Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zimno za oknem i znów czekamy na wiosnę ;:303
Jeżówki masz cudne, ja mam 3 szt i jak na razie nie zniknęły, ale dwie to dopiero latem zasadziłam.
Tak je lubię podziwiać ,oby chciały dobrze rosnąć u mnie. Edenka i Pomponella cudne okazy ;:167
A wnuczka to ślicznotka i jaką pogodną ma buźkę , to na pewno po swojej babci :D

Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Droga masz piękny ogród, a rośliny w nim zadbane i urocze, ale wszystkie przyćmił najpiękniejszy kwiatuszek czy Wnusia ;:167 Śliczna, radosna Dziewczynka będzie Cię po trochu odbierała ogrodowi, ale nic nie szkodzi z czasem będziesz ją uczyć miłości do przyrody :D
Niech rośnie zdrowo na pociechę rodziców i dziadków ;:196
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie w niedzielne popołudnie :wit

Zima daje o sobie znać, wczoraj bardzo lodowaty wiatr wiał, a dziś rano przez okno zobaczyłam świat pokryty białym puchem, taka nieduża warstwa, która podczas dnia znikła :wink: Moje niektóre ogrodowe dostały wczoraj ubranka z agro, żeby nie zmarzły. Nie wiem czy nie pożegnam się z rożą Elfe, bardzo marnie w tym sezonie kwitła i jest w ogóle mizerota, po zimie ocenię czy ją dalej będę trzymać czy lepiej zastąpić ją jakąś bezproblemową pnącą , może coś polecicie?

Dzisiaj trochę Liliowców z minionego sezonu:


Obrazek

Marysiu Masko Wnusia jak na razie dobrze się rozwija, nie choruje, chyba zęby zaczynają się wyżynać bo ślini się na potęgę, może uda mi się zaszczepić w niej miłość do kwiatów i ogrodowych roślin i będzie z niej pomocnica. Jej mama chętnie pomagała jak tylko miała czas :D
Marysiu zdrówka życzę w te nadchodzące dni zimowe, oby zima szybciutko nam zleciała i oby do wiosny, dziękuję ;:196


Obrazek

Aniu cieszę się z Twoich odwiedzin ;:196 Jeżówki trzeba odnawiać, wtedy będziesz się nimi dłużej cieszyła, na początku maja zwykle dzielę, jak ziemia już jest ciepła, oczywiście są przysmakiem ślimaków, dlatego wiosną należy je przypilnować i chronić przed tą ślimaczą plagą. Jeśli masz trzy sztuki to na pewno Twoja kolekcja powiększy się o kolejne egzemplarze :D które będą cieszyć oko. Pozdrawiam :)



Obrazek

Martusiu dziękuję bardzo ;:196 wnusia to taki mały skarbuś, cieszymy się każdą chwilą spędzoną z nią :D szkoda ze te sezony tak szybko mijają, dobrze ze robiłam zdjęcia bo teraz można wspominkować i planować co gdzie zmienić w przyszłym sezonie. Jeżówki uwielbiam i bardzo zachęcam do ich posadzenia, myślę że na pewno takiej ogrodniczce jak Ty będą się pięknie odwdzięczały. Jest ich faktycznie teraz bardzo dużo rodzai na rynku. Sama wczoraj przeglądałam szkółkę i widziałam różne piękności . Ach ten wirus bardzo wszystko skomplikował ;:222 życzę abyś mogła odwiedzić wnuczkę, pozdrawiam ;:196



Obrazek

Dorotko Jeżówki trzeba odnawiać co jakiś rok, wtedy można przedłużyć im życie, są też przysmakiem ślimaków więc trzeba na nie uważać. Moje pierwsze były posadzone w 2016 i są do tej pory i chciałabym żeby ze mną zostały, bo są piękne, jest to odmiana Double Scoop Raspbery i Bubble Gum, jedna różowa a druga o pięknym malinowym kolorze. Pozdrawiam ;:196


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

POZDRAWIAM ODWIEDZAJACYCH :wit :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudne wspomnienia Krysiu .Liliowce w tym roku i u mnie zaszalały i kwitły bardzo długo i obficie szczególnie jeden dostałam go od Floriana to Bela Lugosi ;:167 kwitł i kwitł. .Szkoda ,że jeżówkom u mnie sie nie podobało to miłość platoniczna :wink: ,ale nic na to nie poradzę ;:174 .Cieszę się że Angela wzięła się do roboty będziesz miała w przyszłym sezonie z niej radość. Udanego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Jadzieńko u mnie dziś bajkowa sceneria od rana, śnieżek pokrył świat :D sypie cały dzień. Tylko ślizgawica na drogach to minus tej pięknej zimy, bo drogowcy jak zwykle spóźnieni ;:222 Moje liliowce to młodziaki, ale już niektóre piękne kępy stworzyły, mam też Bela lugosi- śliczna odmiana, cudny kolor i też już się ładnie rozrasta, podoba mi się też Celebration of angeles, a w ogóle to każdy kwiat ma coś w sobie :D
Angela się cudnie zapowiada, dostała kopiec i okrycie z gałązek. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196

Dziś było tak...


