Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu :D Z wielką ciekawością przeczytałam przepis na ukorzeniacz. Mam wierzbę mandżurską (pogietą) i Hakuro (różową). Czy gałązki z tych wierzb się nadadzą? Chciałabym ukorzenić róże, których sadzonki kupiłam słabe i coś nie chcą się dobrze rozrosnąć. Może jak będą na własnych korzeniach to będą lepiej rosły? Jak sądzisz?
Twoja Claire Marshall pokazowa ;:215
Wspaniale kwitną Ci lilie ;:180 U mnie na razie kwitną tylko azjatyckie, cała reszta w pąkach...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, Strojnica naprawdę strojna. Nie wiem jak Ty to poznajesz? i jak zauważasz ? jesteś prawdziwą obserwatorką i miłośniczką takich maluchów ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ochłodziło się i pada już od wielu dni ... czasami dość solidnie.
Właśnie jest wysyp kwitnienia liliowców i lilii ... a ja ich nie widzę bo gdy wpadam na działkę po ogórki itp to zbieram tylko przekwitłe kwiaty tak nasiąknięte woda jak gąbki.
Nawet aparatu nie wyciągam z plecaka bo i po co ...?
Floksy zwieszone jak zmokłe kury :;230
Strojnica baldaszkówka kojarzy mi się z kamerdynerem ( lub innym służącym w zamożnych domach w dawnych czasach) bo to chyba oni mieli podobna kolorystykę służbowych strojów i też w paski .
Za pluskwiakami nie przepadam a ty,m bardziej jak sa szkodnikami i ... zauważyłam w tym roku mniej motyli ... czy u Ciebie jest podobnie ?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie znów dzisiaj pada, lecz do południa i wczoraj po południu było ładnie z leciutką mżawką od czasu do czasu.Umiałam sporo zrobić, bo chwasty nie śpią tylko mnożą się w zastraszającym tempie szczególnie szczawik :evil: Ślimaki też nie myślą głodować tylko zabierają się za moje liliowce ;:134 Niektóre włażą w głąb ziemi ,żeby złożyć jaja no cóż przetrwanie gatunku, lecz nie w moim ogródku ;:124 .Niech to robią gdzie jest mnóstwo miejsca dla nich

KRYSIU moje liliowce lecz nie wszystkie w przewadze są żółte i oranżowe też tak wyglądają. U mnie jednak kończy się juz kwitnienie liliowców. Motyli juz w ubiegłym roku było mniej, nawet gdzieś podział się mój ładny owad Srogoń baldaszkowiec .Zresztą w ubiegłym roku tez go nie było ;:174 Motyle kochają słoneczko lecz kiedy się zjawiają są jakieś płochliwe widziałam Pawika ,cytrynka ,Bielinka, a także Modraszka i Pokrzywnika.Strojnicę przyrównywali do koszulek piłkarzy z klubu sportowego AC MILAN .Teraz już jej nie widzę odleciała sobie albo ktoś ją skonsumował ;:224
KAROLCIA ona taka strojna ,że zwracająca na siebie uwagę z daleka .Lubię obserwować przyrodę szczególnie owady i zwierzęta .Można sie od nich wiele nauczyć, bo są mądrzejsze od nas
ELWI Hakuro nie bardzo, bo ona kwitnie czyli przebarwia liście na czerwono, a zielona jest tylko początkiem wiosny .Mandżurska chyba tak ,bo ona raczej nie kwitnie.Moje azjatki dawno przekwitły lecz mam w przewadze oranżowe i nie wiem skąd ich tyle się wzięło .Moją Claire mocno ścięłam po kwitnieniu teraz już podrosła i kwitnie na nowych pędach .Oby Twoje lilie zakwitły gdy będzie słonko, bo w deszczu żaden ich pokaz ;:174
GRAŻYNKO czy te ślimory nie mają się czym zająć tylko konsumowaniem liliowców .Dzisiaj i wczoraj również zauważyłam je na liliowcach lecz to było moje i ich ostatnie spojrzenie i śniadanie :wink: Dzisiaj robiąc porządki za ogródkiem zauważyłam ,ze pokazała sie rdza nawet na rdestach juz nie mówiąc o róży która tam rośnie .Floksy też już dostają mączniaka te rosnące za ogródkiem beznadziejny ten rok obfitujący w choroby.Zauważyłam ,ze i tam mi wymarzły floksy ;:174 Grażynko od czego zależy ilość liści na Hemerocalisach czy to za dużo azotu ???? bo dopiero w tym roku się zreflektowałam, bo jeden liliowiec ma mnóstwo wielkich liściorów, a mało kwiatów inny ma jedną rozetę już ukwieconą i malutkie liście ;:224
