Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Przymrozek narozrabiał na rabatach i poszedł sobie :wink:
Na miejsce wykopanych zmarzniętych dalii, cynii, aksamitek trafią koszyki i doniczki z tulipanami,narcyzami i hiacyntami. Część już posadzona, ale jeszcze sporo zostalo.
Na szczęście nie wszystkie kwiatki ucierpiały od przymrozków.

Ewo-jolifleur, marcinki lubią jak się je przesadza i odmładza, ale w czasie kwitnienia szkoda ich wykopywać, bo kwiatki mogą się zniszczyć ;:7

Obrazek

Ewo-ewita44, te niskie marcinki zwykle w następnym sezonie okazują się całkiem wysokie, ale to nie szkodzi, i tak są śliczne. Też takie niziutkie kupowałam, a potem wyrosły na metr ;:306

Obrazek

Dorotko, na pewno róże, marcinki, chryzantemy przetrwały przymrozki, żeby jeszcze było trochę ciepła to pączki zdążą się rozwinąć.

U mnie przetrwały maruny :D
Obrazek

I floksy
Obrazek

Róże też się długo utrzymują
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantemy również przymrozków się nie boją (przynajmniej niektóre)
Obrazek

Obrazek


Miłego, słonecznego dnia dla wszystkich ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko szkoda, że do Ciebie zawitał spory przymrozek ;:173 Mimo tego róże dają radę i Chopin jeszcze w pąkach. Przyszły tydzień ma być cieplejszy, to może jeszcze się otworzą pączki.
Marcinków nie posiadam, wiadomo brak już miejsca, ale sąsiadka za płotem ma i u niej sobie podziwiam :D
Zawilec różowy ;:oj
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, dziękuję bardzo za propozycję, ale na razie niczego już nie sadzę ani tu, ani tam. Jeszcze tylko wykopię dalie i u mnie sezon będzie zakończony. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, mróz wczesną jesienią to strasznie denerwujące zjawisko, ;:145 ale zmrożone kwiatki pięknie wyglądają, ;:333 zupełnie jak popudrowane czy pocukrowane. ;:63
Na szczęście marcinkom, chryzantemom, a nawet floksom kwiatków nie ścięło i pięknie zdobią ogród. ;:138
Winogronka też już przerobiłam, ale nie na wino, tylko w połączeniu z antonówkami na dżemik. ;:131 Wstyd się przyznać, ale winka zrobić nie umiem. Dwa razy próbowałam i dwie porażki poniosłam, ;:222 dlatego robię dużo nalewek i nie dlatego, że tak dużo ich piję. Obdzielam nimi całą rodzinę. Bliższą i dalszą. ;:108
Rozchodnik od Ciebie przyjechał w idealnym stanie. ;:215 Raz jeszcze ślicznie dziękuję i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczne masz astry i chryzantemy ;:138 Widac że kochaja byc u ciebie :D U mnie też dziadek mróz przeszedł i skasował dalie oraz kosmosy,słoneczniki itd ale był mocny -6C przez kilka dni. Życzę ci i sobie aby jeszcze wróciły sloneczne dni :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Pięknie kwitną kwiatki róż,marcinków i innych ,jest na czym oko zawiesić.
Niestety tak jest co roku,przyjdzie mróz ,wymrozi a potem nie ma żadnych mrozów do zimy. ;:222 :D
Miłego jesiennego dnia ze ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ewo-jolifleur, marcinki lubią jak się je przesadza i odmładza, ale w czasie kwitnienia szkoda ich wykopywać, bo kwiatki mogą się zniszczyć

Masz rację, ale wiesz jak to jest. Jak nie zrobię od razu to do wiosny zapomnę :;230 a teraz widać gdzie jest łyso i trochę koloru się przyda :) Trudno, poświęciłam kwiatki ale za to za rok będzie ładniej :) Rozsadziłam tylko te niskie i od razu przycięłam. Co będzie to będzie....
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko piękne zdjęcie zaróżowionej hortensji na tle traw. ;:215 Twoje zawilce jeszcze ładne, u mnie wymrożone.
Chopin w pąku też cudny. U mnie po cięciu prawie przy ziemi, nareszcie ma kwiaty na wysokości oczu. Zawsze też kwitł jesienią na dwu metrach. :roll:
Chryzantemy co roku ładnie Ci kwitną. ;:oj
Życzę spokojnego sadzenia cebul w słońcu i cieple. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Marcinki i chryzantemy teraz królują w twoim ogrodzie.
I przyznam,że wyglądają przepięknie . ;:180
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dziś od rana było pochmurno i wilgotno, na szczęście wczoraj był piękny dzień, który wykorzystałam prawie w całości na prace ogrodowe. Nie żebym już wszystko zrobiła, ale trochę pracy popchnęłam. Jeszcze kilka ładnych dni i może uda mi się skończyć :D

Aniu-Annes77, tak to już z tymi przymrozkami u mnie jest, czasem nawet pod koniec września przymrozi, zniszczy dalie i co bardziwj wrażliwe roślinki a potem jeszcze jest pięknie. W tym roku ładna pogoda utrzymała się przez pierwszy tydzień października. Potem kilka nocy z przymrozkami i niestety moje dalie padły chociaż jeszcze dziś wypatrzyłam, że coś tam się uchowało z sianych :D

Obrazek

Obrazek

Wandziu, to szybko uporałaś się z pracami. Gdybyś miała ochotę na jakieś nowe nasadzenia to przypomnij się wiosną.

