Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani :wit jestem, pozdrawiam i dziękuję za życzenia ;:180
Aniu, bardzo miło mi,ze odwiedzasz mój ogród . Zapraszam w każdej wolnej chwili.Dziękuję za życzenia : ;:168
Mariuszu , dziękuję za życzenia ;:180 Dzisiaj u mnie solidnie powiało i sypnęło śniegiem. Przez godzinę była niesamowita śnieżyca , jakby chciała nadrobić ten stracony czas przedświąteczny i noworoczny ;:306 Też obawiam się o cebulowe , bo deszcz ostatnio nadrabiał swoje zaległości z bezdeszczowego, upalnego lata . To jest pierwszy śnieg , który leży od południa do teraz i utrzyma się ,bo temperatura spadła do -2,2st. W nocy na pewno będzie więcej .
Martusiu, dziękuję serdecznie ;:196 Dzisiaj intensywnie o Tobie myślałam i Twoim cudownym ogrodzie . Pozdrawiam cieplutko ;:168
Iwonko, ja jestem cały czas , choć bardzo sporadycznie ...tęsknię za wspaniałymi ludźmi . No to witaj ponownie ;:196
Andrzeju , miło mi ... ;:180 Nie zawsze bywa tak piękna jesień , ubiegłoroczna była zjawiskowa . Powoli przygotowuje się do nowego sezonu. Na razie odnawiam gadżety ogrodowe wykorzystując tunel foliowy jako pracownię plastyczną. ;:306 Przycięłam w tunelu winorośl, przygotowałam podłoże pod pierwsze wysiewy :tan
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusia, zaglądam po dwóch latach nieobecności a Twój ogród zawsze taki piękny zadbany. Podziwiam kwiaty a w szczególności pięknotkę. Moja jest znacznie mniejsza. Dużo zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Jaka pogoda Bogusiu u Was?, u nas chyba pierwszy raz w tym roku tak na pradę sypnęło śniegiem, ale to była chwila, już jest znowu szaro, buro i ponuro :evil:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu jak tam pierzynka śnieżna się utrzymuje? bo temperatury raczej minusowe :) u mnie chłodno ale tego śniegu co jest raczej nie można nazwać pierzynką :) Nowy rok się rozpoczął, a ja już wpadłem w zakupowy szał hihi a u Ciebie jak to wygląda ? już jakieś zakupy poczynione na nowy sezon :) ?
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Danusiu, witaj ;:168 Dziękuję za miłe słowa i dziękuję za odwiedziny:) Pięknotka cieszy mnie swoim wzrostem , chyba dobrze jej u mnie ;:306
Iwonko, u mnie tez śnieg jak dotąd , tej zimy, trzymał się najdłużej kilka godzin , bo temperatury były dodatnie . Od trzech dni mrozi , wczoraj było - 6,5 , dzisiaj trochę mniej .Liczyłam,ze zima już odpuści . w ubiegłym tygodniu naprawdę było kilka dni pięknych, słonecznych. sporo zrobiłam wówczas w ogrodzie .min. pograbiłam trawniki, pod wielkimi świerkami, w głębokim cieniu zrobiłam dwie rabatki , obudowane na wys. ok 40 cm cegłami :) Pozdrawiam serdecznie ;:168
Mariuszu :wit , pierzynka śnieżna tak jak przyszła niespodziewanie, tak szybko też zniknęła. Zakupy??? no przecież to moja zaawansowana choroba . Zamówiłam trawy / 8 odmian/ , nasiona w ilości 35 opakowań i kolejne domówiłam / takie klasyczne: min. gazanie, słoneczniki, wilce, niecierpki, nasturcje, melony, bakłażany , dynie ozdobne, cynie . W sobotę zamówiłam nasiona pelargonii, lobelii i begonii. Zamówione mam dalie w Kamiennej Górze u Pana Stanisława Lipienia , u koleżanki z FB w " Zielony bazarek" kalinę szorstkolistną i rodgresję no i wirtualny znajomy z Warszawy / FO /obiecał mi odstąpić 30 sztuk sadzonek niecierpka odmiany Sunpaise . Na pewno to nie koniec ...oglądałam dzisiaj gunerę, bo od dawna marzę , by posadzić nad stawem:) właściwie w tym roku stał się dziką sadzawką . Nie wiem, czy nornice porobiły kanały , i woda ucieka do rowu melioracyjnego , bo skarpy stawu sąsiadują z tym rowem . Poziom obniżył się o ponad 70 cm. No ale trudno ...:)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

O proszę nawet popracowałaś w ogrodzie, super, ja dziś w koncu okryłam rosliny, i zrobiłam przerębel w oczku, myślę, że przy takich przymrozkach to już czas, pozdrawiam Bogusiu :wit
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Iwonko :wit Dzisiaj przymroziło najbardziej od początku zimy /-8,5 C/. Ja swoje, młode wrażliwe roślinki okrywam , gdy zapowiadają mróz i odkrywam w ciągu dnia . Już mnie to męczy, bo nigdy dotąd nie poświęcałam tyle czasu .Wczoraj pogoda była piękna , lekki mrozik i słonecznie, wycinałam na stawie pałki i trzciny.Dzisiaj zamierzam dokończyć , ale trochę wieje i ponuro :) Jeśli dokończę oczyszczanie , będę usatysfakcjonowana. Staw zmienił się w sadzawkę , pokrytą rzęsą i z niskim poziomem wody / spadł a o około 70cm . Pozdrawiam serdecznie ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

O tak Bogusiu, dziś przymroziło i to porządnie, do tej pory trzyma mrozik, a widzisz, nie pomyślałam, że w zamarzniętym oczku mogę fajnie powycinać suche trzciny.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Iwonko, tak rzadko tu bywam,ze prawie juz wiosna , a wpis z zaawansowanej zimy . Pozdrawiam cieplutko:)
Kochani , witam Was serdecznie . Choć nie zostawiam ostatnio śladu swojej obecności na FO, to trochę podczytuję . Dla tych, którzy jeszcze odwiedzają wirtualnie mój ogród zostawiam fotki, potwierdzające wkraczającą wiosnę . ;:138 ;:138 ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
aniap56
200p
200p
Posty: 409
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

:wit
Piękne wiosenne zwiastuny ;:138
Skoro wiosna się budzi to może i właścicielka ;:306
Będziemy mogli częściej podziwiać piękne areały. Pozdrawiam cieplutko ;:168
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Piękna wiosna - teraz z każdym dniem będzie już tylko ładniej ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Takiej ilości kwiatów to tylko pozazdrościć. Co to za krzew na pierwszym zdjęciu?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu jak pięknie ten krzew kwitnie, kwiaty chyba widoczne z daleka, a czy pachną. Czy jest to jakaś odmiana kaliny.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”