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Życzę wszystkim bogatego Mikołaja :wit :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

No to Cię ładnie Krysiu zasypało :D u mnie co posypie to się stopi :wink: czarno, zimno i mokro. To już wolałabym taką pierzynkę ;:333
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Marysiu zasypało, zasypało,a dziś przymroziło, rankiem -7 i trzyma cały dzień ;:oj na momencik tylko jak do tej pory słonko wyjrzało a tak to ponuro i zamglone. Ja lubię jak jest biało, świat się czystszy wydaje :D i ogólnie przyjemniej niż ciapa i błotko, więc i Tobie życzę białej pierzynki :D Roślinki też bardziej zadowolone jak otuline mają. Dziękuję i pozdrawiam ;:196 ;:196

Parę letnich widoków ;:3


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ogród pięknie okryty białą pierzynką i to całkiem grubą ;:138 U mnie ledwie połowa z tego, a może i mniej, ale dobre i to, bo mrozik jest.
Miło w zimowy dzień, pooglądać śliczności kwitnące latem :tan
Pozdrawiam gorąco ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jednak wolę te kolorowe widoczki niż białe...ale cóż musimy doszukiwać się piękna i w tych zimowych dniach, bo długo one trwają ;:306 Śniegu tej nocy dosypało, ale i ociepliło się a słońce przygrzewa.
Biała Budleja jakoś nie lubi mojej gliny, za to obydwa odcienie fioletu czują się jak do tej pory dobrze :D
Miłego weekendu i radości z opiekowania się wnusią ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Martusiu śnieżek dalej przykrywa moje roślinki, choć mrozów dużych nie ma, w przyszłym tygodniu znowu ma być coś bardziej na minusie. U Ciebie czytam mniej śniegu, ale zima dopiero przed nami , nie wiadomo jakie oblicze swoje pokaże ;:oj byleby mrozów z dużymi wiatrami nie było i bezśnieżnej zimy bo wtedy szkód najwięcej w ogrodzie może narobić ;:222 Na razie jest okej, radosny czas w ogóle przed nami. Święta to magiczny czas. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196

a tymczasem jeszcze zdjęcia letnie :D


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Marysiu każda pora roku ma swój urok, ale oczywiście ze czas letni jest najlepszym czasem dla nas zielonozakręconych :D wtedy niestety jest mniej czasu na FO, bo człowiek każdą wolną chwilkę by spędzał na łonie natury :wink: przynajmniej tak jest u mnie w ogóle w te wakacyjne miesiące dużo się działo w sprawach osobistych i to też głowę zajmuje, choroby itp. Teraz mam trochę więcej czasu i miło spędzam go na forum, doczytując o roślinkach, mądrych porad Formuowiczów ;:180 biała Budleja to White Profusion sadzona w 2013, rośnie bez problemu na południowej stronie domu. Dziękuję i pozdrawiam ;:196



Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne floksiki uwielbiam je i nie wyobrażam sobie ogródka bez tych kwiatów.Oczywiście budleję też musiałam sobie ukorzenić bo ją bardzo lubię ten motyli krzew. Cubana to prawdziwa piękność bogato kwitnąca ;:167 Moje roślinki też dostały kołderkę puchową zamiast pierzyny :wink: ,ale dobre i to. Krysiu udanego weekendu w przedświątecznej gorączce ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękna zima,u mnie niestety już po śniegu,nawet coś padało mokrego,na szczęście nie jest ślisko.
Piękne wspomnienia lata.Budleja taka biała.Ja swoje siałam z nasion i teraz mam aż trzy.Jeden kolor ciemny,a reszta nie zakwitła.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dobrze, ze pokazujesz piękne kwiatuszki, od razu humor się poprawia, a pogoda paskudna.
Bardzo ładne kolory floksów, róże jak zawsze kwitły ci zjawiskowo. Biała budleja ładna, na pewno kwiaty obsiadały liczne grono motyli, a czy ten krzew jest bardzo wysoki. Widziałam u Kasi w ogrodzie piękną białą budleją o ogromnych, długich kwiatach, ale wyjątkowo rosnącą bardzo wysoko. Zastanawiam się, czy są jakieś niższe odmiany na biało kwitnące.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”