Temu floksiku zachciało się jeszcze raz zakwitnąć :wink:
Obrazek

Lucynko, ja nie miałam problemu z przerabianiem winogron, bo bylo ich raptem może z półtora kilograma. ? propos wina z winogron, to w tym roku przypomniałam sobie (przy okazji robienia nalewki z czarnej porzeczki), że w piwnicy mam słój, który stoi z jakimś starym niesmacznym winem z winogron, które to wino robił mój syn na pewno ponad 15, a może i 20 lat temu. Stwierdziliśmy z M, że trzeba wylać to wino i odzyskać słoik. M już stał nad zlewem z tym słoikiem, ale odruchowo powąchał zawartość i ocenił, że zapach jest niczego sobie. Spróbowaliśmy i okazało się, że winko jest bardzo dobre. Co prawda zmieniło barwę z fioletowej, jaką miało na początku na ciemno miodową, a na dnie słoika wytrąciła się trzycentrowa warstwa osadu, ale za to bardzo zyskało na smaku i zapachu.
Tak, że jeśli nie wylałaś tych swoich winnych porażek, to za parę lat mogą się okazać sukcesem :D

Obrazek

Iguś, dziękuję za miłe słowa, miejmy nadzieję, że pogoda bez przymrozków jeszcze trochę wytrzyma i jeszcze ucieszymy się naszymi ogrodami. U mnie sporo chryzantem jeszcze w małych pączkach, liczę że zdążą się rozwinąć.

Obrazek

Danusiu, dzięki za pochlebne słowa o moich kwitnących pociechach :D Niestety na pogodę jeszcze nie mamy wpływu, musimy cieszyć się tym co jest ;:108

Obrazek

Ewuniu, będzie pięknie, astry szybciutko się rozrastają, w przyszłym roku będą cieszyć ;:333

Obrazek

Soniu, dziękuję. To Diamant Rouge, u mnie dopiero pierwszy rok. Ale już widzę, że warto ją było kupić, ładnie się przebarwia w przeciwieństwie do Wims Red, którą wyeksmitowałam na koniec ogrodu, bo mnie denerwował jej brudny róż.
Limonkowa chryzantema od Ciebie ma spore pąki, ale jeszcze się ociąga, a Twoja już zakwitła?

Obrazek

Aniu-anabuko1, dziękuję :D Chryzantemy to jedna z moich największych kwiatowych miłości ;:167 Dzięki nim jesień nie jest dla mnie szara i smutna :D

Obrazek

Kochane kobietki, bardzo Wam dziękuję za dobre życzenia, ja też życzę Wam pięknych październikowych dni ze słonkiem, szeleszczących i pachnących suchymi liśćmi, błyszczących od porannej rosy i pyszniących się jesiennymi barwami ;:196 ;:162
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczna ta kremowożółta na przedostatnim zdjęciu; pamiętasz nazwę może?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko mimo że już czujemy jesień w powietrzu w ogrodzie możemy jeszcze odnaleźć to co lubimy.
Twoje chryzantemy potrafią jeszcze rozweselić ogród. Ja swoje troszkę zaniedbałam i nie bardzo zdobią, muszę wiosną przypilnować i zrobić nowe sadzonki.
U mnie też już przymrozek liznął trochę dalie ale jeszcze sobie radzą i kwitną.
Te pierwsze na zdj?ciach dalie to masz z siewu?? pytam bo nigdy nie wysiewałam.

Pozdrawiam ???
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowa, że za małą uwagę przywiązywałam do chryzantem. ;:24 ;:171 ;:171
Kiedy tak patrzę na Twoje klejnociki, solennie sobie przyrzekam lepiej zadbać o swoje. ;:58
Przede wszystkim muszę zmienić miejsce pobytu przynajmniej dwom i odmłodzić kolejne dwie. ;:108 Może nie zapomnę... ;:7
Ślicznie kwitną Twoje chryzantemki ;:215 , a i dalie jeszcze nie zmarzły? :roll: Moje dalie już wszystkie na kompoście. ;:174
Co do wina, to ono było wylewane zaraz po stwierdzeniu, że tego nie da się wypić. ;:306 Już nigdy więcej robić tego trunku nie będziemy. ;:185 Dostaliśmy w tym roku butelkę wina z winogron od jednej z sąsiadek. Było pyszne, mimo że jeszcze młodziutkie, zeszłoroczne. ;:333
U mnie dzisiaj pogoda była znośna, tylko słoneczka mocno brakowało. Wykorzystałam dzień na umycie okien, żeby nie żałować pozostania w domu. ;:173
Jutro, pojutrze ma być jeszcze cieplej, a to już przesądza o moim wyjeździe na działeczkę. :tan Tylko co ja tam będę robiła? Muszę zadzwonić do sąsiadek, może skuszę je jakąś naleweczką.... :lol:
Dobrej niedzieli, Halszko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”