Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zaskoczyłeś mnie tymi ogrodami botanicznymi. Nie wiedziałem o ich istnieniu. Wciągnę je na listę miejsc do odwiedzenia w naszym regionie :idea:
U Ciebie jak zwykle porządek i piękne widoki ;:333
Chyba czas najwyższy, bym się zabrał za rozmnażanie wierzby różowej?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Florianie ... ;:oj Najwyższy czas!
Ja swoją wierzbę obciąłem zaraz po przekwitnięciu, a pędy po cięciu już ukorzenione porozdawałem.
Pierwsze patyki miały korzonki już po 2-3 tyg.
Tak teraz wygląda - cięta była do pnia.

Obrazek

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie dostał zgodę na działalność dopiero w 2006r - też późno się o nim dowiedziałem, chyba 2 lata temu.
Wstęp bezpłatny.

Ogród Żółty (ul. Sosnowa 5)
otwarty dla zwiedzających
w dni powszednie od godz. 6.00 - 20.00,
w weekendy w godz. 9.00 - 20.00

Ogród Czerwony (ul. Grudniowa)
otwarty dla zwiedzających
w dni powszednie od godz. 7.00 - 19.00,
w weekendy w godz. 9.00 - 19.00.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ale różaneczników :) Super to wygląda :) i jakie dorodne :)
Mebel ogrodowy bardzo fajny - i praktyczny :)
No i znowu róża 'Eyes For You' - no tak mnie zachęciłeś, że aż właśnie przed chwilą ją kupiłem :wink:
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie do wiary, że wszystko to na ROD. Ciągle coś dosadzasz. Co tam kupiłes z czarnymi listkami Andrzeju? Urzekła mnie goryczka, niebieski bardzo ładnie wpisuje się w ogród do tego kwiaty niemałe. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Gratulacje że udało Ci sie utrzymać Lithodorę. ;:303 Wydaje mi się że Epimedium lubi kwaśniejszą glebę moje też rosną przy kwasolubnych .Gentiana też obrodziła moja powoli odbudowuje sie ,ale w doniczce bo o mało straciłabym ją . Powoli wszystko nabiera kolorów chwilo trwaj oby deszcze, a potem ostre słońce nie przyspieszyły przekwitania róż. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No i zaczęły!

RÓŻE ;:138 :heja

Jak zwykle, pierwszą była "Tereska" - 'Thérèse Bugnet'

Obrazek

Ale w pełnej krasie pierwsza pokazała się 'François Juranville' :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karolu, z powodu suszy i upałów różaneczniki szybko się uwinęły z kwitnieniem. Kwitną tylko małe azalie rosnące w cieniu i kolor daje także 'Catawbiense Grandiflorum', za to jak zwykle spóźnialska Juniduft pokazała dopiero jeden kwiatek.
Prawda, że 'Eyes for You' jest urocza? - mnie też od razu zauroczyła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to naprawdę musisz Ewo trafić na hacjendę (rozmawialiśmy i wiesz że to blisko) ;:168
Te czarne liski mnie też zauroczyły, a jest to ... dalia.
Masz rację, kolor niebieski dobrze się prezentuje na ogrodzie.
Poznajesz patyczek od ciebie?
'Rhapsody in Blue'

Obrazek

niebieski przetacznik rozesłany 'veronica prostrata'

Obrazek

Obrazek

oraz len

Obrazek

Jadziu - czy goryczka sama ci się wysiała, czy zbierałaś jej nasiona? Jeszcze nie zaglądałem do przekwitłych kwiatów, ale warto byłoby uzyskać nowe siewki. O litadorę dbam - podlewam i starałem się ją trochę zacieniać. Widać, że się trochę odbudowuje.
Elżbietka węgierska - 'Árpádházi Szent Erzsébet emléke' też już zaczyna :)

Obrazek

Obrazek

No to do roboty 'robaczki' :wink:

Obrazek

Dzisiejszy nocny deszcz pozbijał czerwoną piwonię, ale dwie białe, które niedawno się rozwinęły, przetrwały ;:333

Obrazek

'Francisca’ - też wam mówi do widzenia :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jestem, a jakoby mnie tu nie było ...

Bo pewnie pamiętacie - na ogrodzie WI-FI nie dochodzi, a w telefonie nie mam takich 'zabieraczy czasu' jak internet.
A na ogrodzie jestem stale :D
A i 'szwędaczka' nam się załączyła i trochę pojeździliśmy po kraju odwiedzając i zwiedzając, potem przyjmując gości u nas.

