Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda pozwoliła wczoraj znów popracować w ogrodzie :tan Udało się powalczyć z chwastami, przenieść koszyki z przekwitniętymi cebulowymi do kąta gospodarczego a przede wszystkim przeorganizować nową rabatę pod tują.

Soniu, dziękuję za cudne żurawki, które wzbogaciły moją młodą rabatkę i za werbeny, które rozgoszczą się, mam nadzieję, w moim ogrodzie
;:180 ;:180 ;:180

Lucynko, poczytałam na temat tellimy i z tego co zrozumiałam to nie ma ona specjalnych wymagań jeśli chodzi o warunki glebowe jak również stanowisko. Wydaje mi się, że nie starzeje się tak jak żurawki. Zobaczymy :D
Na razie jeszcze upały mi się nie znudziły, choć przy takiej pogodzie podlewanie jest czynnością pierwszoplanową :lol:

Tak to na razie wygląda :D
Obrazek

I z drugiej strony
Obrazek

Mam nadzieję, że roślinki szybko urosną i zrobi się hostowo - żurawkowo - barwinkowy busz :lol:

A tymczasem pod świerkiem....
Obrazek

Obrazek

Nareszcie w pełni kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Dobrego, pogodnego dnia Wam życzę ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Iryski, żurawki, orliki cudne.
Rabatka taka dopieszczona.
Moja piwonia jeszcze ma mniejsze pączusie niż Twoja, ale też czekam na jej rozwój.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ewciu, dziękuję Ci, ale rabatka jeszcze cieplutka, dlatego wygląda na dopieszczoną ;:306 Ta piwonia jest najwcześniejsza - majowa, i tak się spóźniła :D mam jeszcze dwa krzaczki różowej pachnącej nn i ona ma całkiem małe pączki ;:108

Dziś po południu ładnie popadał rzęsisty deszcz, co prawda niezbyt długo, ale i tak lepiej podlał niż konewką. Później znów wyszło słoneczko, ale troszkę się powietrze orzeźwiło, zrobiło się bardzo przyjemnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spodobało mu się pod lilakiem, wystrzelił w górę na metr :wink:

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy a jutro pięknego dnia ;:168 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko bordowa piwonia cudna. ;:oj Krzewuszka pięknie kwitnie. Miałam kiedyś taką, ale przemarzała i łapała jakąś chorobę. Niestety padła.
Jedna z żurawek to Marmalade. Szybko się rozrasta i za rok już możesz pobierać sadzonki do ukorzenienia. Rozmnaża się szybko.
Jak werbenę posadziłaś w słońcu, to z pewnością zakwitnie i się rozsieje. Musisz tylko być wiosną leniwa w pieleniu, :wink: późno wschodzi.
U mnie też nocą ogród podlany, choć trochę strachu przeżyłam, bo ulewa była straszna, dosłownie ściana deszczu. ;:202
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ależ masz piękne te rabatki z hostami i żurawkami. Bardzo mi się podobają. A reszta kwitnących też piękna. Irysy mnie urzekły. Pozdrawiam.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Soniu, bardzo się cieszę z tej żurawki Marmalade, mam z nią zwiazaną anegdotę :D Otóż byla to pierwsza żurawka jaką miałam, kupiłam ją od forumki Wioli, wśród kilku roślin jakie zamówiłam dostałam dużą, rozrośniętą żurawkę. Teraz mając obecne doświadczenie od razu bym ją podzieliła na mniejsze sadzonki a ja wsadziłam ją taką jak dostałam. W pierwszym roku byla bardzo ładna, jeszcze bardziej się rozrosła, ale w następnym zrobiła się rozcapierzona i brzydka więc ja głupia, zamiast ją odmłodzić i mieć kilka zgrabnycch sadzonek po prostu ją wyrzuciłam ;:223 ;:223 ;:223 Nie mogłam jej odżałować kiedy się zorientowałam, że żurawki się odmładza ;:306 Tym bardziej Ci za nią dziękuję ;:180
Teraz bogatsza o to doświadczenie nawet marny pędzik z jednym listkiem ratuję jeśli mi się pacjentka podoba :lol:
Werbenę posadziłam w kilku miejscach, a że nie jestem nadmiernie gorliwa w kwestii plewienia mam nadzieję że nie usunę siewek :;230
Dziś znów niebo podlało mój ogród i co ważne beczki napełnione deszczówką ;:333

Dla Ciebie pączek orlai Soniu ;:196

Obrazek

Sylwio, dziękuję za miłe słowa ;:180 Hosty i żurawki też bardzo lubię, irysy mam od niedawna, tak się złożyło, że zakwitają kolejno, przez co można się nimi cieszyć dość długo. Właśnie czekam na pierwszy kwiat Love the light
Obrazek
Nie wiem czy to będzie ten, bo pierwszy zakup okazał się pomyłką :wink:

Powojnik Arabella zakwitł jako pierwszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego popołudnia ;:196 i udanego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halszko:)

Ja od pewnego czasu też zachwycam się irysami.Wcześniej ich nie dostrzegałam albo mnie wcale nie interesowały. Dwa dni temu zakwitł mi irys sadzony zeszłego lata.Jestem nim zachwycona ;:167
Pokazuj je koniecznie, fioletowy super się zapowiada.A na ostatnim zdjęciu co to za roślinka?

