Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu teraz jak popatrzyłam jeszcze raz na zdjęcie to faktycznie kiełki przypominają iryski.
Życzę szybkiego wyjścia na prostą, nieszczęścia chodzą parami coś ma to przysłowie z prawdy.
Krokusy uwielbiam, już by się chciało mieć takie obrazki na ogrodzie, tęsknimy bardzo, a tu za oknem zimowe klimaty się zaczęły.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W nocy zima sobie o nas przypomniała, było minus 14 stopni. Na szczęście śniegu trochę nasypało, więc rośliny bezpieczne.

Obrazek

Dorotko, dziękuję. ;:196 Miło Cię znowu gościć. Czekamy na kolory w ogrodach, ale jak co roku wiosna przyjdzie kiedy będzie na nią pora. ;:173

Halszko dziękuję, ;:196 zdrowie już w porządku, choć bałagan w dokumentach testowych jeszcze jednego członka rodziny trzyma na kwarantannie. ;:224 W środę zamierzam wyruszyć na zakupy, może jakieś kolory przywiozę na domowe parapety. ;:65

Lucynko już oswoiliśmy się z wirusami, dobrze że można się szczepić. Niech Was jak najdłużej omijają. ;:168 Dziękuję wszyscy wyzdrowieli. ;:cm Twoje dobre życzenia pomogły siostrze, która po operacji poradziła sobie bez pomocy z wstaniem. Już powoli spaceruje po sali.

Krysiu dziękuję za rady na temat pielęgnacji storczyków. ;:180 O ile w ogrodzie jakoś rośliny dobrze rosną, to do parapetowych nie mam ręki. ;:131
Latem pokażę zdjęcie tej pomyłkowej Bobo, może uda się ją nazwać.

Ewuś dziękuję, ;:196 już jesteśmy zdrowi, a mnie nosi do jakiejkolwiek aktywności, bo nie znoszę siedzieć bezczynnie.
Zbliża się ocieplenie, może nie będzie zimy do kwietnia, jak w ubiegłym roku. ;:131

Dorotko niestety życie pisze takie scenariusze, jakie chce. Na pewne zdarzenia nie mamy wpływu, jak w powiedzeniu; jak chcesz rozśmieszyć Opatrzność, to zaplanuj swoje życie. ;:108
Przez te nieszczęścia, które nas dotknęły, nawet nie bardzo myślałam o wiośnie. Dzisiaj pozaglądałam w garażu do donic z cebulami i w każdej widać zielony szczypior. :tan Jak nie kupię w środę ładnych kwitnących roślin do domu, to przyniosę donicę z narcyzami i podpędzę w cieple.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Dobry wieczór Soniu ;:196 pierzynka zimowa elegancka :D Zdrówka juz czytam ok to pięknie ,zaraz
będzie wiosna :D
Roślinki bardzo śniegu potrzebują ,dzisiaj byłam na dzialeczce i gałęzie róż przemarzniete,
liście też wszystkie zmarzy ,oj beda straty chyba w różach .
Od Ciebie zaczęłam odwiedzać wątki :wink:
Dobrego tygodnia i wszystkich następnych ,buziaki ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Bogusiu dziękuję. ;:196 Moje róże nawet bez kopczyków i straszą nieobcięte kwiaty. :roll: Pewnie dopiero w środę wybiorę się na obchód rabatek.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Tak się cieszę, Soniu, że wszyscy już zdrowi. ;:138 ;:138 Niech już tak zostanie, niech już nic złego nie zaprząta Twej główki, ;:303 byś spokojnie mogła raczyć nasze oczy swoimi ślicznymi kwiatuszkami. ;:215
Jak zauważyłaś, życie samo pisze nam scenariusze i żadne nasze plany nie sprawdzą się w działaniu, jeśli Opatrzność ma wobec nas inne zamiary. ;:108
Widzę u Ciebie piękną mroźną i bielutką zimę, ;:333 podczas gdy u mnie temperatura dodatnia,mocno zachmurzone niebo, kałuże wody i chlapa nieprzeciętna. ;:145 Nic mnie w takie dni nie cieszy, a chandra wyjątkowo panoszy się w moim domu. :oops:
Czekam na lepsze czasy, choć coraz mniej we mnie cierpliwości.