A teraz ... róże, róże i jeszcze raz róże :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No róże u Ciebę to co roku są rewelacyjne, ale też jaka ich ilość w każdym zakątku i jakby na wielu piętrach. Coś pięknego :D
Ale co ja widzę? Czyżby floksy już kwitły tam pod siatką?
Zauważyłam tez bogato ukwiecony taras z rozmaitymi jednorocznymi. Ja w tym roku to odpuściłam ze względu na horrendalne ceny sadzonek u nas.
Widzę też, że bukszpany się ostały i są w dobrej kondycji, ćma najwyraźniej poszła w inne rejony świata.
Pozdrawiam Andrzeju!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju mogę się tylko pozachwycać tymi widokami ;:167 Elżbietka cudnie wystartowała z tak maleńkiej sadzonki jaki dorodny krzew się zrobił. ;:167 Przy takiej ilości róż nawet nie widać żeby procesja przeszła :wink: Pozdrowienia dla Was ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Pannice masz piękne, nie dziwię się, że tam ciągle spędzasz czas.
Fotel bujany wśród róż to moja bajka.
Kufle na płotku ;:224 , czyżby imprezka jakaś była ;:306
Len wspaniały. ;:333
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Róże różami ale ja zachwycam się łączką goździków brodatych ;:333 Już je wysiałem ale zakwitną przecież dopiero za rok, a mi tak ich brakuje ;:65 No po prostu bajka!
A co do róż; muszę upchnąć gdzieś kolejne, które przyniosłem z pracy. I póki co - do doniczek, bo każde wolne miejsce zajęły już dalie :?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wspaniały widok pięknie kwitnących tysiącami kolorów roślin ;:215 Fantastyczny widok od którego oczu oderwać nie można.
Na płocie suszące się naczynia jak za pradawnych Słowian, chociaż ich kształty mało co kojarzące się z ówczesnymi a raczej z wczorajszym świętem piwa ;:306
Brawa za naśladownictwo przypominające nam zwyczaje naszych przodków ;:138
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie jest prawdą, że do 3x sztuka!
Za 4 razem się udało ;:224
Róża Veilchenblau ....
Pierwsza nie dała rady po torturach w markecie, następna wyrosła jako biała rabatowa, za to ta trzecia wyrosła jak się patrzy - pędy puściła 3-4m i po roku zakwitła ... tak jak ta nn którą mamy nad bramką wejściową :(
Dopiero czwarta, której patyczki dostałem od ewy w jest tą o której marzyłem :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam Was serdecznie w te upalne dni :wit
Tylko kaktusom się to podoba - opuncje właśnie skończyły kwitnienie, a tak wyglądały :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wando, to nie floksy - zmyliły cię łany goździków brodatych, a tych w tym roku mamy dużo i w różnych miejscach.
Ćma, a właściwie jej gąsienice pojawiły się pod koniec kwietna i choć niezbyt licznie to dokonałem oprysku. W połowie czerwca zauważyliśmy pojedyncze sztuki gąsienic - w ciągu 3-4 dni ja rozgniotłem 4 a żona 12 i do dzisiaj mamy z nimi spokój.

Obrazek

Oj tak Jadziu - 'elżbietka' ruszyła z kopyta ;:138 i masz rację - jeden worek płatków oddany na procesję B.C. a dwa kolejne pojechały do Krakowa - tam dzieci sypią kwiatki przez całą Oktawę Bożego Ciała (choć obchody zniesione w 1955r to zwyczajowo tam się nadal odbywają)

Obrazek

Obrazek

Ewo - to nie po imprezie, nadmiarem kufli osłoniłem sztachety by nie 'piły' wody.
A te niebieskie kwiatki co uznałaś za len, to jakieś wysokie dzwonki. Len rośnie w innym miejscu i już kończy kwitnienie.

Obrazek

Florianie - to nie łączka, a wielkie łany goździków. Tak się rozrosły w tym roku, że w wielu miejscach pozasłaniały, czy wręcz zagłuszyły inne rośliny. Nawet róże ledwo dawały radę powystawiać głowy.
A propo's łączki - w tym roku ani razu nie zajrzałem do tego zakątka i puściłem rośliny na żywioł. Zauważyłem, że część roślin została zagłuszona, a inne nadmiernie się rozrosły. W każdym razie jest kolorowo a motylom, pszczołom i innym owadom się to podoba.

Obrazek

Arkadiuszu ... twe słowa wprawiły mnie w zakłopotanie, ale zaraz pomyślałem o dzbanach, garnkach, misach i innych dawnych naczyniach poustawianych w różnych kątach i chyba zacznę stawiać więcej płotów ze sztachetami, by te prastare słowiańskie zwyczaje przypominać - oby tylko jakiś Kargul z Pawlakiem nie zaczęli mi się na imprezie kłócić :;230
Ale to później - teraz dzięki wielkiej ilości goździków i werben mamy ogromne ilości fruczaków gołąbków i mam zajęty czas ich podglądaniem :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas biegnie a ja coraz częściej mieszkam na ogrodzie (to dlatego mało mnie na FO, bo nie używam internetu) Nocą obserwuję gwiazdy, ale dopiero przed 3 nad ranem (już świtało) w końcu 'ustrzeliłem' wszystkie cztery widoczne z Ziemi bez lunety, księżyce Jowisza (zazwyczaj trzy mi się pokazywały.
No i w lesie się ruszyło - a jeden prawusek przyszedł się przywitać aż pod auto :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na do widzenia rhapsody in blue z patyczka od ewy w ..... no w końcu jakiś rym mi się trafił na sam koniec :D
Pozdrawiam wszystkich gości :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”