Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu piszesz, że sucho u Ciebie?, u nas pada dość często, ale w nocy są już przymrozki, masz rację jakas taka nie taka ta wiosna ;:185
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Iwonko, u mnie wczoraj popadało ....pierwszy raz chyba od dwóch miesięcy ;:108 Roślinki odżyły, bo podlewanie z węża, to nie to samo, co naturalne "góry"
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani, rzadko tu bywam , ale tęsknię za Wami :) Susza, upały i doszły komary :) Okres u mnie bardzo pracowity , bo nareszcie doczekałam się "natchnienia " u męża i zaczął stawiać dekoracyjne murki / fundamenty wylane były w 2015 roku/ Cierpliwa jestem, prawda? Oczywiście pracuję jako pomocnik "szefa" ;:306 ;:306 ;:306 Zostawiam kilka aktualnych zdjęć :)




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Oj bardzo cierpliwa jesteś Bogusiu ;:306 , ogród piękny, bajkowy ;:167
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dziękuje Iwonko :) My pasjonaci roślin i ogrodów musimy mieć cierpliwość . Sucho, deszczu nie ma , staw wysycha ...tragedia ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

O Bogusiu to widzę, że ogród pięknieje :) ale faktycznie masz cierpliwość hihi :) niestety pogoda nas nie rozpieszcza :(, ale po Twoim ogrodzie jakoś tak nie widać tej suszy ;:3 musimy czekać z nadzieją na deszcz :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Twój ogród Bogusiu zawsze mnie fascynuje - te przestrzenie ... chciałbym i ja je mieć, a tu nawet nie 1:10 :(
Susza i u nas :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Mariuszu :wit Piszesz,ze nie widać suszy? Ratuję roślinki jak tylko mogę,codzienne podlewanie dwa razy, choć minimalnie . Dzisiaj nad ranem trochę popadało/ zmyło kurz/ a spory wiatr szybko wysuszył . Rozważamy pogłębianie stawu , ale zależy , czy będzie mogła koparka wykonywać manewry , bo nad działką przechodzi linia energetyczna . Druga sprawa , nie mamy możliwości tego , co wykopie rozmieszczać na działce, jedyna możliwość to zmniejszenie powierzchni stawu / teraz 400 mkw/ i przerzucenie tego w jedną jego część :)
Andrzeju :wit rzeczywiście swobodne dysponowanie dużą przestrzenią jest niewątpliwie atutem.Po raz pierwszy w tym roku , gdy nie mam możliwości podlewania wodą ze stawu/ jej brak/ zmieniło moje myślenie . Jestem zmęczona, sfrustrowana i z rozpaczą patrzę na to, co ciężką pracą tworzyłam . Roślinki na rabatkach w dość dobrej kondycji, ale trawniki ...tragedia ;:108

Kochani, Ci , którzy pamiętają moje marzenie o dekoracyjnych murkach w ogrodzie, z wielką radością informuję ,ze w końcu przyszło natchnienie u męża , by moje plany zrealizować / oczywiście ja byłam pomocnikiem /. Na razie jest to część , druga część jest jeszcze w trakcie budowy . Niebawem zaprezentuję całość :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Coś pięknego Bogusiu ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu muszę przyznać, że efekt murków już na tą chwilę jest niesamowity! Pięknie się prezentują i cały ogród nabrał całkiem innego wyrazu :) Hmm czeka Was sporo pracy z tym stawem, mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Waszej myśli :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu murki rewelacyjne, ogród wypięknieje, lubię takie zakątki.
Z brakiem wody do podlewania wszyscy się borykamy, mój ogród zasuszony wygląda nieciekawie żal patrzeć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witajcie Kochani :) Milo mi ,ze nie zapominacie o mnie i moim ogrodzie. Ubolewam,ze tak zaniedbałam Forum , ale obiecałam sobie ,że gdy tylko doprowadzę ogród do porządku po pracach budowlanych , będę częściej odwiedzała zaprzyjaźnione ogrody . Ostatnio moja aktywność ogranicza się do obejrzenia zdjęć .
Iwonko, dziękuję , koncowy efekt niebawem :tan ;:168
Mariuszu :wit nie mogę doczekać się zakończenia prac z murkami.Pozostało fugowanie , niektórzy doradzali , by zrezygnować z fugowania, ale mąż uznał,ze to byłaby niedokończona praca . Zostało jeszcze trochę do zrobienia, ale na razie przeszkadzają deszcze. Zastanawia się też nad wykonaniem dyskretnego okapu , by chronić cegłę przed warunkami atmosferycznymi , gdyż jest to cegła rozbiórkowa, o różnym stopniu wypalenia. Staw spędza nam sen z powiek , rozważamy różne warianty , na razie zaabsorbowani jesteśmy murkami . Deszcz pada od 4 dni , spokojny, miarowy... więc roślinki nawodnione :tan
Dorotko :wit U mnie od 4 dni pada deszczyk, taki o jakim marzyłam . Ogród odzyskuje swoją świetność . Właściwie , rabatki podlewane dwa razy dziennie, raniutko i wieczorem, niewiele ucierpiały , ale trawniki tak . Wczoraj przed kolejną porcją deszczu , udało mi się rozsypać nawóz , więc myślę ,że wkrótce zazieleni się . Byłam już bardzo zmęczona podlewaniem . Na razie kilka dni będzie spokój. ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Super te murki ;:138
Ja także jestem z tymi co doradzają, by je tak zostawić i nie fugować :wink:
Przecież te murki z zasady mają być niedokończoną budowlą :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”