Pozdrawiam cieplutko, życząc zdrówka całej Twojej Rodzince ;:97 ;:97 , a Siostrze gratuluję samozaparcia i przesyłam dobre fluidy, by dały jej dużo sił. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25109
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja też cieszę się, że już wszystko sie wyprostowało.
Ja tez borykałam się z covidem, potem mąż. Nadal odczuwam skutki, ale chyba to z powodu nabawienia sie przy okazji alergii.
A raczej wyciągnięcia jej na wierzch, bo zawsze gdzieś tam sie kryła po kątach.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale u Ciebie spory mróz był.U mnie raz do -11 spadło.No i wtedy karpy dalii widocznie padły.
Mam zamówione kolejne, ale w tym roku przechowam je gdzie indziej.
Kolorowe parapety w styczniu to radość i warto zakupić kilka rozweselaczy. Ja już dwie prymulki przyniosłam z kwiaciarni i dwa hiacynty.

Dużo zdrówka dla całej rodzinki życzę ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiejszą aurę można określić dwoma słowami, leje i wieje. Nawet ptaków w karmniku niewiele.
Dwa kolory przywiozłam do domu. ;:173

Obrazek

Dziękuję Lucynko. ;:196 Chora już w domu, więc możemy się nią zająć. Po zimie nie ma śladu, ale wiatr wyjątkowo porywisty. Przesunął nawet metalowy stolik na tarasie, rano miałam zrugać M, że postawił taki ciężki stół przy samych drzwiach tarasowych. ;:224

Gosiu dziękuję, ;:196 na szczęście szybko się pozbieraliśmy. Dzisiaj alergię można dość szybko okiełznać, byle trafić do dobrego alergologa. ;:108

Aniu przykro, że karpy dalii zmarzły. ;:174 Na pewno wybrałaś jeszcze piękniejsze niż miałaś. :) Muszę swoje odwiedzić, żeby sprawdzić w jakim są stanie.
Też kupiłam jakieś zwykłe prymulki, może uda się posadzić do gruntu i się zaaklimatyzują. ;:131 Próby z kolekcjonarskimi odmianami nie wypaliły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne prymulki ;:108 Soniu często je masz wiosną ?jak Tobie żyją ?
Niby wszystko jest takie proste w uprawie ,ale nie zawsze .
Jak na razie u mnie żyją ha ha
A czy Ty masz heliotrop może czasami ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Bogusiu co roku sadziłam prymulki do gruntu, ale tylko jedna przeżyła i wegetuje, racząc mnie jednym kwiatkiem od dwu lat. ;:222 Tylko pierwsza bezłodygowa posadzona dziewięć lat temu przez syna, rośnie i kwitnie niezawodnie. Tegoroczne zamierzam wynieść do zimnego garażu, bo chyba mają w domu za ciepło. ;:218
Miałam heliotrop dwa lata temu, ale w gruncie chyba mu się nie podobało, bo nie był zbyt okazały. ;:131
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

aha no i niby prosta sprawa a jednak ha ha
Ja heliotrop miałam w donicach a drugie egzemplarze w ogrodzie ,w tym roku też będą w donicach .
Świetnie rosły ,tylko musiałam uważać na upały jak wyjezdzalismy z działki na parę dni .
Czyli są plany na wiosnę :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Bogusiu plany na wiosnę spisane na dwu kartkach. :;230
Donicowe uprawy chyba w tym roku ograniczę, mam w trzech ogrodach pracować. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu ;:196
Fajnie,że plany masz już spisane.
Moje na razie są w głowie :D
A co z nich się uda zrealizować to zobaczymy.
Fajne te zimowe widoczki. U mnie też trochę zimowo.
Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”