Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, przepiękne masz azalie i rododendrony ;:138 Zresztą wszystkie kwiaty masz śliczne i dużo ;:215 piwonie pięknie Ci zakwitły ;:303 Ta hosta War Paint cudowna, majestatyczna. I myszki urocze.
Halinko, życzę Ci szybkiego zakończenia prac przy ogrodzeniu. Pozdrawiam cieplutko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko ;:196 śliczna wiosna, piękne azalie .
Wszystko piękne ,a hosty mega .Hostami zarazila :wink: mnie Anabuko moja sąsiadka :D
Pracy masz ogrom ale efekty spektakularne .Ależ mam zaległości ,a to wszystko
przez dzialeczkę .Pozdrawiam Ciebie serdecznie ;:196
Idę spacerować po Twoim ogrodzie :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj, Halinko! Wpadłam na chwilę jak z fajerką po ogień, bo dni nagle stały się za krótkie, ;:224 a po późnym powrocie z działki zawsze jest jeszcze coś do zrobienia w domu.
Nie mniej znalazłam chwilę, bo popodziwiać Twoje śliczności ;:303 ;:303 i życzyć Ci coraz piękniejszych kwitnień pod cudnym czerwcowym słoneczkiem. ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko rodki i azalie cudnie kwitną. ;:oj Zakupy w sieci, to zawsze loteria. Może NN będzie zdrowy i pocieszy Cie ładnym kwitnieniem. Piwonie wcale nie marne, jeden kwiat już zdobi rabatę. ;:108
Dziękuję za informacje o myszkach, pewnie zanikanie to cecha całej serii. ;:222
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudna Scarlet i koperkowe no i oczywiście hosty, azalie i różaneczniki .Ciekawe czy już uporałaś sie Halinko z płotem ,bo długo mnie nie było . ;:196 zostawiam dla Ciebie i zdróweczka życzę i sporo sil do uporządkowania terenu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, jestem pod wielkim wrażeniem Twojej kolekcji host ;:oj Istne bogactwo cudownych roślin. Szkoda, że nie mogę zobaczyć ich na 'żywo". Ostatnio oglądałam w tv jakiś program ogrodowy i moje oko przyciągnęła niezwykła kolekcja host właściciela ogrodu, który powiedział, że ma ok 700 egzemplarzy ;:oj Niesamowicie to wyglądało, chociaż zdaję sobie sprawę, że pokazany był zaledwie mały wycinek tej kolekcji.
Co do Królowej Jadwigi..., zgadzam się Wandzią. To na pewno nie jest ta odmiana ;:185
Jak tam ogrodzenie? Mam nadzieję, że już ukończone ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko https://images86.fotosik.pl/895/13c817ff4079cbb5.jpg ta hosta to cudo- miodzio.
Jak tam prace przy ogrodzeniu mam nadzieję, ze pozytywnie zakończone.
Ogród masz przepięknie kwitnący, jest się czym zachwycać. Na pewno wokół azalii unoszą się cudowne zapachy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam Was serdecznie i dziękuję za odwiedziny i wsparcie :wit
Trochę mnie nie było,ale powoli będę odwiedzać Wasze ogrody i nadrabiać zaległośći.
Cały post musiałam skasować, bo gapa ze mnie i pisałam u Lucynki, a za gapowe się płaci ;:223
Płot już stoi od poniedziałku, wprawdzie nie taki jaki bym chciała, ale na moje możliwości musi mi wystarczyć :wink:
Teren wokół w miarę uporządkowałam i wszystkie rośliny z doniczek są już w ziemi. Trochę prac jeszcze będzie, ale to już może poczekać, a ja muszę trochę odsapnąć :D


Obrazek

Obrazek

kasik69 - Kasiu dziękuję w imieniu podopiecznych. Sama wiesz, że przy takich pracach bez strat się nie obędzie.
Przyznam, że Panowie bardzo się starali i bardzo uważali na moje rośliny ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

stasiu-ogród - Stasiu jak widzisz płot już stoi, ale w związku z nim jeszcze sporo prac jest do zrobienia, ale to już poczeka :wink: Rośliny z doniczek siedzą już w ziemi, ale gorzej jest z cebulkami, które spisałam już na straty. Nie przepuszczałam, że to wszystko tak długo potrwa i wszystko wyschło, a do tej nowej ziemi nic się nie da wsadzić ;:223
Ziemia jest zbrylona i tak twarda, że nawet kilofem nie da się rozwalić.
Dziękuję w imieniu podopiecznych, a myszki się nie zgubią gdyż mają swój rewir ;:196

Naparstnica od Ciebie, dziękuję ;:167


Obrazek

Piwonia majowa, ale zakwitła w czerwcu


Obrazek

Obrazek

Maska - Marysiu cieszę się, że pokonałaś tego paskudnego wirusa i wracasz do zdrowia, czego z całego ;:167 Ci życzę , a ogród z czasem dojdzie do normalności ;:4 ;:196
Dziękuję w imieniu host, ale i u mnie są takie jedno-kłowe, a mają już trzeci sezon. Wszystko zależy od odmiany, te bardziej szlachetne nie bardzo się spieszą, aby przybrać na masie ;:306
Z wywiezieniem starego płotu nie było kłopotu, Panowie rozbierając kładli na samochód i od razu wywieźli na złom. Gorzej było z gruzem, gdyż to były ogromne płyty betonowe i miałam z tym sporo łopotu, aby ich się pozbyć ;:223



Obrazek

Piwonia itoh First Arrival
Obrazek

Obrazek

Cd. nastąpi jak przejdzie burza ;:65
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, największą robotę ogarnęłaś, co cieszy. ;:215 Resztę powoli sobie zrobisz, tym bardziej ze sadzenie roślinek to już tylko przyjemność. ;:303 ;:303
A ogród prezentuje się bardzo ładnie, ;:333 ;:63 kwiatki cieszą, pachną i zapraszają do spaceru. ;:138

