Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu cieszę się ,że jesteś tutaj na nowo. :D
Jak tam twój piękny ogród dostał śniegową pierzynkę śniegową :?:
Bardzo ładnie jeszcze wyglądają te rozkwitniete róże. ;:215
Trawy masz duże i piękne. :)
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, czy tych tuj nie cięłaś przez 20 lat? Toż to prawdziwe drzewa muszą być już teraz. My robiliśmy "remont" zaniedbanego żywopłotu i tuje, które miały gdzieś tak z 5-6 metrów cięliśmy na wysokość płotu a więc właśnie na takie ok. 1,5 - 2m. Nie było łatwo, bo miały już grube konary. Tak, po cięciu wyglądało to paskudnie ale warto było, bo teraz zrobił się naprawdę ładny żywopłot jak należy. Radzę naostrzyć piłę, nabrać odwagi i działać! ;:134 Będzie Pani zadowolona ;:108
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie Dorotko , Aniu, Kasiu
Dorotko , w ptasich stołówkach ruch niesamowity . Kupiłam mieszankę ziaren min. Słonecznik , pszenica , orzeszki ... pszenicy w ogóle nie wyjadają . Najszybciej znikają kule smalcowo - orzechowe :) Na FB jestem od dawien dawna (kilka lat) i w kilku ogrodniczych grupach . Też jest fajna atmosfera , ale czasu sporo kradną takie wirtualne spotkania . U mnie po kilku dniach śniegu , dzisiaj juz nie ma nic + 8 st i po południu deszcz . Normalnie czuć wiosnę w powietrzu ;:108 Pozdrawiam cieplutko ;:168
Aniu wróciłam ...choć czasu brakuje . Tak , doczekał się mój ogród na kilka dni śnieżnej pierzynki ( od piątku ubiegłego tygodnia, do wczoraj )Dzisiaj jeszcze w cienistych zakątkach trochę leżało , ale temp 8 st. na plusie w ciągu dnia ...rozpuściła wszystko . Poczułam wiosnę w powietrzu , zatem cięłam krzewy . O 16 :00 zaczął padać deszcz :) Wstawię zdjęcia z tej cudownej ,zimowej scenerii :)
Pozdrawiam cieplutko ;:168
Kasiu miło ,ze jesteś ;:138 ...tuje mają około 4 - 4,5 metrów sadzone w 1998 roku)....cięty był tylko jeden bok ...od wjazdu niemal co roku i ten jest ładny , zagęszczony , natomiast ten od tzw . części leśnej ...sporadycznie . Zdecydowani jesteśmy ( jeśli zdrowie dopisze ) ,że jesienią ...działamy . Mąż nie raz chciał już je potraktować piłą , ale ja powstrzymywałam , bo ten widok po cięciu ...ale ok , od strony wjazdu do domu , będzie ładna zielona ściana ...a od ogrodu , zanim zagęści się nie będę patrzyła ;:306 a z góry ...przytniemy na wysokość wyższą ode mnie :;230 Ich wzrost był hamowany trochę przez potężne sosny ( gałęzie były nad nimi :) na 3 zdjęciu po lewej widoczne tuje :)Pozdrawiam cieplutko ;:168 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Piękny zimowy ogród Bogusiu ;:138
U nas zaczęło sypać a w prognozach powiedzieli, że do jutra napada do 45 c. śniegu.