ELUSIA zbyt szybko rosną te brzdące i jeszcze nie umieją mówić a już pyskują po swojemu :;230 .Melcia jest słodka lubi piosenki dla dzieci ,bo teraz niedawno puściłam jej na kompie takie piosenki i była zafascynowana nimi.Elusia tylko na fotkach jest taki busz lecz w realu tego nie widać, bo jak widać gołą ziemię to nie jest źle :;230 Dzisiaj musiałam wykopać różę Bicolette calutkiem zaschły jej pędy ;:202 nie wiem co było tego przyczyną przecież niedawno jeszcze kwitła .Niestety po zimie nie wyglądała ciekawie korzenie też nie były imponujące. Mam puste miejsce lecz niedługo będzie zajęte przez ???????? :;230
BEATKO pisałam o Liatrowych szczypiorkach lecz miałam na myśli siewki Liatry :;230
ANIU te oślizłe draństwo jest wszędzie nawet na róże się wspinają .Specjalnie dla Ciebie sprawdziłam kiedy ją kupiłam i wynika ,ze mam ja od 2013 roku to była jedna cebulka teraz jest ich 4 ;:215 Afrykańska królowa tez ładnie się mnoży
TERENIU mnóstwo floksów mi wymarło nie tylko w ogródku także za nim i przed nim .Nie mam pojęcia co było tego przyczyną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie może też zabraknąć tych szkodników i nie tylko

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2345
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękna ta dalia 'Convoitise'! Ślimaki też wdzięcznie Ci pozują :lol:
Nazwę strojnicy sobie zapisałem, bo nawet dziś ją widziałem u siebie i nie wiedziałem, jak się nazywa. Też siedziała na koprze ;:136
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ślimaki - fuj !
Za to piękna dalia. Moje jeszcze nie kwitna. I nawet nie wiem jakie mam bo dostałam kilka karp od sąsadki.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu róże i lilie cudne ;:215
ja w tym roku trochę wsadziłam floksów - na razie kwitną te starsze , zobaczymy jaka jest reszta :D
Od środy nie byłam na działce - to dopiero ślimaki się cieszą , muszę jutro zajrzeć i ich podkarmić niebieskimi kukami bo mi wszystko zjedzą :(
Moje dalie dopiero zaczynają kwitnąć - Twoje są śliczne ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu szkodniki sobie daruj ;:oj U mnie niestety też deszcz od południa i dopiero pod wieczór ustał, ale mokro i nieprzyjemnie. Podziwiam bo ja od samego przemieszczania spodnie mokre, a i temperatura nie zachęca do moknięcia :wink:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4341
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JAKUCH pisze: tę hostę dostałam od Andrzeja [any ] i bardzo mi się podoba Nie wiem czy ona ma jej nazwę muszę popytać u źródła
Niby deszcz pada, a źródło ... wyschło ;:224
Jadziu, ona jak i inne rosły już na ogrodzie zanim stał się naszym i ... NN :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu współczuje ataku głodomorów. Nie wiem co jest, ale wszędzie ich ogrom. U mnie to już cała menażeria, ale zobaczyłam też, że pojawiły się żaby!!! Co mnie cieszy...
Liliowce cudowne!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ta dalia Convoitise jest cudowna, miałam bardzo podobna, niestety 3/4 dali nie przetrwało mi zimy, jeszcze nie wszystkie kwitną więc nawet nie wiem dokładnie które padły, ale mimo ich całego uroku dam sobie spokój z nimi , za duży mam problem z przechowywaniem, a to za zimno, albo ciepło ale wilgotno, albo ciepło i za sucho ;:14
U mnie na szczęście ślimaków nie ma, jakieś pojedyncze sztuki się trafiają , więc kury mają przekąskę z białka, ale też i nie pada tak jak w innych rejonach.Lilie masz cudne i tych muszę więcej posadzić.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ilość liści jak i kwiatów zależna jest głównie od odmiany.