Miłego , udanego weekendu :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu :wit
No i doczekałam się kwiatka mojego irysa, ale jak porównuję ze zdjęciami w sieci to wcale nie jestem pewna jaka to odmiana, bo takiej nazwy jaka była w opisie oferty wcale nie mogę znaleźć, zresztą nieważna nazwa, ważne, że jest piękny, falbaniasty, lawendowo-fioletowy :tan Trudno uchwycić na fotce te kolory, włącza się trochę odcienia różowego. Tu troszkę podciągnęłam kolory, żeby zdjęcie jak najbardziej oddawało oryginał.

Obrazek

Na ostatniej fotce jest juka (a może jukka :D) karolińska.

U mnie urodzaj na deszcz, właśnie po pięknej pierwszej połowie dnia leje.

Pozdrawiam cieplutko, życzę miłego popołudnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, Host u Ciebie jak w ogrodniczym, a każda śliczna i zdrowa. ;:215 ;:303
Ten ostatni irysek zasługuje na szczególną uwagę ;:63 i wcale Ci się nie dziwię, że tak niecierpliwie czekałaś na jego kwiat. ;:108
Orlai się nie dochowałam, choć próbowałam, ale nic to, spróbuję ponownie.
Ładnie już kwitnie powojnik, łubiny, nieustająco piękne orliki, nawet jukka już zapowiada swój spektakl. ;:433 ;:433

U mnie też dzisiaj nareszcie spadł deszcz i ciągle jeszcze siąpi, nawilżając wysuszoną już ziemię. ;:333

Sympatycznej niedzieli, Halszko i całego tygodnia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne irysy, łubin i powojnik.
Yukka u Ciebie wypuszcza pęd, na których będą kwiatuszki.
U mnie yukki w tym roku zmarniały, liście takie jakby chore, muszę im zrobić chyba jakiś oprysk.
Poczytam jeszcze o ich chorobach może coś się poradzi na to.
Hosty i żurawki ;:333
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jarha, piękne masz rośliny i zdrowe. Sieweczka sasanki cud miód i małyna.

Za irysem Love the light dojrzałam w tle roślinę z podłużnymi jasnozielonymi listkami - jeszcze nie kwitnie. Co to za cudo? Wylazła mi z ziemi jedna łodyżka podobnego i chętnie poznałabym nazwę.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Teraz w moim ogrodzie jest jakaś przerwa w kwitnieniu, jedne kwiaty przekwitły, inne jeszcze w pączkach, kwitną tylko pojedyncze egzemplarze co na zdjęciach może i dobrze wygląda, ale w ogrodzie jako całości bardzo to ubogo się prezentuje.
Obrazek
Doniczkowa hortensja

Obrazek
W zeszłym roku rosła tu biała naparstnica

Obrazek
Bodziszki

Obrazek
Supertunia ukorzeniona wiosną

Obrazek
Coś na ząb :D

Obrazek
Będą borówki

Obrazek
I pomidorki, jeśli nie dopadnie ich zaraza

Lucynko dziękuję, niedziela byla udana, choć zrobiło się chłodniej. Ten irys bardzo mi się podoba, już sobie wyobrażam jak się rozrośnie :tan Dziękuję za pochwałę host i innych kwiatów ;:196 Fajnie, że deszczyk wyręczył Cię w podlewaniu rabatek :D

Ewuniu, dziękuję za miłe słowa ;:196
Z tego co czytałam, to jukki nie lubią mieć zbyt mokro, wtedy chorują.

Dorotko, to nie jest siewka sasanki, lecz orlaja z pączkiem. Za tym irysem rosną jakieś lilie, nie pamiętam jakie tam wetknęłam jesienią. Widzę, że mają tylko po jednym pączku na łodydze. Jeśli ich ślimaki nie skonsumują to za jakiś czas się przekonamy co to za damy ;:306

Udanego tygodnia życzę wszystkim zaglądającym do mojego wątku. Tym skrytym i tym ujawniającym się ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, trochę nadrobiłam zaległości forumowe i oczywiście nie omieszkałam zajrzeć do Twojego ślicznego ogrodu ;:196
I od razu wpadł mi w oko bardzo ciekawy lilak. Znasz może jego nazwę?
Podziwiam też nową rabatkę z hostami, a na trawnik wcale nie patrzyłam :wink: Sami też niedawno wysialiśmy trawę na jednej części działki i nie wszędzie wyszła tak gęsto jak bym chciała. Trzeba będzie jeszcze dosiać. Za to trawnik ze stokrotkami bardzo mi przypadł do gustu ;:108
Pięknie Ci kwitnie ten różowy bodziszek ze zdjęcia poniżej naparstnicy. Oczywiście nie mogę pominąć też irysów, które podziwiam za niezwykłą urodę, w kolejnym, forumowym ogrodzie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”