No i dobrze, bo powiedzieli też, że będą duże mrozy - kołderka się przyda roślinom
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Andrzeju :) dziękuję za wizytę :) spoglądam w swoje skrupulatne zapiski i okazuje się ,że taka ilość śniegu cieszyła tylko przez kilka dni ( pod koniec stycznia ). Luty rozpoczął się minusową temp-10,6 a kolejne dni w granicach -1*do -4 * . Śniegu nie ma ...dzisiaj wieje okropnie i trochę prószy :) Szkoda , bo zapowiadają do - 10 * a kołderki puchowej roślinki nie mają :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Bogusiu pospacerowałam po Twojej działce i jestem nią zachwycona ;:oj Piękny teren zarośnięty dużymi drzewami . Ladnie zagospodarowana działka, fajnie poprzycinane drzewka i dużo ładnych roślinek. Wszelkie ozdóbki też fajnie wkomponowane w rabatki.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Bożenko :wit miło mi , ze odwiedziłaś mnie i odbyłaś przyjemny spacer :) Byłam u Ciebie z rewizytą ( ale wątek zamknięty ) Jestem pod ogromnym wrażeniem ...cudowne , bujne, kolorowe rabaty , dorodne pnącza i wiele innych roślin :) Wielki szacun , za ogrom pracy jaki włożyliście . Uwielbiam kolorowe rabaty , gęste nasadzenia i roślinki , które do późnej jesieni cieszą swoim kwitnieniem . Wysiewam dużo jednorocznych . W tym roku zamierzam skarpę stawu ( teraz raczej bajorka) obsiać jednorocznymi , a także miejsce , które wyschło z powodu znacznego spadku poziomu wód gruntowych , zobaczymy co z tego będzie . Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu pierwiosnki już na wierzchu miałaś, mam nadzieję, że śnieżek je dobrze okrył. Zima wróciła z mocnym mrozem, a nam już tak bardzo tęskno za wiosną. Oby jak najszybciej dotarła.
Drogę wjazdową masz śliczną, a za zakrętem piękny ogród ;:215
Bogusiu ja FB nie mam taka nowoczesna nie jestem, może i dobrze, bo pewno pochłonąłby mnie na dobre.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu po tak wielkim i pięknym ogrodzie spaceruję się z wielką przyjemnością :tan Szkoda tylko tych biednych przebiśniegów, chociaż wyglądają uroczo ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie swoich gości :)
Dorotko to były przebiśniegi , nie pierwiosnki . U mnie dzisiaj dmucha mroźnym wiatrem ze wschodu , cały czas prószy drobnym śniegiem , ale na tyle ,że drugi raz odśnieżałam cały wjazd ( od drogi głównej ) a jest to około 90 metrów ( przed chwilą zmierzyłam ...krokami ) , a do tego dojścia do tunelu foliowego , kojca pieska , z drugiej strony domu ( do naszej wnusi ;:167 ) . Uprawiałam fitness na świeżym powietrzu co najmniej 4 godziny ...super , czuję się dotleniona i zrelaksowana ...szczęśliwa . Mnie na FB namówił syn ...już w 2011 rok...teraz bez bywania tam , byłoby mi smutno . Jest tam wiele grup ogrodniczych , z których czerpię wiele pomysłów do swojego ogrodu , a najważniejsze ,że każdy członek traktowany jest jednakowo ;:108 Tu na FO też wiele ciekawych osób , znajomości , pomysłów ale ....czuję się trochę
obco , choć jestem od 2013 roku . Wiem , wiem Dorotko ...że to zasługa też moja , bo rzadko tu bywam :) No ale cóż , bez narzekania . Fakt ,ze sporo czasu poświęcam na FB , ale nie jest to czas zmarnowany . Pozdrawiam cieplutko ;:168
Halinko witam cieplutko i cieszę się ,ze nie nudziłaś się w ogrodzie :) Przebiśniegi sobie drzemią pod puchową pierzynką :) Mrozu u mnie dzisiaj o godz 4:00 było sporo jak na lubuskie - 14 st.. Teraz jest - 6,5 st. . Cały czas wieje i prószy ...oj kilka lat u mnie nie było tyle śniegu, co teraz ;:108 Pozdrawiam serdecznie :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, jak zwykle piękne kadry pokazujesz ;:108 Czy u Ciebie już takie przebiśniegi? U nas nawet szczypiorków nie było jeszcze widać :shock: Teraz to generalnie nic nie widać pod śniegową pierzyną ;:306 Te Twoje brzozy urzekają mnie za każdym razem - wiem, że wymagają sporo pracy, ale kocham je miłością niezmienną i nie ma opcji, żeby ich u mnie kiedyś nie było. Muszę się zainteresować i rozejrzeć, czy są jakieś karłowe odmiany...