Na ilość kwiatów zaś wpływ ma ilość pokarmu zgromadzona jesienią i ilość przemrożonych pąków w stożku wzrostu po zimie.
Liliowce nie lubią zbyt dużo azotu, wolą potas, fosfor i magnez.
Najlepszy dla nich jest ten sam nawóz co do pomidorów.
Wystarczy im tyle azotu ile "podkradną" sąsiednim roślinom, więc nie trzeba go im specjalnie dostarczać.
Ale nie można też przenawozić potasem bo łodygi robią się wtedy zbyt twarde i pękają nawet w czasie wzrostu.
Trzeba mieć umiar we wszystkim i wtedy jest dobrze. :uszy
U mnie też pojawiły się pierwsze plamy na liściach róż, na razie od spodu, więc czeka mnie obrywanie, rdza wystąpiła tylko na Doktorku, ale już opanowana.
Na razie u mnie jest dość dobrze jak na te warunki i oby nie było gorzej.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

GRAŻYNKO ;:180 dzięki za rady, bo jesteś Guru liliowcowym i twoje rady są bezcenne ;:108 Jakoś nigdy nie dokarmiałam liliowców same sobie rosły bez mojej pomocy.Róża która rośnie za siatką dostała rdzawych plam muszę coś z tym zrobić i chciałam dzisiaj pryskać Bioseptem lecz pogoda jak na razie wciąż deszczowa .W nocy znów padało lecz teraz nieśmiało wygląda ;:3
RENIU był czas ,ze miałam mnóstwo dalii i pewnego roku zimą wszystkie mi padły przez sąsiada ,ktory nie zabezpieczył okienka na zimę .Potem dałam sobie z nimi spokój teraz znów mnie na nie wzięło.Te akuratnie dostałam od znajomego malutka karpę lecz nawet na fotkach ona mnie zauroczyła.To jest miłość od pierwszego wejrzenia ;:108 Po zimie mam straty w liliach i muszę im porządnie przygotować stanowisko. Znów w nocy padało wiec w ogródku pomrowów będzie mnóstwo. Wczoraj zauważyłam je nawet w kompostowniku jak te gady tam wlazły ;:202 i dobrze ,że je zauważyłam więc zaraz mogłam je unicestwić.Myślę ,ze nie ma ich tam więcej
BASIU nic na to nie poradzę ,bo mam ogródek w takim miejscu gdzie jest mnóstwo chabazi .Fajnie mieć zamiast ślimorów inne przyjazne zwierzątka które je tępią a niestety u mnie takich nie ma bo i mało słonka dla takich ciepłolubów
ANDRZEJU hosta jest śliczna z nazwą czy bez chociaż wiesz ,że za hostami nie przepadam oczywiście z powodu ślimaków, bo patrzyć na podziurawione liście to żadna przyjemność
MARYSIU to wszystko ogrodowe zwierzątka :wink: jedne ładniejsze inne brzydkie tak jak z ludziami :wink:
TERENIU może aż tak groźnie nie będzie z ślimorami tego Ci życzę lecz to nasze pobożne życzenia, a życie idzie swoim torem
DOROTKO ta dalia zakwitła jako pierwsza i ma wielgachny kwiat jakieś 16 cm .Teraz szykuje sie do kwitnienia 'Cafe au Lait' i 'Ferncliff ilusion' .Mam jeszcze 'Black Jacka' , 'Aurorę' i także małą lecz zapomniałam nazwy
FLORIANIE oczywiście ślimaki pozują lecz nie mają pojęcia co zaraz je spotka :;230 'Convoitise' jestem zauroczona teraz czekam na kwiaty 'Ferncliff Ilusion' i tej jestem bardzo ciekawa także' Black Jack' powinien za chwilkę pokazać swoje kwiaty jednak 'Aurora' trochę się spóźnia z pąkami .Strojnica już opuściła mój ogródek ciekawe może zawędrowała do Ciebie :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”