo może mają za kwaśno, bo i nawóz i wodę dostawały. Piękne liliowce i lilie. U mnie jeszcze żadna lilia nie zakwitła i wygląda na to że jeszcze troszkę na nie poczekam. Za to u ciebie zobaczyłam cudne. Bardzo mi się podoba rabatkę w kształcie księżyca.
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dziękuję Beatko za pochwały , motywujące do dalszej pracy. Rzadko na razie tu bywam ,bo w domu mam spory remont , na tyłach domu rozryte koparką / instalujemy przydomową oczyszczalnię ścieków/ . a jeszcze na dodatek codzienne 2-3 godzinne podlewanie ogrodu . To jeszcze nie wszystko ...sezon ogórkowy rozpoczęty, zatem ja, tradycjonalistka muszę mieć własne przetwory w piwnicy . ;:306 Rabatka w kształcie księżyca przybrała celowo taki kształt, bo musiałam zostawić miejsce na ewentualne postawienie przyczepy campingowej . W związku z tym,ze kocham brzozy i dosadziłam kolejne odmiany , manewry z rabatką były ograniczone . Stworzyłam ją głównie dla nowo nabytych odmian jeżówek , by mieć je w jednym miejscu . Ułatwia to troskę o małe sadzonki/ zasilanie, podlewanie/, nie muszę szukać w moim "buszu." Swoje powojniki dokarmiam tylko nawozem do powojników , podlewam od czasu do czasu roztworem gnojówki z pokrzyw i to wszystko. Są w doskonałej kondycji do tej pory, kwitną jeszcze "burzą" kwiatów. Wstawię później zdjęcie .Liliowce to kolejna moja miłość po jeżówkach. Zgromadziłam już kilka nowych odmian, ale kwitną na razie kilkoma kwiatkami. Lilie w większości kupiłam na wyprzedaży w firmie BENEX , chyba w większości po 2 zł / szt. Sadziłam pod koniec lutego , w częściowo zmrożoną ziemię , nie sądziłam ,że coś z nich będzie a one wszystkie odwdzięczyły się pięknym kwieciem . Jak ich nie kochać??? ;:306 Pozdrawiam cieplutko :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam ;:138
Jak chcę nacieszyć oczęta to zaglądam do Ciebie. ;:215
Dzisiaj dodatkowo postanowiłem to udokumentować.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Jurku, zrobiłeś mi miłą niespodziankę :tan Zostawiam zatem wczorajsze zdjęcia . Pozdrawiam serdecznie :)

Oto moje nowe dzieło..stara beczka zyskała nowe życie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Nowe dzieło śliczne, gratuluję i już szybko ozdobione, nie próżnujesz.
zawsze zachwycam się Twoim dojrzałym ogrodem, żałuję że tak rzadko nam tego sezonu go pokazujesz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu nie zazdroszczę walki z nornicami, ale mam nadzieję, że już się nie pojawiły :)
Ogród przepięknie się prezentuje, kwitnień co nie miara, coś pięknego. Basenik widzę też jest więc jest gdzie wypoczywać i się relaksować :)
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu urlop wykorzystałam by zobaczyć Wojsławice jak zobaczyłam te zestawienie od razu pomyślałam o tobie.
Obrazek
Brzozy dla Ciebie
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Zaglądam rzadko Bogusiu ale każdorazowo podziwiam niezwykle zadbany i ze smakiem ogrodniczym urządzony ogród! ;:138 ;:138 Zdjęcia poglądowe różnych zakątków doskonale je dokumentują! Obejrzałam wszystko z dużą przyjemnością! :D ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani, wybaczcie ,ze Was zaniedbuję ,ale myślami i sercem jestem z Wami ;:168 Czas ,który mogłabym spędzić na FO wykorzystuję na podlewanie ogrodu . Susza u mnie znowu niesamowita, deszcze jakoś moje tereny omijają.
Zostawiam kilka aktualnych zdjęć poglądowych , aktualnego stanu ogrodu.
Dorotko,dziękuję za odwiedzinki . Potwierdzam swoją rzadką obecność na FO, czas tak galopuje , a na dodatek susza solidnie daje się we znaki. Chcąc utrzymać w odpowiedniej formie ogród , więcej czasu muszę mu poświęcać niż zwykle. Pozdrawiam serdecznie ;:168
Mariuszu :wit , miło,ze nie zapominasz o moim ogrodzie :tan niestety nornice na dobre "zadomowiły" się . Musiałam uciekać ze swoją piękną magnolią parasolowatą. Nie dość ,ze kwitnie po 4 latach to drugi raz ją przesadzałam/ nie lubi przesadzania/ . Na szczęście codzienne podlewanie sprawiło,że w nowym miejscu czuje się jak na razie dobrze. Mój ogród to taki kwiecisty misz -masz / bo taki lubię/ . Basen to moje wielkie dobrodziejstwo przy takich upałach i codziennych pracach w ogrodzie. Mała wnuczka ma swój basenik , nastolatka / druga wnuczka/ rzadko bywa , no to babcia relaksuje się ;:306 ;:306 ;:306
Pozdrawiam serdecznie ;:180
Beatko no pewnie , moje ukochane brzozy i ... liliowce. Brzozy sadzę gdzie się da. Miejsca mam sporo ,ale zawsze jakieś ograniczenia ze strony męża/ tu trzeba wjechać samochodem, tu zawrócić ;:306 /Nie byłam jeszcze w Wojsławicach , ale jesienią być może wybiorę się . Ja dopiero pod koniec sierpnia wybieram się na odpoczynek , bo teraz żal mi zostawić w takie upały ogród i jesteśmy w trakcie remontu./ Mąż śmieje się,ze my co roku coś remontujemy , udoskonalamy ;:306 / Posyłam serdeczności ;:168
Maryniu, miło mi i dziękuję za budujące słowa pod adresem mojej pracy. W moim ogrodzie naprawdę powstaje niemal wszystko spontanicznie , bez głębszych planów i sztywnych reguł. Absolutnie nigdy nie likwiduję kwiatków ,które same wysiały się. Najwyżej dokładam im towarzystwo ;:306 DZiękuję i zapraszam w każdej wolnej chwili . Posyłam serdeczności ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”