Odpocznij sobie nieco, bo i tego ogrodnicy potrzebują, ;:108 a nadchodzący tydzień niech Ci upłynie w spokoju i wspaniałym nastroju. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko płot nie sztampowy ;:138 jakich ostatnio wiele marketowych hitów.. One też ładne ale jakby ich przesyt,u nas na działce każdy nowy działkowicz je zakłada. Zaczyna być nudno jak dla mnie.. ;:108
Pierwsze jak mniemam piwonie już kwitną , ogród dopieszczony ładnie się prezentuje ;:63 Same pochwały! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko płot bardzo ładny ważne ze jest .Terenu masz sporo to i spory wydatek ;:oj ważne ze udało Ci się wszystkie doniczkowce posadzić teraz niech sie odstresują i rosną dorodnie. Fajne zawilce u mnie się nie trzymają, więc juz nie kupuję nawet zawilec japoński nie chce rosnąć, a tak mi się podobają.Już tyle razy je sadziłam i nic. Zdróweczka i udanego spokojnego tgodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

I już po burzy i zaświeciło ;:3

ewita44 -Ewuniu dziękuję w imieniu moich podopiecznych. Współczuję Ci walki z ślimakami.Ja też walczyłam z nimi ze trzy lata.Dużo zbierałam i sypałam niebieskie granulki, ale teraz mam już drugi sezon spokój. Zdarzają się, ale po kilka szt dziennie, chociaż granulki mam w zapasie.Gorsze są te malutkie bez domków ;:196


Obrazek

Piwonia itoh Court Jester
Obrazek

Obrazek

Iwonka1- Iwonko dziękuję, ale w tym sezonie tylko azalie japońskie mnie nie zawiodły i wszystkie pięknie kwitły.
Natomiast wielkokwiatowe i rodki drugi sezon zastrajkowały i pąki zamieniły się w liście . Kwitły tylko nowo zakupione i ze dwa starsze. Ja też codziennie podlewam po 2-3 godz.,ale w piątek w nocy trochę popadało i dzisiaj też ciągle pada, także mam trochę wytchnienia ;:196


Clematis Fuy-No-Tabi
Obrazek

Jeszcze Court Jester
Obrazek

Obrazek

jarha - Halinko dziękuję w imieniu kwasolubów, ale nie było tak jakbym oczekiwała.
Mój najstarszy rodek mnie nie zawiódł i kwitnie w każdym sezonie :tan ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bobka- Bogusiu miło mi, że mnie odwiedziłaś i i dziękuję w imieniu podopiecznych.Zaległości to teraz prawie wszystkie mamy, bo działeczka jest najważniejsza. Ja swoje zaległości zacznę nadrabiać chyba w te upały ;:3 ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

plocczanka - Lucynko dziękuję i cieszę się, że znalazłaś chwilkę i do mnie też zajrzałaś, bo ja do tej pory już na nic nie miałam siły. Nawet trochę przysypiałam, gdzie prawie nigdy nie śpię ;:306 ;:196



Obrazek

W trzecim sezonie nareszcie zakwitła NN ,faktycznie jest bardziej żółta
Obrazek

Obrazek

cyma27004 - Soniu dziękuję, ale rodki kwitły tylko nowo zakupione i ze trzy z poprzednich sezonów. Reszta znowu nie kwitła mimo pąków, które przeistoczyły się w liście. Wynagrodziły mi to azalie japońskie, gdzie każda miała masę kwiatów. Piwonie też już przekwitają, kilka w ogóle nie zawiązało pąków i w trzech pąki zaschły, nawet nie widziałam kiedy ;:223 ;:196


Obrazek

Piwonia Buckeye Belle
Obrazek

Obrazek

JAKUCH - Jadziu moje wszystkie podopieczne dziękują za pochwały i ja również za ciepłe słowa.
Płot już stoi, ale jeszcze będzie sporo prac z nim związanych ;:196




Obrazek

Piwonia Coral Suprime
Obrazek



Obrazek

dorotka350- Dorotko dziękuję i zapraszam do obejrzenia na żywo, gdybyś była w moich stronach.
Też oglądałam ten program z Mateuszem Sz. a znamy się tylko wirtualnie. Posiada on chyba największą kolekcję host w Polsce i nie tylko. Posiada przepiękny ogród w lesie, który dostał w spadku po babci, a w nim przepiękne rododendrony i azalie, szok. Czegoś takiego jeszcze nie wdziałam i jak to zobaczyłam to od razu dopadł mnie wirus na kwasoluby ;:306 Coś nie mam szczęścia do tej Królowej Jadwigii, wysłałam do szkółki SMS-a z zapytaniem jaka to odmiana, ale cisza. Może kiedyś na nią trafię? ;:306





Obrazek

Obrazek

Obrazek

korzo_m - Dorotko dziękuję w imieniu War Paint i ja za ciepłe słowa ;:167 Miło mi, że i u mnie Ci się podoba, chociaż cóż ja samotny żuczek mogę zrobić :?: ;:196


Kiedyś chyba pytałaś o hostę Capitan's Adventure?


Obrazek

Obrazek
Piwonia Green Lotus
Obrazek

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę udanego tygodnia ;:3 ;:4 ;:4

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, coś tam kwitnie pomiędzy piwoniami, ale temu przyjrzę się później, jak już napatrzę się na ich cudne kwiaty. ;:oj
Mnóstwo ich masz, a co jedna to piękniejsza ;:215 , a to dopiero początek :tan
Miłego odpoczynku, po przebudowie ogrodzenia i radości z rozkwitających piękności piwoniowych ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”