Oj tak, zima daje nam się we znaki. Ja też dzisiaj machałam łopatą, nie mam podjazdu na szczęście i samochód przy drodze stoi, ale chodnika jest kawał plus wszystkie ścieżki - do starego domu, do gęsi, kur, psów itp. Kiedy nie ma wiatru, to dla mnie takie odśnieżanie jest przyjemnością, zwłaszcza, że śnieg sypki i nie trzeba skuwać zastygłych kawałków.
Śliczny rudzik! U nas coś ich nie widać, to chyba bardziej parkowy ptak, a u Ciebie jak w parku :)
Takie zimowe zdjęcia pokazują, że warto mieć coś zimozielonego w ogrodzie - te świerki, bukszpany, rodki (?) wyglądają teraz przepięknie!
Widzę, że staw zamarznięty, więc pewnie macie dodatkową pracę z pilnowaniem przerębli.
Wstawiaj więcej zdjęć, uwielbiam te Twoje przestrzenie i łany kwiecia ;:167
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Aniu ;:168 bardzo mnie ucieszyła Twoja wizyta w moim wątku :) Aniu , u mnie na razie po zimie .Śnieg całkowicie stopniał , jedynie pod nogami w zacienionych miejscach , pod nogami " chlapa"Wczoraj i dzisiaj poczułam zapach wiosny w powietrzu . Temperatura 10 stopni , a w słońcu nawet +15...rewelacja ;:108 Tak przebiśniegi u mnie już kwitną , w takim zacisznym miejscu , od południa . Mam 32 brzozy w 5 odmianach ...uwielbiam i wcale mi nie sprawiają kłopotu . delikatne listeczki po zgrabieniu wysypuję na kompostownik , a część na warzywnik . Reszta zostaje na trawniku jako naturalny nawóz ( oczywiście niewiele ). Ptaków u mnie coraz więcej , nie nadążam uzupełniać stołówek ...wielka to frajda , siedzę w oknie i przez szybę robię im fotki ( delektując się kawką ;:306 ) Staw nasz, był stawem do 2017 roku ....teraz bajorko porośnięte trzciną i pałką wodną . Niestety , przerębli nie trzeba robić , bo ryb nie ma ( wszystko padło , a były amury , karasie 2 szczupaki ....poziom wody drastycznie spadł z 130 cm naokoło 30 cm . Ubolewałam okropnie , bo to też było nasze źródło podlewania ogrodu . Teraz to podlewanie było reglamentowane .We wrześniu wywierciliśmy studnię głębinową , więc roślinki będą solidnie nawadniane . Cieszę się ,że udaje mi się oczyścić ten zbiornik z tej roślinności ( oczywiście gdy staw zamarza, ścinam przy tafli ) W związku z tym ,ze skarpa z jednej strony ma 2,5 m....zamierzam posiać na niej w tym roku " kwietną łączkę . Pozdrawiam Aniu cieplutko ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu ;:196
Wreszcie i Ty masz trochę prawdziwej zimy, mam nadzieję, że zanim przyszedł mróz popadało trochę ? Rośliny takie ... rozhartowane wiec mróz bez okrywy śnieżnej może narobić sporo szkód ;:131
Zimowa sceneria na zdjęciach miła dla oka. Planujemy jutro wypad na działkę bo chcę pościnać suche kwiatostany na hortensjach, a jest tego sporo ... W niedzielę było jeszcze dużo śniegu więc nie wiem czy się da.
Cieszę się bo to okazja na złapanie oddechu i ruch na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”